В какъв свят живеем?!

  • 5 269
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 550
Обичам конкретните решения.
Нямам познати, на които мога да помагам в натура. Около мен няма толкова нуждаещи се. Затова повдигам малко по- страничен въпрос, но е по темата:
Имаме останали запазени дрешки от двете ми деца. До сега сме ги давали в близкия дом, но той е за бебета. Искам да попитам кой знае за място, където могат да се дават стари дрешки /а и обувки- тях до сега просто ги слагам до контейнера/  и е сигурно, че от там същите няма да поемат към близкия магазин за "втора употреба"? Не следя различните благотворителни инициативи изкъсо, за това питам. Ако има такава тема или информация- моля, дайте линк.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0
тук има цял подфорум

# 46
  • Мнения: 24 467
Да, за такова нещо питах, благодаря. Гледам си тука 2-3 форума и в другите не съм влизала, даже някои и не знам, че ги има.

# 47
 CryПоревах си,тъжно ми стана и аз помагам с каквото мога,моята майка цял живот работи в Дом за сираци,дечица до 3години,просто съм се нагледала .Като реша нещо да дарявам го давам на нея и тя го носи в дома,тя ми е най -сигурния човек Sad Peace

# 48
  • Мнения: 589
Много тъжно ми стана, много ...
Скъсва ми се сърцето като видя хора на средна възраст с убити погледи, безвъзвратно смачкани от прехода. Или пък възрастни хора, които треперят над стотинките, или общи работници, мършави като клечки, които купуват по едно кренвиршче и половин хляб, обаче се опитват да стоят гордо зад щанда ...
или жената, която от години продава вестници и която страда от студова алергия и всяка зима с ръкавиците без пръсти за нея е истинско мъчение

Тази история с бабата и внучето ужасно ми напомня за дядото и внучето на смирненски ...

Като видя подобно нещо веднага след инстинктивното ми желание да направя нещо идва ужаса, че дори и да намеря начин да помогна, помощта ще е временна, малка запалена клечка кибрит, нищо повече, да не говорим за жестоко умъчнените души на хората, за чиято години трупана болка няма лек ...

# 49
  • Мнения: 369
Ежедневно ставам свидетел на подобни случки. Някои са още по-покъртителни. Много искам да помогна на всички, но не съм Господ Sad

Така казва и моят приятел когато реша да му споделя, че пак ще дарявам на някого- "Знаеш ли колко много хора са в това положение, не можеш да помогнеш на всички!". Интелигентността му е много над средната, но за съжаление точно това не разбира- да, не можем да помогнем на всички, но нека поне помогнем на една част! Rolling Eyes Ама и на мен не ми пречи да си повтарям, както и дарявам и от негово име (от неговата сметка)  Laughing Twisted Evil

Та няма смисъл да се заблуждаваме, че щом не можем да помогнем на всички, няма смисъл да помагаме на никого. Ако поне половината от нас редовно помагат на хората в нужда, то числото на тези хора драстично ще намалее.  Peace Но под "редовно" имам предвид поне по 1 път на месец, а не само по празници и инициативи. Както и да намерим начин да дарим галантно непоискана помощ.

Хубаво е, че всички искате да помогнете на бабата от тази тема. Но наистина се огледайте и около себе си и ще видите колко много хора имат нужда от помощ. Има ли бедни хора в класа на детето ви, в квартала ви или дори в селото на баба ви? Може би можете да зарадвате и тях с някой колет-изненада от тайния Дядо Коледа?  Thinking

Ако пък нямате такива хора наоколо, навестявайте по-често подфорума за благотворителност, по-горе ви дадоха линк към него. Много хора ще се зарадват Party

# 50
  • Мнения: 26
Много се радвам,че има толкова добри хора,които искат да помагат на тези,които са изпаднали в беда.
Трябва да помагаме!Няма нищо по-хубаво от това да дариш на някого капчица любов и да го накараш да се усмихне.Връщаш му надеждата,показваш му ,че на този свят има и добри хора.Та това е лъч светлина в мрачните дни.Кой не се радва ,като намери ,примерно,5лв на улицата!?Така, че дори и малка помощта си е помощ.А трябва да даваме и пример на децата си.Аз лично не искам дъщеря ми да порасне егоист,вторачен в собствените си потребности.
За съжаление днес моите хора не минаха покрай павилиона. Cry
Но знам,че ще ги видя.Просто вчера гледката ми оказа много силно
въздействие и аз мисля,че това е знак,че е време да сторя за някого нещо добро.И ще ви разкажа какво е станало.
Стискайте палци да ги видя по-скоро. Praynig

# 51
  • Мнения: 431
Тъжна история. Но такъв е животът. Все си мисля обаче, че на такива хора им трябва редовен доход, а не непоискани подаръци от непознати. Особено ако са от породата беден, но горд.

# 52
  • Мнения: 2 407
Тъжна история,но все пак как ли ще се почувства бабата,дали ще приема...........

# 53
  • Мнения: 62
Тъкмо се замислих да питам в "Социални грижи", но се опасявам, че читавото ще бъде отделено "за свои хора". За това питам тук за нещо проверено.

Български червен кръст приемаха такива дрешки!

# 54
  • Мнения: 3 782
stasikami, радвам се че прочетох твоята тема. Света в който живеем е истински и може би затова има толкова много онеправдани хора. Тъжно ми става, тъжно за тези хорица в твоя разказ и не само за тя, за всички които броят своите стотинки, а в другата крайност са тези,които се чудят днес кое ново заведение да посетят. Не ме разбирайте погрешно, но всеки трябва да осъзнае че днес е това,което е ,но утре може нещата да се променят.
Когато някой ден имам деца ще ги науча да бъдат добри, да помагат на хората,не само когато ги помоля,но и когато го прочетат в очите им.
Ще се радвам да има повече хора като теб и тези,които влизат в този форум. Знам,че доброто няма да умре.
Също така стига с това оправдание,че не можем да помогнем на всички,но нали можем да помогнем поне на едни човек. Това също е началото на нещо хубаво. Защо обаче тези действия трябва да стават само по Коледа? Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 62
Бих помогнала! Само си представете тази баба как отглежда сама внучето... и ако всички тук съберем по 20 лева, как добре ще им дойдат?!
Ако има адрес или ако се организираме по някакъв друг начин (да съберем каквото можем и директно пред вратата) се включвам!  Peace

Помагала съм , когато мога и ми е МНОГО тъжно, че не мога да помогна на всички  Cry

# 56
  • Мнения: 62
Цитат
Хубаво е, че всички искате да помогнете на бабата от тази тема. Но наистина се огледайте и около себе си и ще видите колко много хора имат нужда от помощ. Има ли бедни хора в класа на детето ви, в квартала ви или дори в селото на баба ви? Може би можете да зарадвате и тях с някой колет-изненада от тайния Дядо Коледа?  Thinking

Ако пък нямате такива хора наоколо, навестявайте по-често подфорума за благотворителност, по-горе ви дадоха линк към него. Много хора ще се зарадват Party

 Peace
не знаех, че има такъв подфорум  Embarassed

# 57
  • Мнения: 1 100
Предпочитам да дам светлинка на едно дете, радост и усмивка па макар и за 1 ден, отколкото изобщо да не го направя.

Ами дай! Никой не те спира! Огледай се наоколо, все ще видиш някого, който точно сега, точно в този момент има нужда от помощ. И си получи усмивката лично.  Grinning

Че кой е казал, че не намирам такива. Но сърцето ми е голямо, а и джобът, за щастие. Място има за всички. От усмивки нямам нужда, имам си достатъчно, важното е да ги събудя.

# 58
  • Мнения: 4 195
Какво значи, не можеш на всички да помогнеш - всички заедно можем. Защо намесвате имащите по 5 лв на ден за закуски. Тук иде реч за нямащите 8 лв за панталонче. Да, не са само тази баба и това дете, навсякъде около нас са, и аз съм била в подобно положение, и тогава помощ не отказах, и то от човек, с със същите възможности като моите. Обърнете се, погледнете и предложете помощ. Не от гордост хората отказват помощ, а от неправилно предложена им помощ. Кой ще ми откаже на мен 20-те лева, като види, че съм ги заделила с мъка, но с разбиране, и с желание, а не със нехайство - кво ли са за мен 20 лв, що ли да не ги зарадвам онез, нямащите.
Не е така мили ми другарки. Всяка доброжелателна помощ, се приемас добро, всеки от нас в даден момент е получил помощ - материална, духовна, физическа, без значение, направена ли е с добро, винаги води до добро.
Тук писаха към 30-на форумки, ако всяка от тях утре помогне на някой - дали с блага дума, дали с 20 лв, по - добри ли ще сме ние всички утре - да, 100%. Защото ако само си пишем и си говорим, че държавата е виновна, вчера една баба, да лиши детето си от елементарните му нужди, до никъде няма да стигнем, напротив, още много такива баби ще се появят.
Едно нещо винаги ме е карало да вярвам в доброто, случки като тази - щом някой някъде обръща поглед от сивото ежедневие и  вижда неправдата, която го жегва, значи все още сме хора, все още има смисъл, все още има надежда.
знам ли, сигурно изпонаписах куп глупости, идеята ми бе да не стане темата в спор, а в поредното добро произлязло от този форум. А от тук са излезнали невероятно големи и добри неща, от невероятно големи и добри хора, които, колкото и лигаво да звучи, съм горда че пряко или косвено познавам.
На авторката оргомен   bouquet  bouquet
Пиши ни, и не се отказвай, помогни на хората, и остани винаги такава, това е по - важно от новия телефон. Моя също е стар и грозен, ама работи.........няма друг избор горкия Wink

# 59
  • Мнения: 3 861
не се карайте и в тази тема...

Общи условия

Активация на акаунт