НЗОК и Програма за лечение на безплодието 2008 г.

  • 30 101
  • 482
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 010
Калимера, първо трябва да си избереш клиника, да се свържеш  стях и те ще ти помогнат за документите /тъй като от тях трябва да получиш така нар. експертно становище за ЗК/, а успоредно с това направи другите изследвания, като кръвна картина Спин, васерман, хепатите и т.н, а като дойде цикъла хормоните. Така ще спестиш време, аз така направих! Успех!

# 61
  • Мнения: 136
И мъжът и жената ли трябва да са здравно осигурени и с непрекъснати здравно-осигурителни права? За жената, ясно, а за съпругът?

# 62
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Здравейте  Hug
Да се разпиша и аз тук.
След доста ходене по мъките, на 13.02 успях да си подам документите в ЗК.
Интересното беше при мен, че протоколите за лекарствата, трябваше да ми направи не лекар от клиниката по стерилитет, а гинеколог, работещ със ЗК... Не знам защо така решиха от АГ-Варна...  Сега вече имам едни ужасни съмнежи, че няма да ни одобрят, т.к. лекаря не е специалист по стерилитет, а ми се мярна някъде едно такова изискване.
Както и да е Simple Smile, ние така или иначе сме решили ако ни одобрят, одобрят, ако не, караме си по каналния ред и на 20.04 с песен отпрашваме към клиниката Simple Smile

Искам да пожелая късмет на всички, които са започнали тов аначинание и много положителни емоции.

# 63
  • Мнения: 7 716
Обади се на д-р Клисурска от НЗОК - 02/965 92 82. Тя ще ти отговори, за да не се измъчваш. Много е внимателна. Laughing И после пиши.

# 64
  • Мнения: 3 010
maznislava, в АГ Варна такава е процедурата при всички, така че не се притеснявай, мисля че това си е в реда на нещата. И аз се надявам другата седмица ве4е да съм готова със остатъка от документи и подам в касата. Ти при кой гинеколог ходи за протоколите? Лали тази д-р Клисурска на всички ли отговаря дали са одобрени предварително или не и е в работата. Да не вземе да ни нахока  Embarassed  Mr. Green

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 12:14 от Dendy

# 65
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
maznislava, в АГ Варна такава е процедурата при всички, така че не се притеснявай, мисля че това си е в реда на нещата. И аз се надявам другата седмица ве4е да съм готова със остатъка от документи и подам в касата. Ти при кой гинеколог ходи за протоколите?

Dendy, ходих при Николова в Добрич - много мил човек и доколкото разбирам отговорен и специалист. Взе ми ги и на следващия ден отидох да си ги взема, защото тя ми каза, че и шефката на клиниката трябвало да се разпише, а нея в момента я нямаше ииии така Simple Smile

# 66
  • Мнения: 7 716
На д-р Клисурска това е част от работата. Но освен това е много мила и отзивчива. Няма да ви нахока.

# 67
  • Мнения: 53
Момичета,относно протоколите няма смисъл да се безпокоите,че ви пращат при гинеколог извън клиниката,занимаваща се със стерилитет.
Изискването според програмата е : Протоколите се издават от лекар с призната специалност по акушерство и гинекология, сключил договор с НЗОК в извънболничната помощ или от комисията, създадена със заповед на директора на лечебните заведения, посочени в програмата за диагностициране на заболяванията и проследяване ефекта от лечението /в този случай, протокола се подписва от членовете на комисията и се подпечатва с печата на лечебното заведение/.
При издаване на протокол от специалист, работещ в ДКЦ, МЦ или групова специализирана практика, протоколът се подписва и от ръководителя на лечебното заведение.

# 68
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
При издаване на протокол от специалист, работещ в ДКЦ, МЦ или групова специализирана практика, протоколът се подписва и от ръководителя на лечебното заведение.[/color]

Дори, това последното съм го пропуснала при четенето.   bouquet
Благодаря ти, малко ме успокои.
Казвам малко, защото от клиниката ми казаха, че сме с много малък шанс за одобряване, но аз все пак реших да пробвам. Малък, защото аз имам само една запушена тръба. Всичко друго е ок за сега. Не са ми изследвали яйчниковия резерв, нито са ми правили фоликулометрия - просто стандартните изследвания за инвитро. Май проблема ми е, че много чета, но пък като обичам да знам какво става с мен...  Embarassed

# 69
  • Мнения: 4 306
И мъжът и жената ли трябва да са здравно осигурени и с непрекъснати здравно-осигурителни права? За жената, ясно, а за съпругът?
Мъжа не го гледат  Wink

# 70
  • Мнения: 136
И мъжът и жената ли трябва да са здравно осигурени и с непрекъснати здравно-осигурителни права? За жената, ясно, а за съпругът?
Мъжа не го гледат  Wink
Благодаря:)

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз успях днес да подам документи в Пловдив.Бях единствената,която чакаше ConfusedМного бързо стана!Ако някое момиче иска да пита нещо,аз съм насреща Peace

# 72
  • Мнения: 4 306
Поздравления Цеци, бързо се справи с документите!
Дано бързо да те удобрят и лятото да е твоят сезон Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Вера,благодаря ти за всичко,миличка.До голяма степен бързото ми справяне с документацията го дължа и на твоята помощ Hug

# 74
  • Мнения: 4 306
Поздравления Цеци, бързо се справи с документите!
Дано бързо да те удобрят и лятото да е твоят сезон Peace
Спам по темата, обаче сега с ужас виждам, че от четене на неграмотни постинги и аз съм започнала да правя гадни грешки  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт