През СЕПТЕМВРИ с есента, очакваме и нашите деца!

  • 13 728
  • 275
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 883
Благодаря ти, uanda!
Наистина малко се притеснявам. Опитвам се да не мисля за това, но предвид възрастта ми и диабета... няма как да не го правя. Не съм престарила свят, на 33 съм, но от ПКЯ имам диабет и макар и в начална фаза си е притеснително. Все още не съм говорила с Гинеколог за това, а само с Ендокринолог. На лекар май чак другата седмица ще може да отида. Тогава ще разбера дали съм в групата но "рискова" бременност.

# 46
  • Мнения: 4 156
Аз само ще се запиша в темата. Ужасно съм уморена и не мога да прочета всичко. При мен и 3-те бременности са различни.

# 47
  • Мнения: 391
Вечерница, еми браво. Хем спестяваш някой лев, хем почивка и виждаш семейството. Аз не съм си била там от 6 години.

Асенце, ти със сигурност ще да си с по ранен термин. Толкова рано в бремеността размерите не са толкова различни и даже ги използват за да решат кога е термина ако не се знаят точните дати. Какви са ти датите? Последен м. и колко са ти дълги циклите?

Девойки, какви сланини на по 50 кила говорите? То едва едва кокалите си носите.

dididi, моите бребености са горе долу същите засега. И не се притеснявай, нито възраста нито диабета ти предотвратяват да си имаш здраво бебче

# 48
  • жителство на место
  • Мнения: 81
здравейте  от мен момичета newsm51
и аз вчера бях пак на видеозон- и аз си имам снимчица на бебео, много ми е хубавичък
май и аз ще мина в август, но все още не съм сигурна /по моети спомени трябва да сме септември/ txtloves
в петък ще ми правят всички  изследвания, даже допълнителни, защото имам котета вкъщи
гади ми се, повръщам по еди път на ден- търпимо е
и за ще стана на 30 години и на мен ми е първа бременост- всичко ми е вълнуващо и се притеснявам страшно много, всеки път имам чувството, че не са ми казали всичко, че не са ми обърнали достатъчно внимание, все едно сме на конвейр Animal Chicken Animal Chicken Animal Chicken

# 49
  • Мнения: 3 926
Ами Шейли, те моите цикли са си съвсем нормални - 28-29 дни, но и двата пъти забременявам изумително странно. Предния път ми прескочи един месец и забременях с овулацията за следващия Shocked А сега съм овулирала спонтанно, явно няколко дни преди датата за цикъл. Иначе последната отчетена дата е 15-ти ноември, но всъщност аз съм забременяла около 10 декември. Когато тестът ми отчете положителен резултат отидох и трябваше да съм с 8 дни закъснение. Но матката беше празна. Предната бременност бях по същия начин. Тестът ми отчете положителен резултат три дни след зачеването. И като отидох на лекар Сияната беше петно около десния яйчник. На следващата седмица вече си беше в матката, а на по-следващата имаше пулс.
Сега тестът пак ми отчете прекалено рано. Това, което видяхме на първия преглед беше празна матка и киста на левия яйчник, за която докторът предположи, че е от жълтото тяло и с нея ще се изхранва бебето, като се появи Grinning
И така, като не се видяха две бебета (а това ми беше мечта), да е живот и здраве сме решили да потретим. И с доктора се разбрахме, че ако и третия път забременея така уникално странно ще кандидатствам за Гинес за "най-странно забременяваща жена" Laughing
По повода ни предстои още един преглед за доуточняване на термина. Преди три седмици ехографът показа, че съм в 6-та г.с., сега показа, че съм в 10-та. С доктора се разбрахме да отида пак след три седмици и да нося заключенията от предните два прегледа и средно аритметично тогава ще определим термин, с който да ме запишат на ЖК.

# 50
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Здравейте момичета,  Hug благодаря за топлото посрещане   bouquet . Аз още не съм ходила на лекар и ми е едно токова нереално, не смея да се похваля ... И с такъв мерак си взех направление миналата седмица, а докторът ми каза да ида чак в 8 седмица   Tired . Само да не ми изтече направлението до тогава. Иначе по калкулатора съм за 27 септември. Гледам на тази дата има още една декупажистка dididi  Heart Eyes
Много ви се радвам, че сте чули вече тупкащи сърчица  Simple Smile , дано и на мен ми се случи скоро  Praynig .
Аз също малко се притеснявам - на 32 съм вече, а ми е първа бременност.
Лек ден на всички от мен, при нас е едно хубаво слънчице ...

# 51
  • София
  • Мнения: 7 673
С доктора се разбрахме да отида пак след три седмици и да нося заключенията от предните два прегледа и средно аритметично тогава ще определим термин, с който да ме запишат на ЖК.
Laughing
Сладурана! Развесели ме рано сутрин Laughing

# 52
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Здравейте и от мен и честита нова темичка. Браво на Асето за хубавото име.  bouquet
Да се отчета и аз...пиша с притеснение и свито сърце. От вчера съм с доста силно кафяво течение. Слагам утрогестан и пия но шпа.но///много ме е страх. На всичкото отгоре искам да лежа.но малкия не ми разрешава. Иска да си играем,нормално е. Ходих на лекар ,той каза,че всичко с бебето е наред и вече шава вътре Simple Smile Да,ама това течение от какво е не ми обясни.... Cry Cry Cry
Belladona , сърчице могат да ти видят и сега,ако имат подходяща апаратура. Ако те гледат с коремен ехограф сърчицето ще се види в 8 г.с. може би и за това са ти казали да отидеш тогава.
Вечерница, лек път и хубаво изкарване тук в БГ.
НА всички лек и хубав ден без много ядове и нерви,за да не безпокоим децата.  Flutter

# 53
  • Мнения: 3 926
Вили, заглавието е хубаво, но не е мое Grinning Късопаметна съм, но нека, който го предложи да си каже, за да си обере овациите Hug
За течението - щом всичко с бебето е наред, ако можеш да не се тревожиш ще е най-добре. Или поне да се тревожиш малко по-малко Heart Eyes
Стискам палци поне за мъничко да може бъдещия батко да ет остави на спокойствие Praynig Да легнете и да четете приказки или да оцветявате.. просто по-стационирани игри.

# 54
Здравейте, момичета!
Вчера ходих на лекар, защото имах много силни болки ниско долу.Лекарката каза, че се вижда плодното сакче, но все още нищо.Изписаха ми един куп лекарства. No-spa, Magnerot, Neophollic, Dufaston. Всичките трябва да ги пия по 2 таблетки от 3 до пет пъти дневно. Направо се чудя как ще ги преглъщам. Освен това ми казаха пълен покой, без да мърдам 10 дена и да отида към 10 февруари. С покоя няма как да стане, защото съм на работа и повече от 3 дни не мога да отсъствам. Абе въобще така ми тръгна, че ми идва да заплача.  smile3518Много се отчаях

# 55
  • Мнения: 14
Привет, момичета! Какво хубаво слънчице грее навън! Е, малко хапе, но пък повдига настроението и духа!

Lucicity, да 78г. съм родена и за мен е първа бременност. И аз се чувствам като теб - хем се радвам, хем ми е малко притеснено, че не знам всичко. Но трябва да сме спокойни, казват, че е много важно да мислиш положително, това се предава и не бебето.

Sunshine3, успех на прегледа днес, имаш ли вече новини? Моарейн, стискам палци и на теб да чуете туптящото сърчице.

Асенцето, поздравления за хубавите новини! Чакаме новинки за кой месец сте. Simple Smile

Geri, разбирам те, нормално е да се чувстваш отпаднала, но ще отмине. Казват, че след 3-ти месец енергията се възвръщала. И аз се надявам да е така Simple Smile

ninka3103, поздравления! Стискам палци да видите туптящото сърчице! Доколкото съм запозната, няма проблем да летиш до към 6-7 месец. Но все пак е добре да попиташ лекаря си. Той може да прецени какво е състоянието ти и ще ти каже най-добре.

Belladona, привет. Не се притеснявай и стискам палци всичко да е наред.

# 56
  • Мнения: 3 926
Алисче, само са те ошашавили с тези лекарства. Да кажа - от магнезиеви препарати в такава ранна бременност няма нужда. Те се изписват, когато обикновените отпускащи за гладка мускулатура (но-шпа; бусколизин) не вършат работа, а именно след 12-13-та седмица. Дуфастон-а също е ненужен, при положение, че няма никакво течение, а само болки. Фолиевата киселина си е задължителна, а но-шпа-то е против болките.
Да знаете от сега - матката е кух, мускулест орган. Като всеки мускул тя си има движения - свиващи и отпускащи. Тези й движения са напълно нормални, още повече, че в момента нещо отвътре я разтяга. Първичните леки контракции (именно тези движения) не са опасни и нямат нищо, ама нищо общо с родовите контракции. Когато се касае за родова дейност по повърхността н матката са се образували окситоцинни гнезда, които откликват на увеличените количества окситоцин, които се отделят преди раждането.
Такива гнезда при проблем може да се образуват и по-рано и може дори от 4-тия месец да се получи леко разкритие на шийката на матакат. Но това става рядко и тогава жената се следи и й се полага пълен покой, който, ако не може да й се онигури у дома, я приемат в болница.
Така че - СПОКОЙНО!!! и най-вече УСМИХНАТООООО Hug

# 57
  • Мнения: 0
Алиса74, не се притеснявай за това течение. Щом са видяли , че бебето е наред значи няма проблем. Аз имах  много силно кафяво течение и даже мислех, че съм загубила малкото човече, но се оказа че няма проблем. И аз пия магнерот и но шпа и помага - ще видиш, че ще ти мине от него.  Hug

# 58
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Алиса, vilistar, не се притеснявайте милички  Hug .
Асенце, толкова подробно и успокоително обясняваш  Peace - направо да му е драго да те чете човек  Hug Добре че обясни за болките, че и аз получавам от време-навреме разни леки и малко се шашкам.

# 59
  • Мнения: 14
Алиса, Вилистар спокойно милички. Всичко ще е наред. Само почивайте повече. А и Асенцето е дала толкова подробна информация, не се притеснявайте, с вас сме.
Лек ден момичета!

Общи условия

Активация на акаунт