Получи ли се при вас отлив на "приятелки" след като родихте

  • 4 395
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
 SadЗдравейте и от мен!Темата много ми допадна,защото при мен се получи така.Преди да забременея си мислех,че имам много приятели,но след като родих малко по малко се отдалечиха.Явно са сметнали,че вече не ставаме за събирания.Като родих всички се изредиха да ни честитят и да видят Крис,но след това нямаше кой да поканя на годинката.Не мога все пак да поканя хора,които не съм виждала около година. Rolling EyesНе знам каква е причината.Някои се оправдаваха,че не искали да ни притесняват,защото сме с малко дете. newsm78Е,детето стана вече на почти 3 години,но няма помен от старите ни познати.Да са живи и здрави!Важното е,че децата ни радват Peace

# 16
  • Мнения: 2 978
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing

# 17
  • Мнения: 674
Не съм много съгласна с последното. Това, че е не се виждате и чувате често, не означава, че когато имаш нужда няма да ти помогне точно този, който не си чувал с месеци. Приятелството се доказва с времето,  независимо от обстоятелставата около двете страни.

 Нямам предвид често чуване, а точно нужда от помощ или просто да си поговорите като преди, да споделите някой проблем или някоя радост!

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не бих казала Thinking
Даже приятелките ми се увеличиха Party

# 19
  • Мнения: 1 992
Не съм много съгласна с последното. Това, че е не се виждате и чувате често, не означава, че когато имаш нужда няма да ти помогне точно този, който не си чувал с месеци. Приятелството се доказва с времето,  независимо от обстоятелставата около двете страни.

 Нямам предвид често чуване, а точно нужда от помощ или просто да си поговорите като преди, да споделите някой проблем или някоя радост!

Аз затова не съм ги отписала все още. Животът ни е съвсем различен вече, с различен ритъм и затова се разминаваме. Един ден и те ще дойдат на моето място и ще разберат как е.

# 20
  • Мнения: 5 401
Да, получи се, но пък спечелих страшно много приятели с деца + първата ми кумица!   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 721
И при мен се получи Rolling Eyes
Но пък се запознах с много мамчета с деца, с много от тях покрай форума Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 416
аз отлив не забелязвам да има,но аз самата бих предпочела да контактувам с такива,които имат деца,да имаш дете е много по-хубаво и различно,отколкото обикалянето по кръчми нон-стоп и клюките-ами променят се нещата Peace

# 23
  • Мнения: 22 898
Ами чак отлив не, но аз имах по-малко свободно време да излизам с тях. Обаче се чуваме/пишем редовно. При свободно време излизаме.
Peace

# 24
  • Мнения: 2 908
Никога не съм можела да нарека жените,с които пия кафе или бъбря в козметичният салон мои приятелки,такива нямам дори от работата ми,нито от майките навън ,с които излизаме.Приятелките ми са жени,отдавна такива,изпитани в годините,или от детството,или от студентските години,не и по-късно.В сегашен етап чувствам,че никоя няма да ми стане приятелка въобще,понеже за мен приятелка е силна дума,аз съм затворен човек и искам доверен приятел до себе си,а не някой с който да си бъбря на кафе,а после да ме обсъжда зад гърба ми.Моите приятелки и преди да родя бяха далеко от мен-живеем в съвсем различни градове,една е дори в Щатите вече,но се чуваме постоянно в Скайп,по телефона,никога не се забравяме и ако някоя има нужда от нещо,което друга може да и помогне-винаги откликваме.Тук ,където живея нямам приятелки(само една,която заминава след Нова Година в Нова Зеландия да живее),но вече не ме мъчи това-това е живота,за съжаление.А всичките ми приятелки в другите градове,без една, са без деца-никога не са ме забравяли,заради това,че аз съм с дете.Много се радват,ако ми дойдат на гости и много се радват и на малката.

# 25
  • Мнения: 2 131
Не бих казала, че има точно отлив, но със сигурност аз сега нямам възможност да излизам с тях. През лятото се виждахме надвечер, като аз бях с бебето. Но тогава беше топло, имаше възможност да се седне навън, а не вътре на задимено. Иначе си говорим по скайпа. Е, това е положението, няма начин. Като порасне детето - отново. Надявам се, че не ми се сърдят. А когато излизахме с бебо през лятото, не съм останала с впечатление на тях да им е досадно или неприятно. Напротив.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing


 Simple Smile  Горе-долу и при мен така  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 325
През деня на мен не ми остава време, а и те ходят на работа. Вечер е почти невъзможно, защото това е времето, което отделям на съпруга си.

# 28
  • Мнения: 1 155
Имам приятелки, които вече не ми се обаждат. Просто вече ни вълнуват различни неща. Сега повечето ми приятелки са с дечица и с тях си дружа.

# 29
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
При мен няма отлив от приятели.Даже имам  нови-мами с дечица. Hug

Общи условия

Активация на акаунт