Вирусна инфекция-хомеопатия-усложнения?

  • 9 903
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 098

Леле, Dino, голямо преживяване новогодишно... Дано да е единственото лошо за цялата година. Бързо възстановяване   bouquet

И ние бяхме близо до Боровец и прекарахме основната част от времето болни... Ники също добре ме изплаши - за пръв път го виждам болест да го повали в буквалния смисъл - два дена само лежа, а и след това малко като се размърда и почваше да казва, че не може да диша... Всичко мина, слава Богу...

Благодаря Мими,
и вие сте изкарали една нова година, няма що!  Hug Да си призная честно, това е най-напрегнатата Коледа и Нова година в живота ми. Искренно се надявам да не се повтаря.

Дано на никой не се случва.
 Ще ви държа в течение. Нещата се оказват доста по-"интересни", отколкото предполагах в началото.

# 16
  • Мнения: 3 506
Да, и при нас беше така тази година... И двамата още покашлят, но са добре. Надявам се и вие да се оправяте скоро.

А че нещата са доста по-интересни, в това бях сигурна. Кой каквото ще да казва, здрав млад човек не се поваля току-така... Ще ми е интересно да споделиш. Каквото и да е, бързо да си заминава!

# 17
  • Мнения: 4 414
Тези празници май са били доста болнави Sad Почти всичките ми познати бяха болни. При нас Ния се тръшна преди Коледа, но се разминахме леко. Все още кашля, но в сравнение с вашите преживявания сме били направо супер.
Пожелавам на всички това да е последното такова преживяване за тази година.... че и за бъдещите!

# 18
  • Мнения: 305
Момичета чета ви от няколко дни и все не се решавам да пиша.
Ние сме на хомеопатия от около 7 месеца, като от 2 месеца сме при класически хомеопат, който открих доста трудно в нашия град.
Даде капки на малкия, от които обривите му от Атопичния Дерматит почти за ден изчезнаха.До преди 2 седмици детето си беше здраво, но на 23/12/ вдигна висока Т.Звъннах на хомеопатката каза да даваме от конституционното.Дадох му но Т отиваше вече към 39,5.Много се притесних и дадох Нурофен и го водихме при дежурният педиатър.Той каза гнойна ангина и изписа антибиотик - първият до сега на детето.Малкият поддържаше Т около 2 дни и после нещата се нормализираха.Сега има една кашлица от 2-3 дни и аз реших да звънна на хомеопатката, за да попитам  какво да правя.Обясних и за антибиотика, а тя ми казва ами тогава си звъннете на педиатърката и питайте нея какво да правите.Вие не сте за мен.Аз и казах, че съм се притеснила тогава, а беше и вечерта преди празниците съвсем се сдухах, и споделих че не съм против хомеопатията и искам да продължим.Но тя каза така ще постъпвате при всяко следващо заболяване, не сте за мен.

Е това ме довърши.Само да кажа, че хомеопатката не е лекар а психолог и дори при първото ни ходене при нея тя ми каза, че при преглед да не очаквам да преглежда детето със слушалки и т.н.Е добре как щеше да разбере, че детето има ангина?
Ами ако беше вдигнал прекалено висока Т?Какво трябваше да го правя!!!!!!Толкова ли е фатално приемането на този антибиотик?

Моля ви споделете вашето мнение, как би постъпил вашия хомеопат?В мен ли е грешката?????
Предварително Ви благодаря за изказаното мнение!

# 19
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Според мен си постъпила правилно Зора.Аз също последният път малката имаше 40 темп. силно зачервено гърло.хрема и кашлица.Според нашата хомеоп.трябваше да пие конст.лекарство но аз не се стърпях и започнахме антибиотик.Не и стана приятно но не ме интересува.Засега ще оставя така нещата и най вероятно ако реша отново да се лекуваме с хомеопатия ще потърся друг хомеопат.

# 20
  • Мнения: 3 506
Zora*, не мога да коментирам нито конкретно постъпката ти, нито решението на хомеопатката.

Исках само да ти кажа, че ако си решила да лекуваш с алтернативни методи, ще ти е нужна малко повече информация и малко повече смелост. По принцип еднократна температура или в рамките на няколко дни, не е толкова страшно явление, дори да е 39.5. Гнойна ангина е съмнителна диагноза по отношение изписването на АБ, изобщо...

Не че е фатално приемането на един АБ, и пак казвам, може и това да е бил правилният избор, но мисля, че няма да ти навреди да посъбереш повечко информация, така самата ти ще си по-уверена.

# 21
  • Мнения: 305
Притесни ме и високата Т и това, че детето започна да трепери цялото и беше доста неадекватно.Друг път при тази Т не му се е случвало, пък и хомеопатката я познавам отскоро.
Получи се, че не само че ми е гадно че детето трябваше да пие антибиотик хем хомеопатката ме насмита по този начин.
Още повече, че като я попитах какво да правя при тази Т тя каза давай конституционното, можеш да го даваш през час, два, не знам как ще се чувства детето, може още повече да повиши Т., може и да се успокои.
Как да се чувствам аз сигурна за детето си като самата хомеопатка не ми показва какво да правя!!!!Нали все пак трябва да ме насочи.

# 22
  • Мнения: 3 506
Виж, аз затова казах, че не искам да коментирам нито конкретното ти решение, нито хомеопатката ти - ако продължим да си пишем, сигурно ще излязат още неща, които са те притеснили и са наклонили везната; може би и за хомеопатката ти е същото. А и в крайна сметка може да е било правилно решение. Да очакваш обаче хомеопатичката да плесне с ръце и да те утеши, задето си игнорирала нейното мнение и съвети, също ми се струва малко нереалистично. А и какво значи да ти показва какво да правиш? Не я защитавам - да те насмита също не е редно, но в крайна сметка, ако не си пасвате - просто ще трябва да я смениш. Най-добре седнете и се изяснете - ти какво си очаквала от нея, което тя не е направила, можеш ли да очакваш нещо различно за в бъдеще и т.н.
Как да се чувстваш сигурна... Дори и с антибиотика и нурофена чувстваш ли се сигурна?  Няма 100%-ва рецепта. Има обаче неща, които ще те направят малко по-сигурна с течение на времето - информацията, опита, наличието на лекар, на когото имаш доверие.

# 23
  • Мнения: 305
Права си.Разговор с хомеопатката със сигурност ще има защото не смятам да се отказвам от хомеопатията.

Благодаря за това, че беше откровена!

# 24
  • Мнения: 3 506
Няма защо Hug Ще бъде жалко, ако се откажеш да търсиш алтернативи на традиционната медицина просто така... Ако искаш, прегледай назад форума преди да говориш с хомеопатичката си, може да ти помогне да формулираш въпросите си - кога очакваш да е на разположение, какви инструкции да ти дава, колко време да чакате, докато подейства лечението, и т.н. Някои теми са дългички, но си заслужава. Например тази, тази, тази. Може и други да има - поогледай. Закованите теми - за хомеопатията и ГНМ също са много интересни.
Успех   bouquet

# 25
здравейте на всички мами във форума  много отдавна чета ..писанията ви..... Sad аз все още нямам деца но страдам от една болест-т.н.атопичен дерматит  вече 8 години ....то не бяха лекари то не беше чудо преди година започнах с хомеопатия   #Crazyкакво да ви кажа хомеопатка ми каза, че трябвало да имам търпение за лечението щяло да бъде дълго и трудно #2gunfire -не ми се говори колко пари са отишли за консултациите през седмица по 20 лв. и лекарствата който се КУПУВАТ САМО И  ЕДИНСТВЕНО ОТ ЕДНА ЕДИНСТВЕНА АПТЕКА в София/според нея/ сега преди Коледа при поредният  ми обрив  и........въпрос до кога ще продължаваме с това лечение и малкото подобрение тя ми каза ДОГОДИНА ВЕЧЕ НЯМА ДА ИМАТЕ ОБРИВИ  е вярвайте ми в този момент изгубих всякаква вяра и надежда  #CrazyКАК ПЪК ТАКА РАЗБРА ЖЕНИЦАТА ?отидох на лекар ,и жената като ме видя  #2gunfireми каза че хората във моето състояние обикновенно лежат в болница и.....не чакат да .......падне тавана ,последваха едни инжекций едни лекарства който още продължават.....[ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ С ВАС ОТНОСНО ХОМЕОПАТИЯТА ЧЕ АЗ НА ТОЛКОВА ГОДИНИ МИНАХ ПРЕЗ НЕВИЖДАНИ СЪСТОЯНИЯ НА КОЖАТА И ИЗТЪРПЯХ ЗВЕРСКИ БОЛКИ /а моята хомеопатка все ми казваше че се чистя/незнам още нямам деца но не мисля че бих подложила детето си на хомеопатично лечение ,имаики предвид това което ми се случи на мен .МОЖЕ БИ И НЕ СЪМ ПОПАДНАЛА НА ПОДХОДЯЩАТА ХОМЕОПАТКА. Embarassed

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Явно зависи всичко от хомеопата. Да прецени кое лекарство е подходящо. И при нас се случи усложнение след лечение с хомеопатия от тогава имам едно наум.

# 27
  • Мнения: 1 753
И ние сме като Агнешка. Нашата хомеопатка е и педиатър. Имам й пълно, 100% доверие. Понякога се е налагало заедно с хомеопатичното лечение да правим инхалации с Вентолин, когато гърдите започнат да свирят. Антипиретици до сега не съм давала, а и тя самата ми е казвала ако искам за собствено успокоение да дам.

Така че всичко си зависи от хомеопата и това колко от близо следи детето. Аз съм ги водила и по два пъти на ден да ги гледа и слуша  Laughing Никога не й е досадяло, винаги се е отнасяла с внимание, винаги е имала доверие на преценката МИ, както и на това, което самото дете й казва и показва като поведение. Тя е напълно наясно, че майчиния инстинкт е много силен и понякога майките по-добре преценяват състоянието на детето.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 098
.........МОЖЕ БИ И НЕ СЪМ ПОПАДНАЛА НА ПОДХОДЯЩАТА ХОМЕОПАТКА. Embarassed

Вероятно е така. Не ми се вярва за 8 години да не може да локализира причината и да намери лекарството.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 098
Да кажа само, че детето е много по-добре. Дават надежда да излезе по-рано от очакваното.  Лекарствата действали много по-резултатно при него (вероятно защото години не е употребявал никакви).
Утре съм при хомеопата, да видим какво ще правим като излезе и как ще се борим след спирането на антибиотиците.
За причините написах тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255929.40

Общи условия

Активация на акаунт