В какъв свят живеем?!

  • 5 289
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 378
stasikami, Браво! Много хубаво си решила.  bouquet Да ти се връща стократно.

# 61
  • Мнения: 589
Според мен никой в тази тема няма нужда от побутване, за да започне да помага, вече си го правим  ...

Аз виждам в тази тема възможност да споделя колко горчиво и тежко ми става от подобни гледки ... както и че усещам не само материалната липса, но и ужасната душевна болка, която изпитват тези хора - отчаяни, напъдени като улични кучета, отбягвани, самотни, излишни ... а това ме потиска най-много

# 62
  • Мнения: 857
Чут Чут абсолютно съм съгласна с теб!
А за авторката на темата едно голямо БРАВО!  Hug

# 63
  • Мнения: 23 165
Стасиками,дано повече хора са като теб. Hug..

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 179
Какво ли ще правят бедните обикновени хора след Коледа...  Sick
Започвам да се дразня на този не български празник, хората стават прекалено лигави, направо изтрещяват...
То не бяха помощи за бездомните/пенсионерите/кучетата/внучетата, не беше взимане на сирачета за празника в къщи и куп подобни глупости, които служат само за зашеметяване на нашата предколедно събудила се съвест..
А замисляли ли сте се, че сега като дадеш на бабата 20лв, тя ще купи на детенце панталон/яке/блузка, а другия месец то ще има нужда от обувки/ботуши/долно бельо... но тогава може и да не си наблизо или да нямаш възможност да се бръкнеш с 20 кинта.
Избрали сте си да живеете в капитализъм /див в момента/ и това е неизбежно явление. Свикнете с него и ако не можете наистина да помогнете, не обиждайте хората с 20-30-50 кинта.. Ако можете да промените нечии живот към по-добро, направете го! Ако можете да осиновите сираче, направете го! Но не го взимайте у вас за 3 дни, защото то после ще трябва да се върне в ужаса на битието си, и той ще му се стори още по-гаден!

# 65
  • out of space
  • Мнения: 8 574
А замисляли ли сте се, че сега като дадеш на бабата 20лв, тя ще купи на детенце панталон/яке/блузка, а другия месец то ще има нужда от обувки/ботуши/долно бельо... но тогава може и да не си наблизо или да нямаш възможност да се бръкнеш с 20 кинта.


Охххх не разбираш ли? Съвсем просто е! бабата ще даде 20 лв за блуза, а не 60 лв за панталон и блуза, защото няма да и се налага да купи баш сега панталон. Детето вече ще има панталон, а с парите за него ще може да купи я обувки, я пържоли, я тока да плати...
Както и да се погледне- помощ си е.

# 66
  • Мнения: 48 053
да, другия месец пак ще им е нужно нещо, но вече ще има панталон и ще купят яке например
ама че сте...не знам, как може така да се говори  ooooh! ами че по тая логика, защо да ядем, като утре пак ще сме гладни
и, да, по коледа поне се замисляме, не е лошо и по друго време да се замисляме, ама айде поне по коледа да го правим, щото някои явно дори и тогава не се размекват
не дай боже, вашето дете утре да е без зимни дрехи, дали ще ви е все едно дали тоя или другия месец ще купите  Shocked

# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 574
да, другия месец пак ще им е нужно нещо, но вече ще има панталон и ще купят яке например
ама че сте...не знам, как може така да се говори  ooooh! ами че по тая логика, защо да ядем, като утре пак ще сме гладни
и, да, по коледа поне се замисляме, не е лошо и по друго време да се замисляме, ама айде поне по коледа да го правим, щото някои явно дори и тогава не се размекват
не дай боже, вашето дете утре да е без зимни дрехи, дали ще ви е все едно дали тоя или другия месец ще купите  Shocked

Точно това се опитвах да кажа, но ти си го обяснила чудесно.  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 623
Моля да не ме пропуснете с адреса  Hug
Изобщо не обръщам внимание на разни
празни приказки и философствания  Naughty
Щом искам да помогна ще го направя и точка !
Пък някои нека си философстват в топлите си
стаи, пред пълните хладилници колко лошо
правим.

# 69
  • Мнения: 2 663
Какво ли ще правят бедните обикновени хора след Коледа...  Sick
Започвам да се дразня на този не български празник, хората стават прекалено лигави, направо изтрещяват...
То не бяха помощи за бездомните/пенсионерите/кучетата/внучетата, не беше взимане на сирачета за празника в къщи и куп подобни глупости, които служат само за зашеметяване на нашата предколедно събудила се съвест..
А замисляли ли сте се, че сега като дадеш на бабата 20лв, тя ще купи на детенце панталон/яке/блузка, а другия месец то ще има нужда от обувки/ботуши/долно бельо... но тогава може и да не си наблизо или да нямаш възможност да се бръкнеш с 20 кинта.
Избрали сте си да живеете в капитализъм /див в момента/ и това е неизбежно явление. Свикнете с него и ако не можете наистина да помогнете, не обиждайте хората с 20-30-50 кинта.. Ако можете да промените нечии живот към по-добро, направете го! Ако можете да осиновите сираче, направете го! Но не го взимайте у вас за 3 дни, защото то после ще трябва да се върне в ужаса на битието си, и той ще му се стори още по-гаден!

E по тази логика дай да не помагаме на никой, да не си помагаме взаимно, че после става лошо.Има хора, за които 20-30-50лв са много пари и не смятам, че биха се обидили на такава помощ!

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 14:44 от konstans

# 70
  • Мнения: 268
ами че по тая логика, защо да ядем, като утре пак ще сме гладни

Именно! И аз това си помислих - и как може изобщо някой да разсъждава така, не разбирам!
Само някой, който не е бил на мястото на бабата, би си помислил, че 20-30-50 лв. са обида.

Моля да не ме пропуснете с адреса  Hug
Изобщо не обръщам внимание на разни
празни приказки и философствания  Naughty
Щом искам да помогна ще го направя и точка !
Пък някои нека си философстват в топлите си
стаи, пред пълните хладилници колко лошо
правим.

Казала си го перфектно   bouquet

# 71
  • Мнения: 4 195
ДИР.нямам думи...
Джул както винаги много по - ясно от мен го е написала Peace Peace Peace

# 72
  • Мнения: 230
Ако по малко хора започнат да въздържат благотворителността си, поради това, че не могат да помогнат на всички- ще има повече реално осъществени добри дела. Да, не можем да помогнем на всички (за това са нужни държавни институции, в които да работят хора със сърца), но нека заради този факт, да не лишаваме нуждаещи се от онова, което лично ние можем да им дадем.
След като 8 лв. развалят бюджета на тези хора, със сигурност те имат нужда от какво ли не.
Аз предлагам тези, които имат желание да помогнат, да го сторят, без да умуват дали бабата гордо ще откаже и пр. От личен опит знам, как такива хора са поставени буквално на колене и как нямат вече сила за демонстриране на гордост, обида и пр., когато искаш да им помогнеш. Напротив- много се радват, ако им дадеш нещо, очите им светват, накак особено. Радват се дори и ако някой си е поговорил мило с тях, това ги кара да се чувстват хора.
Момичето е написало колко много се е радвало детето на раничката. Представете си, ако получат подаръци, как това ще стопли сърцата им. Понякога, един такъв жест на човещина, върши много повече от това, което се вижда на пръв поглед- напр. да стоплим детето с нов пуловер. Подобен жест може да те извади от отчаяние, може да ти върне надеждата, че не си сам в тази скапана държава.  
И последно- въпреки че темата е тъжна и е нещо, което ме занимава постоянно,защото не мога да остана безразлична към мъката на другите, съм благодарна че прочетох в нея мнения на  мислещи и чувстващи хора. Бях започнала да се отчайвам от сънародниците си... (Живея в голям град и точно в събота забелязах как някой беше струпал до контейнерите планини от покъщнина, в която имаше и детски дрехи-личеше си че всичко е скъпо и хубаво (апропо, имаше и детска раничка)...и си казах- трябва да имаш сърце за нуждаещите се, за да не оставиш толкова хубави неща да се скапват в калта и в дъжда... уви, в Бг няма нужната култура за това...

# 73
  • Мнения: 1 294
Абе като се помогне на 1, остават с 1 по-малко за помагане после, туй то...
А и това, което казахте за даването на надежда също е много важно. Една държава по това можеш да я прецениш - по отношението към възрастните, болните и децата... предполагам, че същото важи и за една нация...

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ей колко добри жени има тук, пък как съскат...
Като не обръщате внимание на празните философствания, защо въобще коментирате...
За хладилника да не говорим...
Аз също помагам, но помагам дълготрайно, променила съм живота на не едно или две семейства... за това си има сериозни институции, защото повечето от нуждаещите се дори си нямат идея за това, че имат право на помощ... И за съжаления само една малцинствена прослойка се е настанила трайно в нишата... ама да спирам, че освен философ, да не изляза и расист...
Далеч от мисълта, че мога да променя света, защото сега всички сме Свободни в избора си да ровим по кофите или да се возим в BMW X5.
Хайде със здраве, до следващата Коледа или баба, която не може да купи близалка на внучето.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт