Вече есента настана, ФЕВРУАРЧЕТО играе в коремчето на мама!

  • 14 730
  • 276
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 23
мерси alina,малко ме успокои ама аз пак все за тва мисля щото ми се случва за първи път Cry

# 46
  • Мнения: 668
east_lights - мен като ходя все си ме боли по малко, и от ляво и отдясно, ниско долу около яйчниците... Много е неприятно, но стискам зъбите и търпя. Поради тази причина намалих километража на разходките ми, но просто не издържам на дългите разстояния, и на бързането. Първия път не го усещах толкова, но сега ми е по-тежка бременността, все са такива малки болежки, но всети общо заедно стават неприятни.

  bouquet

# 47
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! Извинявам се ако съм прозвучала грубо! Embarassed Не исках да обидя никого. Просто не знам какво ми става. Моля ви да ми простите! Навън е такова хубаво време, дано и настроението ни е такова!  east_lights и аз мисля ,че е нормално в нашето състояние. При първата ми бременност и на мен се случваше много често.

# 48
  • Мнения: 23
мерси момичета наистина ме поуспокоявате! Hug  bouquet

# 49
  • Мнения: 3 020
Здравейте момичета,
понеже по нагоре в темата се говореше за това, че има неотговорени постове от минали теми ви пускам две такива, единия въпрос е от мен  Whistling, а на другия не мога да отоговоря, ако може вие да помогнете. Мерси и слънчев ден на всички.

Здравейте, момичета,

аз не пиша често но чета редовно.
Ние сме добре, няма от какво да се оплача или похваля Simple Smile

Покрай темата за количките и кошчетата ми възникна следния въпрос:
1) Какво точно е комбинирана количка? Защото в нета виждам под това име и количики с отделен зимен кош + столче за кола както и колички от 1 част които изглежда просто се свалят така че да стават за бебе.
2) Коша за бебе на комбинираните колички достатъчно удобен ли е за бебето, така че да може да спи в него 1-2 месеца? Питам защото ще се местим в новото жилище някъде през април и си мислех, ако бебето и без това обича по-малките и закътани пространства, може ли да спи в коша на количката и да отложим креватчето за новото място направо... Тази мисъл ми хрумна като гледах симпатичните кошчета на Пухка и онова от Продавалника... Те не ми изглеждат много по-различни от коша на количката.

Илинка: аз снощи почти не съм спала! също като теб, миличка! киселините ги имам всяка вечер, но снощи какво драйфане падна и чистене съответно, щото първият път гадостта ме изненада и не успях да стигна на време до 00. стига да не се догади на някой! и се извинявам, ама цял ден съм като парцал. и бебето се бушувашецяла нощ, и таткото не можа да спи и му беше мъчно, че не може да помогне..... абе ужас!

Момичета, я кажете какво точно представлявар тези киселини? Че аз от една седмица вечер като си легна, че като ми стане едно тежко, едно лошо, някъде между порасналия ми корем и гърдите и само лежа и охкам тежко. И ми е добре само, ако легна по гръб, уж не трябвало, че матката притискала кръвоносните съдове, ама като не ме успокоява друго.  #Crazy
И гледам да не ям късно вечер, ама пак не помага. Дали това са киселини или нещо друго? Аз утре съм на преглед и ще се оплача на доктора, да видим какво ще каже  Confused

Между другото питах доктора за това и той каза, че е защото храната се смилала по-бавно, ама чак да боли така.  #Crazy

# 50
  • Мнения: 552
 Alex99 аз лично нищо не разбирам от колички а и не съм се заинтересувала особено много т.к ми подариха една - комбинирана и в нея са включени зимен кош,кошче за кола и нормална кошче...Но доколкото ми е известно наистина можеш да ползваш зимното кошче за 1-2 месеца и като легълце на бебчо.

А относно киселините нямам,но това което ти описваш не прилича на киселини а на преяждане /един вид/...сега за нашите стомахчета има по-малко място и те бързо се запълват,макар и да имаш все още чувството за глад.
А киселините са когато те изгаря по хранопровода нали така  newsm78 ...а това се получава защото матката натиска стомаха и някаква си там клапа м/у стомаха и хранопровода не можела да се затвори добре и така соковете от стомаха преминавали към хранопровода...... Mr. Green Ама и аз едно идиотско го обясних  #Crazy

А на евелинка да си почива много  Peace

# 51
  • Мнения: 53
Момичетааа, място не мога да си намеря и гърло ме боли и сега съм седнала на бюрото си, а не издържам, краката ми сами се движат.Някакви нерви явно ме тресат, а не ми се мърда от тук, защото поне температурата е постоянна, че с тази настинка ако се поразвея из студения коридор ще стане съвсем лошо.
Как не ми се говорят такива мрачни неща, съжалявам, че и вас занимавам!!!  Sad

# 52
  • Мнения: 5
alex99, киселините са нормално явление при голяма част от бременните. Тъй като матката нараства и притиска нагоре всички органи, стомаха остава разположен на по-малко местенце и храната понякога се качва чак до хранопровода. Връща се нагоре, смесена със стомашни киселини и чувството е ужасно, парещо и болезнено. Може да ти се гади и да повръщаш дори, на мен това ми се случи оная вечер, направо ми изгоря гърлото ooooh!
Аз си правя гаргара със разтвор на хлебна сода и пия няколко глътки от разтвора, но онази вечер не ми помогна особено!

# 53
  • Мнения: 8 939
аз ще се опитам да отговоря!

aaa73 според мен това което си описала си е комбинирана количка, но комбинирана количка може да бъде, без да има отделни зимен и летен кош, просто да се преобразува, и да става зимна и лятна, и примерно да има отделно само кошница за кола.
Според мен коша за бебе на комбинираните колички е изключително удобен да спо бебето поне първите 2 месеца, но ти ще си прецениш.Аз лично предпочитам да имаме креватче с чекмеджета отдолу, защото мястото е прекалено малко и няма място за дрешките на бебето и искам да ги изпера, изгладя и подредя още преди да родя. Но в тоя случай с местенето, мисля че е много удачно да използвате така нареченото порт бебе.
Успех!
alex99 аз не съм имала киселини, чак такива каквито ги описва  gotika80 ,  но усещането е кисело с парене дълбоко в гърлото, много неприятно, но според мен при мен не сатолкова осезателни, защото ям много лимони с мен, и кисело мляко! Дано да съм права и да не ме застигнат ужасиите! Ако пък не, ще се предприема нещо, няма как!
Успех!
Надявам се съм отговорила и на двете:)

Целувки!

 Hug Hug Hug

# 54
  • Мнения: 669
Благодаря на alex99 че повдигна отново въпроса ми за количките и на Zuzulina и Alina_si за отговорите... аз го зададох към края на миналата тема и покрай суматохата с новата тема се подмина. Не съм го взела лично, спокойно Simple Smile
Ще се радвам и на други мнения по въпроса.

# 55
  • Мнения: 1 671
Зузу и Илинка са обяснили доста добре за киселините. Усещат се като парене, все едно те гори, когато обаче са много, наистина започва да боли, задушават те  и може страхотно да се повръща от тях - това ми е опита от първата бременност, засега иначе не са ми се появили и се моля и да не се появяват.
Зузу, понеже четох за лигавщините в службата - ами аз още съм си дете. Мъжът ми казва, че чака 3-то бебе, защото вече си има мен и Благун  Wink. Няма нищо лошо да се поглезиш, това въобще няма да те направи по-лоша майка. Честно да си призная, аз си играя с играчките на дребния заедно с него, лазя по пода, гоним се, околните като ме гледат сигурно си мислят, че съм много отдадена на детето си майка, а на мен просто ми е забавно  Wink.
east_lights , аз също знам, че от време на време може да има кървене от носа и не е притеснително. За болките и бодежите - имала съм като ме притисне бебето, само внимавай, да не са контракции.
Алекс, комбинирана количка е такава, която има летен и зимен вариант, такива водят и тези колички с различни кошчета. Ако зимното кошче е широко, не виждам защо бебето да не може да спи известно време там. Благовест е спал в порт бебето към зимното кошче до 3 месец, когато се налагаше да отидем някъде и го разнасяхме навсякъде с нас, а бабите го използваха за легло до към март (бил  е на 4-5 месеца).
mozila, въобще не е прозвучало грубо, по-скоро дано ти не си се обидила за нещо!  Hug
Дес, защо не пробваш Тантум верде, мен веднага ме оправя и става за бременни, питала съм няколко лекари.
Отивам да похапна и след малко отивам в МД да ми включат магнезий. Довечера пак ще пиша, сега поне като нямам дете в къщата и никакви ангажименти ще ви подосаждам повечко.

# 56
  • Мнения: 23
мамитаискам да ви питам вие каде точно усещате бебо?аз го усещам само под пъпа,кога ще започне и по нагоре да рита? Embarassed Confused

# 57
  • Мнения: 419
мамитаискам да ви питам вие каде точно усещате бебо?аз го усещам само под пъпа,кога ще започне и по нагоре да рита? Embarassed Confused

И при мен е така, понататък ще рита навсякъде по корема.

За киселините си спомням, че в предната тема, evelinar дава съвет да се пие и малко бира. Това го чух и от други лица, в това число и от един лекар. Аз не съм страдала до този момент, нито и с първата бременност.

КОЙ ЩЕ ОРГАНИЗИРА СЛЕДВАЩАТА СРЕЩА НА ФЕВРУАРКИ 2008 В СОФИЯ

# 58
  • Мнения: 669
east_lights, а аз усещам бебето много ниско, на 4-5 пръста и повече надолу от пъпа... Това даже ме притеснява, защото като гледам картинките би трябвало да е по-нагоре. Интересното е че си имам нормален корем по-нагоре... Не съм имала някакви проблеми като контракции, никой нищо не ми е казал на ехографиите... как стига до там  не мога да си обясня :-/ newsm78

# 59
  • Мнения: 668
КОЙ ЩЕ ОРГАНИЗИРА СЛЕДВАЩАТА СРЕЩА НА ФЕВРУАРКИ 2008 В СОФИЯ[/color]

Е това се чакаше да се чуе... хи хи  Simple Smile Този път съм твърдо решила да дойда, мъжленцето да ме докара поне за 1-2 часа, за да се видим наживо. Ще следя с жив интерес.

Общи условия

Активация на акаунт