Помощ имам много пъпки по лицето-как да ги премахна

  • 33 522
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 444
Здравейте! И аз да се впиша при вас...  Crazy
Аз имам проблеми с пъпки по лицето - оказа се акне, след консултация с дерматолог.
Тя ми предписа антибиотик за 3 месеца през ден по 1 капсула - Azatril 250мг, и още 3 лосиона за лице, единия от които е антибиотик и също така една маска за дълбоко почистване.
Някой подлагал ли се е на подобно лечение?
Всичко това трябва да го правя в течение на 3 месеца  #Crazy

 Hug

# 106
  • Мнения: 5 362
Здравейте! И аз да се впиша при вас...  Crazy
Аз имам проблеми с пъпки по лицето - оказа се акне, след консултация с дерматолог.
Тя ми предписа антибиотик за 3 месеца през ден по 1 капсула - Azatril 250мг, и още 3 лосиона за лице, единия от които е антибиотик и също така една маска за дълбоко почистване.
Някой подлагал ли се е на подобно лечение?
Всичко това трябва да го правя в течение на 3 месеца  #Crazy

 Hug
Sad Толкова ли е зле положението миличка?Много антибиотик,много време... А гледам профила ти бебче ще си правите... Не знам какво да ти кажа,освен,че ако не си с толкова тежко акне не се заемай с пиенето на антибиотици Rolling Eyes

# 107
  • София
  • Мнения: 1 508
Снуки,това лечение да не са ти го предписали в 29поликлиника-кожния диспансер?Аз бях на същата схема, със същия антибиотик.В началото се притесних, защото не обичам да пия антибиотик, притеснявах се за странични реакции.Пих го три месеца като се надявах да го спирам, а то се оказа, че това било минималното време за приемането на това лекарство.Така продължих да го пия още два месеца като накрая го спрях без да питам никой.Резултат от лекарството определени имаше, изчисти ми се лицето, проясни ми се тена, макар че все си мисля, че появата на мойте пъпки е следствие на хранителна алергия.Препоръчвам ти да не ядеш сладко, ще видиш, че ще има ефект, стига да имаш воля, аз за съжаление нямам такава.Имай предвид, че борбата с акнето е тежка и продължителна.Пожелавам ти успех!

# 108
  • Мнения: 7 947
Пак ще напомня /писала съм за него и в други теми, но определено е много ефикасен/  опитай със Зинерит Peace
Локален антибиотик - маже се по лицето, представлява течност / от две съставки, които ти смесваш и не се използва една опаковка по-дълга от 3 седмици!/ - точно за борба с акнето е - пъпките изсъхват, кожата не се омазняма толкова много, изчиства тена и т.н. Купува се без рецепта, цената е около 14 лв.
Онова, което са ти предписали ми изглежда направо страшно - такова количество антибиотик, поне 3 месеца  Naughty аз не бих опитала!
Разбира се зависи и в какво състояние е кожата ти, но определено е агресивно това лечение, така че помисли да започваш ли!

# 109
  • София
  • Мнения: 3 841
12 лева е Зинеритът, и аз тия дни си взех, че нещо се изринах от едни противозачатъчни.

# 110
  • Мнения: 274
Не е много по темата, но д-р Кадурина майката на Ники Илиев ли беше?

Да, тя е майката на Ники Илиев. Брат ми ходи при нея, но не му каза нищо ново, всичко, което му изписа той си го ползваше и преди. Иначе при нея часове се записват с месеци напред, явно много хора са доволни и ходят.

# 111
  • Мнения: 3 423
Ползвай Клеразил или пий подходящи
противозачатъчни, напр. Валете!

# 112
  • Мнения: 7
Леле, 3 месеца антибиотик?! Защо не пробвате серията Microsilver с микрочастици сребро на немската козметика LR ? Тoчно за такива кожни проблеми е...

# 113
  • Мнения: 47 996
аз се оправям с противозачатъчни, една позната с антибиотик, а на братовчедка ми нищо не й помагаше, докато кадурина не й изписа едно лекарство за подтискане на мастната секреция, и направо се преобрази- все едно от звяра да станеш красавицата! причините за акне са различни, така че на всеки различни неща помагат
наистина записването става трудно и за месеци напред

# 114
  • Мнения: 444
Снуки,това лечение да не са ти го предписали в 29поликлиника-кожния диспансер?

Не е от 29-а поликлиника, в Военна болница ми го предписаха....  Tired Аз обичам ужасно много сладко, но напоследък не съм прекалявала, а и не съм имала апетит за него, но за всеки случай ще се пробвам да се въздържам  Crazy А дали мазните храни също предизвикват поява на акне??? най - вероятно да...  newsm78

Благодаря ви момичета, другата седмица съм на контролен преглед при кожната - вече мина месец и половина от лечението и ще разбера тя какво ще каже, малко странно ми се видя че ми направи диагнозата без никакви изследвания, само с поглед...  Thinking ooooh! Ако не  - ще пробвам с Зинерит!
  bouquet

# 115
Здравейте, искам да ми помогнете и да ми дадете съвет! Имам голям проблем с акнетата. Пробвах много маски, кремове, общо взето всичко, но нищо не помага. Някои казват, че е заради пубертера и организма ми така е устроен, но искам поне да ги намаля по някакъв начин. Посъветвайте ме нещо, защото съм много отчаяна и много ме е срам, когато излизам. Голям проблем ми е! Моля ви се, помогнете ми!

# 116
  • Мнения: 1 336
Много ми бяхте полезни, мерси!   bouquet
В пубертета имах страшно много пъпки, след 20 години доста по-малко, но редовно ми излизаха по 1-2. В момента обаче заради бременността лицето ми е ужасно чисто, даже и черни точки нямам!
Което ме води на мисълта, че всичко е на хормонална основа. И аз като вас съм ползвала всякакви продукти, всъщност половината от изброените досега. Не съм ползвала Zinerit - може да го пробвам, защото подозирам, че след като родя кожата ми пак ще се развали. Ще мина и на противозачатъчни. Според мен трябва да се приемат медикаменти, които са предписани от лекар - акнето не е просто козметичен проблем, а кожно заболяване.  Външното третиране с много силни продукти е опасно (много често се получава обратен ефект).
Но това си е лично мое мнение  Simple Smile

# 117
Zdraveite!Ot mnogo godini po4istvsm lizeto si samo s toaletni trizi.Krem za lize polzvam samo,kogato izlizam ot banq.Nqmam bra4ki,nqma 4erni to4ki.Kozmeti4ki sa mi otkazvali da me priemat.Tova e saveta mi-obiknoveni toaletni trizi za 60 stotinki.Dashterq mi e na 14 godini.Ot godina gi polzva i e mnogo dovolna.No i neprekalqvaite s shokolada.Mnogo se otrazqva.Dano sam vi bila ot polza

# 118
  • Мнения: 444
Благодаря на всички за съветите  Hug
Спрях преди време всички хапчета, моя гинеколог ми предписа направо Диане 35, при положение че искам бебе, просто защото според него пъпките са ми от повишен тестостерон, без да са ми правени изследвания...

А сега ми закъснява и вече ми е 37 ден, което е необичайно за мен  Hug Утре мисля да правя кръвен тест  Hug /ако има нещо, то ще е напук на моя док, според него на този етап не мога да забременея Rolling Eyes /

Пожелавам ви прекрасни празници!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт