Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 260
Честит празник на Зита! Много късмет и обич!
На младоженците, дълъг съвместен живот и хармония. Булката е много красива и изобщо къде си и скрила бебето не виждам Laughing
Радвам се много на новините от Естрела, много палци стискат за вас, дори и тези, които не пишат често  Grinning
 Мацки, аз нещо се поразболях тия дни, та се сетих да се допитам и до вас, дали знаете бабини илачи за суха кашлица. Купила съм си Стодала, хомеопатичния сироп, сетих се и за налагане на гърдите със зелеви листа. Вечер е просто нетърпимо, от кашлянето ми се усилват киселините, от меда още повече. Комбинацията без сън, без нормална храна и без излизане на въздух ме боли и главата. Парцал съм. Температурата я смъкнах слава богу бързо с Парацетамол. Приемам всякакви идиотски дори идеи Joy

# 226
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Ама че хубави новини чета! Не знам откъде да започна с поздравите!
ЧРД на Зита Да си жива, здрава, много щастлива и обичана!  bouquet
ЧРД и на малката принцеса Дарина на мама декемврийка!
Калина, честито и на теб! Много хубава булка си! Много любов, топлина и хармония ви пожелавам!
Естрела, много се радвам за Явор и Али! Дано по празниците вече да са си вкъщи!
kam4o, Честита годишнина и да ти е жива и здрава щерката!
Аз също снощи си имах именник - мъжът ми е Николай и снощи докато приготвя празника, така ми се доспа, че не можах да пиша! Черпя ви виртуално Това с картинките много не го разбирам, ха да видим дали ще се получи!
Нашата среща беше супер - както винаги! Галадриелка, стискам палци Петър се оправи по-бързо!
Готика, много ни липсва! Миро обаче те представи достойно! Hug bouquet
Аз днес бях до обяд на работа, защото колегите заминаха на коледно парти в Чепеларе, а аз така хубаво си подремнах вкъщи! Ей, момичета, не знам как е при вас, но на мен от няколко седмици перманентно ми се спи - както в началото на бременността! Утре ще ходим с таткото да избираме легло за бебка! Стискайте палци!
Целувки и дано не изпускам някого или нещо!


# 227
  • Мнения: 1 725
Здрасти и от мен - една мързелива балонка! Виви, съжалявам, че си болна. Пробвала съм с равни количества сок от (черна) ряпа и мед (пр. по 1с.л.) 3 пъти на ден преди хранене, но кашлицата ми тогава беше "начинаеща" и не зная дали на теб ще подейства.

# 228
  • Мнения: 124
Привет от мен от СФ. Пиша само за малко отново - имам интернет в хотела Simple Smile
Евелинка много се радвам че имахме време да се видим днес и да се набъбрим  Hug Hug Hug
Виви - взимаш черна ряпа от пазара - измиваш я както е с корите и я разрязваш на две. издълбаваш я и в издълбаната дупка сипваш МЕД. Оставаш я така за около 30 мин и ряпата си пуска сока и го омешва с меда. После с една лъжичка си пийваш от сокчето. 2 лъжички на 2-3 часа. Тествано лично от мен и от детето и помага за кашлица.  Peace
Това е от мен - повече ще пиша в неделя Peace И съм добре .... да не чува дявола Peace

п.с докато съм писала поста и Деси се е включила по темата  Peace Ряпа и мед- това му е майката  Joy

# 229
  • Мнения: 66
Здравейте!
Честито на всички имали причини да празнуват и бързо оздравяване на болните.
В този сайт има интересна информация, но е на английски.
http://parenting.ivillage.com/boards/experts/0,,c9llrw1z,00.html?ice=iv|tp|nav
Това е едно клипче за кърменето:
http://video.ivillage.com/player/?id=44203
Весели и слънчеви почивни дни.

# 230
  • Мнения: 70
Привет и от мен. Този път няма да ви се оплаквам къде какво ме боли, но искам да ви се похваля , че вече си имаме кошарка. Мъжът ми голям зор видя докато я сглоби, но вече е готова и не спирам да си я гледам и да си я люлея.....
Голям зор видяхме обаче с намиране на  спалния комплект. Така и не открихме пълен комплект с обиколници и балдахин за легло 60 на 120. Те такова чудо в цял Бургас няма, което доста ме озадачи. А аз за закупени по отделно чаршафче, завивка...не ща и да чувам. Май вариант е да поръчаме по интернет.... newsm78

# 231
  • Мнения: 668
Здравейте милички. Май ми се струва че отдавна не съм писала... Но сега обучавам новата колежка, която ще ме замести и просто нямам допуск до компютъра  Wink Работи тя, а аз гледам дали е както трябва и суфлирам където е необходимо... Но и това си е изморително. А днес следобед поработих здравата за да наваксам малко, защото върви бавно засега работата. Вечер съм като скапана, нямам сили да се добера до компютъра.
Искам на патерици да почерпя, защото моят мъж имаше имен ден вчера  Embarassed, а аз посрещах и забавлявах гостите защото на всичкото отгоре след 6,30 той отиде на работа, но такава му е работата.
Иначе при мен нищо ново, освен че бебчето се скъсва да рита и да се върти, а киселините ме нападнаха наново, и то още по зловещи отпреди. И нощно време и през деня и тн. Днес даже повръщах от тях  Sad
Ох.... Друго - мисля от 17 да си взема полагаемия отпуск, докато стане време за болничния към 28-30 декември и да почивам вече, че ми тежи този стрес в работата.

По другите темички:
Естрелка - Миличка много се радвам че бебоците наддават, и че имаш кърма да ги храниш, продължавай да ни радваш с такива новини!
Галадриел - Надявам се Пепи скоро да се оправи, и да прекара леко шарката. А колкото до срещата - страхотни сте милички.
( Много се надявам сега като изляза почивка най-накрая да се добера до някоя от следващите софийски срещи  newsm17 )
На Зита - честит рожден ден!
Честито и на всички с нови придобивки, на новодошлите мами - няма да изброявам поименно защото сигурно ще пропусна някого.  Blush Целувам ви всички по тумбаците и скоро пак ще пиша.

# 232
  • Мнения: 23
yzida,искам да те питам от къде взехте кошарката?и аз ще взимам от бургас ама незнам откъде още!и да те питам не е ли малко рано,как ще я гледаш празна още поне 2 месеца,аз смятам чак кам края на януари да си купувам и то не само тва ами и другите работи Simple Smile

# 233
  • Мнения: 8
ЗДРАВЕЙТЕ МАМ4ЕТА!Аз се казвам Яна и съм от Варна.Бременна съм в 7-мия месец preggo и съм определена за 01.03.2008 ,но ще раждам с планово секцио и ще е през февруари.На 07.01.2008 ще разбера датата в която ще се роди моето второ детенце.виждам 4е във форума има много мам4ета от Варна,даже едната мамка ми е позната. smile3525Лека ве4ер на вси4ки. smile3521

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 185
Добре дошла  bouquet

Момичета има и още една нов мама, която е писала в старата тема.
Който разбира нека я добави в списъка.  Laughing

# 235
  • Мнения: 4 242
Днес беше тежък ден,много слънце, разходки, задачки и умора, но се отчитам тук преди да се пренеса при Морфей  Grinning
Първо честит рожден ден Зита!   bouquet Да си ни жива и здрава!
Естрелита браво на децата и на теб, ти си нашата гордост!  Heart Eyes
Виви бързо да оздравяваш мила!  Praynig
Роси пу пу, а дано все така да се хвалиш!  Praynig И умната!  Naughty
Изида честита кошарка! Много нежни мигове да донесе! По въпроса със завивките, аз по тази причина си ших.
Добре дошла на мама варненка!   bouquet
Само дано не пропускам никой, много съм уморена наистина  Tired
Боцкаха ме днес, всичко е в норми, само ХБ е 10.3, док каза продължаваме с желязото, имам напредък, преди месец беше 94 или 96, не помня. А аз желязо пия веднъж дневно ако се сетя де, иначе сутрин пия Пре-натал, по обед магнезии и ако се сетя следобед желязо. Ми не мога цял ден да гледам часовника и да се тъпча в хапове, не ми стига деня просто hahaha
Айде лягам че записах глупости, сладки сънища на всички ви в момента! Hug

# 236
  • София
  • Мнения: 717
Добро утро!
Добре дошли на всички нови мами!
Зита, ЧРД! Много здраве и щастие ти пожелавам!
Галадриел, честито бебче на твоята приятелка! Пепи оздравя ли?
Изида, честито кошче! Със здраве да си го ползвате!
Честито на всички именници на патерици! Да са живи и здрави!
Хубав и успешен ден на всички! Hug

# 237
  • Мнения: 336
Честит празник на всички студенти (настоящи, бивши, а и бъдещи   bouquet). Много успехи и късмет ви желая.
Слънчев уикенд от мен.

# 238
  • Мнения: 1 671
Добро утро!
Роси, и аз се радвам, че се видяхме и се набъбрихме!  Hug
Кам4о, честита годишнина!  bouquet  bouquet  bouquet
Гладам, че много именници е имало на Никулден (брат ми също е Никола), да им е честито и на тях!
Знам, че имаме бъдещи мами студентки, момичета, честит 8 декември, желая ви много успехи и да си вземете всичките изпити!  bouquet  bouquet  bouquet
Снощи бях на театър, този път постановката много ми хареса. Жалко беше, че на задния ред имаше един клас пубертети, които бяха там по задължение, а не заради удоволствието от театъра и се наложи да им правим забележка. Иначе гледахме "Боговете" в Сатиричния театър.
Сега чакам татито да се събуди и да ме води да хапна някъде, че са ми се прияли куп неща. Голям змей съм станала. Преди няколко дни се смяхме с Митко, брат ми ни разказваше, за някаква змия, която се изпъвала хоризонтално до човека, за да може да прецени дали ще успее да го погълне. Та от тогава Митко твърди, че си ляга със страх, щото и аз се хоризонтирам до него и току виж посред нощ в пристъп на глад взема и го погълна  hahaha Joy.
Утре съм на запис и се надявам да е добър, за да може декември да мина само с още един.
Лек ден и много  Hug!

# 239
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро Утро!

Честит празник на всички празнуващи!

Тази сутрин се събудих от страхотна новина... Колежката ми е бременна pregnant толкова се зарадвах, че немога да не споделя с вас  newsm44 сега говорих с нея , бях забравила, цялата еуфория покрай тестовете за бременност...  EFPАма, че е хубаво ...
Добре дошла на мама Яна от Варна  Laughing

Хубав ден на всички  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт