В какъв свят живеем?!

  • 5 270
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 337
Аз също искам да помогна, моля те направи всичко възможно и съвсем тактично изкопчай адреса Praynig
Сигурна съм,че повечето хора тук могат да помогнат. Нека да направим поне една Коледа на някого щастлива. А може и цяла година, зависи какво изпратим Wink
Ще следя темата и чакам адрес Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 6 363
благодаря ти, че си забелязала чуждото нещастие и че искаш да помогнеш! дано бабата да приеме твоята помощ, помисли как най-деликатно да го направиш.

# 32
  • Мнения: X
Имах предвид бабата с внучето от Чирпан в началото на темата, и това,че на всяка крачка виждам баби,които не могат да си позволят да купят всичко,което искат внуците им.Защото внуците винаги искат повече, отколкото всяка баба би могла да им даде, и с мен е било така и с децата и внуците ми сигурно ще е така.  Не се знае,дали човек със доброто и благородно желание да помогне,няма да направи мечешка услуга на бабата,като накара детето да си мисли,че всичко което хвърчи се яде.
 И на мен често ми става мило за децата на мои приятели и ми се иска ей така нещо да им подаря, но като цяло не смятам,че децата трябва да свикват да са презадоволени,иначе стават безпощадни към родителите си. Като нищо чудно не виждам във света,в кйто живея,знам,че е беден,че хората мизерстват и това да дам един чувал с дрехи на някой ме кара само да се чувствам по-зле. просто прекалено болна тема е бедността за да мога да си позволя да се превъзнасям по нея.
След като искаш да помогнеш,и ще се почувстваш добре от това,правиш го и точка, никой няма да те върне Wink

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 213
Моля те, дай и тези 20 лева, които си си намислила! Praynig

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ежедневно ставам свидетел на подобни случки. Някои са още по-покъртителни. Много искам да помогна на всички, но не съм Господ Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 6 363
Имах предвид бабата с внучето от Чирпан в началото на темата, и това,че на всяка крачка виждам баби,които не могат да си позволят да купят всичко,което искат внуците им.Защото внуците винаги искат повече, отколкото всяка баба би могла да им даде, и с мен е било така и с децата и внуците ми сигурно ще е така.  Не се знае,дали човек със доброто и благородно желание да помогне,няма да направи мечешка услуга на бабата,като накара детето да си мисли,че всичко което хвърчи се яде.

мисля, че не си успяла да схванеш действителното положение на семейството, съставено от баба и внуче, което описва авторката на темата! щом бабата получава детските на детето, очевидно го гледа тя и живеят сами. за бога, за каква презадоволеност може да ти хрумне, детето не е имало чанта за училище!

много умни хора има в този форум, но понякога от интелектът лъха на кучешки студ, ако не е подплатен с малко чувствителност...

# 36
  • Мнения: X
Имах предвид бабата с внучето от Чирпан в началото на темата, и това,че на всяка крачка виждам баби,които не могат да си позволят да купят всичко,което искат внуците им.Защото внуците винаги искат повече, отколкото всяка баба би могла да им даде, и с мен е било така и с децата и внуците ми сигурно ще е така.  Не се знае,дали човек със доброто и благородно желание да помогне,няма да направи мечешка услуга на бабата,като накара детето да си мисли,че всичко което хвърчи се яде.

мисля, че не си успяла да схванеш действителното положение на семейството, съставено от баба и внуче, което описва авторката на темата! щом бабата получава детските на детето, очевидно го гледа тя и живеят сами. за бога, за каква презадоволеност може да ти хрумне, детето не е имало чанта за училище!

много умни хора има в този форум, но понякога от интелектът лъха на кучешки студ, ако не е подплатен с малко чувствителност...
сигурно не съм схванала,осъзнала колко цинична и коравосърдечна съм,отивам да се гръмна,дано това направи много хора щастливи Praynig

# 37
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За съжаление е честа гледка. Вчера имах работа из центъра и честно ви казвам вече не ми се излиза  Sad Видях поне 10 човека, някой от тях просеха, други спяха свити в някой ъгъл, други не просеха, но с вида си и погледа издаваха немотията, която ги притиска. Когато мога помагам, често пускам на слепите, които свирят на подлеза при Шератон по някой лев. За съжаление просто нямам възможност да помогна на всички.
Идеята за томболата е добра и много благородна, и аз бих се включила на драго сърце.

Имам моменти, в които от гледката на нещастните хора по улицата съм се чувствала гузно, че си позволявам примерно скъпи неща , а те няма какво да ядат.  Sad

# 38
  • София
  • Мнения: 3 328
След като прочетох спора, воден от любов към спорта и убедително доказващ как една хубава идея може да бъде огадостена в зародиш, и аз да питам - координати на жената?
Има обаче и друг момент - ако тя реши, просто от гордост или поради други, нейни си подбуди, да не получи това, което би й било изпратено по пощата, какво правим? Защото пратки, непотърсени в срок от 20 дни...знаете.

# 39
  • Мнения: 47 995
много се радвам че имаш желание да помогнеш на това семейство
и аз искам да зарадвам някое бедно семейство покрай празниците
нека всички го направим, па макар и само около коледа
нека поне по коледа  да стават чудеса
а тук явно много майчета не са изпитвали крайна нужда и липса на средства, та не могат да проумеят за какво става въпрос
иначе-да, има много презадоволени внучета, които са с чанти не за 8, а за 108 лева, за тях си има други теми, в които коментираме какво сме им купили

# 40
  • Мнения: 24 467
Обичам конкретните решения.
Нямам познати, на които мога да помагам в натура. Около мен няма толкова нуждаещи се. Затова повдигам малко по- страничен въпрос, но е по темата:
Имаме останали запазени дрешки от двете ми деца. До сега сме ги давали в близкия дом, но той е за бебета. Искам да попитам кой знае за място, където могат да се дават стари дрешки /а и обувки- тях до сега просто ги слагам до контейнера/  и е сигурно, че от там същите няма да поемат към близкия магазин за "втора употреба"? Не следя различните благотворителни инициативи изкъсо, за това питам. Ако има такава тема или информация- моля, дайте линк.

# 41
  • Мнения: X
Аз още като се запътих към контейнера с чувалите с дрехи бях пресрещаната от едно ромско чадо,което без много-много приказки ги прибра и айде по живо по здраво.

# 42
  • Мнения: 738
Обичам конкретните решения.
Нямам познати, на които мога да помагам в натура. Около мен няма толкова нуждаещи се. Затова повдигам малко по- страничен въпрос, но е по темата:
Имаме останали запазени дрешки от двете ми деца. До сега сме ги давали в близкия дом, но той е за бебета. Искам да попитам кой знае за място, където могат да се дават стари дрешки /а и обувки- тях до сега просто ги слагам до контейнера/  и е сигурно, че от там същите няма да поемат към близкия магазин за "втора употреба"? Не следя различните благотворителни инициативи изкъсо, за това питам. Ако има такава тема или информация- моля, дайте линк.


Аз ги дадох в църквата, от там ги разпределят според това кой от какво има нужда.

# 43
  • Мнения: 24 467
Тъкмо се замислих да питам в "Социални грижи", но се опасявам, че читавото ще бъде отделено "за свои хора". За това питам тук за нещо проверено.

# 44
  • Мнения: 268
Милото детенце  Cry
Сърцето ми се скъса и за него, и за баба му  Cry
Моля те кажи ако измислиш начин повече хора да им помогнем  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт