лихвите на ипотечните заеми

  • 4 516
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 178
BulBank качва поетапно на клиентите си с 2%, защото договора е посочено, че лихвата се префиксира при промяна на БЛП с повече от 2%, затова така скача наведнъж

# 46
  • Мнения: 1 152
Има ли клиенти на Булбанк с ипотечен кредит, за да ми каже някой има ли в месеца с първата по-висока лихва някакво преанюитиране? Този месец вследствие на това вноската е почти двойна от обичайното.... #Crazy


Как така над 2 %? Ние имаме кредит от Пощенска, но го вдигнаха с 0,5%. Да не би нещо да не съм разбрала?!

Правилно си разбрала. Вчера говорих с Пощенска, евентуално да рефинансирам от там и ми казаха, че нямат такива жестоки повишения на лихвите, а само 0,5 за евро и 0,35 за лева.

BulBank качва поетапно на клиентите си с 2%, защото договора е посочено, че лихвата се префиксира при промяна на БЛП с повече от 2%, затова така скача наведнъж



По тази логика на договора, лихвата може да стане 50-80 %  #Crazy #Crazy #Crazy

# 47
  • Мнения: 4 970
МОля ви уточнете за лихви в лева или евро говорите?

# 48
  • Мнения: 1 152
Моят кредит е левов.

# 49
  • Мнения: 386
Конкретно за Булбанк да попитам, след като се образува от СОФИБОР + надбавка, колко ви е надбавката?

# 50
  • Мнения: 1 152
При мен при сключване на договора беше 3,81%, но сега щом общата лихва е 9,18%, БЛП на Булбанк ми казаха, че е 6,13% означава, че вече е 3,05%

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Конкретно за Булбанк да попитам, след като се образува от СОФИБОР + надбавка, колко ви е надбавката?
Аз казах,че става въпрос за друга банака, а не булбанк . Аз съм със софибор,защото съм служител,но вече лихвата ми стана колкото на клиентите. Но пък за клиентите лихвата е твърда, а не например БЛП + нещо и няма талива сътресения.

# 52
  • Мнения: 734

Как така над 2 %? Ние имаме кредит от Пощенска, но го вдигнаха с 0,5%. Да не би нещо да не съм разбрала?!

Правилно си разбрала. Вчера говорих с Пощенска, евентуално да рефинансирам от там и ми казаха, че нямат такива жестоки повишения на лихвите, а само 0,5 за евро и 0,35 за лева.


Това е повишението само на лихвата, но годишния процент на разходите далеч не се формира само от лихвата..До колкото разбрах са повишени и разните му там такси....и т.н. и затова се получава такава разлика...И още нещо разбрах - че увеличението е само за тези, които вече са изтеглили кредит, а за тези, които тепърва ще получават - условията си били старите.... newsm78

# 53
  • Мнения: 1 152
И още нещо разбрах - че увеличението е само за тези, които вече са изтеглили кредит, а за тези, които тепърва ще получават - условията си били старите.... newsm78


Да, докато не мине определен период /при мен близо 2 години/ и не ги изтряскат и тях.

# 54
  • Мнения: 5 178
И още нещо разбрах - че увеличението е само за тези, които вече са изтеглили кредит, а за тези, които тепърва ще получават - условията си били старите.... newsm78
Moже и да не ги истряскат, зависи от БЛП

А общо взето лихвите по ипотечните заеми се качват, вече няма 6.ЬЬ%, Бул Банк почват от 7,50 за нови клиенти

В момента има парадокс, че потребителските са с равни,а на места и с по-ниски лихви от ипотечните.. Причината е ясна, банките търсят връткане на парите (ликвидност) за малките си периоди

Да, докато не мине определен период /при мен близо 2 години/ и не ги изтряскат и тях.

# 55
  • Мнения: 1 152
Moже и да не ги истряскат, зависи от БЛП

А общо взето лихвите по ипотечните заеми се качват, вече няма 6.ЬЬ%, Бул Банк почват от 7,50 за нови клиенти

В момента има парадокс, че потребителските са с равни,а на места и с по-ниски лихви от ипотечните.. Причината е ясна, банките търсят връткане на парите (ликвидност) за малките си периоди

Да, излиза така че е по- добре да рефинансирам от тях самите. В момента условията са по-добри по всички параграфи...направо се чудя дали да не предоговоря условията си с Булбанк.

# 56
  • Мнения: 734
И още нещо разбрах - че увеличението е само за тези, които вече са изтеглили кредит, а за тези, които тепърва ще получават - условията си били старите.... newsm78


Да, докато не мине определен период /при мен близо 2 години/ и не ги изтряскат и тях.

Ами всъщност при нас са минали около 6-7 месеца...
А няма ли някакъв ограничен брой пъти, които можеш да рефинансираш? А и нали има такса, която се плаща за рефинансиране...Изобщо дали си на далавера от цялата работа или не....Ако платиш сума за рефинансиране, после след 4 месеца пак ти вдигнат лихвата...ще излезе, че човек се е прецакал..

# 57
  • Мнения: 1 152
Ами всъщност при нас са минали около 6-7 месеца...
А няма ли някакъв ограничен брой пъти, които можеш да рефинансираш? А и нали има такса, която се плаща за рефинансиране...Изобщо дали си на далавера от цялата работа или не....Ако платиш сума за рефинансиране, после след 4 месеца пак ти вдигнат лихвата...ще излезе, че човек се е прецакал..

Нямам представа колко пъти може да се рефинансира. И си права, че нищо чудно след няколко месеца да има нова лихва....и става дявол на магаре. Таксата за предоговаряне на условията по договора в Булбанк се определя от сумата на заема и варира. Та като се сметне наказателната лихва за предсрочно погасяване и такса за предоговаряне...и всички такси, които се плащат в новата банка и нотариални такси и други такива, трябва много добре да се прецени.

А вие на какви нива сключихте договора - БЛП + надбавка?

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
има такса за рефинансиране,но ако само предоговаряте условията ,не е рефинансиране.Ако има по-добри условия в същата банка по-добре се възползвайте.
А годишната такса и застраховката за чия сметка са в Булбанк?

# 59
  • Мнения: 734
има такса за рефинансиране,но ако само предоговаряте условията ,не е рефинансиране.Ако има по-добри условия в същата банка по-добре се възползвайте.


Без да твърдя със сигурност мисля, че има и такса за предоговаряне...


А вие на какви нива сключихте договора - БЛП + надбавка?

Ами до колкото знам винаги е БЛП+надбавка....Има разни такси за управление  на кредите,за не знам си какво още...И дори някои банки да вдигнат само процента за управление (а да не променят БЛП), може годишния процент на разходите да е дори по-висок..
Както споменахте...трябва здраво да се смята и да се мисли...

Общи условия

Активация на акаунт