Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 462
Setida - ако процентът пероксид ти е 35 % в никакъв случай не дръж шините цяла нощ. За нощни избелвания се ползва гел с до 15 % пероксид .
Можеш да слагаш за половин час сутрин и половин час вечер , или вечер по 1 час.
За избелването има значение какъв нюанс ти е естествения цвят - сивите зъби се избелват най-трудно, жълтеникавите - най лесно. Има значение и от какво са потъмняли, тетрациклиновите потъмнявяния се премахват най - трудно, срещала съм мнения че дори е невъзможно с този метод.

# 226
  • Мнения: 2 897
Mда, аз май не бях особено полезна при положение, че не си спомнях какъв процент ми е бил гелът Blush

# 227
  • Мнения: 9
Благодаря ви за отговорите  Hug не мисля определено да спя с шините,защото зъболекарката ме предупреди, но и един час ми малее нещо .. докато ги сложа и трябва да ги свалям  Crazy А иначе зъбките ми са по-скоро леко жълтеникави и именно защото бях чула,че при такива е най-голям ефекта , ми е интересно защо при мен няма такъв... е не очаквам,че ще станат искрящо бели, но поне жълтеникавото да се махне  Crossing Arms

# 228
  • Мнения: 151
Sparkk  какъв е резултата от лентичките,колко може да промени настоящия цвят на зъбите? Консултирах се с моя стомот. относно тази тема  и разбрах,че както има хора с различен цвят-очи, същото е и при зъбите,а не от немърливост, и първата стъпка към избел. е желателно да бъде  направена от стомотолог -3 или 4 посещения, а останалите продукти са за домашни условия да подържат цвета.Имаш ли  допълнителни  процедури, или само лентички ползваш?

# 229
  • Мнения: 595
ще следя темата защото и на мен ми предстои избелване. Моята зъболекарка ми каза че струва 150 лв домашното избелване, като после шината си я пазя и само гела и кйм 50-тина лева  Peace А чух и за някакъв метод на избелване с перли, които са много фини и не повреждат емайла? Някой чувал ли е?

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 10:39 от Lorilicious

# 230
  • Мнения: 44
Моят зъболекар ми каза, че се получават шиечни кариси от избелването на зъбите. Доста ме наплаши, а аз се бях наканила да си ги избелвам...

# 231
  • Мнения: 1 394
Моята зъболекарка е много близка семейна приятелка.Исках да си избеля зъбите при нея,а тя ме посъветва да не го правя в никакъв случай! Аз и казах:"Що така,бе мила-хем ще изкараш някой лев,хем мойте зъбки ще заблестят,като на тези от рекламите за пасти за зъби!" Тя само ми отговори просто и ясно! Избелването на зъбите е ,подобно на избелването на дрехите с белина./просто прави сравнение/Ефекта от тази процедура не е вечен и през определен период трябва да се повтаря,защото и самият цвят на зъбите се унаследява генетично.Ако се повтори тази процедура няколко пъти ефекта е същият,като с белината...И след като ми обясни надълго и на широко ме попита :Все още ли искаш да ти избелвам зъбите?Аз съм длъжна,като свой човек да те информирам-ти си прецени.На мен не ми пречи да ти взема парите,но след години да не ме псуваш?...
Това ми каза и се отказах да си избелвам по този начин зъбите.Използвам само пастите за зъби за постигане на този ефект/макар,че според мен не е достатъчно задоволителен/

# 232
  • Мнения: 930
Моята зъболекарка е много близка семейна приятелка.Исках да си избеля зъбите при нея,а тя ме посъветва да не го правя в никакъв случай! Аз и казах:"Що така,бе мила-хем ще изкараш някой лев,хем мойте зъбки ще заблестят,като на тези от рекламите за пасти за зъби!" Тя само ми отговори просто и ясно! Избелването на зъбите е ,подобно на избелването на дрехите с белина./просто прави сравнение/Ефекта от тази процедура не е вечен и през определен период трябва да се повтаря,защото и самият цвят на зъбите се унаследява генетично.Ако се повтори тази процедура няколко пъти ефекта е същият,като с белината...И след като ми обясни надълго и на широко ме попита :Все още ли искаш да ти избелвам зъбите?Аз съм длъжна,като свой човек да те информирам-ти си прецени.На мен не ми пречи да ти взема парите,но след години да не ме псуваш?...
Това ми каза и се отказах да си избелвам по този начин зъбите.Използвам само пастите за зъби за постигане на този ефект/макар,че според мен не е достатъчно задоволителен/

и моята зъболекарка ми е позната и също не иска да ми ги избели Peace

# 233
  • Софето
  • Мнения: 622
Преди две седмици си направих ZOOM избелване. Ефект има, НО такава болка не съм изпитвала през живота, ужасна болка по време на самото избелване и след това два дни зъбите ме боляха ужасно. Слава бога вече нямам нито болка нито чувствителност, но не бих повторила и пари да ми дават. На здрави зъби каква беля си докарах, а и горната устна ми изгориха и там болка няколко дни и ходех подута се едно съм силиконирана  smile3511

# 234
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!

Не успях да прочета всички отговори но ще споделя своя опит въпреки, че съм в Канада.

Преди 4 години аз попитах моята зъболекарка за избелването на зъби. Тя ми обясни за тях и че рискове няма, огледа ми зъбите и ми каза, че при мен избелването ще изглежда много добре защото пломбите ми са само 2, не се виждат и са бели така че няма да си личат разликите. Когато имаш пломби направени в цвят близък до този на зъбите ти, когато ги избелиш ще се вижда разлика. Но при мен това го нямаше.

В кабинетите тук правят само един вид избелване (освен с лазер) и то е с гел. Взимат отливка на зъбите и правят силиконови скобки за горните и долните зъби с които буквално си обичаш зъбките. Гела получаваш в спринцовки. Те изглеждат точно така: http://www.amazon.com/White-Excel-Whitening-Latest-Product/dp/B0 … /ref=pd_sim_hpc_3. Марката е Night White ACP а процентите варират. Аз имах 16% което не е много силно но моите зъби по принцип си бяха почти бели. Аз съм на 25 и не пуша или пия кафе. Само червено вино е нещото което пия което боядисва но не го и пия често.

И така трябваше в продължение на една седмица вечер да попълвам скобичките и да си обличам зъбите с тях за през нощта. Не трябва да се пие кафе, черен чай, червено вино, да се пуши по време на тази седмица. На третия ден зъбите ми станаха доста чувствителни и не можех да пия студени неща. За горещи нямам спомен да имах проблеми. Но всъщност не ме болеше - просто ги чувствах през цялото време и когато пиех нещо студено ги чувствах много силно. След като изтекат 7 дни, процедурата се спира. Обаче ми останаха почти две спринцовки. Те са за освежаване - веднъж на 6 месеца за една нощ се слагат.

Сега ето ме след 4 години - зъбите ми са все още така бели и хората често ме питат дали съм ги избелвала защото наистина много си личи. Върховно е и аз бях абсолютно доволна. Не ми станаха по-чувствителни от това зъбите изобщо аз съм за и го препоръчвам на всички. Но не си слагайте лентички или онази течност от Колгейт. Изпробвала съм всичко преди това и нищо не работи. Вземете си професионален гел. Моят струваше 350 долара.

Друг е въпросът че сега съм с шини и като ги махна пак ще си правя избелване...

Надявам се информацията да е полезна.

# 235
Момичета, каква е цената на системата Опалсенс със шиничката? Peace


Az v momenta se izbelvam s Opalescence Platih okolo 200 lv. pri d-r Kremenarov 0889455456.

Parvata sutrin beshe nai-kofito!!!! Po printzip imam dosta 4uvstvitelni zabi, ne traia da mi rabotiat zabite bez upoika.

NO moiat stomatolog mi dade niakvo dopalnitleno gel4e, s koeto zabite stavat po-malko 4uvstvitelni. Napravo se prerodih!!!

Sega si prodaljavam 11 den i sam mnogo dovolna. Simple Smile





# 236
  • Мнения: X
Не съм чела назад,отговарям направо-аз съм за избелването,направих си,доволна съм,малко е неприятно изтръпването на зъбите,но се изтрайва.Разбира се,не станаха бели като фасети,но като за естествен емайл-имаше добър ефект,който не се е променил вече 2-3 г.

# 237
  • Мнения: 19
Аз съвсем скоро си избелих зъбите с Opalescence. Определено имаше ефект. Стоматологът трябваше да ми прави мост и ме попита дали планирам избелване на зъбите защото ако реша да ги избелвам, трябва да го направя преди да ми е сложил моста / защото коронките не се избелвали/. За всичко ми взе 200 лв- отливка за шините, самите шини и гелът за избелване. Всеки ден носех шините по два часа в продължение на две седмици. След два часа шините се свалят и се мият, зъбите също /се мият, не се свалят:), което не беше много удобно защ. Всеки път когато слагах шните, в края на втория час, ме заболяваха зъбите - кратка силна болка и определено бяха по-чувствителни, дори като вдишвах студен въздух беше неприятно. На указанието за употреба пишеше, че не е желателно да се пие кафе и да се пушат цигари, но през цялото време правих и двете. Зъбите ми са доста по-бели, но зъболекарят каза, че зависело и от естествения цвят на зъбите, имал пациенти, при които нямало почти никакъв резултат. Даде ми и избелваща паста Opalescence, но я използвах само веднъж и не повторих - мирише ми на нафталин. Заместих я със Sensodyne Whitenning. седмица след като спрях да слагам шините чувствителността на зъбите изчезна.

# 238
Аз съм твърдо ЗА. Страшно съм доволна, болеше ме много,но си струваше.

# 239
  • София
  • Мнения: 7 097
и моята зъболекарка ми е позната и също не иска да ми ги избели Peace

Зъболекарят ми, който е и много близък, също отказа да ми ги избели. Освен това, аз имам много чувствителни зъби и не бих издържала мъченията, които описвате  Rolling Eyes За мен една пломба е истинско мъчение и после месеци наред имам чувствителност и болка на мястото  Confused

Общи условия

Активация на акаунт