Аз го наричам "гавра с труп"...

  • 4 757
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 386
E*aси държавата, честно.
Но тя държавата от хора се прави..
Но има хора и ''хора'', дори в тази тема..
Какво остава за цял един народ..
Занда, дерзай!










# 46
  • Мнения: 384
Това, което прочетох е  #Cussing out. За пореден път се убедих , че решението да заминем и живеем в чужбина е най- правилно за моето семейство.
Вярно е че тук работата ми не изисква кои знае какво образование , но поне е прилично платена, да не кажа добре newsm78

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
  Това се казва наглост.
И още наглости са сътворили:

Социалното министерство ще санкционира работещите пенсионери. Това предложи вчера шефът на Икономическия и социален съвет Лалко Дулевски. За момента експертите умуват да лишат всеки пенсионер, който доработва, от половин пенсия. Забраната за възрастните хора да се трудят е част от набелязаните от съвета 14 приоритета за развитие на пенсионната система у нас.


Ще премахнат облекченията, свързани със семейното подоходно облагане от 1 януари 2008 г., които имаха твърде кратък живот – горките.

Нов данък ще удари собствениците на жилища у нас. Налогът "бедствие", който трябва да покрива щетите при земетресение или наводнения, да е 1 на хиляда от цената на апартамента, предлагат застрахователи. Така за двустаен дом в София, оценен на 120 000 лева, ще трябва да внесете в хазната 120 лв.

И ще добавя нещо от мен. В сряда вечерта се случи така, че детето ми беше нападнато и преджобено от двама цигани. Отърва се само с едни откраднати ръкавици, но голяма уплаха. Отидохме в полицията, разпозна ги по снимки. Полицайката ни обясни, че това ни чака за напред и по-лошо щяло да става, защото сега им били спрени помощите и били озверени и започвали масови обири и нападения.

Ето това им е социалната политика, наистина е гавра с ....

# 48
  • Мнения: 4 585
Като се има предвид периодичното им самоувеличаване
на заплатите през кратък период бих го нарекъл
"Насиране от преяждане с власт".

# 49
  • София
  • Мнения: 1 074
Това е ужасно... А лайната им, Уолф, ни задушават с вонята си, уви.
Може би точно това ме кара да не пиша в темата за медициските сестри. А нима те не трябват? Нима утре няма да разчитам на тях, ако нещо се случи? Подкрепям ги, но съм крайно скептична изобщо за хората тук вече.

Всъщност как по места има добри политици и как цели 240 са пълни кретени? Тук и сега? Как е възможно ден и нощ да работиш против собствените си хора? В какво вярват, изобщо имат ли някакъв акъл? От животинския свят мога да избера пиявицата, за да ги опиша.
Пенсионерът е работил много дълго, за да му пипнеш пенсията, която нахално и не дигаш, затова пък вдигаш възрастта за пенсиониране. И самият ти караш хората да работят, отнемайки им и последните жизнени сили и здраве, защото работят не от любов към труда, а от нужда.

Свекърва ми, жена, на която остава 1,5 година до пенсиониране преди половин година понижиха в пост и от експерт направиха обикновен служител. Заплатата й от 800 стана 400 и това във фирма, в която е вече 8 години. Принудена от кредити, тя работи и нощем - чисти три входа в различни краища на София за по 40 лв. на месец. Аз не мога да ви опиша какво ми е като я гледам. И тя ли мрънка? Както някои самозабравили се дами казват. Не, тя плаче и продължава в студа да се трепе по автобусите и работи, и пак плаче. А младата й шефка се смее. Това е положението.

# 50
  • Мнения: 411
Като се има предвид периодичното им самоувеличаване
на заплатите през кратък период бих го нарекъл
"Насиране от преяждане с власт".

Човече,много строго ги съдиш...милите.Живеели мизерно,карали стари коли  ooooh!Трбвали и те като депутатите в Европа да бъдат.В крайна сметка,колкото и да си пишем тук,българинът е крайно примиренчески настроен.За момент се зарадвах,че аха-аха учителите ще помъкнат след себе си я таксиметрови шофьори,я някои друг отрасъл,ама нейсе...всичко се скатава.Докато е така нищо няма да се промени към по-добро,напротив.Все по-мизерни ще ставаме Confused

# 51
  • MUC
  • Мнения: 297
Имах някакви надежди, че нещата в България ще потръгнат - бавно, мъчително, със завои назад от време на време, но ще потръгнат... Все по-нереално ми изглежда това.
И аз се надявах учителите да повлекат крак, да събудят някакво заспало чувство на достойнство у другите, или може би някаква съвест у някого... Горките, бягайте и се спасявайте поединично, и горко на България - свестните учители и досега ставаха все по-малко, скоро може би съвсем ще изчезнат.

Да, "гавра с труп" е точният израз.

# 52
  • Мнения: 984
[И още наглости са сътворили:

Социалното министерство ще санкционира работещите пенсионери.

Всеки има конституционно право на труд. Не вярвам да стигнат до там. Какво ще правят пенсионерите? Алтернативата им са кофите за боклук или просията. Не може така....

# 53
  • Мнения: 4 585
Никой свестен адвокат няма да си заключи кантората и да отиде на предизборен митинг, да се натиска да става депутат. Нито стоматолог ще дръпне шалтера на зъболекарския стол и стерилизатора. Нито програмист, нито инженер. В резултат качеството на човешкия фактор в парламента пада. Ориентират се разни неудачници, муньовци, или ръчкани в ребрата от жените си ( нищо лично, към дамите във форума). А, и някакви Атакисти с неизяснена и за себе си даже сексуална ( петъчно) ориентация.
А виждали ли сте кои хора са били депутати в Учредителното Народно събрание?
Сякаш умишлено водят цялата нация към затъпяване, към електорат, който може да бъде купен, ученици, които отиват на училище за клисавата баничка и оцветено сокче.

# 54
  • MUC
  • Мнения: 297
Wolf, качеството на човешкия фактор пада не само в парламента - ти си го написал в последното си изречение. Хората, в частност вече и децата, са все по-злобни, затъпели и ограничени. Това е омагьосан кръг - тъп народ си избира тъпи и алчни политици, а политиката в България е такава, че да затвърждава и задълбочава всеобщата простотия. И няма измъкване.
И понеже сме в темата за учителите - показателно е само колко народ оплю учителите за стачката им. Не сме народ, а мърша, ей това е.

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ох, тази тема е ужасна, много тежка  Sad

# 56
  • Мнения: 822
Темата си е много хубава дори...Зависи от изходната позиция,де...
Просто непрекъснато ме убеждават,че съм взела правилно решение. За което им благодаря...Щели да връщат българите от чужбина... Точно си мечтаех да се върна...Ако не друго,поне имат чувство за хумор управляващите ни...

# 57
  • Мнения: 15 555
според мен учителите трябва пак да излязат на протест. и то веднага след нова година. но този път трябва да бъдат подкрепени и от родителите. да им се покаже на тези в парламента, че всички ни е грижа за учителите и че сме с тях. нека да им е на тях за назидание гадовете му с гадове  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

просто вече нямам думи да опиша разочарованието си от това правителство - и не само от това, а от всичките до сега. аз съм невероятен националист и обичам България, но и аз започвам да губя надежда за по-добри времена   Cry

# 58
  • Мнения: 6 167
Ако не се спази договореното хората имат право да излязат и да протестират.
Много не разбрах каква е  работата, но явно намериха цаката и учителите няма да получат договореното.
Ако е така - жалко, защото демокрацията не работи така. При всички положения не виждам смисъл от вайкане. Учителите имат синдикати, да действат. Струва ми се нагло от страна на НС, при положение, че онзи ден си гласуваха поредното увеличение да правят селски номера след толкова дълга стачка. Но аз съм сигурна, че тая сган гласува както им подадат лидерите, никой не си прави труда дори да прочете какво гласува.

# 59
  • Мнения: 7 837
И още наглости са сътворили:

Нов данък ще удари собствениците на жилища у нас. Налогът "бедствие", който трябва да покрива щетите при земетресение или наводнения, да е 1 на хиляда от цената на апартамента, предлагат застрахователи. Така за двустаен дом в София, оценен на 120 000 лева, ще трябва да внесете в хазната 120 лв.


Че, какво му е лошото на това? Време беше, особено след няколкото поредни години с наводнения.

Общи условия

Активация на акаунт