Обща култура; културни интереси; сериозни разговори

  • 11 809
  • 158
  •   1
Отговори
# 105
Мали-и-и, аз докато се чудя къде, колко и каква точно ми е общата кУлтурКа и темата взела невероятен обрат...бре що се обогати моят мироглед  bowuu...да ми завиди човек, тя културата по хората ходи!

А сега по темата, доколкото ми позволява общата култура  Mr. Green да се изкажа.
Общуваме с интелигентни и общоКултурни хора, разговорите на маса и не само засягат известни, спорни и неспорни  събития от близкото и далечно минало, с лек поглед към светлото бъдеще и това, докато не натежат главите и не вземем да оправяме Българията, ма май отдавна не сме го правили ( Outta Joint) това последното.

Културните ми интереси напоследък са на екологична основа, глобално затопляне, рециклиране, енергоспестяване...един вид театър, но от глобален мащаб. За друг театър, шанс нема, освен ако не е детски.

На кино ходим рядко, по повод липсата на баби, но пък си дънлоудваме последните филми, или тези, които са ни препоръчали...окултУряваме се с подръчни материали.
Книжки си четеме всякакви от библиотеката, сверяваме часовника с нета също така,
Не се предоверяваме на телевизора.

Ми Общо взето това ни е Общата култура...за Кения не се наемам да коментирам  Mr. Green





заЩото не гледаШ новините ли?

# 106
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феиам, голяма си скица.
Аз лично все още не знам точно какво животно е обща култура.
Това, че знам примерно кой е написал Набуко или Вълшебната флейта не ме прави по-образована от някой, който знае къде се намира пустинята Атакама.
Може би е въпрос на мироглед.
За мен е по-важно да си попрочел известно количество книжки, да си послушал качествена музика (класика, съвременна и от различни страни), а си се радвал на преживяването наречено театър, опера, балет, да можеш да немрия наслада от разглеждането на архитектурни забележителности и тн.


не ми подбивай реномето на заядливка, моля  Crossing Arms Laughing

ти 4илийско вино не пиеШ ли?  Sunglasses

(е, не в сегаШното ти състояние, де  Laughing)

# 107
  • Мнения: 907
Човек с голяма обща култура не е ли този, който в много области (спорт, музика, география, история, литература, кулинария, бизнес, медицина, анатомия, астрономия  Crazy) може да се изкаже, начетен е, има подплътено собствено мнение, а пък ако може и да води по-задълбочен разговор със специалист от всяка област, има и дар слово да каже каквото знае и и ... Или това е всезнайко  Mr. Green ?

# 108

не ми подбивай реномето на заядливка, моля  Crossing Arms Laughing

ти 4илийско вино не пиеШ ли?  Sunglasses

(е, не в сегаШното ти състояние, де  Laughing)



моята обЩа култура стига до бялото такова  Grinning

меги, много вдигна летвата

# 109
  • Мнения: 1 909
А, не е задължително ако има обща култура, да има и дар слово  Grinning


Я да опитам и аз да формулирам едно "мъдро" мнение тука, пък вие ще кажете дали има нещо такова.

Моите впечатления са, че българите, като по-малка държава, сме (били?) по-отворени към повече различни култури. Учим езици, интересуваме се повече от география, от история, защото все си търсим мястото, дори и само психологически.

Специално за французите ми се струва, че поради огромната история, литература и въобще роля на държавата си, са много наясно и имат доста задълбочени знания и културни интереси за френските си работи, но доста по-малко за неща навън или несвързани по някакъв начин с Франция.  

Важи ли това и за местата, където сте? Thinking

# 110
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А, не е задължително ако има обща култура, да има и дар слово  Grinning


Я да опитам и аз да формулирам едно "мъдро" мнение тука, пък вие ще кажете дали има нещо такова.

Моите впечатления са, че българите, като по-малка държава, сме (били?) по-отворени към повече различни култури. Учим езици, интересуваме се повече от география, от история, защото все си търсим мястото, дори и само психологически.

Специално за французите ми се струва, че поради огромната история, литература и въобще роля на държавата си, са много наясно и имат доста задълбочени знания и културни интереси за италианските си работи, но доста по-малко за неща навън или несвързани по някакъв начин с Франция.  

Важи ли това и за местата, където сте? Thinking

тц  Rolling Eyes


не ми подбивай реномето на заядливка, моля  Crossing Arms Laughing

ти 4илийско вино не пиеШ ли?  Sunglasses

(е, не в сегаШното ти състояние, де  Laughing)



моята обЩа култура стига до бялото такова  Grinning


е, и аз предпо4итам бялото. 4ервеното ми е малко... банално  Rolling Eyes

Човек с голяма обща култура не е ли този, който в много области (спорт, музика, география, история, литература, кулинария, бизнес, медицина, анатомия, астрономия  Crazy) може да се изкаже, начетен е, има подплътено собствено мнение, а пък ако може и да води по-задълбочен разговор със специалист от всяка област, има и дар слово да каже каквото знае и и ... Или това е всезнайко  Mr. Green ?

аз всезнайкото не го приемам като гореописания субект  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 11 324


не ми подбивай реномето на заядливка, моля  Crossing Arms Laughing

ти 4илийско вино не пиеШ ли?  Sunglasses

(е, не в сегаШното ти състояние, де  Laughing)
Ама ти сериозно ли се имая за заядливка
Не ме изкушавай, че на мен малко ми трябва и да се предам на чилийците. Peace

# 112
Човек с голяма обща култура не е ли този, който в много области (спорт, музика, география, история, литература, кулинария, бизнес, медицина, анатомия, астрономия  Crazy) може да се изкаже, начетен е, има подплътено собствено мнение, а пък ако може и да води по-задълбочен разговор със специалист от всяка област, има и дар слово да каже каквото знае и и ... Или това е всезнайко  Mr. Green ?
всезнайкото се има за описаното, но всъЩност е въздух под налгане  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 3 521
всезнайкото се има за описаното, но всъЩност е въздух под налягане  Mr. Green

И ДЪРЖИ да вземе отношение по всеки въпрос.

# 114
  • Мнения: 3 932

Ми Общо взето това ни е Общата култура...за Кения не се наемам да коментирам  Mr. Green
заЩото не гледаШ новините ли?

Не точно, но те тука6ните  новини не се отдалечават mного от Кебек...един вид инфорmационно затъmнение се получава...

# 115
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


не ми подбивай реномето на заядливка, моля  Crossing Arms Laughing

ти 4илийско вино не пиеШ ли?  Sunglasses

(е, не в сегаШното ти състояние, де  Laughing)
Ама ти сериозно ли се имая за заядливка
Не ме изкушавай, че на мен малко ми трябва и да се предам на чилийците. Peace

аз изобЩо не, абсолЮтно съм набедена от недоброжелателни елементи  Rolling Eyes

(по 4аШа може  Rolling Eyes)

# 116
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Човек с голяма обща култура не е ли този, който в много области (спорт, музика, география, история, литература, кулинария, бизнес, медицина, анатомия, астрономия  Crazy) може да се изкаже, начетен е, има подплътено собствено мнение, а пък ако може и да води по-задълбочен разговор със специалист от всяка област, има и дар слово да каже каквото знае и и ... Или това е всезнайко  Mr. Green ?

Това е енциклопедист Wink.
Ходенето на опера, балет и четенето на нобелови лауреати, също не правят съответния човек, такъв с висока обща култура. Да не говорим, че простия човек също може да бъде заведен на културно мероприятие, а след това да му гледаш сеира hahaha. Определени видове изкуство (опера, балет и т.н.) трябва да ги харесваш и разбираш, за да ги посещаваш, а не ходиш да ги гледаш за да кажеш, че си културен Wink.

# 117
  • Мнения: 1 909
Feiam, как да го разбирам това ТЦ?  newsm78

Тъкмо гледам че Минервата разправя нещо подобно за Кебек - те като франкофони, явно не се отличават много  Grinning

# 118
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Човек с голяма обща култура не е ли този, който в много области (спорт, музика, география, история, литература, кулинария, бизнес, медицина, анатомия, астрономия  Crazy) може да се изкаже, начетен е, има подплътено собствено мнение, а пък ако може и да води по-задълбочен разговор със специалист от всяка област, има и дар слово да каже каквото знае и и ...

Според мен това е обща култура.  Naughty И не е задължително да знаеш / имаш представа от всичко.

# 119
  • Мнения: 2 379
Човек с голяма обща култура не е ли този, който в много области (спорт, музика, география, история, литература, кулинария, бизнес, медицина, анатомия, астрономия  Crazy) може да се изкаже, начетен е, има подплътено собствено мнение, а пък ако може и да води по-задълбочен разговор със специалист от всяка област, има и дар слово да каже каквото знае и и ... Или това е всезнайко  Mr. Green ?

Това е енциклопедист Wink.
Ходенето на опера, балет и четенето на нобелови лауреати, също не правят съответния човек, такъв с висока обща култура. Да не говорим, че простия човек също може да бъде заведен на културно мероприятие, а след това да му гледаш сеира hahaha. Определени видове изкуство (опера, балет и т.н.) трябва да ги харесваш и разбираш, за да ги посещаваш, а не ходиш да ги гледаш за да кажеш, че си културен Wink.
Ми то, оказа се, че по никакъв начин човек не е в състояние да се обогати културно. Joy
Вие вече всичко започнахте да отричате.
И най_умният си е малко прост, нали ... Laughing

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 16:30 от sciura piccolina

Общи условия

Активация на акаунт