Работа в Испания

  • 28 219
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
# 61
# 62
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Пепи аз отдавна имам регистрация там даже постоянно ми пращат емйли, но също мога да ти препоръчам и други сайтове за учене на Испански. Като например и не е нужно да се регистрираш,   http://www.indiana.edu/~call/ejercicios.html, други в момента не се сещам, ако намеря нещо ще пиша отново.
  Мила , затруднявам се да се регна в Пипо - би ли ми обяснила какви стъпки да следвам , твоя сайт ми е още по - неразбираем  Confused оф .. уж не съм проста , ама мноооого ми е беден речника на испански . Прегледах сайта на училища "Европа" , за всеки , който се интересува да кажа , че предлагат обучение в 3 степени завършващи с изпит за сертификат от институт "Сервантес"-Мадрид - не знам колко се ценят в Испания , не знам какви са цените , но офисите им са почти във всеки град и знам , че децата се научават на нещо , дано и на нас помогнат .

# 63
  • Мнения: 350
Пепи затрудняваш се да се регистрираш понеже Пипо е за деца до 14 години мисля, ако не и по малко и ако пишеш реалните години, не можеш да се регистрираш, номера е да се пишеш за дете и тогава става, аз така направих мисля, че за това стана. Колкото за курсовете към училища Европа ако можеш запиши се още повече че ще ти дадат сертификат от Сервантес този университет е един от най добрите и ценените, само попитай за таксата която ще ти искат за курсовете. Това е което мога да ти кажа определено ще ти помогнат и то много, като за начало и това не е малко ще си с една стъпка пред тези които идват тук без език. Успех!  newsm10

# 64
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Пепи и аз да ти отговоря - зна4и напълно е възможно за 1 година ако мъжа ти работи в строителството да спести и пове4е пари . наистина мръсна и неблагодарна работа е .все на вън и студ и пек , но пък е по - добре платена от други , не специализирани работи .  минималното което може да полу4ава е мисля 50 евро на ден . ако например квартирата му е 200 ( стаята ) и още храната .. ще му остават доста пари. даже за половин година може да ги спести . трябва да понау4и това онова на испански , но може и да срещне други бг или румънци или руснаци и малко по малко ще понау4и езика .

# 65
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Благодаря момичета , изчакваме нашия приятел да изкара курсове за заварчик и ако е рекъл Господ през октомври ще заминат за Мадрид . Моя ту се навива , ту се отказва - неизвестното го плаши . Лекичко го натискам , давам му кураж , дано , че нямаме друг шанс и протегната ръка . Аз като вляза в ритъма на новата уч. година ще се захвана с езика , дано не е много скъпо , щом казвате , че "Европа" са добри при тях ще се запиша . Всичко хубаво ви желая и много здраве и късмет !

# 66
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Пепи, моми4етата са ти писали по4ти вси4ко.

За да се запи6е6 в програмата  за инвитро,  първо трябва да има6 ли4ен лекар, кабесеро, той ти дсава направления за гинеколог, в Мадрид за профилакти4ен преглед, може да 4ака6 и година, на мен първият път ми дадоха за след 18 месеца, като за това време забременях, направих спонтанен  отново забременях..... и родих....
В програмате за семейно планирене може6 да се вклиу4и6 след 2 години стерилитет..(.Незня само дали там изискват документи за легален престой...но така или ина4е докато ти дойде време за гине ве4е вте са паднали ограни4енията з България)Правят пълни изследвания  и на двамата партниори,  ако е възможно ле4ение, го назна4ават, в противен слу4ай двойките имат право на 3 инсеминации, и мисля 4е 2 инвитро,(не съм много сигурна за инвитроро) по безплатния на4ин, това се то4и няколко години... варианта 4рез санитас не6то като мед застраховка, платена е по бързо, но  не е безплатен, най скъпият вариант е в 4астна клиника.
ЛуДеТина ти е отговорила, 4е пари могат да се спестяват...Вси4ко зависи от вас самите и кави са приоритетите ви.Не става въпрос за живот в мизерия , а  добро дома6но с4етоводство.
За работа по специалността,.... Няма невъзможни не6та, но определено е трудна работа..
Испанският език не е от най трудните, но в никакъв слу4ай  не е за подценяване......

Преди десетина  години  и ние се бяхме навили за инвитро, но един професор ми каза 4е е опасно за здравето на майката, за6тото на организма се въздейства с ударни дози хормони, което увели4ава риска от онкозаболявания....
Предполагам 4е си консултирала въпроса с лекари...
успех

# 67
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
sl ---   Благодаря ти сърдечно , че доразширяваш картинката --- сроковете за които говориш са толкова кратки за мен , че по-скоро ме съблазняват , отколкото разочароват . Сумите , които искат в БГ са много трудни за събиране , харчат се светкавично , резултата е абсолютно НЕ гарантиран . Съжалявам , че не съм знаела много по-рано , нямаше да загубя ценно време и да стана на 38г. Нямаше да слушам светила в геникологията да ме съветват да си продам кащата и да им натъпча парите , а гаранцията за бебе е "франция" . Според тях с бебе или без може да  живея на пътя . Както и да е ... Благодаря за ценната информация , помага ми да си поставя цел , да вдигна самочувствието и да правя нещо смислено ! Heart Eyes Hug Ще се радвам , ако имаш възможност и желание за още инфо по въпроса - когато и да било във времето ! Всичко най-прекрасно ти желая на теб и семейството !   bouquet

# 68
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
за вси4ки , които живеят в България , все о6те не разбират добре испански, и имат идея да търсят работа на иберийския полуостров предполагам 4е 6те бъде интересно да надникнат тук
http://www.novaduma.com/
http://www.iberbg.com/
http://www.iberbg.com/forum/index.php/board,8.0.html

# 69
  • Мнения: 3 782
Sl, тези сайтове които даде и по-специално вторият - струва ми се,че хората там са много дръпнати. Не приемат много другите българи Rolling Eyes Не знам, дано греша...

# 70
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ани4ка  "Добре до6ла в  емигрантския микроклимат" Както казва Вал "все пак сме си българи ...."

# 71
  • Мнения: 3 782
Ани4ка  "Добре до6ла в  емигрантския микроклимат" Както казва Вал "все пак сме си българи ...."

Усетила съм ги нещата значи PeaceА ми се искаше да е по друг начин, поне там далеко от България.

# 72
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моми4ета в един от тези форуми в една тема попаднах на една юзърка която говори за тази програма
Rosetta Stone Spanish - било някаква добра програма за изу4аване на испански
ето я официалната страница http://www.rosettastone.com/personal/languages/spanish-spain
 там има и някакво безплатно демо което може да се инсталира и да понау4ите нещо предполагам
 по торентите я има Simple Smile
ето тук например ..може на друго място да има нещо пове4е
http://www.torrentz.com/search?q=Rosetta+Stone+Spanish&x=0&y=0

# 73
Zdraveite momicheta.i az sum v ispania ot dosta vreme i do sega samo cheta vashite mnenia bez da pisha nishto.imam detenze na 13 meseza i ot dve sedmizi hodi na detska gradina.veche e 3 dni s temperatura i cherveno gurlo.edinstvenoto,koeto ni davat e dalcy i apedital.normalno li e da ne mu davat nikakvi lekarstva za chervenoto gurlo i da kazvat che shtialo da mine ot samo sebe si.

# 74
Zdraveite momicheta.i az sum v ispania ot dosta vreme i do sega samo cheta vashite mnenia bez da pisha nishto.imam detenze na 13 meseza i ot dve sedmizi hodi na detska gradina.veche e 3 dni s temperatura i cherveno gurlo.edinstvenoto,koeto ni davat e dalcy i apedital.normalno li e da ne mu davat nikakvi lekarstva za chervenoto gurlo i da kazvat che shtialo da mine ot samo sebe si.

добре дошла мила Ники
тук в испания по мои наблюдения не исписват много антибиотици
само в краен случей и то много краен
избягват лекарствата като цяло
не можеш да си купиш свободно от аптека повечето ти изискват рецепта която взимат после
веднъж моето мъниче имаше ларингит от който почти не можеше да диша
и също не ми исписаха лекарство а някакви капки  Rolling Eyes
но пук помогнаха  Peace
така че не се тревожи от правилно исписани тяхни лекарства минава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт