В какъв свят живеем?!

  • 5 281
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 149
Дори човек да не може да храни някого цял живот, то може да му помогне да порастне и сам да започне да изкарва прехраната си.
Дори днес да нахраня с наденица едно бездомно куче, то утре пак ще е гладно, но ДНЕС ще заспи сито.
Важното е човек да помогне на някой в по-трудно положение, щом има възможност, и да му даде шанс да си стъпи на краката утре.

# 76
  • Мнения: 2 663
Знаеш ли тук има хора, които са насочили цялата си енергия да помагат на другите, на нуждаещите си и е много жалко ако мислиш, че го правят само по Коледа, много жалко...
А това с близалката- нямам думи..............

Дори човек да не може да храни някого цял живот, то може да му помогне да порастне и сам да започне да изкарва прехраната си.
Дори днес да нахраня с наденица едно бездомно куче, то утре пак ще е гладно, но ДНЕС ще заспи сито.
Важното е човек да помогне на някой в по-трудно положение, щом има възможност, и да му даде шанс да си стъпи на краката утре.
Hug

# 77
  • Мнения: 4 195
ДИР нали не мислиш сериозно, че всички стига да искаме можем да караме BMW X5 - не мисля, че има толкова пуснати в производство Mr. Green
и моля те, няма нужда от сарказъм наистина. Помоща е помощ независимо дали е 1 близалка, един апратмент, една прегръдка, една добра дума - помощ е. Но според теб, само ако можеш от бедняка да направиш богаташ трябва да помагаш, така ли?
Ако е така жалко, а ако не съм те разбрала - Извини ме  bouquet
А ако искаш да видиш как много хора помагат, и как именно малката помощ събра стотици хиляди евро за минимум време - има цяла закована тема за това, даже са няколко теми в една Peace
там ще видиш, че особенно тук, Коледа настъпва целогодишно, че 10 лв могат да бъдат решаващи за нечии детски живот, че запазените дрешки на детето ти могат да облекат някое в нужда, че когато всички заедно се молим, чудесата се случват, че когато хората мислят и правят добро, то никога не се измерва малко или голямо е. Доброто е просто добро  bouquet

# 78
  • Мнения: 589
хора, не се карайте, вижда се, че всеки тук има помагащо сърце, просто имаме различни разсъждения за начина, времето, следствията и прочие...
тази тема започва да прилича на биене в гърдите кой е по-по-най, а на мен ми изглежда недостойно

# 79
  • Мнения: 4 195
е хайде сега, не се караме, говорим си, не се бием в гърдите, коментираме си Peace

# 80
  • Мнения: 804
Работя на малък павилион ,в който продавам вестници и ученически пособия.
Стоя си днес на работа и си мисля как парите не ми стигат,как искам да си купя нов и по-хубав телефон,защото този който имам е вече стар и ми се струва най-грозния телефон на света.Чудя се как да спестя пари,за да си купя нещо по- добро. Мисля си и за наближаващите коледни и новогодишни празници,за подаръците,които трябва да купя и т.н.

Благотворителността и милосърдието е състояние на духа.
Всеки може да бъде благотворителен когато има много. За това обяснения колкото щеш - PR, пречистване на съвест, индулгенции...
Да си милосърден, когато самият ти имаш малко, да отделиш от своето "малко" за някой който няма нищо е най-ценното човешко качество.
Мисля, че темата е точно за това и не е нужно да се превръща в спор.

# 81
  • Мнения: 230
А защо авторката на темата не даде своя адрес в Чирпан, на който да получи пратки с нещата, които хората желаят да изпратят и да ги предаде на бедната женица. Разправия някаква ще е за нея разбира се, но без усилие е трудно да направим добро. Доста добри намерения не се осъществяват, защото си казваме в един момент: "Да, но сега трябва еди какво си да предприема..време нямам... хайде друг път"
Ако, дай Боже, се окажат много дрехите и другите вещи за детето и за бабката, със сигурност в Чирпан ще има нужда някъде от тях. Знам, че в малките градове е по тежко положението по принцип, няма какво да работят хората, заплатите им са ниски, трудно отглеждат децата си...

# 82
А защо авторката на темата не даде своя адрес в Чирпан, на който да получи пратки с нещата, които хората желаят да изпратят и да ги предаде на бедната женица. Разправия някаква ще е за нея разбира се, но без усилие е трудно да направим добро. Доста добри намерения не се осъществяват, защото си казваме в един момент: "Да, но сега трябва еди какво си да предприема..време нямам... хайде друг път"
Ако, дай Боже, се окажат много дрехите и другите вещи за детето и за бабката, със сигурност в Чирпан ще има нужда някъде от тях. Знам, че в малките градове е по тежко положението по принцип, няма какво да работят хората, заплатите им са ниски, трудно отглеждат децата си...
ами да  PeaceДавай го тоя адрес8

# 83
  • София
  • Мнения: 2 623
Д.И.Р, а ти защо си мислиш, че ние не помагаме на някого дълготрайно ???
Как прецени, че искаме да помогнем еднократно ?
Чут Чут   bouquet
skygirl   bouquet

# 84
  • Мнения: 230
Имам чувството, че още дълго може да се обсъждат темите "Да помогнем ли на един, щом не можем на всички", или "Да помогнем ли еднократно, щом не можем винаги"... а навън застудява все повече.... и мисля че тези, които са мотивирани да помогнат в конкретния случай, имат нужда от подробности: не става дума засега, какъв пол е детето, на каква видима възраст, вероятно е слабичко, но все пак...ако може уточнете, както и за бабата... (ако е писано за това, а аз съм пропуснала - простете!)

# 85
  • по света
  • Мнения: 1 587
Моля да не ме пропуснете с адреса  Hug
Изобщо не обръщам внимание на разни
празни приказки и философствания  Naughty
Щом искам да помогна ще го направя и точка !
Пък някои нека си философстват в топлите си
стаи, пред пълните хладилници колко лошо
правим.
Много тъжна история!Адашката ми го е казала много точно,бих искала и аз да се включа.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 328
Гледам - приказката върви - лаф да става, а конкретно - нищичко. Все пак - някакви координати ще се появят ли? Чирпан е малък град, а в такива градове /от какъвто съм и аз/ хората се познават почти поименно.

# 87
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пак се е заформил спор Crazy

Искам да попитам как решавате на кого ще помогнете? Нуждаещите са толкова много... има хиляди деца, на които няма кой дори раница или панталон да им купи, нямат баба, която да ги заведе в къщи. Няма кой и тема в интернет да им пусне... те са никои и ничии... само статистика Sad

# 88
  • Мнения: 589
Гледам - приказката върви - лаф да става, а конкретно - нищичко. Все пак - някакви координати ще се появят ли? Чирпан е малък град, а в такива градове /от какъвто съм и аз/ хората се познават почти поименно.

още на първа страница авторката на темата обяснява, че с този си пост не търси конкретна помощ от форума
тя вече е решила как сама да помогне

# 89
  • Мнения: 631
Помоща е истинска когато е навреме.
Когато човек иска да помогне или да дари не се изисква непременно да е написано във форума или непременно да е проверено или съмнително.
Авторката на темата е потресена от една реалност, направило и е впечатление, споделила е.......дайте да не правим референдум "ЗА" или "Против", а който има желание ще намери начин дали ще е за конкретния случай или за друг.
babche много правилно го е казала "Благотворителността и милосърдието е състояние на духа." и не е нужно да дадеш мнение по темата и да заформиш спор за да покажеш колко си милосърден и добър.

Общи условия

Активация на акаунт