Loreal Casting

  • 36 216
  • 171
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Извинявам се, че повдигам вече разглеждана тема. Използвам тази марка безамонячна боя, но чух продавачката да коментира че тази боя е като къната, наслагва се и е трудно преминаването към друга.
Има ли нещо вярно? Аз я ползвам, но честно казано не съм сиурна доколко е много по- добра от др.- напр. Nutrisse ( Garnier).
А и гамата не е особено богата, въпреки че в сайта на марката са показани значително повече нюанси.

# 1
  • Мнения: 375
по добре си вземи   на  Hennaplus

# 2
  • Мнения: 372
Вижте, не става въпрос за ефект на къна, по- скоро опасенито ми е Лореал Кастинг да има наслагващия се ефект на къна.

# 3
  • Мнения: 1 434
Не се наслагва като къната   а си е без амонячна    боя  измива се  до      естествения  цвят на косата  ....най   щадящата  боя .Аз  лично я предпочитам   bouquet

# 4
  • Мнения: 172
Не се наслагва като къната   а си е без амонячна    боя  измива се  до      естествения  цвят на косата 

Аз използвах Кастинг преди години.
Никакво отмиване до естествения цвят няма.
При условие, че нямах един бял косъм боята ми държеше точно толкова колкото и амонячна такава.
За връщането на естествения цвят използвах ножица  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 472
Italia сериозно ли не се измива? Пробвала ли си да си промениш цвета след "Кастинга"? В момента съм с тази боя,преминах на нея от къна с надеждата лятото да си сменя цвета по-лесно.Разбивате ми надеждите за кестенява коса  Rolling Eyes.

# 6
  • Мнения: 18 542
Кастинг се измива определено!

# 7
  • Мнения: 372
При мен няма отмиване на оттенъка.

# 8
Моята майка използва тази боя, и се измива-не се наслагва

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз я ползвам откакто е навлязла на пазара.

Замених къната с нея точно с тенденция за смяна на цвета и избягване на наслагването на цвета при ползването на къна.
 
Обаче пък взех, че се харесах, и се отказах от смяна на цвета.

Ползвам един тон по-тъмно кестеняво от естественото ми, т.е. нямам цветни оттенъци.

Наблюденията ми сочат, че се измива в корените и бързо изсветляват белите коси, ако има такива, както е в моя случай,
но по дължината на косата не забелязвам промяна, което ме навежда на мисълта, че при трайна употреба има наслагване на цвят.

# 10
  • Мнения: 927
Аз ползвам черният цвят на Кастинг от 4-5 години. И при моята коса боята се наслагва, но аз се боядисвм от доста години. Имам голямо желание да сменя черния цвят с нещо по-светличко, но си нямам и идея как да стане без да си унищожа косата  Confused

# 11
  • Мнения: 2 926
Преди години се боядисвах с Кастинг.
При мен се отмива и то още на второто измиване,но пък щади косата.
Въпрос на избор!

# 12
  • Мнения: 66
Преди време използвах Лореал Кастинг, вече просто спрях да се боядисвам, при мен се отмиваше доста бавно и равномерно. Определено бях доволна и ако реша да се мацам пак ще е с нея Peace

Но докато не пробваш няма да знаеш дали ще те хване друга боя Peace

# 13
  • Мнения: 172
Italia сериозно ли не се измива? Пробвала ли си да си промениш цвета след "Кастинга"? В момента съм с тази боя,преминах на нея от къна с надеждата лятото да си сменя цвета по-лесно.Разбивате ми надеждите за кестенява коса  Rolling Eyes.

Не съм сменяла цвета от боя с друга боя и не мога да ти отговоря на въпроса от личен опит.
Използвах Кастинг около две години. Естествената ми коса е лешникова, а боята беше червеникава тъмна - номер не помня. Изтрайваше около две седмици без промяна в цвета и после ставаше по-светла - както при другите бои. След последното боядисване изчаках два месеца - еми моят цвят не се появи изпод боята, все си бях червеникава. За това си отрязах косата.

Майка ми мина от Кастинг на Преференс и е доволна. След като й побеля повечко косата първата не я покриваше добре (като прашно циганче беше в главата). Но винаги е използвала цвят максимално близък до естествения й.

# 14
  • Мнения: 375
www.verdesbg.com  няма сравнение с кастинга

# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Ползвам Кастинг от около 3 години в цвят боровинка. При редовна употреба има наслагване на цвета, като отмиването е само на наситеността му, а не на целият цвят.

# 16
  • Мнения: 493
Не се наслагва като къната   а си е без амонячна    боя  измива се  до      естествения  цвят на косата  ....най   щадящата  боя .Аз  лично я предпочитам   bouquet
И аз.

# 17
  • Мнения: 824
Най-предпочитаната от мен боя за коса-Loreal Casting.Поне на моята коса много й харесва Joy

# 18
Аз също използвам тази боя от 6 години на сам. Съгласна сам с Italia. Отмиване на боята няма, но и аз не съм си сменяла цвета на косата. Боядисвам се на 3 месеца веднъж но проблем с косата нямам. Преди това съм използвала и други бои, но косата ми се изсушаваше от тях, а с  кастинга нямам такъв проблем. Аз съм много доволна от нея.

# 19
Аз днес си визх двечки от най-светлото кафяво 30, ама сега се чудя дали са подходящи за много светло руса коса. Аз искам да си потъмня косата и дали ще ме покрие добре тази боя  Confused
А се нанася на неизмита мокра коса, така ли? Странна работа  Laughing

# 20
  • Мнения: 491
Аз днес си визх двечки от най-светлото кафяво 30, ама сега се чудя дали са подходящи за много светло руса коса. Аз искам да си потъмня косата и дали ще ме покрие добре тази боя  Confused
А се нанася на неизмита мокра коса, така ли? Странна работа Laughing

И аз четох в упътването, че не трябва да се мие преди боядисване. Обаче фризьорка ми е казвала, че не се мие при амонячните бои, а при безамонячните косата трябва да е чиста. Та сега съм в чуденка ?!? newsm78

# 21
  • Мнения: 5 173
Аз днес си визх двечки от най-светлото кафяво 30, ама сега се чудя дали са подходящи за много светло руса коса. Аз искам да си потъмня косата и дали ще ме покрие добре тази боя  Confused
А се нанася на неизмита мокра коса, така ли? Странна работа  Laughing
Така е, съни*. Ти беше пуснала тема преди за потъмняването на косата. минах по твоя път Peace

# 22
Благодаря ви, ще ползвам опътването на опаковката, все пак би трябвало то да е най-правилно  Simple Smile
Мисля да си оставя руси кичури, ама не знам дали ще й е възможно на фризьорката  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 173
Според мен е трудно, дори невъзможно Wink

# 24
Изощо не е невъзможно  Simple Smile Отделят се кичурите все едно ще се боядисват и се увиват във фолио, а се боядисва останалата част от косата  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 173
Ами, успех тогава да не забравиш да покажеш снимков материал!

# 26
  • Мнения: 491
Момичета, дайте съвет ! Praynig Praynig Praynig
Преди 2 дни се боядисах с Loreal Casting и сега кожата на главата ми се лющи на големи парчета. Това ми става за втори път от Loreal, но първият път се боядисвах с амонячна и си мислих, че е от това. Дали съм алергична към някоя съставка или стана така, защото я държах 10 минути повече ?  newsm78
А сега трябва да измисля и как да си оправя кожата на главата ! newsm45

# 27
  • Мнения: 355
За проблема с наслагването не знам - при мен се отмива от ден до пладне. Може и да щадяща, но ефекта при мен е 2 седмици - после съм си със старата коса. Къде в Пловдив продават боите Хенаплюс, може ли координати?

# 28
  • Мнения: 202
да ви кажа нещо ново и предполагам интересно за вас може би след месец Лореал ще пуснат на пазара нова боя като Кастинг с нови цветове така че почакайте да опитате

# 29
  • Мнения: 2 528
Да нямаш напредвид Крем глос на Лореал.само от кога я чакам Grinning

# 30
  • Мнения: 688
Аз пък да ви опиша моя случай, дълги години ползвах къна за косата си, но гена ни е такъв че косицата побелява рано и с къната ставаше една шарена, белите косми по-светли, а към крайщата потъмнява от наслагване  Rolling Eyes и затова реших да мина на боя и така сглупих, че влязох в един козметичен магазин и попитах магазинерката - коя боя ще ми препоръча като по-щадяща косата, понеже никаква представа за бои нямах и тя ми препоръча една дето била "натурална" - Beauty, стори ми се подозрително евтина, но викам хайде, а и кое и е натуралното като вътре едни тубички и пликчета - пълни с химия и смърди на амоняк та....трябваше вентилацията да пускам в банята. Опасявам се че си навредих на косата, засега цвета остава непроменен, но към края косата ми си остана с по-тъмен нюанс, а сега се появиха в основата израстнали бели косъмчета и се чудя с каква боя да се третирам, щах с Кастинг, но тук има много противоречиви мнения. Моля за съвет! Praynig

# 31
tsvetla_pile не си прави експеримент с тази боя,защото изобщо не е покривна,а и ако евентуално хване-пада след 3-4 измивания Rolling Eyes.

Момичета, дайте съвет ! Praynig Praynig Praynig
Преди 2 дни се боядисах с Loreal Casting и сега кожата на главата ми се лющи на големи парчета. Това ми става за втори път от Loreal, но първият път се боядисвах с амонячна и си мислих, че е от това. Дали съм алергична към някоя съставка или стана така, защото я държах 10 минути повече ?  newsm78
А сега трябва да измисля и как да си оправя кожата на главата ! newsm45
Според мен   Thinking не е от времето,защото аз май рядко го спазвам,но от тази боя не ми е ставало нищо.Може би си алергична  към някоя от съставките й,щом и преди ти се е случвало по-добре се откажи от Loreal.

# 32
  • Мнения: 6 911
Кастинг се измива определено!
Според мен също. Аз си имам бели косми и доста по-бързо си проличават ако съм се боядисала с Кастинг отколкото с обикновена амонячна боя.

# 33
  • Мнения: 202
малко професионално да ви разкажа по принцип без амонячните бои не се препоръчват за хора с доста бели коси защото имат малка покривност единствено ако са по тъмни цветове като на Кастинг 10.11.14 могат да изкарат по дълго време и при постоянно боядисване с тази боя тя се наслагва защото това са тъмни цветове и е по издръжлива

# 34
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Извинявам се, че повдигам вече разглеждана тема. Използвам тази марка безамонячна боя, но чух продавачката да коментира че тази боя е като къната, наслагва се и е трудно преминаването към друга.
Има ли нещо вярно? Аз я ползвам, но честно казано не съм сиурна доколко е много по- добра от др.- напр. Nutrisse ( Garnier).
А и гамата не е особено богата, въпреки че в сайта на марката са показани значително повече нюанси.


Нямам такова впечатление - ползвам я от 3 години /No10/
Даже на мен ми се отмива по лесно

# 35
  • Мнения: 994
Може ли и аз да попитам по-компетентните мами,ако съм използвала няколко пъти амонячна боя, сега мога ли да започна с без-амонячна?Аз се боядисвам веднъж на 3 месеца.И още един въпрос?Колко бързо пада цвета на без-амонячната боя?Благодаря!  Hug

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Може ли и аз да попитам по-компетентните мами,ако съм използвала няколко пъти амонячна боя, сега мога ли да започна с без-амонячна?Аз се боядисвам веднъж на 3 месеца.И още един въпрос?Колко бързо пада цвета на без-амонячната боя?Благодаря!  Hug


Колко бързо пада - не знам , защото съм с къса коса и ходя на фризьор всеки месец , но аз покривам с нея бели коси

# 37
  • Мнения: 994
Може ли и аз да попитам по-компетентните мами,ако съм използвала няколко пъти амонячна боя, сега мога ли да започна с без-амонячна?Аз се боядисвам веднъж на 3 месеца.И още един въпрос?Колко бързо пада цвета на без-амонячната боя?Благодаря!  Hug


Колко бързо пада - не знам , защото съм с къса коса и ходя на фризьор всеки месец , но аз покривам с нея бели коси
при мен не е за бели коси и искам черен цвят....максимум ще опитам  newsm78 само да не е вредно нещо защото съм се боядисвала няколко пъти с амонячна Tired къде ми беше акъла ooooh!

# 38
az se boqdisah cherna s Loeral Casting i sled vreme ze izmi.Sega sym s po4ti estestveniq si cvqt-kestenqv

# 39
  • Мнения: 688
Аз пък доста време се чудех дали да не послущам Iko 21 и накрая реших да рискувам на своя глава с единствената цел да си съсипя косицата възможно най-малко. Значи давам мнението си след горчивия опит:
Като предимства:
- много лесно се приготвя сместа;
- точно след нанасянето й косата е със страхотен цвят, но само до първото измиване.
Като недостатъци:
- Получих силна алергия по врата и скалпа и ситни пъпчици, който отшумяха едва след следващото изиване на косата -3 дни (това приемам че си е индивидуално);
- точно след това повторно измиване на косата с шампоан за боядисана коса, хубавия цвята изчезна и всяко следващо измиване докарваше все по блед и извехтял цвят и накрая направо беше ужасно, не се стърпях и си сложих боя с амоняк (цвета си стой вече 2-ра седмица все същия);
- струва колкото почти 2-3 хубави амонячни бои.
Извод: Повече никога няма да си я купя  Close

# 40
  • Мнения: 994
Ееее...момичета, вие ме съсипахте  ShockedАз тъкми си купих две бои Кастинг и сега в четвъртък имам час за фризьор  Rolling Eyes Дано да ми се получи добре.Аз съм си взела черен цвят,но смятам да си направя тест за алергия предварително, че да не стане някой гаф  ooooh!

# 41
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Както винаги мнения всякакви.
Аз съм от доволните от Кастинг. Стои на главата само 15 минути и получавам хубав цвят. За наслагването не съм се опитвала от черна да стана руса, но след като по принцип ходя черна съм се правила червена и стана добре. Действително малко по-тъмно, но се боядиса цялата коса. Цвета при мен е траен. Имам бели косми, но боята издържа около два месеца. Вероятно зависи от структурата на косъма, знам ли.


# 42
Момичета , не видях , че вече има обсъждане за Casting на Loreal  и пуснах отделна тема за новата боя   Crazy
Ако някоя от вас има някакви впечатления , моля да сподели  Praynig
Новата боя има много цветове , но се чудя дали е така добра като старата  newsm78
Ето какво  открих  http://beautycosmetic.biz/product_info.php?products_id=768  и започна голямото чудене   ooooh!

# 43
  • Mонтана
  • Мнения: 413
Не се наслагва като къната   а си е без амонячна    боя  измива се  до      естествения  цвят на косата  ....най   щадящата  боя .Аз  лично я предпочитам   bouquet

а като е без амоня4на и 4ерният ли цвят е безамоняк,питам защото доскоро работех в козм.магазин и боите  ни които ги продавахме без амоня4ни,4ерният цвят си пишеше 4е има амоняк., а аз съм с 4ерна коса

# 44
  • Мнения: 994
Не се наслагва като къната   а си е без амонячна    боя  измива се  до      естествения  цвят на косата  ....най   щадящата  боя .Аз  лично я предпочитам   bouquet

а като е без амоня4на и 4ерният ли цвят е безамоняк,питам защото доскоро работех в козм.магазин и боите  ни които ги продавахме без амоня4ни,4ерният цвят си пишеше 4е има амоняк., а аз съм с 4ерна коса
да аз си купих черна и е без амоняк

# 45
  • Mонтана
  • Мнения: 413
благодаря за отговора ,ще я пробвам,а бързо ли пада?

# 46
  • Мнения: 994
благодаря за отговора ,ще я пробвам,а бързо ли пада?
аз четвъртък ще я пробвам за първи път.Има доста различни мнения, някои са много доволни, а други не.....затова реших сама да опитам и да се уверя  Wink

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
благодаря за отговора ,ще я пробвам,а бързо ли пада?
аз четвъртък ще я пробвам за първи път.Има доста различни мнения, някои са много доволни, а други не.....затова реших сама да опитам и да се уверя  Wink

Ми май зависи от структурата на косъма

# 48
  • Мнения: 375
Щом няма амоняк в една боя то има нещо друго което да закрепи цвета на косъма.Това което Лореал използват е едно по гадно петролно съединение , което пречинява  алергиите и не само. Това е масова козметика.Рекламата че е безамончна е просто трик.Няма нищо безвредно в нея.
Аз ползвам и една холандска боя и сега съм на Биоестетик.-немски безамончни бои- с страхотно мног трайини цветове./ които внася Митко Дамов/. Тези бои са по скъпи наистина.

# 49
  • Мнения: 994
Щом няма амоняк в една боя то има нещо друго което да закрепи цвета на косъма.Това което Лореал използват е едно по гадно петролно съединение , което пречинява  алергиите и не само. Това е масова козметика.Рекламата че е безамончна е просто трик.Няма нищо безвредно в нея.
Аз ползвам и една холандска боя и сега съм на Биоестетик.-немски безамончни бои- с страхотно мног трайини цветове./ които внася Митко Дамов/. Тези бои са по скъпи наистина.
А никой не спори, че е няма по-хубави бои, но дано все пак става  Wink

# 50
  • Мнения: 994
Искам да споделя,че се боядисах.Боята е много икономична, защото е по-рядка. Две бои ми стигнаха идеално,а по принцип съм с дълга и гъста коса и три са ми точно.  Embarassed А цвета сега е толкова наситен и красив  Hug Само трябва да видя дали бързо ще ми отмие

# 51
  • София
  • Мнения: 10 858
Какво значение има всъшност дали се отмива или не  Thinking Тя боята е толкова нежна и щадяща, че спокойно човек може да си се боядисва на две седмици, примерно Heart Eyes

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Какво значение има всъшност дали се отмива или не  Thinking Тя боята е толкова нежна и щадяща, че спокойно човек може да си се боядисва на две седмици, примерно Heart Eyes

Подкрепям на 100% Hug

# 53
  • Germany
  • Мнения: 2 012
И аз се правя черна с Casting  и ми издържа около месец и половина. Но от скоро съм черна и нямам база за сравнение с други бои. Доволна съм от тази и не мисля да я сменям. Последния път се направих черна с лилав отенък и сега ще видим за колко време ще ми се отмие лилавото. Лично аз смятам обаче, че тази боя е по-трайна ако се боядисваш в по-тъмен цвят от твоя си. Боядисвах една позната в по-светъл цвят и освен червения отенък, който се получи почти нищо друго не се промени по цвета и.

# 54
  • Мнения: 1 289
Здравейте, фризьорката ми препоръча Кастинг - номер 34 мармот. И така онзи ден си купих 2 бои (ама все още не съм се боядисала). Първо се колебах дали да си купя 34 или следващия - по-тъмно кестеняв, защото косата ми досега я боядисвах с Палете n4 и съответно цвета ми е бая тъмно кестеняв. С Палете цвета е мн бяскав, но приблемът при мен е, че когато се боядисам ( с Палете) в корените някак си винаги се получава доста по-светло от крайщата и това мн ме дразни, защото искам равномерен цвят навсякъде. И така отивайки на фризьор преди седмица тя ми препоръча точно този номер на Кастинг и се притеснявам да не би да ми стане пак по-светло в корените (защото като че ли този цвят поне в каталога изглежда малко по-светъл от моя (в долната част на косата ми). Но в крайна сметка реших да спязя препоръката на фризьорката. Искам да ви питам реалния цвят, който се получава същия ли е като на каталога, защото силно се надявам да е малко по-тъмен newsm78, за да не стана отново шаренка hahaha. Rolling Eyes И ако има някоя от вас използвала конкретно този номер да сподели впечатления.

# 55
  • Мнения: 472
Ползвам Casting вече няколко месеца,преди това се къносвах (с черна къна). Цвета който ползвам е много близък до моя (много тъмно кафяв). Цвета е много хубав,косата ми е с блясък и има здрав вид.
Аз съм от доволните,но нямам опит с други бои.

# 56
Здравейте, фризьорката ми препоръча Кастинг - номер 34 мармот. И така онзи ден си купих 2 бои (ама все още не съм се боядисала). Първо се колебах дали да си купя 34 или следващия - по-тъмно кестеняв, защото косата ми досега я боядисвах с Палете n4 и съответно цвета ми е бая тъмно кестеняв. С Палете цвета е мн бяскав, но приблемът при мен е, че когато се боядисам ( с Палете) в корените някак си винаги се получава доста по-светло от крайщата и това мн ме дразни, защото искам равномерен цвят навсякъде. И така отивайки на фризьор преди седмица тя ми препоръча точно този номер на Кастинг и се притеснявам да не би да ми стане пак по-светло в корените (защото като че ли този цвят поне в каталога изглежда малко по-светъл от моя (в долната част на косата ми). Но в крайна сметка реших да спязя препоръката на фризьорката. Искам да ви питам реалния цвят, който се получава същия ли е като на каталога, защото силно се надявам да е малко по-тъмен newsm78, за да не стана отново шаренка hahaha. Rolling Eyes И ако има някоя от вас използвала конкретно този номер да сподели впечатления.
И аз използвам този номер и става по-скоро тъмно кестеняво.При мен не се получават по-светли корени,става си равномерно Peace

# 57
  • Мнения: 1 289
Мерси, значи смело ще пробвам днес  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 114
Аз ползвам L'oreal Preference-№ 4...много готин цвят, но не ми харесва, че бързо се отмива и остава червеникав оттенък!Какво ще кажете за L'oreal Casting, ако някой е ползвал най-тъмния цвят в кафявата гама, споделете...има ли червен оттенък? newsm12

# 59
  • Мнения: 17 407
Пепи, касиса ли пробва, 12 номер? Стана ли ти равномерен цветът, в смисъл дали има разлика с корените?

# 60
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Пепи, касиса ли пробва, 12 номер? Стана ли ти равномерен цветът, в смисъл дали има разлика с корените?
Дренка, да. Касиса си намазах. В началото ми се стори, че не е хванал равномерно, но след второто измиване си е екстра навсякъде. Съвсем леко загатнато е лилавото, аз май по лилаво си го представях, но съм доволна.

# 61
  • Мнения: 17 407
БЛагодаря, Пепи! ИЗкушавам се, че в момента съм с черно виоле, но ме е страх, щото 12-ката се води към кафявите тонове. И да не взема да стана с червени корени, надолу- черна. Grinning
От новите бои има някаква слива, която не я знам точно каква е,  но явно е старият касис...

# 62
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Аз предният път се бях боядисала в цвят черница или нещо такова беше. Абе доста силно черна си бях и след това сложих касиса, но след около 2 месеца и си хвана идеално. Исках аз това черно виоле, но в момента го нямаше, а не ми се обикаляше за него. Ако ти се е поизмил цвета ще хване, но ако е още плътно черна не съм сигурна...

# 63
  • Мнения: 17 407
Да, черницата е синьо черно. Моето виоле обаче е амончно и затова са опасенията ми. В каталога на КАстинг не знам да има друго, освен касиса. Благодарско още веднъж Simple Smile

# 64
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Момичета ,аз от номер 10 /ebene/ мога ли да сложа, този който е пак тъмен но с лилав отенък /не си спомням номера/

# 65
  • Мнения: 17 407
Ами точно това обсъдихме с Пепи Simple Smile Можеш, явно,, но трябва да поизчакаш да се отмие малко цветът, за да стане равно. ТАка мисля, де

# 66
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ами точно това обсъдихме с Пепи Simple Smile Можеш, явно,, но трябва да поизчакаш да се отмие малко цветът, за да стане равно. ТАка мисля, де

Явно не съм разбрала . Мислех си ,че говорите за друг номер

# 67
  • Мнения: 17 407
За 12- касис попитах Пепи, да. А в новите този цвят е с друг номер и се казва слива Simple Smile Peace
Ако нямаш наслагана амонячна боя, ще стане, според мен.

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
За 12- касис попитах Пепи, да. А в новите този цвят е с друг номер и се казва слива Simple Smile Peace
Ако нямаш наслагана амонячна боя, ще стане, според мен.

С тази боя съм от както започнах  да покривам бели коси , та ще взема да опитам  този нюанс

# 69
  • Мнения: 1 289
Днес се боядисах (както бях писала по-нагоре с Кастинг - 34 marmotte) - мноого съм доволна - косата изглежда лъскава и точно цвета, който исках. Най-важното е, че цвета е еднакъв и в корените и към края. Също ми направи впечатление, че боята мирише на горски плодове и се разнася изключително лесно. Само се надявам да не се отмие бързо.

# 70
  • Мнения: 994
А балсамчето  също е много добро...и как мирише самооо Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 289
Мда, и балсамчето е страхотно и предостатъчно за дълга коса.

# 72
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Мда, и балсамчето е страхотно и предостатъчно за дълга коса.

А снимчица дали ще е удобно да пуснеш за да видиме цвета  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 17 407
Само да вметна, че според мен балсамът не струва. Ако може да съчетаят боята от КАстинг с балсама от РЕцитал-а- най- добре Grinning

# 74
  • Мнения: 994
Само да вметна, че според мен балсамът не струва. Ако може да съчетаят боята от КАстинг с балсама от РЕцитал-а- най- добре Grinning
То от коса до коса има значение как ще действа, но моята стана мека като копринена и я чувствам някак си "жива"  Wink

# 75
  • Мнения: 17 407
Да, има. Сега се сещам да добавя, че за моята коса КАстинг не ни мека, ни щадяща, ни лъщяща Grinning Аз може и да съм го писала по- назад в тази тема, или в друга, не помня вече Grinning

# 76
  • Мнения: 1 289
Мда, и балсамчето е страхотно и предостатъчно за дълга коса.

А снимчица дали ще е удобно да пуснеш за да видиме цвета  Simple Smile

Ами не са много качествени (т.е. малко като призрак съм в лице hahaha), защото с телефона се щракнах:

 ArrowНа сянка
 ArrowНа слънце

Изглежда черно, но всъщност е тъмно-кестеняво.

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 14:51 от doby80

# 77
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Страхотно ! Кой номер каза че е , прилича на моя /10/

# 78
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

То от коса до коса има значение как ще действа, но моята стана мека като копринена и я чувствам някак си "жива"  Wink
Точно така е. Да ви кажа аз за какво го ползвам Кастинга, да се посмеете. Ползвам го за съживяване на косата си веднъж на 1-2 месеца, а и за матиране на прекалено изсветлени кичури Sunglasses
Няколко дни след поредното изтормозване с амонячна боя, слагам кастинга (най-светлия вариант, понеже всичките в крайна сметка стават тъмни) и косата ми заблестява като нова, а цвета се изравнява и матира.

# 79
  • Мнения: 1 289
shushi7777 - Casting 34 Marmotte  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 4 762
Има ли руси тонове Кастинг?

# 81
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Има, но само на картинката са руси.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 762
Аха, значи не си отговарят с това в каталозите?  Rolling Eyes

# 83
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не. Всичките стават тъмни, особено ако стоиш повече от 10 минути. Но пък са идеални за съживяване на косата. Няма пълно щастие Grinning

# 84
  • София
  • Мнения: 114
Аз ползвам L'oreal Preference-№ 4...много готин цвят, но не ми харесва, че бързо се отмива и остава червеникав оттенък!Какво ще кажете за L'oreal Casting, ако някой е ползвал най-тъмния цвят в кафявата гама, споделете...има ли червен оттенък? newsm12
Съжалявам, за офа, но боята която ползвам е L'oreal Exellence-№ 4..то едно ли е да помниш, а и аз си я познавам по мацката на кутията!Та ако някой знае от опит нека сподели!Благодаря предварително!!!

# 85
уважаеми дами,незнам дали сте наясна че безамонячните бои са толкова вредни колкото и амонячните,но не  е за пренебрегване факта,че в нашата страна се внасят продукти произведени специално за третия свят и нямат нищо общо с оргинала.Докато българинът не се научи да не вярва сляпо на рекламите, а да търси най-точният за него продукт ще паднат доста скалпове.Мили дами експериментирайте докато стигнете до най_ подходящият за вашата коса продукт.Всички бои се проавят така че,след 20-ия ден да си купите отново иначе как ще се печели?

# 86
  • Мнения: 1 289
Новият Кастинг е вече по магазините и следващия път мисля да си купя от нея (защото сега ми остана от предишните). Не знам колко е по-добра, но аз от стария Кастинг съм предоволна - косата става със супер блясък, дори сега когато съм за боядисване (защото се отмива вече) пак си има блясък. Хубавото е, че се отмива постеменно и навсякъде равномерно, т.е. не става на петна.

simona_i_pepi, мисля, че е малко пресилено твърдението за третия свят, но специално за Лореал мога да ти кажа, че по-добра боя на българския пазар няма. И оценки би трябвало да даваш едва след като си пробвал някой продукт, а не да говориш по инерция. Все пак жените, които искат информация за боята в тази тема, биха се подвели. А относно рекламата - едва вчера видях, че новия Кастинг има реклама - и се зарадвах, защото всички, които ползват тази боя с нетърпение го чакаха да се появи на пазара.

...Всички бои се проавят така че,след 20-ия ден да си купите отново иначе как ще се печели?

Ако мислиш, че за Лореал приходите от българския пазар са решаващи.... Напротив, тук масово се боядисват с български боклуци от 2лв, които не се отмиват доживот! Но всеки си преценява. Боклук за 2 лв. или качество за 12 на всеки месец.

# 87
  • Мнения: 17 407
Е, това, че най- добрата боя на бг пазар е Лореал, също е доста пресилено Laughing Боклуци има и от 2, и от 15, че и нагоре лева Wink

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 23:42 от Дренка

# 88
  • Мнения: 1 289
Всеки си има мнение...

# 89
Imam vapros4e po tozi povod. Kosata mi e dalgai tamnokestenqva iiskam da q napravq svetlokestenqva. edna boq casting dostata4na li 6te e i izob6to 6te me hvane li?

# 90
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Imam vapros4e po tozi povod. Kosata mi e dalgai tamnokestenqva iiskam da q napravq svetlokestenqva. edna boq casting dostata4na li 6te e i izob6to 6te me hvane li?

Миии  newsm78 дано види въпроса ти някой фризьор
Зависи колко ти е дълга и гъста косата  Thinking

# 91
  • София
  • Мнения: 5 289
Imam vapros4e po tozi povod. Kosata mi e dalgai tamnokestenqva iiskam da q napravq svetlokestenqva. edna boq casting dostata4na li 6te e i izob6to 6te me hvane li?
Не,нищо няма да направиш с безамонячна боя.

# 92
  • Мнения: 781
Здравейте, ще използвам темата да задам и аз едно въпросче. В момента косата ми е черна/боядисана/, обаче много ми хареса от новите бои на Лореал Кастинг - Сината слива -316номер. Как мислите, ще стане ли нещо ако се боядисам с нея върху черната боя или няма да има никакъв ефект?

# 93
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте, ще използвам темата да задам и аз едно въпросче. В момента косата ми е черна/боядисана/, обаче много ми хареса от новите бои на Лореал Кастинг - Сината слива -316номер. Как мислите, ще стане ли нещо ако се боядисам с нея върху черната боя или няма да има никакъв ефект?

Едно момиче от другата тема се боядиса с нея и сподели че отенъка бил червен а не лилав
Сега ще ти дам линк 
Ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280426.msg7445334#msg7445334

# 94
  • Мнения: 17 407
Ей го момичето Grinning. КОгато пробвах за първи път касиса(от старите), бях боядисана с черна амонячна(но с виолетов оттенък). Стана. МИсля, че ще ти хаване, но има риск да се разочароваш от самия цвят:mrgreen:

# 95
# 96
Zna4i castinga e samo za potamnqvane, za izsvetlqvane ne stava, dori i ako e samo s 1 ton ,taka li?

# 97
  • Мнения: 781
Дренка, то тя моята коса е боядисана синьо-черна, обаче то синия оттенък се измива бързо, сега съм просто черна. Много харесвам точно лилавия оттенък, но не съм открила боя, с която да стане. Сигурно ще пробвам кастинга все пак. За лятото и да червенее, няма да е съвсем зле, ама ще видим. Може и аз после да използвам емотикона Sick

# 98
  • Мнения: 14 494
а къде в нета мога да видя всички цветове?

# 99
  • Мнения: 17 407
МАрчелке, много труден за постигане нюанс! Ако знаеш колко пъти съм се ядосвала и се връщам пак на синьо черното... Става сравнително добре с Индола, номер 1.7(амонячна е обаче). А най- най- хубаво беше Чифели-то, ма го развалиха с новите си формули.
Във форума четох големи хвалби за Yunsey- обаче не смея да го пробвам, щото е с тройка в номера, т.е пак от кафевите нюанси.

# 100
  • Мнения: 1 289
МАрчелке, много труден за постигане нюанс! Ако знаеш колко пъти съм се ядосвала и се връщам пак на синьо черното... Става сравнително добре с Индола, номер 1.7(амонячна е обаче). А най- най- хубаво беше Чифели-то, ма го развалиха с новите си формули.
Във форума четох големи хвалби за Yunsey- обаче не смея да го пробвам, щото е с тройка в номера, т.е пак от кафевите нюанси.

Помня едно време (7-8 години) се боядисвах с Чифели 2-3 пъти - беше някаква доста голяма доза. И си спомням, че постигнах изключително естествен кафяв тон след руси кичури. След известно време пак пробвах веднъж, обаче този път нямаше нищо общо - явно наистина са я развалили, а и вече рядко се среща по магазините, поне аз съм с такива наблюдения Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 781
МАрчелке, много труден за постигане нюанс! Ако знаеш колко пъти съм се ядосвала и се връщам пак на синьо черното... Става сравнително добре с Индола, номер 1.7(амонячна е обаче). А най- най- хубаво беше Чифели-то, ма го развалиха с новите си формули.
Във форума четох големи хвалби за Yunsey- обаче не смея да го пробвам, щото е с тройка в номера, т.е пак от кафевите нюанси.
Мерси много за отговора. Ще ги видя тези бои, мен не ме притеснява, че са амонячни Wink, естествено безамонячна е по-добре, ама в името на лилавото Mr. Green
За Чифелито, аз доста отдавна съм го ползвала 2 пъти, но нещо много бързо се измиваше при мен, иначе е най-голамата като количество боя, която съм виждала.Но и аз отдавна не съм го срещала по магазините.

# 102
  • София
  • Мнения: 10 858
МАрчелке, много труден за постигане нюанс! Ако знаеш колко пъти съм се ядосвала и се връщам пак на синьо черното... Става сравнително добре с Индола, номер 1.7(амонячна е обаче). А най- най- хубаво беше Чифели-то, ма го развалиха с новите си формули.
Във форума четох големи хвалби за Yunsey- обаче не смея да го пробвам, щото е с тройка в номера, т.е пак от кафевите нюанси.
Мерси много за отговора. Ще ги видя тези бои, мен не ме притеснява, че са амонячни Wink, естествено безамонячна е по-добре, ама в името на лилавото Mr. Green
За Чифелито, аз доста отдавна съм го ползвала 2 пъти, но нещо много бързо се измиваше при мен, иначе е най-голамата като количество боя, която съм виждала.Но и аз отдавна не съм го срещала по магазините.

Марчела, аз бях така преди години - черна. И с Кастинга (стария вариант №21) минах на виолетово. Не става от първото боядисване, но ако започнеш да се боядисваш само с виолетова ще стане.  Peace

# 103
някой ще каже ли мнението си за новата лореал кастинг крем глос newsm78 аз си взех номер 316 слива и мисля да я пробвам , надявам се да не уврежда косата, щом е безамонячна. по принцип имам проблем  с косата и я третирам с много продукти за похранване и косопад и не ми се иска да утежнявам положението,но вече бели косми се подават оттук отам и просот няма как ooooh!

# 104
  • Мнения: 781
някой ще каже ли мнението си за новата лореал кастинг крем глос newsm78 аз си взех номер 316 слива и мисля да я пробвам , надявам се да не уврежда косата, щом е безамонячна. по принцип имам проблем  с косата и я третирам с много продукти за похранване и косопад и не ми се иска да утежнявам положението,но вече бели косми се подават оттук отам и просот няма как ooooh!
Аз точно нея пробвах, но червенее и белите коси се измиват доста бързо-до 2 седмици.

# 105
благодаря ти , още не съм се боядисала , но вече се чувствам разочарована Sad все пак ще опитам , пък каквото се получи , това е Thinking ще започна пак с къната, това ще излезе най доброто решение  bouquet

# 106
  • Мнения: 781
благодаря ти , още не съм се боядисала , но вече се чувствам разочарована Sad все пак ще опитам , пък каквото се получи , това е Thinking ще започна пак с къната, това ще излезе най доброто решение  bouquet
Къната не е добро решение, прави филм около косъма и не му дава да диша Peace

# 107
  • Мнения: 1 289
Момичета, кажете за цветовете 700, 600, 630 и 530 - доколко тъмни стават и дали червенеят?
Искам да мина на новя Кастинг, че стария за съжаление не ми покрива няколко бели косъма Cry

# 108
  • Мнения: 120
Извинявам се, че повдигам вече разглеждана тема. Използвам тази марка безамонячна боя, но чух продавачката да коментира че тази боя е като къната, наслагва се и е трудно преминаването към друга.
Има ли нещо вярно? Аз я ползвам, но честно казано не съм сиурна доколко е много по- добра от др.- напр. Nutrisse ( Garnier).
А и гамата не е особено богата, въпреки че в сайта на марката са показани значително повече нюанси.

За коя боя Кастинг са те консултирали старата или новата?
Това което знам е ,че новата е малко по-покривна и  става и за бели коси, също така има и руси цветове а старата няма .



# 109
Благодаря ти Марчела  bouquet  боядисах се, не е лошо, по червено от колкото очаквах стана , но пък покри белите косми, сега чакам да видя до кога ще държи боята. Thinking а относно къната и аз това знам, но пък си мисля че май по добре по горния слой да се натрупва , от колкото да влиза  навътре в косъма и да го уврежда от вътре навън. моята лекарка , при която бях на преглед за косата ми каза че няма значение толкова дали е боя или къна, явно си е до самата коса, колко е подържана и какво е състоянието й-генетично предадено от родителите. повече витамини и третиране с  подхранващи ампули действа положително на косата. Peace

# 110
  • Мнения: 1
Здравейте!Искам да ви питам за боята , тъй като съм със естествен цвята на косата-светло кестеняв и сега искам да сложа от лореала кастинг най близкия цвят до моя просто сам за освежаване и блясък.Ще има ли голяма разлика когата боята започне да пада с долния цвят т.е моя и става ли косата наистина хубава? Grinning

# 111
  • Мнения: 54
Момичета, кажете за цветовете 700, 600, 630 и 530 - доколко тъмни стават и дали червенеят?
Искам да мина на новя Кастинг, че стария за съжаление не ми покрива няколко бели косъма Cry

И аз исках да питам тези новите нюанси дали са такива като на каталога. И по точно си взех 700 и се опасявам да не стане много тъмна. Ако някой е ползвал да сподели.  Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 4 762
Всички нюанси стават по-тъмни Peace

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
А този, русолявият цвят, хваща ли добре? Не изсветлява косата, предполагам ...

В момента косата ми е тъмно руса, как мислите, че ще се получи, ако се боядисам с него?

# 114
  • София
  • Мнения: 4 762
Моята от средно златисто руса с много светли кичури стана тъмно руса, да не кажа даже кафява Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 1
И аз си взех номер 700, косата ми е светло кестенява,още несъм се боядисала-какъв ли ще ми стане цветът? newsm78

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Моята от средно златисто руса с много светли кичури стана тъмно руса, да не кажа даже кафява Rolling Eyes

О, тогава значи отпада като вариант за мен Кастинг-а

# 117
  • Мнения: 6
аз съм се боядисвала два пъти с новата Loreal Casting но несъм доволна изобщо много ми потъмня косата и не си отговарят цветовете от каталога според мен Naughty

# 118
Zdraveite az iskam da si zemna bezamonq4nata na Loreal no poneje mnogo mi izgorq kosata ot boi kani i t.n. no ve4e mi se v1stanovi Wink ako si vzema Loreal bez amonqk men mi kazaha 4e ne gori kosata taka li e  ooooh! #Crazy

# 119
  • София
  • Мнения: 4 762
Моята от средно златисто руса с много светли кичури стана тъмно руса, да не кажа даже кафява Rolling Eyes

О, тогава значи отпада като вариант за мен Кастинг-а

Ако не искаш да си потъмниш косата въобще не се занимавай с Кастинг. И най-русото е доста тъмно  Simple Smile Иначе се измива бързо.

# 120
  • Пловдив/Бургас
  • Мнения: 156
Здравейте!!! Hug
Искам да ви попитам как да си махна червеникавия отенък на косата Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Исках да си направя цвета един тон по-светъл от моя естествен.Взех си новата-Пралин.Мина месец-реших,че Шоколад изглежда по-светло-намазах се ooooh!
Сега съм леко червеникава на слънце-УЖАС-не понасям този цвят.
Сега си мислех дали да не си взема от тъмнорусите ,че да го махна това червеникавото.Но да не стане оранжево.......!!!??? newsm78
Ако имате идеи и предложения -ще съм ви благодарна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 121
  • България
  • Мнения: 3
Здравейте,един въпрос и от мен.Косата ми е дълга до кръста,но по рядка ще ми стигнат ли две бои.Благодаря

# 122
  • София
  • Мнения: 4 762
Здравейте,един въпрос и от мен.Косата ми е дълга до кръста,но по рядка ще ми стигнат ли две бои.Благодаря

Da  Peace

# 123
  • България
  • Мнения: 3
Здравейте,един въпрос и от мен.Косата ми е дълга до кръста,но по рядка ще ми стигнат ли две бои.Благодаря

Da  Peace
Благодаря  Hug

# 124
интересува ме някой, който е ползвал лореал крем глос може ли да ми каже дали е получил 4ервеникъв нюанс на косата си както става с амонячните бои??или след определено време е получил предишния си цвят на косата! мерси

# 125
  • София
  • Мнения: 901
Моята от средно златисто руса с много светли кичури стана тъмно руса, да не кажа даже кафява Rolling Eyes

О, тогава значи отпада като вариант за мен Кастинг-а

Ако не искаш да си потъмниш косата въобще не се занимавай с Кастинг. И най-русото е доста тъмно  Simple Smile Иначе се измива бързо.

Аз искам от много тъмно кестенява да я направя черна с оттенък, мислите ли, че ще хване добре от първото боядисване именно с Кастинг-а?  newsm78 И колко бързо се отмива? Confused

# 126
Zdraveite , do sega ne sam se boqdisvala kosata mi e tamno kestenqva i si vzeh  na loreal kafe late oba4e na kutiqta edin cvqt pak kato si go lepne6 na kosata drug taka mi kaza edna friziorka ta sq zaradi bala mnogo iskam da si izsvetlq kosata i taq friziorka vika 4e parvo nqkva oblivka 6tqla da mi pravi pa posle boqta ta mee strah sq 6tot mi kazaha 4e ot taq oblivka 6te stana rijava i naprao 6e se orezelq za bala molq vi daite nqkoi savet kvo da praa

# 127
  • Мнения: 372
Имате ли отзиви за новия цвят Черен шоколад на Loreal Casting?

# 128
  • Мнения: 93
Ами не са много качествени (т.е. малко като призрак съм в лице hahaha), защото с телефона се щракнах:

 ArrowНа сянка
 ArrowНа слънце

Изглежда черно, но всъщност е тъмно-кестеняво.

Косата ми е с дължина почти колкото твоята. Ще ми стигне ли една боя или да не рискувам и да си взема 2?  newsm78

# 129
  • Мнения: 1 289
Душичка,
Ами да ти кажа, напоследък използвам само по една боя, защото останових, че към краищата се понаслагва и съответно няма нужда да нанасям изцяло, а само в корена и малко след това. Но ако за пръв път използваш цвета ти препоръчвам да сложиш 2 Peace

Ако искаш вземи си 2 - сложи първо едната и ако не ти стигне - смеси и другата Simple Smile

# 130
  • Мнения: 26
Моля, ако някой има впечатления от цветове 810,700,834,800 нека да сподели! Praynig

# 131
  • Мнения: X
Моля, ако някой има впечатления от цветове 810,700,834,800 нека да сподели! Praynig
A по имена кои са ? Аз последно сложих черен абанос, след като се поизми стана много хубаво тъмно кафяво без червен отенък Simple Smile

# 132
# 133
  • Мнения: 351
Аз искам да попитам колко време след къносване може да се боядисам?Чула съм,че известно време след къносване боя не хваща.Аз години наред съм все с къна...сега реших да пробвам с Кастинга!

# 134
  • Мнения: 26
Аз искам да попитам колко време след къносване може да се боядисам?Чула съм,че известно време след къносване боя не хваща.Аз години наред съм все с къна...сега реших да пробвам с Кастинга!

Маи трябва да чакаш ,докато израсте и изрежеш косата с къна,защото се получават алергични реакции. На всяка опаковка за боя го пише!

# 135
  • Мнения: X
За тях незнам, аз съм ползвала тъмни само Simple Smile

# 136
  • Мнения: 351
Олеле..ми аз трябва да си походя доста време прошарена тогава Laughing
Но преди съм ползвала боя след къна,не е имало реакции.Просто е било толкова отдавна,че не помня колко време след къната съм я слагала.Имам смътен спомен,че нещо не ме хвана добре боята и че беше безамонячна.

# 137
  • Мнения: 1 289
Олеле..ми аз трябва да си походя доста време прошарена тогава Laughing
Но преди съм ползвала боя след къна,не е имало реакции.Просто е било толкова отдавна,че не помня колко време след къната съм я слагала.Имам смътен спомен,че нещо не ме хвана добре боята и че беше безамонячна.

Мила, не се надявай Кастинга да боядиса бели коси. За съжаление - не хваща, нищо че пише.

А някоя има ли впечатления от амонячните на Лореал? - покриват ли, бляскави ли са, трайни ли са? Rolling Eyes newsm78

# 138
  • Мнения: X
Олеле..ми аз трябва да си походя доста време прошарена тогава Laughing
Но преди съм ползвала боя след къна,не е имало реакции.Просто е било толкова отдавна,че не помня колко време след къната съм я слагала.Имам смътен спомен,че нещо не ме хвана добре боята и че беше безамонячна.
На мен ми се струва, че при второто боядисване се наслага боята и колкото и да се изми втората русите кичури все още не избиват, а може и да стане в/у къна.

# 139
  • Мнения: 93
Душичка,
Ами да ти кажа, напоследък използвам само по една боя, защото останових, че към краищата се понаслагва и съответно няма нужда да нанасям изцяло, а само в корена и малко след това. Но ако за пръв път използваш цвета ти препоръчвам да сложиш 2 Peace

Ако искаш вземи си 2 - сложи първо едната и ако не ти стигне - смеси и другата Simple Smile


Благодаря ти, Доби, ще взема 2 кутии. Спряла съм се на перлено русо. Не че ще стане такова, но поне да ми поизсветли малко косата.  newsm78

# 140
  • Мнения: 3
Аз искам да попитам колко време след къносване може да се боядисам?Чула съм,че известно време след къносване боя не хваща.Аз години наред съм все с къна...сега реших да пробвам с Кастинга!

Точно поради тази причина, че къната трудно се маха не се препоръчва да се използва много дълго време. Сега вероятността боята да не хване или да има нежелан резултат е голям. Може и да се наложи първо да се премах не къната и след това да започне нанасянето на другата боя.

# 141
  • Мнения: 472
Половин година се къносвах с черна къна в/у естествената ми тъмно кестенява коса.
Фризьорите и приятелките ме убеждаваха че  в/у къната боя няма да хване ,а аз исках някаква промяна затова реших да спра къната(въпреки страхотния блясък и отличното състояние на косата ми). Започнах да се боядисвам с черна безамонячна боя.
Хвана без проблем в/у къната. Повече от две години се боядисвам с "Кастинг" от тогава. Сега искам да си изсветля косата, но всички ме убеждават че няма да стане.

# 142
  • Мнения: 3
Половин година се къносвах с черна къна в/у естествената ми тъмно кестенява коса.
Фризьорите и приятелките ме убеждаваха че  в/у къната боя няма да хване ,а аз исках някаква промяна затова реших да спра къната(въпреки страхотния блясък и отличното състояние на косата ми). Започнах да се боядисвам с черна безамонячна боя.
Хвана без проблем в/у къната. Повече от две години се боядисвам с "Кастинг" от тогава. Сега искам да си изсветля косата, но всички ме убеждават че няма да стане.

Има проблем ако има разлика в цветовете, но при късносване и боядисване със черно, няма да има разлика дори и да не е хвалано някъде  Peace

# 143
  • Мнения: 1 629
Аз в понеделник се боядисах с един Кастинг 42 номер някакъв си  блонд. Исках да си покрия много несполучливите кичури и  успях. Само дето вместо руса коса тя стана кафява. Tired Нищо де доволна съм, но такъв Кастинг не мога да видя никъде, а си го купих от Кауфланд и гледам, че ги зареждат, не е да кажеш, че е минала серия и подобни. newsm78

# 144
  • Мнения: 3
Аз в понеделник се боядисах с един Кастинг 42 номер някакъв си  блонд. Исках да си покрия много несполучливите кичури и  успях. Само дето вместо руса коса тя стана кафява. Tired Нищо де доволна съм, но такъв Кастинг не мога да видя никъде, а си го купих от Кауфланд и гледам, че ги зареждат, не е да кажеш, че е минала серия и подобни. newsm78

Да е е било от бежовите серии?

# 145
  • Мнения: 54
Момичета, исам и аз да се включа тук, тъй като пуснах тема относно Loreal Casting 34, но никакъв отговор. Косата ми е тъмно руса, боядисана е, като преди беше на кичури, а естествения ми цвят е светлокестеняв. въпросът ми е може ли с този номер 34 на Кастинга да получа светло кестеняво или не се получава съвсем светло. дайте ми и други съвети, може предложения за други бои и изобщо кавото се сетите. Благодаря предварително Simple Smile

# 146
  • Мнения: 1 289
bezat, писах ти на лични, но ти е препълнена кутията:)

Направо ще ти го пейстна тук (дано нямаш нищо против)
Цитат
Здравей, видях от тема свързана с loreal casting, че използваш номер 34 marmotte. Значи моята оса в момента е тъмно руса и мислех да се направя точно с тази боя, за да мис тане светло кестенява. Исках да попитам, олко точно тъмен става цвета? Опасявам се да не стане прекалено тъмен, тъй като аз искам да се доближава до естествения ми, който е светло кестеняв..Ще бъда благодарна, ако ми обясниш малко повече или ако мога да видя и снимка на цвета..Благодаря ти предварително

Здравей:)
Ами доста тъмен става, мила. Нещо като тъмно-кестеняво. По принцип тия на Кастинг стават доста по-тъмни от указаното.
Ето ти една снимка с цвят Мармот:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250052&pid=9873678

Естествената ми коса е кестенява и горе-долу се слива като поизрастне. Но за теб препоръчвам нещо тъмно-русо, даже средно-русо, за да се получи светло кестеняво както искаш. Simple Smile
п.п А между другото, момичета аз минах на цвят Креол (14)- става много тъмно кестеняво, почти черно и най-важното - хич не червенее. Има страхотен блясък.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 18:43 от doby80

# 147
  • Мнения: 54
bezat, писах ти на лични, но ти е препълнена кутията:)

Направо ще ти го пейстна тук (дано нямаш нищо против)
Цитат
Здравей, видях от тема свързана с loreal casting, че използваш номер 34 marmotte. Значи моята оса в момента е тъмно руса и мислех да се направя точно с тази боя, за да мис тане светло кестенява. Исках да попитам, олко точно тъмен става цвета? Опасявам се да не стане прекалено тъмен, тъй като аз искам да се доближава до естествения ми, който е светло кестеняв..Ще бъда благодарна, ако ми обясниш малко повече или ако мога да видя и снимка на цвета..Благодаря ти предварително

Здравей:)
Ами доста тъмен става, мила. Нещо като тъмно-кестеняво. По принцип тия на Кастинг стават доста по-тъмни от указаното.
Ето ти една снимка с цвят Мармот:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250052&pid=9873678

Естествената ми коса е кестенява и горе-долу се слива като поизрастне. Но за теб препоръчвам нещо тъмно-русо, даже средно-русо, за да се получи светло кестеняво както искаш. Simple Smile
п.п А между другото, момичета аз минах на цвят Креол (14)- става много тъмно кестеняво, почти черно и най-важното - хич не червенее. Има страхотен блясък.
Искам да те попитам, не е ли все пак от значение естествения ти цвят, защото ако твоя е по принцип тъмен е ясно, че ще стане тъмно кестеняво, но ако е толкова светъл като моя, няма ли да стане по-светло? Все пак пише тон върху тон и се надявах, че при по-светла коса, цветът ще е различен или не ?

# 148
  • Мнения: 3
bezat, писах ти на лични, но ти е препълнена кутията:)

Направо ще ти го пейстна тук (дано нямаш нищо против)
Цитат
Здравей, видях от тема свързана с loreal casting, че използваш номер 34 marmotte. Значи моята оса в момента е тъмно руса и мислех да се направя точно с тази боя, за да мис тане светло кестенява. Исках да попитам, олко точно тъмен става цвета? Опасявам се да не стане прекалено тъмен, тъй като аз искам да се доближава до естествения ми, който е светло кестеняв..Ще бъда благодарна, ако ми обясниш малко повече или ако мога да видя и снимка на цвета..Благодаря ти предварително

Здравей:)
Ами доста тъмен става, мила. Нещо като тъмно-кестеняво. По принцип тия на Кастинг стават доста по-тъмни от указаното.
Ето ти една снимка с цвят Мармот:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250052&pid=9873678

Естествената ми коса е кестенява и горе-долу се слива като поизрастне. Но за теб препоръчвам нещо тъмно-русо, даже средно-русо, за да се получи светло кестеняво както искаш. Simple Smile
п.п А между другото, момичета аз минах на цвят Креол (14)- става много тъмно кестеняво, почти черно и най-важното - хич не червенее. Има страхотен блясък.
Искам да те попитам, не е ли все пак от значение естествения ти цвят, защото ако твоя е по принцип тъмен е ясно, че ще стане тъмно кестеняво, но ако е толкова светъл като моя, няма ли да стане по-светло? Все пак пише тон върху тон и се надявах, че при по-светла коса, цветът ще е различен или не ?

По- принцип ако косата ти е доста светла например към натурално русо, то тогава е възможно да стане един тон по- светъл цветът отколкото на опаковката е показан, заради светлата основа=.
Но Кастиннга е доста покривен, стига да не е блондирана или много обезцветявана, защото тогава безамонячна боя не може да хване.

# 149
  • Мнения: 54
Блгодаря ти за информацията   bouquet Значи май първо ще пробвам с новата серия 713 Iced Latte, а ако стане по-светъл от желаното винаги мога да си я потъмня с Marmotta Simple Smile))

# 150
  • Мнения: 54
Извинявам се за тъпия въпрос, знам че на опаковката пише как точно се нанася боята, но някой може ли да ми обясни по-подробно? направо като шампоан се втрива или първо пак се разделя на кичури? И трябва ли наистина първо да ми постои повече време на корените, тъй като те са ми порастнали, съвсем малко но все пак. Моля обяснете ми   bouquet

# 151
  • Мнения: 54
Извинявам се забравих да помоля да ми кажете дали наистина при боядисвана коса трябва да стои 15 мин на корените и само 5 по дължината или се прави заедно всичко и си стои навсякъде по 20 мин. Утре ми предстои боядисване, моля Ви помагайте Sad

# 152
  • Мнения: 3 499
Днес си взех две бои руси, попринцип искам леко косата да ми е по- светла (сега е тъмна), но четох, че сте писали, че косата става по- тъмна, от това, което е показано на опаковката... днес ще си направя теста, за да видя дали съм алергична...

На опаковката пише, че теста трябва да трае 2 дни, но няма да имам толкова време. Вие колко време го правихте??? Слагате ли си шапка на косата, докато стоите с боята!?

# 153
  • Мнения: 17 407
Извинявам се за тъпия въпрос, знам че на опаковката пише как точно се нанася боята, но някой може ли да ми обясни по-подробно? направо като шампоан се втрива или първо пак се разделя на кичури? И трябва ли наистина първо да ми постои повече време на корените, тъй като те са ми порастнали, съвсем малко но все пак. Моля обяснете ми   bouquet

понеже се нанася на мокра коса, аз втривах като шампоан- мажа наред. Никога не съм боядисвала първо корени, че след туй по дължината.

# 154
  • Мнения: X
Извинявам се за тъпия въпрос, знам че на опаковката пише как точно се нанася боята, но някой може ли да ми обясни по-подробно? направо като шампоан се втрива или първо пак се разделя на кичури? И трябва ли наистина първо да ми постои повече време на корените, тъй като те са ми порастнали, съвсем малко но все пак. Моля обяснете ми   bouquet

понеже се нанася на мокра коса, аз втривах като шампоан- мажа наред. Никога не съм боядисвала първо корени, че след туй по дължината.
И аз така, и не слагах шапка Simple Smile

# 155
  • Мнения: 3
Днес си взех две бои руси, попринцип искам леко косата да ми е по- светла (сега е тъмна), но четох, че сте писали, че косата става по- тъмна, от това, което е показано на опаковката... днес ще си направя теста, за да видя дали съм алергична...

На опаковката пише, че теста трябва да трае 2 дни, но няма да имам толкова време. Вие колко време го правихте??? Слагате ли си шапка на косата, докато стоите с боята!?


По време на боя не се слага шапка или нещо друго, косата се разтваря за диша и да не се уврежда.
За теста можеш и един ден да почакаш няма да е проблем.

# 156
  • Мнения: 3
Извинявам се за тъпия въпрос, знам че на опаковката пише как точно се нанася боята, но някой може ли да ми обясни по-подробно? направо като шампоан се втрива или първо пак се разделя на кичури? И трябва ли наистина първо да ми постои повече време на корените, тъй като те са ми порастнали, съвсем малко но все пак. Моля обяснете ми   bouquet

понеже се нанася на мокра коса, аз втривах като шампоан- мажа наред. Никога не съм боядисвала първо корени, че след туй по дължината.

Маже се наред, но ако е кестеняво или тъмно кестеняво ако така се прави на всяко боядисване, а междувременно не е паднала много от боята, може да стане прекалено тъмно...

# 157
  • Мнения: 3 499
Момичета, след малко се боядисвам и стискайте палци да се получи хубав и равномерен цвят...

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 16:27 от .galkata.

# 158
  • Мнения: 3
какво стана с боядисването Simple Smile

# 159
  • Мнения: 143
Здравейте, аз вчера се боядисах с Лореал Кастинг, но резултатът е плачевен Sad. Взех си цвят шоколад, а стана черна Rolling Eyes. Преди бях на кичури и много се харесвах,но миналия месец реших малко да я потъмня и една фризьорка ме боядиса приятно светло-кестенява, но след две седмици кичурите избиха ,а в корените станах рижава ( с Лореал профешънъл стана това). След което аз отидох за съвет и тя пак ми направи кичури - стана манджа с грозде - кичури, рижави отеннъци под тях и моят цвят (по-тъмен) изби в корените.
Не издържах и реших ( въпреки,че не се харесвам тъмна) да потърпя малко - та и косата малко да почине- но сега съм ужасна. Толкова ме състарява това черно...
Надявам се да се измие с времето и да стане по-кестеняво,че незнам как ще се издържа иначе.
Ще докладвам по темата с падането на цвета и ако някой знае как по-бързо да падна гадното черно да споделя.
Ако искате и снимков материал ще пусна-before and after.

# 160
  • Мнения: X
Аз така си взех пък черен абанос, който не стана хубав черен ами много тъмно кафяв, но след като се поизми стана разкошен кафяв цвят. Мен много ми се иска да се боядисам пак с кастинга, ама така ми пада сега косата, че не смея да я боядисвам с нищо.Кастинга ако не друго прави хубав блясък.

# 161
  • при него
  • Мнения: 1 231
Здравейте, аз вчера се боядисах с Лореал Кастинг, но резултатът е плачевен Sad. Взех си цвят шоколад, а стана черна Rolling Eyes. Преди бях на кичури и много се харесвах,но миналия месец реших малко да я потъмня и една фризьорка ме боядиса приятно светло-кестенява, но след две седмици кичурите избиха ,а в корените станах рижава ( с Лореал профешънъл стана това). След което аз отидох за съвет и тя пак ми направи кичури - стана манджа с грозде - кичури, рижави отеннъци под тях и моят цвят (по-тъмен) изби в корените.
Не издържах и реших ( въпреки,че не се харесвам тъмна) да потърпя малко - та и косата малко да почине- но сега съм ужасна. Толкова ме състарява това черно...
Надявам се да се измие с времето и да стане по-кестеняво,че незнам как ще се издържа иначе.
Ще докладвам по темата с падането на цвета и ако някой знае как по-бързо да падна гадното черно да споделя.
Ако искате и снимков материал ще пусна-before and after.

За кичурите - когато се потъмнява с повече от два тона трябва да се направи "Репигментация". Първоначално , за да се постигнат руси кичури, те са били обезцветени - т.е. от косата е бил извлечен целия цветен пигмент. Косъма остава празен и затова сега трудно се задържат вътре цветни молекули. За да може това да се получи, трябва косата да се насити обратно с пигмент. Един вид, слагат се две бои една върху друга без да се измива първата - това обаче НЕ се прави в домашни условия. Някои фризьори не го правят защото не им се занимава или пък не знаят точно как или марката боя с която работят не го позволява - напрмер при Л'ореал в различните цветове има различен процент ампоняк, т.е. като сложиш 2 различни цвята и двете формули си взаимодействат - никой не знае къде ще "отиде" цвета, затова и при теб, както сама казваш резултата е плачевен. От дурга страна дори и фризьора да предложи тази "репигментация" това неминуемо оскъпява процедурата, а много жени гледат да минат "тънко". В някои случаи просто няма как. Горе главата, коса е  Simple Smile Намери си свестна фризьорка, питай дали могат да поправят положението с римувър и после да те потъмнят и да уедняквят цвета.. И не се боядисвай отново със същата марка, явно с нея не става добре в твоя случай.

# 162
  • Мнения: 0
Моят случай е следният: бях 2години на руси кичури(със шапка),след това и все още съм изцяло руса,боядисвам се с амонячна боя,сега искам да си върна естественият цвят(кестеняв) или най-вече да си потъмня косата,но не искам да го чакам да израсне,затова смятам да се боядисам шоколад с Loreal Casting,като съм наясно, че с едно боядисване няма да се размина.Въпроса ми е,ще се получи ли нещо приемливо>? Rolling Eyes

# 163
Момичета, аз се боядисах с Casting Creme Gloss преди почти 2 месеца (#300 Darkest Brown). Доволна съм много, ест цвят на косата ми е светло кестенява. Харесвам се много с тъмна коса и смятам сега да се мацам със стария кастин, отново Darkest Brown. Проблемът е, че аз съм на 16 и всичко ми писва много бързо, сигурна съм че след 1-2 години ще искам да си върна цвета на косата, бих ли могла като периодично се боядисвам с 1 тон по-светло, защото знам, че няма да стане същата като моята само от един път, все пак е безамонячна. Та с колко такив абоядисвания, например с цвят лешник, ще си възвърна стария свят г/д.

# 164
  • Мнения: 0
az sam MOM4E i kosata mi e rijava normalno nito tamno nito mnogo svetla i iskam da se boqdisam 4eren mn 4eren i da vi pitam boqta na loreal casting nomer 200 4ernata http://www.lorealparisbulgaria.com/haircolor/colour/casting-crem … noirs-glossy.aspx  ako se boqdisam s tazi boq dali 6te se polu4i jelaniq rezoltat a toi e ot rijava kosa na tamno 4erna blestq6to 4erna ? i zakolko vreme 6te se izmie i pak 6te stane rijava a ako stazi boq nestava kajete truga t osam se sprql natazi no nqma problem da si kupq druga samo i samo da polu4a rezultata 4erna blestq6ta kosa ! i kajete zakolko v4eme 6te se izmie ? mersi predvaritelno Simple Smile  Whistling

# 165
  • Мнения: 2 241
До скоро бях тъмно руса, след това реших, че искам да връщам естествения си цвят. За последно се боядисах с Кастинг 530, обаче леко ми червенее.
Чудя се сега дали да купя 500 или 323.  С 323 много тъмно ли ще стане според вас?

# 166
  • Мнения: 1 289
az sam MOM4E i kosata mi e rijava normalno nito tamno nito mnogo svetla i iskam da se boqdisam 4eren mn 4eren i da vi pitam boqta na loreal casting nomer 200 4ernata http://www.lorealparisbulgaria.com/haircolor/colour/casting-crem … noirs-glossy.aspx  ako se boqdisam s tazi boq dali 6te se polu4i jelaniq rezoltat a toi e ot rijava kosa na tamno 4erna blestq6to 4erna ? i zakolko vreme 6te se izmie i pak 6te stane rijava a ako stazi boq nestava kajete truga t osam se sprql natazi no nqma problem da si kupq druga samo i samo da polu4a rezultata 4erna blestq6ta kosa ! i kajete zakolko v4eme 6te se izmie ? mersi predvaritelno Simple Smile  Whistling

Ами по мои наблюдения (и опити) новата Кастинг червенее. Аз лично използвам № 10 Ebene, но на стария кастинг - розовите кутии. Има блясък особено  на слънце, черна става, но не синьо черна, ами нормално черна. Но не съм убедена, че би ти отивало, защото предполагам кожата ти е много светла. Бих ти препотъчала по-светлия вариант (който в действителност не става както на картинката, ами от средно до тъмно кафяво) - Мармот пак от старите (не помня номера, но беше Мармот. Т.е. пак ще ти се получи тъмно и с блясък, но контраста с кожата няма да е толкова силен.
Но все пак ти си прецени. Peace

п.п. Не мога да ти кажа колко ще държи, защото моята коса е кестенява принципно и не си личи особено като се измива, освен в корените. Изсветлява, но не се измива напълно, това трябва да го знаеш.

# 167
  • Мнения: 6 164
Момичета, аз се боядисах с Casting Creme Gloss преди почти 2 месеца (#300 Darkest Brown). Доволна съм много, ест цвят на косата ми е светло кестенява. Харесвам се много с тъмна коса и смятам сега да се мацам със стария кастин, отново Darkest Brown. Проблемът е, че аз съм на 16 и всичко ми писва много бързо, сигурна съм че след 1-2 години ще искам да си върна цвета на косата, бих ли могла като периодично се боядисвам с 1 тон по-светло, защото знам, че няма да стане същата като моята само от един път, все пак е безамонячна. Та с колко такив абоядисвания, например с цвят лешник, ще си възвърна стария свят г/д.

По-добре я остави да се отмие с времето. Аз като се боядисвах с кастинг, много бързо изсветляваше с измиванията. Като падне достатъчно след няколко месеца, ако все още ти е по-тъмна (при мен се получаваше преливане и не личеше коя е моята и коя е отмитата), ще я изравниш с амонячна.

А по темата......... хич не съм доволна от Кастинг.  Stop  Изобщо не ми се струва щадяща.  Naughty Старият Кастинг от преди години беше по-добър. Хем гори, хем се измива за нула време.  Tired Доволна съм от Color Brilliance на Шварцкопф - държи ми дълго /с черната се боядисвам/ и въпреки, че е амонячна, косата ми е супер здрава и жива. Не знам как става тоя номер...  Crazy

# 168
  • Мнения: 16
Извинявам се, че повдигам вече разглеждана тема. Използвам тази марка безамонячна боя, но чух продавачката да коментира че тази боя е като къната, наслагва се и е трудно преминаването към друга.
Има ли нещо вярно? Аз я ползвам, но честно казано не съм сиурна доколко е много по- добра от др.- напр. Nutrisse ( Garnier).
А и гамата не е особено богата, въпреки че в сайта на марката са показани значително повече нюанси.
Вярно е наслагва се като къна.......аз изпитах това на гърба си... използвах само тази боя о когато реших да сменям цвета попаднах в ада Simple Smile.Фризьорката  ме попита дали съм се боядисвала с безамонячна боя,когато казах,че само с такава се правя тя отказа да ме прави.После 6 пъти си слагах hair remover докато има резултат

# 169
  • Мнения: 1 401
На мен мн ми потъмнява в краищата но пак с нея ще се правя Simple Smile

# 170
  • Варна
  • Мнения: 19
никак не съм доволна от тази боя  Crossing Arms няма никаква покривност и бързо се отми,доста ми изсуши косата  Shocked  исках да си освежа цвета на косата и да прикрия няколкото бели косъма които имах, но уви и това не постигнах с нея...

# 171
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Другата на Лореал - Excellence, поне покрива белите коси. Доволна съм, че не взех Кастинг, както смятах първоначално. Наложи ми се да се боядисам сама с нещо, понеже фризьорът е в отпуска, и като чета отзивите за новата Кастинг, поне ще знам да не прибягвам до нея при нужда Simple Smile...

Общи условия

Активация на акаунт