Време за почивка

  • 6 078
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Не мога да разбера защо всички почват да ремонтират в 14.05.Сутрин в блока е тишина, вечер също , но точно малко след 14ч.почват ремонтите.Има си правилник на вътрешният ред в блока, там пише за почивката от 14 до 16 часа, но явно нашите съседи са неграмотни или просто невъзпитани/други думи напират да бъдат написани, но тогава и аз ще стана невъзпитана Simple Smile/.

# 46
  • Мнения: 13 512
Монде, сигурна ли си, че 22 до 8 си е така? Не  е ли до 7?

Може ли да ми дадеш линк, откъде си извадила този текст? Моля!
[/quote]
http://law.dir.bg/reference.php?f=ppvres78

# 47
  • Мнения: 46 526
Откачихме звънеца, когато се роди детето, така свикнах, че няма да го свързваме пак  Laughing

BirdsFlu, живяла съм в достатъчно блокове, за да знам, че не е такова положението - всичко е до съседи  Peace ако не могат сами да се усетят, някой трябва да им помогне  Wink Това е жилищна сграда и ако не се спазват правилата за вътрешния ред, ще стане страшно.

# 48
  • Мнения: 4 668
Не мога да разбера защо всички почват да ремонтират в 14.05.Сутрин в блока е тишина, вечер също , но точно малко след 14ч.почват ремонтите.Има си правилник на вътрешният ред в блока, там пише за почивката от 14 до 16 часа, но явно нашите съседи са неграмотни или просто невъзпитани/други думи напират да бъдат написани, но тогава и аз ще стана невъзпитана Simple Smile/.
Това и аз се питам вече 3 години откакто сме в новият блок  Confused
И аз ще се въздържа от по - подробно описание на чувствата ми към съседите ...

Откачихме звънеца, когато се роди детето, така свикнах, че няма да го свързваме пак  Laughing

 живяла съм в достатъчно блокове, за да знам, че не е такова положението - всичко е до съседи  Peace ако не могат сами да се усетят, някой трябва да им помогне  Wink Това е жилищна сграда и ако не се спазват правилата за вътрешния ред, ще стане страшно.
Същата работа е и при нас , откачен е звънеца .

Но до сега все в блокове съм живяла  Rolling Eyes - никъде и никога не е имало проблеми и такива простаци , които с нищо не е се съобразяват ...
Явно е и до късмет  Sick

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не искам по никакъв начин да давам наклон кой как да си гледа детето.
Аз също съм имала несъгласия с часовете за ремонт, с хората които звънят и т.н.

Но винаги, колкото и да ми е неприятна дадена ситуация си припомням, че само и единствено мой е изборът да живея на това място с децата си.
Да, ако реша мога да започна война за правата си и обречена битка със съседите и прочие.

Само че съм човек, който предпочита временно да се нагоди към сиуацията, пестейки нервите си, за да движи нещата в посока  някое планинско село.

Наистина ми е чудно, че очаквате от хора, които нямат никаквъв усет към средата, в която живеят, в която растат собствените им деца, да се съобразяват с някого. Трудно е, човек без чуство за принадлежност да се загрижи за подобни неща.
За жалост, обществото ни е напълно инвалидизирано в тази насока.
Всички ние сме инвалиди, в буквалният смисъл.
Невалидни човеци. Такива, които не могат да се грижат сами за местообиталищата си.

# 50
  • Мнения: 46 526
... Да, ако реша мога да започна война за правата си и обречена битка със съседите и прочие ...

Нашите се превъзпитаха точно след 2 пъти викане на Полиция, нито сме се карали, нито били, нито знаят кой се е обаждал Peace сега е рай (да не чуе Дяволът Mr. Green)

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Никол...шумът ми е последния проблем.
С полиция не мога да превъзпитам съседите си да не пушат в асансьора или пък да паркират като арабски шейх в пустиня.  Tired

# 52
  • Мнения: 46 526
При нас за тези неща се грижи Домоуправителя, късмет просто, иначе наистина няма оправия  Tired

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не знам както се прави в случаи като твоя, Никол.
Нека дежурните форумски магьосници да кажат.

"Заключ" с пръсти, плюене в пазвата или нещо друго за задържане на късмета и против уроки:)
  bouquet

# 54
  • Мнения: 2 070
За мен е идиотщина да не се съобразяваш с останалите и особено във времето за почивка...какво прави инкасатора ако всички са на работа  newsm78  ... как проверява показателите ? Не е нормална тази система на отчитане ... аз от 14 до 16 не отварям...оглушавам някак  , завивам се през глава ...телефона ми е перманентно изключен ...

И аз съм на това мнение. Все пак и заради това е направен законът. За щастие и в Плевен и в София никога не са идвали инкасатори във времето за почивка. Хората са наясно, че се работи и дори те така правят смените си - минават след 17-18часа. И за водата и за машинките по на радиаторите на парното. Оставят и бележки на входа кога ще минат, за да има някой вкъщи.
Но и аз съм слагала бележки и съм се карала с майстори. Входа ни е пренаселен и винаги изкарвам аргумента с малките деца. На първият етаж за две на възрастта на Яна, на втория две в ранна ученическа, на третия пак има колкото Яна... детето ми е свикнало да спи на някакъв шум, но по-монотонен, до годинка и полвина спеше в количката все пак, често на бумтенето на водата от фонтаните в Плевен. Но като звънне звънеца на вратата се стряска, изненадващо и е.
най-големият ми смутител е бил свекърът, който не се съобразява и съм се карала с него за това. А той ми излиза с някакъв аргумент, че детето ще поизчака /най-обичаше да звъни и да се обяснява вечер по телефона точно когато я къпя или приспивам/, че трябва да се съобразя с него, а не с детето, понеже живея в неговата къща и е по-възрастен и други такива глупости.

# 55
  • Мнения: 3 810
хм, май наистина бележката на вратата е най- доброто ти решение, но това няма да те спаси от шумовете при ремонт.
А що се отнася за времето за почивка- наистина е невъзможно да се спазва. Заради работното време на хората. На нас например ни се случи да слагаме ламинат от 19.00 до 23.00 или да си слобим библиотеката, просто защото мъжа ми в останалото време е на работа. Дупките в стените, когато се наложи- се пробиват пак тогава.
Освен това не можем да се съобразим с времето за почивка на всеки комшия. Веднъж например единия дойде в 20.00 да ни прави забележка, като слагахме ламината. Е, това време за почивка ли е? Нищо че той самия не се съобразява и си сменя прозорците примерно между 14.00 и 16.00, когато детето ми трябва да спи.
Факт е че не може всеки да се съобразява с всеки- това исках да кажа. Седиш си вкъщи и хабиш нерви за простотията на комшията или обратно- той заради теб Mr. Green Иначе няма да сме българи Laughing

# 56
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Слагайте си ламината и библиотеката в събота и неделя  ....

# 57
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Нашите се превъзпитаха точно след 2 пъти викане на Полиция, нито сме се карали, нито били, нито знаят кой се е обаждал Peace сега е рай (да не чуе Дяволът Mr. Green)

Точно това е решението и аз така се оправям.


А що се отнася за времето за почивка- наистина е невъзможно да се спазва. Заради работното време на хората. На нас например ни се случи да слагаме ламинат от 19.00 до 23.00 или да си слобим библиотеката, просто защото мъжа ми в останалото време е на работа. Дупките в стените, когато се наложи- се пробиват пак тогава.


Извинявай, но не мисля че е нормално да се пробиват дупки в 23,00 часа.

# 58
  • Мнения: 369
мимитУ, съседите ви не са длъжни да страдат от това, че вие нямате време. Това си е ваш проблем и вие трябва да го решите. Обикновено човек си взима ден отпуска в такива случаи. Или вика майстор.  Rolling Eyes Правилата са си правила, ама май много хора си мислят, че за тях не важат. Ще се въздържа от епитети, макар и да ми се иска да охарактеризирам цветущо тези индивиди...
И съседът, който ви е правил забележка в 20:00, е бил прав. След 18:00 не е редно да се чука и трака, още повече пък продължително.  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 2 070
Еми точно защото не може всички да се съобразяват с всички и на всеки времето за почивка е различно е определено едно условно и приемливо за повечето и то е записано в наретбата.
А и в повечето случаи ламинати и ремноти се правят от майстори в човешко работно време, вие с това 19-23 сте били по-скоро изключение.

Общи условия

Активация на акаунт