АГ клиника "ЕВА"-Сливен-изкажете мнения !

  • 143 843
  • 528
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3
Уффф дано да мине бързо и най важно с бебенцето всичко да е на ред... Аз до сег ане съм имала контракции или можеби немога да ги разпозная имам само болки в кръста и менструални болки които много ме плашат по някога newsm78, но явно е от самата тежест докторката каза че бебето било голямо и за това ми тежи толкова много дори немога да вървя по някога което е доста неприятно...

# 481
  • Мнения: 3
А относно нормалното раждане изпитвам ужас толкова много ме е страх че мога да получа някой удар сега щеси кажете че съм лигла но наистина много се страхувам и предпочитам с операция

# 482
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
За пръв път пиша във форум, но на всички, които са се насочили към д-р Здравко Пенков и лицемерката Маргарита (куп обиди ми идват на ум за тая, но не е уместно) бих искала да разкажа какво ми се случи съвсем скоро. На 19.03.2013г. родих със секцио при д-р Пенков. И такаа....."най-добрият доктор", "най-големият специалист" така ме скопоса, че вече три месеца ходя по мъките. Обвинявам и себе си за това, че се съгласих на това проклето секцио, за което цял живот ще съжалявам. Д-р Пенков МАСОВО РЕЖЕ и увещава всички свои пациентки по един и същ начин, с едни и същи доводи да раждат със секцио, като той и Маргарита започват да "обработват" момичетата (както и мен самата) от самото начало. Както и да е, имах уговорено секцио за 20-ти март, но на предния ден раждането ми започна, обадих се на доктора и ми казаха да тръгвам към болницата. Отидох, оперираха ме набързо и така за мен започна най-големият кошмар в живота ми. Слава богу, детенцето ми се роди живо и здраво, взех я при себе си за постоянно и започнах да я кърмя (в болницата не съм и дала и капка АМ). За мен обаче нещата не се развиха така добре. След четирите дни в болницата, които изкарах с адски болки, ме изписаха. Аз не можех да мръдна, камоли да ходя, но Маргарита не спираше да повтаря "Добре си, добре си, с всеки изминал ден ще си по-добре". "Така ще е", викам си аз, "Явно така боли след операция". Да, ама не, прибрах се вкъщи, влоших се, не можех да ходя до тоалетна, корема ми се зачерви и поду, вдигнах температура, не можех да ям и повръщах като фонтан, операцията ми кървеше и т.н. Личният ми лекар (който ми спаси живота, Д-р Георги Атанасов) дойде да ме прегледа и буквално щеше да припадне като ме видя. Свърза се веднага с Д-р Пенков и му каза за състоянието ми, а "професионалистът" му отговори: "Съжалявам колега, ама съм на почивка". Оказа се, че заради тази почивка, точно около термина ми, буквално ме НАКАРАХА да родя със секцио, за да се отърват от мен и да излязат в отпуск.
Личният ми доктор се свърза с д-р Марчева от същата болница и ме приеха в Ева отново, назначиха ми лечение с разни антибиотици и куп други неща, една седмица бях на системи, ни жива - ни умряла, плачех денонощно от болки и от мъка, разделена от едноседмичното си бебенце (което заради лечението така и не можах да кърмя, а толкова исках). Оказа се, че имам множество инфекции в следствие от некадърното секцио, което ми направиха: възпаление в малкия таз и пропуснати шевове на матката, нещо като парализа на червата, възпаление на стомаха, огромен хематом под кожата, около който се набираше някаква течност, заради което трябваше да ми стискат раната всеки ден в продължение на месец и много, много други неща. до И до ден днешен д-р Пенков  не се е интересувал за състоянието ми, макар че много добре знае какви ги е надробил. Докато бях в болницата, всички от персонала там ми казваха: "Не се настройвай срещу доктора, нормално е при толкова много пациенти да се случват такива неща.." НОРМАЛНО било....Кое му е нормалното? Само дето не се гътнах! Такава небрежност и такъв непрофесионализъм! Разбрах, че съм шестият такъв случай на д-р Пенков, така че..... ами явно е нормално. По-късно разбрах, че момичето с което раждахме заедно също има проблеми след секциото (тя ражда при д-р Дичева, също от Ева ) и е приета в болница в Бургас със стафилококова инфекция на матката, заразена при секциото. Ами нищо чудно и аз да съм изкарала такава, до ден днешен така и не разбрах какво точно и защо ми се случи.
Както и да е, днес съм по-добре, макар и не на 100%, прескочих трапа и се грижа за дъщеричката си.
Успех на всички!

# 483
  • Мнения: 0
sisa-bs89 normalno e da polu4avash takova stqgane i t.n. az ti govorq 4e polu4ih istinski kontrakcii prosto rajdaneto zapo4na mn rano termina mi be6e na 12.01 a rodih na 01.01. dano da si iz4akash datata za sekcioto nai dobre makar4e doktora doide mn barzo i bqh polu4ila samo 3-4 kontrakcii o6te gi pomnq mn bolqha, dobre 4e nezavisimo 4e be6e nova godina doidoha za 20 minuti doktora i sestrata Simple Smile

# 484
  • Мнения: 0
Пропуснах да кажа, че отговорност не знам дали ще мога да търся, понеже в епикризата ми пише, че съм изписана в отлично състояние. Също така пише, че едва ли не през цялото време съм била с отлепена плацента (което не е вярно, но явно им е било необходимо заради безпричинното секцио и парите от здравната каса).
Ще се погрижа поне да се разчуе (имам нещо на ум) и да се спре тази престъпна практика да се реже под път и над път.

# 485
  • Мнения: 0
izob6to ne mislq 4e si ligla daje naprotiv nz kakva e pri4inata da rajdash sekcio no dori i samo ot strah da e dobre e 4e si osaznavash vazmojnostite i si se precenila po dobre taka otkolkoto da se pravish na smela  i kato doide momenta da se oshashavish i da napravish nqkoq belq.malko sa hrata koito imat dobra ocenka za sebe si i za vazmojnostite si i nqma nishty sramno v tova 4e te e strah nemoje vsi4ki da sme smeli Simple Smile

# 486
  • Мнения: 3
Да именно милена.павлова няма как да сме смели всички. Аз от секциото се страхувам а да не говорим за нормалното раждане толкова сам се шашнала вече че при наи малката болка и си мисля че раждането започва най много се страхуват от лекарите просто немога да им се доверя на нито една до сега неможах смених ги доста незнам аз ли съм много притенциозна или... но се надявам всичко д е както трябва ще преживея катетъра  Mr. Green няма начин, а принципно ти знаеш ли коя е Спанова чувала ли си нещо за нея, държи се добре принципно винаги ме посреща изпраща само се дразня малко че като и звънна и все бърза, а не си правят сметката че все пак става въпрос за бременна жена и то с 1во дете  някак се получава че аз трябва всичко да знам а няма как да стане тая работа

# 487
  • Мнения: 3
baglady_84 Много тъжно и гадно, но за щастие бебето е добре, а това е най важно. Всеки е с различни впечатления гадното е че нито една от нас не е застрахована от подобна ситуация, а  най лошото е че една почивка е по важна от един човешки живот.... А това за здравната каса май е практика на болницата, защото аз лежах в болницата няколко дни защото бебето тръгвало да се ражда 1во бебе ми е незнам дали е така.... наистина корема ми падна на долу изведнъж и за това бях на системи 2 дена, и ме пуснаха аз съм от Бургас и се прибрах веднага като ме изписаха аз се чуствах перфектно и ми стана малко съмнително това лежане там но както и да е като не разбирам немога да виня никои може и да са прави... и като се прибрах на следващия ден ми звъннаха да се връщам  Cry в болницата защото щели да имат проверка от здравната каса а аз още съм се водила че съм там аз отказах разбирасе да не съм банка няма само Бургас Сливен през ден да ходя заради тяхните глупости иначе като цяло отношението им е добро уфффф сложна работа.... УСПЕХ мила моя дано да забравиш всичко много бързо

# 488
  • Мнения: 0
da znam koq e spanova az parvoto hodene izob6to v bolnica sled kato razbrah 4e sam bremenna be6e pri neq nqmam koi znai kakvi nabludeniq prosto ne be6e moq 4ovek za tova ne ostanah pri neq no ina4e nishty losho nemoga da kaja imam dori priqtelki koito sa rajdali pri neq(i normalno i sekcio) i vs e bilo ok Simple Smile

# 489
  • Мнения: 0
apak za tova 4e vse si mislish 4e rajdash e normalno haha ama povqrvai mi ako zapo4nesh naistina da rajdash shte razberesh sas sigurnost no kakto kazah i po rano e po dobre da ne se stiga do tam osobeno pyk 6tom ne si ot sliven Simple Smile

# 490
  • Мнения: 3
Дааа надявам се да не започне преди да отида там имам още 4 дни и трябва нищо да не се случва хахах и се надявам да не започне, че много ще се притесня. Ужас как ще пътувам с тея контракции просто ще полудея  Mr. Green голям майтап ще падне по пътя... Но няма да стане така моля се да не стане така имам някъкви болки в кръста и корема и си мисля това да не би да е някакъв предвестник, че е близо края, но те се чуе  Mr. Green

# 491
  • Мнения: 0
sas sigurnost e blizo kraq  Mr. Green dano ustiskash uspeh

# 492
  • Мнения: 3
Благодаря Миленка мисля, че ще устискам надявам се да се справя нямам никакви показатели че налбижава, така че едва ли ще тръгне по рано процеса.А за бебенцата само памперси искаха нали така или пак не съм разбрала? newsm78

# 493
  • Мнения: 3
Момиченца утре сутрин пътувам вече за Сливен и въпросът ми отново към вас е мога ли да изпия едно кафе и малко вода преди оперцията сутринта  newsm78 проблем ли ще е? Моля отговорете ми  Praynig ?

# 494
  • Мнения: 410
Тъй като знам колко притеснено ти е в момента ще се намеся да ти отговоря, че не е хубаво да пиеш никакви течности, тъй като има значение за упойката....Когато раждах първия път това не ми беше казано, но наистина има значение. Това е моят съвет, а вече сама си преценяваш....Успех и ти пожелавам всичко да мине безпроблемно и живо и здраво бебче  Hug

Общи условия

Активация на акаунт