непълно осиновяване

  • 24 999
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15
Ако не бъркам нещо,при непълно осиновяване не се съставя нов акт за раждане и по моето разбиране длъжностното лице може да уведоми биологичната майка,и след 3 месеца всичко е юридически завършено.Не знам дали бъркам нещо....

# 106
  • Мнения: 1 610
Оспорване на припознаване - познавам един случай- Припознаване с декларация пред нотариус, в която фигурира и подписа на майката , че се съгласява с припознаването.Промяната се вписва в акта на раждане на детето. След една година бабата завежда дело, че не е съгласна. Бащата не го уведомяват/ той междувременно е чуждененц и се е покрил обстойно/ , развалят припознаването.Промяната пак се вписва в акта за раждане на детето.Заедно с промяна на имената.
Няма да коментира, само излагам факти

Сега разбрах защо приемните семейства не са алтернатива за България. Ммда, мечтателка съм, че някой ще помисли и за детето освен за собствения си гъз. Проблеми щяло да има, пълно осиновяване- ура, ура,ура , да откъсне детето от дървото му. ами може и да има проблеми, като се инатят всички страни , вместо да работят съвместно.Изчетох темата и останах с впечатлението, че множонството спорещо срещу непълното осиновяване си представя филма за добрата и лошата майка/ в чужбина една такава приказака не съм намерила досега за много полулярна за разлика от България/. Проблемите, които биха  възникнали, могат и да се решават. Роднини да били взели детето. Ами аз пък точно на роднини няма да си дам детето.  Rolling Eyes
Айде приятен ден!

# 107
  • Мнения: 15
БЛАГОДАРЯ!

# 108
  • Мнения: 1 249
 Много е полезно за общата ни култура да виждаме как е в други държави и благодаря много на Риен  Peaceи ГВ2 . Ще очаквам ваши следващи включвания с удоволствие.

Но механичното пренасяне на едно или друго от чужда в нашата правна действителност,  ми прилича на самолекуването на една баба Mr. Green с любимото лекарство на комшийката и. Mr. Green


Понеже много въпроси има към мен, отговарям общо - и да има евентуални претенции като описаните от бащи-претенденти, то  голяма част от съдиите биха ги счели за недопустими, молителите не биха знаели къде е детето и към кого да насочат искове и още 50-60 аргумента и съображения бих написала на "прима виста", а ако седна с това да се занимавам и повече. Както и много колеги, които се интересуват от тази проблематика.

Мили родители Hug Hug Hug,
 вие, които сте станали родители посредством осиновяване,  четете си колкото си искате за обща култура и за ваша информация, но не се хвърлявйте панически да си гледате документите и да се шашкате, ако вашето дете,  според първоначалния акт, е с баща - неизвестен.
Много, много моля!!!

Нямате причини да изпадате в паника.

# 109
  • Мнения: 1 249
Ако не бъркам нещо,при непълно осиновяване не се съставя нов акт за раждане и по моето разбиране длъжностното лице може да уведоми биологичната майка,и след 3 месеца всичко е юридически завършено.Не знам дали бъркам нещо....

Ами държиш 2 конеца от различни плетива, които не са ти ясни,  и ги сравняваш, или поне на мен така ми се вижда.

Кажи сега какво точно питаш ?

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 16:43 от Miraetta

# 110
  • София
  • Мнения: 9 517
Браво бе, пак по форумски, на лични, на суши, и ние пак навън... Добре, ще го запомня, ама и аз някога ще имам рожден ден и няма да почерпя никого Mr. Green
По темата - защо при нас да не може да се приложи отвореното осиновяване?

# 111
  • Мнения: 4 138
навремето бях пуснала тема за това къде бихте  гледали осиновеното си дете. риен косвено засегна въпроса ми пак и даде отговор, който за мен лично звучи познато. явно основните проблеми се коренят в мисленето и по тази причина и аз не виждам голямо бъдеще в непълното осиновяване. и не става дума за проблемите в закона, те могат и да се оправят с времето, но мисленето за жалост толкова бързо не се оправя. и колкото и да пледирам, че питанките ми не са за моя конкретен случай, явно никога няма да стане ясно, че търсим алтернативи именно за доброто на децата.
и аз съм на този принцип, проблеми се решават..........ако обаче има желание. остава да се молим господ да пази децата в институции, защото ние май няма да успеем да им помогнем и в момента са оставени само на неговата милост.

колкото до удостоверението за раждане и акта за раждане. при непълно осиновяване не се издава нов акт за раждане, а се добавя в графа забележки имената на осиновители и се отразява осиновяването. при издаването на копие от акта за раждане, тоест удостоверение за раждане би трябвало на него да бъдат вписани както биологичните родители, така и осиновителите.
тук обаче идва проблемът. бланките са едни и не са съобразени с подобно изискване. получава се парадокс, биологичните родители са отпред, осиновителите отзад на удостоверението и то само с извадка от съдебното решение. просто няма място.  при мен падна голям смях на аерогарата, защото полицаите не бяха виждали подобно чудо. детето носи моите имена, майка се води биологичната със съвесем други имена, аз съм в някаква извадка на гърба на документа. пълен шаш и паника. като затръгваме нанякъде се налага да влача един куфар с документи. като слезем на немската граница показвам паспорта на алекс и минаваме.........

ами фокси, прилага се бе рожбе........аз го приложих. непълното и отвореното са горедолу едно и също. просто не е доуточнено у нас, защото не се еползва, ерго няма проблеми, та да се мисли как да се оправят и то в интерес на детето.

трудни жени не могат да ядат суши, щото е със сурова риба и не е препоръчително...........а пък гв 70 съм го зарибила да се видим. казах му че съм симпатична, мила и блага.........излъгах го естествено злокобно, както знаете......

# 112
  • София
  • Мнения: 9 517
ами фокси, прилага се бе рожбе........аз го приложих. непълното и отвореното са горедолу едно и също. просто не е доуточнено у нас, защото не се еползва, ерго няма проблеми, та да се мисли как да се оправят и то в интерес на детето.
Ето този отговор исках и след като всички казват, че непълното е за роднините и т.н., защо не помислим за въвеждане в СК на отвореното осиновяване като алтернатива на хммм затвореното осиновяване?
На мен това ми се вижда по-лесно след като изчетох всичко, пък и определено смятам, че отвореното осиновяване ще реши голяма част от тайната на осиновяването, която според мен в момента е голям проблем - не за този форум, но за голяма част от осиновителите, които все още се опитват да я опазят.

ПП Спам - да се похваля - вече имам и клавиатура, не залепват клавишите, но пръстите ми са все още сладки  Mr. Green

пък гв 70 съм го зарибила да се видим. казах му че съм симпатична, мила и блага.........излъгах го естествено злокобно, както знаете......
гв 70, бягай бързо, много бързо Mr. Green И за теб няма да има суши, най-вероятно ти ще се превърнеш на суши Mr. Green (моля се да имаш чувство за хумор, мата има)

# 113
  • Мнения: 1 249
Не бе майтапи, абе направо Матини претенции си е сушито. Mr. Green Абе да си го кажем - изнудва ме Мата и то пред хората.

И аз съм за по-просветеното осиновяване от сегашното, като това, каквото е било преди 09.09. у нас.
Има и статии против пълното и то от учени хора, ама не им се дава много гласност.

Аз съм за осиновяване, в което осиуновителите и детето имат пълното инфо за всичко, а био-то - само дали детето е живо.
Простете за яснотата на думите ми, ама тук говорим за виждания и мнения.

Нивото на цивилизованост и толерантност към био-то, което Мата и любимият ми Маг от Оз олицетворяват и споделят, и на мен ми иде по-либерално отколкото би понесла душата ми. На тях им се възхищавам, но на една маса не искам био-то и моите си родители.
Според мен био-то и новите родители не толкова, че са на различни места в една координатна система, ами са си направо отделни координатни системи. Hug
Може пък Господ затова така да е подредил нещата, че детето да премине в друга координатна система и затова му намира и нови родители, знам ли.

# 114
  • Мнения: 15
…и не става дума за проблемите в закона, те могат и да се оправят с времето, но мисленето за жалост толкова бързо не се оправя. и колкото и да пледирам, че питанките ми не са за моя конкретен случай, явно никога няма да стане ясно, че търсим алтернативи именно за доброто на децата…. а пък гв 70 съм го зарибила да се видим. казах му че съм симпатична, мила и блага.........излъгах го естествено злокобно, както знаете......
Мата-аз пък мисля,че първо трябва да се оправят проблемите със законодателството...за мисленето всеки е отговорен сам за себе си!Достатъчно е 1000 човека да мислят различно от общото стадо,и нещата биха станали по-хубави,нали?
гв 70, бягай бързо, много бързо Mr. Green И за теб няма да има суши, най-вероятно ти ще се превърнеш на суши Mr. Green (моля се да имаш чувство за хумор, мата има)

ХАХАХАХАХАХАХАХА-ЧЕ аз съм превърнат в суши още по време на развода ми...Между другото съм мъж и не ми е много весело,когато ми казват,че съм се объркалА

# 115
  • Мнения: 921
offtopic И аз искам сушиииииииии!

# 116
  • Мнения: 15

Ами държиш 2 конеца от различни плетива, които не са ти ясни,  и ги сравняваш, или поне на мен така ми се вижда.

Кажи сега какво точно питаш ?

Мата го е обяснила малко по-надолу.

Но механичното пренасяне на едно или друго от чужда в нашата правна действителност,  ми прилича на самолекуването на една баба Mr. Green с любимото лекарство на комшийката и. Mr. Green
Това го обясни на нашите законодатели,не на мен...мога да дам примери с буквално преписани членове и алинеи...ама в лични,може и по телефона,а най-добре да седнем на суши! Grinning Laughing Joy

# 117
  • Мнения: 1 249
offtopic И аз искам сушиииииииии!

Ми ти си имаш куче - направи си ! smile3508

Майтап бе! То е от риба, а и само да ме мернат от "Защита на животните" какво ги разправям и има да ми носите кафенце в затвора.

Само Танче те разсмивам рано, рано, нали казаха да не сме черногледи. Hug

Сори за спама.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 08:50 от Miraetta

# 118
  • Мнения: 624
  bouquet
От вс. плюсове и минуси на това осиновяване важното е детето да е добре и да расте при хора които го обичат ...вс. друго се преодолява.  bouquet

# 119
  • Мнения: 15
  bouquet
От вс. плюсове и минуси на това осиновяване важното е детето да е добре и да расте при хора които го обичат ...вс. друго се преодолява.  bouquet
...С БЛАГА ДУМА И ПИСТОЛЕТ,КАКТО КАЗВАШЕ В ЕДИН ФИЛМ МОЯТ ПРИЯТЕЛ БОБИ ДЕ НИРО Wink Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт