петна от пъпки?

  • 265 156
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
www.silkvirgin.com погледни тук , тази ръкавичка ми помогна . особенно в началото на бременността имах  същия проблем , сега  ми е като бебешко дупе. А и се изпозлва не само за лице.

# 16
  • Мнения: 35
1 шишенце камфоров спирт
1 шишенце кислородна вода
1 шишенце розова вода
всичко се смесва и става малко на кристали,но това да не Ви притеснява,вечер след почистване и измиване лицето се обтрива и премахва мръсотия и пъпки много бързо. Препоръчва се много за кожа склонна към акне .

Това съм го пробвала преди година и наистина действа много добре, кожата става много мека и чиста, а пъпките просто изчезват newsm10  изумително е. А това с маята много ме грабна, още тази вечер ще го пробвам. Може ли да ми кажете колко често се прави? И друго, аз сега правя химичен пилинг с гликолова киселина, дали няма да ми навреди това с маята??? Ако има козметици или дерматолози сред вас моля за съвет.   

# 17
  • София
  • Мнения: 204
Първия месец го правех по -веднъж на седмица.После когато ми се изчисти лицето го правя на две седмици веднъж,изчиства страхотно лицето малко щипе в началото ,но после кожата е супер има леко избелващ ефект  newsm10

# 18
  • Мнения: 35
Мерси много kamib   bouquet. Надявам се наистина ефекта да е видим още след първото мазане  Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 1 320
Другото което сама си правя е един лосион който страхотно почиства лицето ето и рецептата :
1 шишенце камфоров спирт
1 шишенце кислородна вода
1 шишенце розова вода
всичко се смесва и става малко на кристали,но това да не Ви притеснява,вечер след почистване и измиване  лицето се обтрива и премахва мърсотия и пъпки много бързо. Препоръчва се много за кожа склонна към акне .

Аз си го права същото, по препоръка на предишната ми козметичка. Само че вместко кислородна вода, слагам сулфатиазол.
1 шише розава вода, от който отливам около 10-15 капачки капачки. Сипвам силфатиазола (той е прахообразен) и доливам камфоров спирт.
Наистина е много ефикасно.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 658
маята подсушава, но не се препоръчва за суха и чувствителна кожа. Аз например от тази маска се обривам, както и от тази с киселото мляко, която има много добър избелващ ефект.

# 21
  • Мнения: 2 481
И аз да питам значи камфоров спирт,кислородна вода (предполагам малък %),и розова вода (или Борова) се смесват примерно в едно голямо чисто шишенце!Това нещо трайно ли е?
И шишенцата (количествата) трябва ли да са равни или както дойде! newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 204
Да ,от всичко по едно шишенце се сипват на едно място в шише,всичките са горе-долу еднакви количества като грамаж,трайно е като лосион,аз лично си го слагам в шишенце от минерална вода за децата с накрайничето ,така ми е по лесно за ползване.С такава доза карам няколко месеца.
Кислородната вода 3% иначе по-висок  процент си е перхидрол  Wink

# 23
  • Мнения: 2 730
а този лусион подходящ ли е за нормална към суха кожа?

# 24
  • София
  • Мнения: 204
Аз съм със суха кожа и много добре ми понася ,нямам проблем от него .

# 25
  • Мнения: 35
Снощи си правих маската с прясно мляко и мая за хляб. Я да питам аз ли нещо сбърках или се получава много лепкава смърдяща на "шит" каша  smile3516. Даже на мен не ми се получи никаква каша, а по скоро сплъстени бучки от маята, който лепнат като кола маска и млякото което така и не беше попито просто промени цвета си и стана охра. Ето това ли трябва да се получи  newsm78 newsm78 newsm78 С огромни усилия успях да размажа бучките по лицето си горе долу равномерно, но едвам издържах 15-16 мин с нея заради и я махнах. Просто не можех да седя повече в тази смрад no ... имам чувството че целия апартамент миришеше после.
Направи ми впечатление, че маята не беше на леко влажна бучка (каквато преди години купуваше майка ми), а беше в пакетче съвсем суха на много малки топченца. Такава ли трябва да е newsm78  Я споделете, на вас така ли ви става. И още нещо, не знам дали има връзка с това че 15мин дишах тази ужасно остра миризма, но докато стоях с маската ми се зави свят много силно и цяла вечер не се оправих. Много странно, нито ми беше лошо, нито нищо - просто ми се виеше свят, дали има връзка newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 14:18 от chudesnata

# 26
  • София
  • Мнения: 2 658
нещо не си уцелила маята. Трябва да е леко влажно кубче и като размесиш една бучка с малко хладко мляко, става на кашичка. Явно тази твоята е била развалена, добре че не си се обринала. Ако искаш пробвай с кисело мляко, най-добре да е овче или биволско, изцедено на филия хляб. Ще ти подхрани кожата и ще я избели Peace

# 27
  • Мнения: 35
Не се изринах! Като че ли даже ми се поизбели лицето след това, но може и да си въобразявам... Rolling Eyes А в магазина само такава имаше, но си беше в срок. То и аз знам, че трябва да е една почти квадратна влажна бучка. А и тя ли така мерише???
Повече няма да взимам такава суха като на гранулки.

# 28
  • Мнения: 2 481
Можеби е трябвало да се разтвори маята във малко хладка вода, преди да се прибави към млякото, така няма да е на бучки! newsm78

# 29
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Дайте и аз да споделя за маската с маята. При мен не можа да стане кашичка, та досложих малко хума, за да мога да я мажа на лицето, може и с млякото да съм прекалила, незнам. Кожата ми стана невероятно мека, видим ефект, може би съвсем малко, но ми излезнаха две пъпки, които намазах с скнеаут (изключително много съм доволна от този продукт, имам с червената капачка - цялото лице и с бялата, само на мястото на пъпката). Маската ми стегна изключително много на лицето и мисля, че там където се появиха пъпките е имало черни точки, които са били тръгнали и маската ги издокара. Въпреки тези двете пъпки ми хареса, надявам се следващия път да няма.
Взех си Мелабел сън и сега се колебая за нещо от избелващата им серия, но незнам към кое да се насоча. Някакви препоръки?

Общи условия

Активация на акаунт