В какъв свят живеем?!

  • 5 272
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 326
От доста време не бях чела толкова хубав пост.
Разстроих се, а после се ядосах. Хрумна ми, че ако имах възможността щях да изпратя по едно копие от него на всеки политик, депутат, министър и прочие безхаберник вместо коледна картичка за Новата 2008.

# 16
  • Мнения: 843
От доста време не бях чела толкова хубав пост.
Разстроих се, а после се ядосах. Хрумна ми, че ако имах възможността щях да изпратя по едно копие от него на всеки политик, депутат, министър и прочие безхаберник вместо коледна картичка за Новата 2008.


   Да го направим!!?  А?  Sad     Все си мисля, че за  имунизирани слещу болка, обаче..

# 17
  • Мнения: 25 647
Момичета, само не се увличайте!  Peace
Сигурно ще е много хубаво рогът на изобилието да се изсипе върху това дете, но не можете да го осиновите. Празниците ще свършат и сивото и грозно ежедневие пак ще ги сграбчи...
Но да приемем, че помогнете и продължите да помагате на точно това дете - а другите? Нали не мислите, че то е само едно-единствено в цялата страна? Само в Чирпан има поне още 1000 такива деца, без непременно да са циганчета. А по селата ако знаете каква мизерия е!
Нека жената помогне, щом й е дошло отвътре и точно на това дете. Вие, ако искате също да помогнете, огледайте се около вас - със сигурност има няколко мизерстващи деца, които също имат нужда от помощ. Личното ангажиране с чуждите проблеми е много по-различно и разтърсващо, отколкото бездушните СМС-и, които ще напускате по Коледа, без да знаете в чий джоб ще отидат в крайна сметка парите...  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Много тъжно  Cry
Като прочетох за Чирпан си спомних за
едно момиче, на което с огромна радост
помогнах, както и много момичета от форума.
Тогава една съфорумка - Галатея ми писа
за нея, че не извеждала детенцето в парка,
защото нямала какво да му облече и я било
срам от другите майки. Направо ми се скъса
сърцето.
С радост бих помогнала ако вземеш адреса  Hug

# 19
  • Мнения: 738
И на мен са ми много смешни тези смс-и...(не че не пускам по 20 всяка година...)  Но когато видях, че за бедстващите от град Цар Калоян пак имаше "граждани, помогнете с 1 лев...", се питам къде, по дяволите, е Министерството по бедствията и авариите?! Tired

# 20
  • Мнения: 843
Момичета, само не се увличайте!  Peace
Сигурно ще е много хубаво рогът на изобилието да се изсипе върху това дете, но не можете да го осиновите. Празниците ще свършат и сивото и грозно ежедневие пак ще ги сграбчи...
Но да приемем, че помогнете и продължите да помагате на точно това дете - а другите? Нали не мислите, че то е само едно-единствено в цялата страна? Само в Чирпан има поне още 1000 такива деца, без непременно да са циганчета. А по селата ако знаете каква мизерия е!
Нека жената помогне, щом й е дошло отвътре и точно на това дете. Вие, ако искате също да помогнете, огледайте се около вас - със сигурност има няколко мизерстващи деца, които също имат нужда от помощ. Личното ангажиране с чуждите проблеми е много по-различно и разтърсващо, отколкото бездушните СМС-и, които ще напускате по Коледа, без да знаете в чий джоб ще отидат в крайна сметка парите...  Tired




   да  права си.....   защото  това дете ще бъде дете и другата Коледа.   И пак няма да има.

    Знаеш ли какво казваше  мама   "  Мила, не можеш да помогнеш на всички бездомни , малки, гладни  и пр.. животни  / и хора//
       рано или късно  няма да можеш да помогнеш,  а как ще се чувстват те  после.?" Не обещавай нищо , което не можеш да направиш  цял живот.   И нахрани котката, веднага!!!" Grinning

# 21
  • Мнения: 1 100
Не съм съгласна. Много красиви неща са преходни. И младостта е преходна, но значи ли това, че е по-добре никога да не сме я изпитвали, отколкото да сме я изпитали, макар и за малко. Същото е и с любовта и повечето красиви неща.
Предпочитам да дам светлинка на едно дете, радост и усмивка па макар и за 1 ден, отколкото изобщо да не го направя.

# 22
  • Мнения: 674
От доста време не бях чела толкова хубав пост.


 Много си добричка! Не го казвам, заради помощта, която искш да окажеш!
 Колкото до детето, може да не е на място, но първото, което си помислих е, че от него ще порасне един добър човек, който ще оценява спечеленото с труд и усилие!
 Мъчно ми е много. А колко много още хора са в такова положение! Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 1 890
Аз смс-и не пращам ! И картички не купувам ! И на мъжа ми съм забранила !  Naughty Бих помогнала, но на Човек като това момче, най-малкото защото не е молило за това, въпреки явната немотия, в която живеят... Confused

# 24
  • Мнения: 25 647
Предпочитам да дам светлинка на едно дете, радост и усмивка па макар и за 1 ден, отколкото изобщо да не го направя.

Ами дай! Никой не те спира! Огледай се наоколо, все ще видиш някого, който точно сега, точно в този момент има нужда от помощ. И си получи усмивката лично.  Grinning

# 25
  • Мнения: X
И да ревем и да не ревем, бъкано е схора в подобно полжение. Направо ме е страх да остарея...
Но има и такива които ,цитирам:"Аз на моя за джобни за училище му давам 5 лв,защото пуши."

# 26
  • Мнения: 4 841
Sad Cry Cry Cry
Толкова е жалко за обикновените хора....
Наистина, ако можеш да вземеш адреса.

Последното нещо, от което имат нужда окаяните "обикновени" хора, е снизходителното съжаление на "необикновените"... Не бих искала да получа каквато и да е помощ от някой с подобен род изказ. Нищо лично, просто ми прозвуча малко ...

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Sad Cry Cry Cry
Толкова е жалко за обикновените хора....
Наистина, ако можеш да вземеш адреса.

Последното нещо, от което имат нужда окаяните "обикновени" хора, е снизходителното съжаление на "необикновените"... Не бих искала да получа каквато и да е помощ от някой с подобен род изказ. Нищо лично, просто ми прозвуча малко ...

Абе заеби ти как ти е прозвучало. Детето ще се радва ако получи нови дрехи, тетрадки и играчки, нали? Бабабата може да е твърде горда и да и стане обидно, но детето ще се радва и поне една година ще има какво да носи и върху какво да пише. А бабата ще може да си купи повече бутилки олио, а вероятно и салам...

Ако успееш да вземеш адреса- готова съм да пратя колет с някои неща.

# 28
  • Мнения: X
По тази логика май ще трябва да зарадвате 90 % от българските баби с колети newsm78

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
По тази логика май ще трябва да зарадвате 90 % от българските баби с колети newsm78

Не знам по коя логика, но аз искам да зарадвам точно това дете и никоя друга баба. И какво значи трябва...90%...ми не, не трябва!

Общи условия

Активация на акаунт