Кои са самотните родители?

  • 348 901
  • 1 380
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 424
привет и от мене официално. аз съм прясното попълнение на борда на самотните майки. на 21 съм, в момента чакам първото си дете , 7 месец. студентка съм , догодина завършвам , а и работя, но в момента съм в болнични, защото щях да родя преждевременно от тревоги.
като си избирах ника самодива, все още не подозирах колко сама ще се окажа в един момент .
посещавам форума още от преди 2 години във връзка с други неща и винаги съм намирала информацията или помощта , от която съм имала нужда .
благодарна съм на Господ , че ме дари с дете, макар и сама, защото то ме прави силна, отговрна, организирана, оптимистка, въпреки вси4ко. то ме прави вси4ко, което не съм успявала да бъда на 100% винаги досега . най-тежките мигове от бременността бяха по време на първото ми влизане в болница за задържане и когато паднах на улицата и си ударих корема. най-щастливите мигове са всеки ден:)
радвам се, че тук намирам съвети и подкрепа  и се надявам и аз да мога да помагам на момичета в моето положение.

# 166
  • Мнения: 21
Здравейте!
Аз съм поредната самотна майка, която се записва тук. Казвам се Елица и съм  горда майка на деветмесечния бебок Борис. Оказах се сама още щом съобщих на бъдещия тогава татко щастливата новина. Той каза да правя аборт, защото  не смятал още да става баща. Тогава взех решенеието сама да се спаравя  с всички трудности и да родя детето си. Върнах се на работа още докато Бобко беше на 3- 4 месеца и слава богу засега се справям успешно с отглеждането му. Иска ми се тук да отправя голяма благодарност към семейтвото ми, което ми помага всеотдайно, за да може малкото ни съкровище да расте спокойно и щастливо!!   bouquet

# 167
Iska mi se i az da vi dam kuraj mili momi4eta iska mi se da vi kaja ne6to okurajava6to no niamam dumu i sili.Samotno i tajno e da si sam i sma da otglejda6 deteto si.Pla4e mi se.Az ot 1.6 sam sama s deteto boria se i jiveia samo zaradi neia no n ise pla4e.  Sob

# 168
zdraveite mami az sa6to sam samotna maika na prekrasno mom4ence na 1 mesec,tati ni napusna predi 2 sedmici i se spravqme sami4ki s moqta baba i ba6ta mi tai kato i moite roditeli sa razdeleni.tatkoto prosto re6i 4e si iska givota i tova angel4e mu e v pove4e i si tragna sega se radvam 4e go ima tozi forum 4e nqma da sme tolkava samotni i 6te sme edno golqmo semeistvo Hug Flutter

# 169
  • Мнения: 95
Здравейте, смели мами. Аз съм една от вас. Преди месец се разделих с бащата на детето ми. С него живяхме на семейни начала. След 10 месечни "търкания" между мен и баба му, която го е отгледала, разбрах, че той обича единствено нея. Нечувано, нали?!?
В началото беше мил и внимателен и все повтаряше колко ме обича. После разбрах, че той не знае какво е да обичаш.
Постоянно ме лъжеше - за пари и други неща. Все преглъщах. И накрая (след дълги опити да го накарам да се изнесеме на квартира) той категорично отказа и ме нарече боклук. Това бешя края.
Сега съм при майка ми. Заведох дело за издръжка. Имам чудесна дъщеря и хубава работа. Щастлива съм и съм спокойна.

П.П. Вече две седмици не се е обаждал да пита как е Миши....

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 409
Здравей те на всички! аз съм бременна в 11 седмица и имам моя татко до мен, поне за сега....но исках да Ви пиша защото се възхищавам на волята ви! и също да Ви кажа,че според мен не сте самотни майки, А СИЛНИ МАЙКИ!

# 171
  • Мнения: 354
Здравейте и от мен!Макар че се включвам рядко във форума, го следя редовно, но сега се зачетох тук и....... да се представя- на 30 г съм, с дъщеричка на 3г и 4 месеца, която гледам сама, с помощ от родителите ми.БНД, както се нарича тук реши, че майка му е по-важна от детето му и не я е виждал от както тя беше на 11 месеца.Беше ми много трудно в началото, но сега вече се чувствам по-добре и се стремя детето ми също да не усеща липсата на баща.
Възхитена съм от вас, мами! Давате много кураж и сили на другите като вас.
Присъединявам се към    pro77.

# 172
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен! Simple Smile
Аз също съм самотна майка. Разведох се преди 4 години, след хиляди скандали...От брака си имам две деца - момиче на 12г. и момче - на 9. На мама милите обични дечица...Да са ми живи и здрави!!! Дори и разведена, проблемите ми с бившият си продължават и става по-зле...Утеха са ми децата и майка ми, без помоща на която не бих могла да се справя...Странно, но въпреки грижите, ежедневните проблеми и несгодите се чувствам добре. Сутрин ставам, виждам порасналите си деца и се пръскам от гордост и умиление: ЖИВОТЪТ МИ НЕ Е НАПРАЗЕН!!!
Желая успех на всички!

# 173
  • София
  • Мнения: 100
здравейте и от мен.

на 33 години съм с дъщеричка на почти 3 годинки. Самички сме от бременни, но в никакъв случай не сме самотни, а много много щастливи  Simple Smile

# 174
  • Мнения: 451
зравейте и от мен.  bouquet от декември и  аз съм в отбора Mr. Greenда се впиша ,че да не остана по-назад Simple Smile стискам палци на всички ни в борбата за оцеляване и надеждата,че и на нашата улица ще изгрее слънце newsm51

# 175
  • Мнения: 84
И аз, И аз!!!
На 35, с мъничко прасе-грухле на 11 месеца. Лакомо, усмихнато и любопитно!
Преди 3 месеца се разделихме с мъжа ми - борих се, борих се, но любовта му към наркотиците май надви.
Та сега се отглеждаме сами, с помощта на бавачка, 'щото все някой трябва да работи. Няма баби и дядовци, нито друг вид помагачи. Понякога май ми идва малко тежко... Но през повечето време чувството на СВОБОДА преобладава! Знаете как е Simple Smile

# 176
  • Мнения: 911
здравейте!  Grinning

направо ми просветна днес...като изчетох този тъжен списък. знам си, че не съм единствена, но някак ми става по-леко като виждам, че има и други като мен. ужасно е, но...факт.

та, на мен ми остава още малко повече от месец да съм официално зарегистрирана като "самотна майка" (много е тъпо, че в българския език няма по-добър превод на single mother!)

"тати" се покри на третия месец от бременността ми, след като оповести на целия свят колко е щастлив от престоящото събитие, даде разпореждания кое как ще бъде организирано...в моя апартамент - къде ще е детското креватче, къде ще е неговият гардероб..., постави ултиматум: "котаракът или аз!" и...спед като един прекрасен ден донесе два килограма портокали просто спря да вдига телефона.

не мога да разбера кръвната му група дори и още се притеснявам като отговарям на консултациите, че "доколкото знам, няма наследствени заболявания" в рода му.

извинете, че се разлях в подробности!

Благодаря ви, че ви има! Давате ми кураж!

# 177
  • Мнения: 2 274
Официално се предствамя в ролята си на самотен родител. При мен нещата са наистина трагикомични. Имам един официален развод  (младежка история) и една сериозна раздяла, за която просто не ми се говори- толкова съм...нямам думи. В резултат имам две прекрасни деца от двама бащи- кой като мен, а? Laughing
Работя на две места и понякога си мисля, че ще изперкам, но вече нямам време и да се замислям!
Струва ми се невероятно, но се старая да мисля, че ще дойдат и по-добре дни!

# 178
  • Мнения: 660
Здравейте и от мене,аз не знам още дали съм напълно в групата мами,бях напълно сама за 1 месец,когато той ни каза че не ни иска с бебко,не сме били един за друг-различни характери уж,за тоя месец направил толкова мизерии,че нямам думи,довел в дума ни друга жена,спала е на леглото ни където аз спя където бебчо беше заченат,дори като дойдох а си посабера вторият  и намерих розовите гащи на простора,не издържах и ги метнах през балкона,сега той плаче и ме моли да оправим връзката си да му простя и че това е била само една к...ва за секс,много ни обичал с бебето,но не издържал на напрежението и проблемите му с бизнеса който захвана и не му върви,нищо не го оправдава,не мога да простя това предателство май никога.да ни зареже бебко така заради една к.....вяа и то когато още съм бременна,незнам може би няма да се оправим,не мога да простя такова нещо.....Sad

# 179
I AZ SAM V GRUPATA NO SE RADVAM ZA KOETO BASTATA NA MOETO BEBE E ODVRATITELEN VEDNUG JA BLUSNA ZASTOTO ISZAPA NOSA NA EDIN PLJUSEN ME4OK S MLJAKO A TOGAVA BESE NA 9 MESEZA SEGA E NA 10 PO DOBRE DA SI JA GLEDAM SAMA ZASTOTO AKO MI JA PIPNE OSTE VEDNAG  :2gunfire:NEZNAM VSJAKA MAIKA ZNAE NA KAKVO E SPOSOBNA ZA DETETO SI

Общи условия

Активация на акаунт