Мартенските МАМИ най-ще са засмяни,с бели и червени бебенца новородени!

  • 11 281
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 123
предполагам,че става въпрос за маслата на Икаров-има за стрии и още за сумати неща.Те обаче се използват след 4-тия месец!
 Аз работя в аптека и при предишната ми бременност си взех на Мустела крем и маслото на Икаров,тя обаче продължи само 20 седмици,така че не знам дали по-натам щях да се нацепя.
 Обаче и според мен си е до кожа.

# 61
  • Мнения: 8
Здравейте. Да се включа и аз по темата с мазилата.
Аз съм си взела Мустела. Една приятелка ми го препоръча, но все още не го използвам много редовно  Embarassed. Има много мазила против стрии, но гледайте да са предназначени за бременни, защото повечето които не са имат кофеин, който не е за препоръчване повреме на бременност. Мустела може да се използва още след първия месец.

Много приятен уикенд ви пожелавам  Hug.  Аз отивам в троянския балкан малко на хлад, но за съжаление в понеделник пак съм на работа. Дано почивката се отрази добре на бебо  Wink

# 62
  • Мнения: 1 710

На мен страшно много ми се иска да я поукрасим, но нямам никаква представа как да го направя. newsm78 На февруарските мамчета например е прекрасно направено.
Ама и аз съм един компютърен гений.   EmbarassedМного съжалявам. Sad

Към днешна дата списъкът с термините е направо страхотен. Моят мъж е зодия риби и много хареса идеята за "водните" числа.  newsm10

# 63
  • Мнения: 3 621
 newsm78 newsm78 newsm78  чудя се докога продължава болката в гърдите моля ви тези от вас на които не им е за първи  път да споделят опита си , защото адски много ме болят гърдите имам чувството че ще експлоадират
колкото до мазилата смятам да използвам само бебешкото олио на Джонсън , сестра ми го използва миналата година и няма нито една стрия
пожелавам хубав и усмихнат уикенд на всички вас   bouquet  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 326
Много съм щастлива! Днес видяхме бебчо,толкова много е пораснал, изглежда съвсем оформено човече. Видяхме му сърдечната дейност, как си движи ръчичките и крачетата! Вече е 22 мм и 2 гр. Ехографът ми определи термин 22.03.2008 г, но гинеколожката държи на 20.03. Бяхме заедно с мъжа ми. Определено мисля и следващия път да е с мен, много му хареса. Взеха и на двамата кръв, защото аз съм с отрицателен резус фактор, а той е +. И аз имам малко оформено коремче, но не се забелязва още. Тези дни ще си купя нещо против появата на гадните стрии. Най-вероятно Мустела, много го хвалят.

# 65
  • BG
  • Мнения: 1 900
Може ли иаз да се запиша с  термин 18.03.08

# 66
  • Мнения: 240
Дея, благодаря ти. Много се радвам, че го харесахте.
vivi_an, вклучена си мила.
Най-хубавото е, че продължаваме да се увеличаваме!

# 67
  • Мнения: 1 710
Като влезах във форума, видях рекламата на Св. Лазар за съхранението на стволови клетки и се зачетох. Звучи много добре, дава много възможности, но е доста скъпо. малко повече от 4000 лв. струва самото събиране на материала, който ще се съхранява, после и по 800 лв. на година такса за съхранението. До тук добре, но тъй като стволовите клетки се отделят непосредствено след раждането, явно самото раждане също трябва да е в Св. Лазар. Някой знае ли калко струва?
Аз се позамислих. Ако беше по-достъпно щях със сигурност да се възползвам от тази възможност, но да отделя 4000 лв. и кой знае колко още за раждане, при положение, че ме чакат други инвестиции свързани с удобството на бебчо - ремонт на стаята, в която ще спи, сменяне на всички подови настилки, покупки и т.н., стават много пари и всечко това преди раждането. Вие замисляли ли сте се за стволовите клетки?

Апропо, като стана въпрос за ремонт, кажете ми дали не съм се вманиачила повече от колкото трябва - ще си сложа навсякъде в стаите паркет, защото съм с мокет и килими, а ме е страх от прахоляка, който събират и от евентуалната опастност бебчо за развие алергии. По същата причина ща махна всички пердета и ще ги заменя с щори. Като казвам на глас плановете си ми се струват прекалени, но в мислите ми са напълно оправдани. Вие ще правите ли ремонти?
Сигурно темата въобще не е за тук, но ........ Simple Smile. Някакси при мартенските мами ми е най-уютно.

# 68
  • Мнения: 2 132
Еми аз още не знам къде ще живея, пък камо ли за ремонти да знам Laughing Laughing
Иначе бях чела в едно списание статия за алергиите. Интересното там беше , че хора ,които са израснали в стерилна среда са по предразположени към алергия, отколкото такива , които са живяли на село например с животни. Wink Дано да не е като мен бебето , да си блъска главата в пода, че аз така съм правила като малка Laughing Добре, че е имало килим та ми е било поне малко мекичко Laughing Laughing

# 69
  • Мнения: 20
Незнам защо съм останала с впечатлението за по ниска цена за съхранение на стволови клетки,явно съм се объркала.При всички положение тези клетки могат да се пазят 20 години а аз смятам че намоето бебе до 20 годишна възраст няма да му трябват.Незнам някак си като се замисля за това и предпочитам да не го включвам като опция за да не се наложи найстина да ми трябват.Или както р казал народа ако ти е писано да се удавиш няма да се обесиш искрено се надявам бебчо да е силен и здрав като мен,нямам нито 1 алергия,не съм боледувала от никакви сериозни болести освен една шарка с която умишлено се заразих от брат ми за да не ходя на училище. Що се отнася до ремонти и аз като Джени Б незнам къде ще живеем тогава,дано да си намерим една прекрасна квартира с заобиколена от паркове и детски площадки,с страхотни комшии и с нисък наем,а останалото ще си го направим  Hug Целувки от мен

# 70
  • Мнения: 748
по въпроса за мазилата аз миналата бременност използвах Linola Fett Creme, и съм много доволна, нямам стрии, като даже не се мазах редовно, а само когато усетя, че кожата ми се опъва и ще се нацепи. а пък и не беше скъпо, около 10 лв. мисля и този път да си го взема.

за стволовите клетки и на мен ми е много мътен въпроса, но знам, че има различни фирми и съответно различни цени - едните са клиника Малинов - 3100лв, като след третата година се плаща по 150 евро на година за съхранение, Cryo-Save - за 3000 лв, което включва и 20г. съхранение и тези от Св. Лазар. за други за сега не съм чувала, но може и да има. обаче нямам никаква представа кои какви са, и от къде идва тази разлика в цените.
по принцип няма значение къде раждаш, от фирмата, с която сте се договорили трябва да пратят екип, който да присъства на раждането и да вземе клетки. предполагам, че и за Св. Лазар е същото.
до 20 г. се пазят с идеята, че после детето ще е достатъчно голямо да реши само дали да продължи да ги пази или не и съответно да си плаща.

# 71
  • Мнения: 1 446
Здравейте, момичета!

Записвам се и аз в новата ни прекрасна седмичка. На прегледа на 13 август се видя, че бебо е 40 мм. Както казаха нашите шеговито: "Малее, слон!" Следващия преглед ми е на 29 август /аз ходя на 2 седмици/
Относно килограмите - свалила съм 3 кг, а коремът ми е огромен. Вече си купих панталон за бременни, защото всичко ужасно ми стягаше. В скоро време и сутиените и блузите трябва да сменям.

Иначе всеки ден ми е различен - един ден ми се яде едно, друг ден - друго. Понякога изобщо не ми се яде. Един ден ми е лошо, един ден ми се спи. Друг ден съм супер шен. Със сигурност не ми е скучно!

Пожелавам на всички хубава и щастлива седмица!

# 72
  • Мнения: 4 406
Здравейте, момичета!

. В скоро време и сутиените и блузите трябва да сменям.

хи хи, аз вече го направих.
сега съм на море, банският ми е от миналата година и покрива само зърната, всичко ми е на показ... но понеже имам и шкембе, се пъча... сякаш това е оправдание за огромния бюст... абе смехория. апетит си имам, килограмите не смея да проверя, да не си развалям почивката  Embarassed но дрехите все още ми стават, е , блузките доста се опъват  Embarassed

# 73
  • Мнения: 575
Здравейте Simple Smile
Аз се завърнах от моренце и сега имам доста да си наваксвам във форума Wink
Започнах да повръщам чат-пат. При определени миризми ми се повдига изведнъж и ... Sick
Колкото до килограмите, аз не съм напълняла, но корема ми се е надул леко. И аз си купих по-широки панталони, защото от старите нищо не ми става.
За стрии си взех Мустела, но не се мажа много редовно, а трябва защото аз съм предразположена към стрии.
Момичета, които са си правили изследванията вече, да ви питам като давате урина от вкъщи ли си я носите? И колко време може да престои в чашката, преди да се даде в лабораторията. Аз знам, че трябва доста бързичко да се занесе? Вие как процедирахте?
И да ви питам пиете ли кока-кола, някъде бях чела че е вредно, но не знам дали заради кофеина, или защото е газирана? Но на мен много ми се пие и си пия по една на ден. Дали наистина е вредно?

# 74
  • Мнения: 69
ането колата не е вредна, ако е по една на ден, не бива да се прекалява  Peace

аз съм на преглед в четвъртък, тогава ще ми пуснат и изследвания, малко ми е притеснено ...
иначе и аз се чудя кога ще спре това с болките и увеличаването на гърдите ... моите са вече направо огромни  Rolling Eyes

п.п.едно предложение за темата ... нали направихме албумче ... може да сложим линк към него в заглавната страница при термините... и да го пълним малко по малко с тумбаци и бебета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт