за нередностите в учебниците на децата ни!

  • 17 569
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 151
Ако е така, значи негласно се дава предимство на това издателство, особено ако въпросите в тестовете покриват изцяло материалите от тези учебници.  newsm78
Моят син учи с учебници на Булвест, но няма проблем да отговаря на тестовете на Просвета, поне тези които имаме в момента. Не мисля, че има голама разлика в съдържанието на учебниците на двете издателства.

# 91
  • Мнения: 2 567
idra, има. Но не толкова в тестовете от допълнителните помагала, колкото в съдържанието на самите учебници. Явно при тестовете гледат да задават по общи въпроси, за да могат да не се получават разлики.
Проблема е, че при покриване на входните нива, ако предната година си учил на едно издателство, а в настоящата на друго, идват проблемите.

Може би наистина се толерира издателство Просвета. Аз пък съм с най-лоши впечатления от него. Нивото особено по математика е много ниско. Дори и госпожата ни ми го е казвала. Учебниците пък по разказвателните предмети са написани много объркано. Има дефиниции за дадено нещо, които дори на мен ми отнемат време докато успея да разбера за какво иде реч.
И картинки има наистина много. И не само това ами се иска в тестовете да се напише какво изобразявала дадена снимка. Така, че трябва и те да се научават.

Сега ми направи впечатление, че освен всички други години и векове, които трябва да се заучават са решили да карат децата да научат кой хан от коя до коя година е царувал. Само в един урок имаше за петима хана. Ами, че дори за мен е непосилно да науча точно времето на царуването им. Според мен е напълно достатъчно да се знае само като век и някаква хронология.

idra ще погледна как точно се казват нашите тестове, но ще е по-късно, че сега малката има урок по немски, а тази книга е в стаята и и не ми се иска да ги безпокоя.

# 92
  • Мнения: 1 938
Днес ми казаха нов бисер. Не знам на кое издателство е учебника. По ЧП.
"Водата не е проводник на електрически ток."  ooooh!
Бравос!

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Днес ми казаха нов бисер. Не знам на кое издателство е учебника. По ЧП.
"Водата не е проводник на електрически ток."  ooooh!
Бравос!

Но пък за сметка на това е проводник на хигиена. Laughing

Помните ли това: Тази година полупроводници, а догодина - цели?

# 94
  • Мнения: 51
..."Водата не е проводник на електрически ток."  ooooh!
Бравос!
Това е от учебник (не си спомням по кой предмет) за 6 кл. и специално за това имаше предаване в "Часът на Милен Цветков".

# 95
  • Мнения: 941
абе ние сме на БУЛВЕСТ и съм отвратена от техните писания, не знам дали ще има угодия някому с тези много издателсва, ама защо на някои тестове, турнири и т.н. моето дете трябва да е ощетено, защото учи по БУЛВЕСТ, а теста е по ПРОСВЕТА примерно - за това иде реч!

# 96
  • Мнения: 196
аз лично съм привърженик на издателство "Просвета", що се отнася за математика класовете от 5кл. нагоре


Математиката на изд. Архимед - поне за 5 и 6 клас се смята за един от най-добрите учебници. Понеже имам математиките и на двете издателства, тази на Архимед е ЗНАЧИТЕЛНО по-добра. Освен това е с по-малко грешки в книгата за ученика.  Peace

# 97
  • Мнения: 2 336
Архимед също не е лош  за 9,10,11 клас също, математика долните класове което ще рече /от 5-ти/ съм водила 1 година /6 клас/, преподавах по учебника на "Просвет", но поради тази причина и не мога да дам оценка на другите. По моя преценка на тези  две издателства учебниците са им най-добри.
Днес ми казаха нов бисер. Не знам на кое издателство е учебника. По ЧП.
"Водата не е проводник на електрически ток."  ooooh!
Бравос!

Физик съм, но не помня да съм учила в каквото и състояние да е водата да не е проводник на тока #Crazy Това е само за "Господари на ефира" Joy Joy Joy

# 98
Архимед също не е лош  за 9,10,11 клас също, математика долните класове което ще рече /от 5-ти/ съм водила 1 година /6 клас/, преподавах по учебника на "Просвет", но поради тази причина и не мога да дам оценка на другите. По моя преценка на тези  две издателства учебниците са им най-добри.
Днес ми казаха нов бисер. Не знам на кое издателство е учебника. По ЧП.
"Водата не е проводник на електрически ток."  ooooh!
Бравос!

Физик съм, но не помня да съм учила в каквото и състояние да е водата да не е проводник на тока #Crazy Това е само за "Господари на ефира" Joy Joy Joy


Дестилираната вода не е проводник на електрически ток. Пропусната е думичката "дестилирана".
Задачата за дромиксите: ако х рога имат дромиксите, то 3 дром. + 3 кам. = 3х + 3.3х = 12х рога
N дромикса + K камикса имат N.x+K.3x=12x рога, т.е N+3K=12, и понеже N+K=10 => N+K+2K=12 => K=1 => N=9, задачата е проста, ама как се обяснява на 4-токласник, не зная ...

Друг бисер от учебник за 6-ти клас: "Множеството на рационалните числа се състои от положителните числа, отрицателните числа и нулата." Чичо Кантор да се обръща в гроба колкото си иска - това е положението.
 

# 99
  • Мнения: 2 336
Дестилираната вода сама по себе си наистина е изолатор, НО всеки примес почва да добавя йони в нея и става проводник.
Дестилираната /дейонизирана/ вода започва да се йознизира силно секунди след като се е допряла с метал. А йоните са тези, които провеждат електричеството... - това за информация може и да потрябва

# 100
Дестилираната вода сама по себе си наистина е изолатор, НО всеки примес почва да добавя йони в нея и става проводник.
Дестилираната /дейонизирана/ вода започва да се йознизира силно секунди след като се е допряла с метал. А йоните са тези, които провеждат електричеството... - това за информация може и да потрябва


Е да, ама май наистина е изолатор. Като че ли всичко зависи от дефиницията. Ако трябва да стигнем до крайности: http://en.wikipedia.org/wiki/Self-ionization_of_water
Или да забавим, че има изолатори, щото само пълния вакуум е такъв? Че то къде ли има и пълен вакуум? http://environmentalchemistry.com/yogi/periodic/electrical.html

# 101
  • Мнения: 941
Тед, alpinistbg - хайде моля спрете да си мерете епруветките  Heart Eyes , че ние невежите само четем и се чудим  newsm78...."бе каква е тая тема дето попаднах в нея"

п.с. alpinistbg, добре дошъл си във форума ни, но защо като гост?    bouquet

# 102
# 103
Тед, alpinistbg - хайде моля спрете да си мерете епруветките  Heart Eyes , че ние невежите само четем и се чудим  newsm78...."бе каква е тая тема дето попаднах в нея"

п.с. alpinistbg, добре дошъл си във форума ни, но защо като гост?    bouquet

Щото съм си гост, аз не съм bg-mamma, по-скоро bg-daddy. Поразтърсих се за глупостите в учебниците и попаднах тук. Не обичам крайните изказвания и затова написах отговор като гост (за проводимостта).

# 104
  • Мнения: 95
Добре,че още не сте минали по "новата програма".Там безумията са с няколко идеи +.По математика в 5 клас вече решаваме задачи с неизвестно,имам предвид ,че неизвестното е записано вече с букви,все едно досега материала е бил учен по този начин.,а не с празно квадратче.Намираме лице на триъгълник без да сме учили за височина на триъгълника.Добре,че учителят е по-възрастен и опитен,та предварително ги запознал с материята,без да го има в учебника.С успоредни и перпендикулярни прави се запознават минавайки през 2-3 задачи.Какво да кажа по български-за глаголното сказуемо,за именното сказуемо,понятия,които се изучават преди да имаш други предварителни знания.На мен нищо не ми стана ясно от следното:В изречението "Мама и тати ходят на фитнес." мама и тати са еднородни подлози свързани със съчинителния съюз и.Еднородните подлози отговарят на следните условия: от един род са/?/,самостоятелност ...и вече ще объркам съвсем коците,че цитирам по памет.Реших да пращам детето на допълнителни уроци,че предстоят второстепенните части на изречението,които по нищо не приличат на тези ,които аз съм учила .И мисля,че целта на нашето образование е да откаже децата от ученето.Подкрепям идеята да се вземат някакви мерки.

Общи условия

Активация на акаунт