Ле4ение с кислородна вода

  • 118 200
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
А някой знае ли дали кислородната вода може да помогне при кисти на яйчника и миоми. аз имам и от двете, затова питам... Ако може, как да приложа лечение?
Предварително благодаря!

# 31
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Поръчах си книгата в Пингвините-нямало я , Confused жалко -никъде я няма.

# 32
  • Мнения: 473
А дали може да се промие ухо с кислородна вода ? В смисъл виждала съм как капват на кученце в ухото няколко капки и започва да шурти и да излиза мръсотия. Дали мога да пробвам и на мен че ми е заглъхнало ухото и се съмнявам че с тези клечки където ги използваме, вместо да я изкарвам ушната кал на вън я набутвам навътре .

# 33
  • Мнения: 23
В крайна сметка някой престраши ли се да го прави това лечение с кислородна вода?
Попаднах на много противоречиви статии относно ползването й:
http://www.lekar.bg/news-23/info-603
и
http://www.bulpress.net/article/13465

# 34
  • Мнения: 136
Много интересно ....Ще следя темата . Надявам се да се включат биолози , химици ...

# 35
  • Мнения: 2 761
Има откъси от книгата в спиралата.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 499
Майка ми се е запалила с тая кислородна вода яко.
А аз си мисля за традиционната медицина и газовата емболия, която може да предизвика кислородната вода.
Иначе интервюто с Н. е доста полезно.
И дали наистина става дума за водороден прекис от аптеката или за наситена с кислород вода?

# 37
  • Мнения: 3
Чела съм за д-р Неумивайкин и това, което казва е много интересно. Ако някой го е пробвал /пиенето на вода с няколко капки кислородна вода/, да каже. Чудя се, ако не помага, то не би ли могло да навреди. Нямам предства каква е точно кислородната вода, хим. състав и т.н.

Полезна статия  Peace Но мисля,че кислородната вода в по-големи количества би могла да навреди. Аз не се решавам. Има ли наистина хора пробвали да пият кислородна вода?

Отговарям и на двете и на другите след вас, които са писали.
Купила съм си книгата вчера от книжарница Елрид на ул. Стефан Караджа 7. Мисля, че я има и в Нова Епоха някъде на ул. 6-ти септември.
Относно вредите - първо се запитайте колко от нещата, които дори и не подозирате, че поглъщате ви вредят - цигарен дим, олово от изпаренията на автомобилите, разни микроорганизми и т.н. Кислородната вода, която проф. Неумивакин препоръчва за пиене, се започва с по 1 капка от 3% кислородна вода в 2-3 с.л. обикновена минерална вода (чешмяната не става-има твърде много химически примеси вътре) и това по 3 пъти на ден, като в период от 10 дни се стига до три пъти на ден по 10 капки в чаша и нещо вода. Това въобще не е много. Леля ми я пие от известно време и казва, че дава изключително много енергия!!
Самият професор надълго и нашироко коментира точно това, от което много от вас се притесняват - че това звучи прекалено странно/елементарно/евтино. Лично аз смятам още днес да започна да я приемам, още повече че съм бременна. В края на краищата всеки решава сам за себе си - дали ще реши да повярва, да попрочете, да се поинтересува и евентуално опита или ще се остави в ръцете на скъпоструващите и супер безполезни лекарства и лекарите, които всъщност нямат никакъв интерес да ви излекуват, по простата причина че ако излекуват всички хора, те накрая ще останат без работа. В книгата има цитирани много други трудове на учени в същата насока - четете, образовайте се и си решете сами.  Wink

# 38
  • Мнения: 2
Уважаеми Дами за първи път пиша във форума. Дискутираната тема за мен е много интересна. Прочел съм книгата на проф. Неумивакин на руски и искам да Ви споделя следното. На първо място: !!! Не правете НИКАКВИ експерименти със себе си като използвате директно 3% разтвор на кислородна вода купена от аптеката. По назад се говореше за такава разредена наполовина( 1,5%) за гаргари, за капане в ушите , очите и къде ли още не. Подобни рецепти разпространявани "по женски" от уста на уста могат единствено и само да ви НАВРЕДЯТ и при това сериозно. Никъде в книгите за лечение с кислородна вода(прочел съм и друга освен тази на проф. Неумивакин) не се говори за такива концентрации. Бъдете малко по-взискателни и предпазливи поне към себе си. Или забравихте, че дозата прави лекарството. Подобни своеволни експерименти единствено и само дискредитират метода. По същество: Дозировката за вътрешно приложение е от 1 до 10 капки в 100грама вода на гладно. Всичко това е много добре описано в книгите. започва се с по 1 капка през 1вия ден, 2рия по две на 10ия 10 капки на 100 гр. вода и после обратно. Аз съм изпробвал метода върху себе си и мога да Ви кажа , че ефекта е добър, но аз нямам заболявания(на 38г. съм). Имам предвид, че ефекта при мен беше предимно общотонизиращ. Нямам намерение да преразказвам книгата, който иска ще я намери. На руски има мн. книги за лечение с кислородна вода. Ще се радвам хора, които са прочели книгата, знаят какво правят, и използват правилната дозировка да споделят опит. Всички "самодейци" изпробващи какви ли не дози, по назад се се споменаваше за перхидрол 33%  ??!!,  70% и всякакви други чути, недочути  безумия могат СЕРИОЗНО да си навредят. Не съм лекар, аптекар, издател и т.н.т, а привърженик на правилното използване на метода!

# 39
  • Мнения: 88
Прочетох тази статия http://www.bulpress.net/article/13465, и мога само да кажа, че при едно вадене на мъдрец /доста сложно, от хирург/, доктора ми препоръча след това известно време да се жабуря с кислородна вода. Значи това, което пише в тази статия не е вярно.

# 40
  • Мнения: 2
male4ka-pale4ka, отново говориш за употреба на кислородна вода. Все едно нищо не съм написал по-горе! За втори път пиша, че за самолечение се използва само разтвор на кислородна вода във обикновена вода(5до 10 капки Н2О2 във 100мл чешмяна или минерална вода). Не правете безумия. После ще съжалявате!!!

# 41
  • Мнения: 0
Това нова мания ли е?Преди 7-8 год. бяха на мода морските алги,но ефект никакъв.Не си играйте със здравето си.

# 42
  • Мнения: 10
Аз съвсем скоро прочетох книгата на проф. Неумивайкин. В нея той се аргументира доста добре. Интересна е тематиката, но човек преди да се реши трябва да прецени добре и да се консултира с някой компетентен по въпроса лекар.
Аз имам опит с плакнене на зъбите с кислородна вода. Преди години един зъболекар ми каза една рецепта за плакнене - осем супени лъжици кислородна вода в половинлитрово бирено шише и се долива с вода - ефект имаше моментален. Чувстваш си устата по-чиста и намалява(изчезва) кръвотечението при миене на зъбите. Не забелязах някакви неприятни симтоми.
После даже пуснаха някаква вода за уста с водороден прекис - вършеше същата работа и беше по-ароматна.

# 43
  • Мнения: 10
А, и още нещо ми хрумна...
Много нови идеи(тази не е и много нова) първоначално се отхвърлят.
Преди няколко века са считали къпането за вредно...
Земята за плоска...
Смятали са, че е невъзможно човек да лети ...и т.н.
Много догми с времето са изживяват.
НО, когато става въпрос за здравето трябва да сме прецизни и да не се мятаме безкритично.
Затова здравият  разум е много нужен newsm78

Общи условия

Активация на акаунт