За корупцията в ПИРОГОВ...

  • 8 807
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 426
на въпросния анестизиолог му викат "чичко паричко" - сигурно е случайно
а този новия шеф на урологията е пълна отврат. До къде ще се стигне с  него незнам. След операцията детето прокърви от раната и той беше дежурен и ми каза "аз какво да направя" и си врътна гърба, та трябваше да звъня на лекаря който го оперира, за да каже на сестрите поне да му сменят превръзката, макар че това е работа на лекарите за прясно оперирано дете.

# 76
  • София
  • Мнения: 7 097
а този новия шеф на урологията е пълна отврат.

Нов шеф ли има, как се казва? А с Кюркчиева какво става?

# 77
  • Мнения: 1 426
а този новия шеф на урологията е пълна отврат.

Нов шеф ли има, как се казва? А с Кюркчиева какво става?

не на детското, а на цялата клиника по урология сега е доц. Венцеслав Юскеселиев.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Гледах сутрешният блок на БТВ. Корупцията в детска урология беше потвърдена и от доктори. Затова няма какво да се спори повече. Всяка майка която е минала през детска урология потвърждава това. Дано нещата се променят!

# 79
  • София
  • Мнения: 7 097
Гледах сутрешният блок на БТВ. Корупцията в детска урология беше потвърдена и от доктори. Затова няма какво да се спори повече. Всяка майка която е минала през детска урология потвърждава това. Дано нещата се променят!

Да, и аз гледах и побеснях направо на опитите на д-р Кехайов и на шефа на Пирогов да омаловажат ситуацията и да изкарат анестезиолога единственият корумпиран в това отделение, че и изобщо...
Кехайов се опита да оправдае взимането на подкуп от лекарите с ниското им заплащане - явление, което наблюдавам в тази тема. Изглежда наистина си вярват, че така трябва да бъде  ooooh!

# 80
  • Мнения: 3 164
а този новия шеф на урологията е пълна отврат.

Нов шеф ли има, как се казва? А с Кюркчиева какво става?

не на детското, а на цялата клиника по урология сега е доц. Венцеслав Юскеселиев.
TOWA NE E LI KANCHEW NA SNIMKATA newsm78 newsm78 newsm78

# 81
  • София
  • Мнения: 3 191
С малко боязън се впускам в разговора. "Всички сме грешни" е казано в библията. Аз по принцип и съвест не оправдавам такива изнудвания на пациенти. При нас също е имало случаи, които сме обсъждали и сме порицавали. Възможно е да има и такива, за които не знам. Но не за това ми е думата...
Не може да има оправдания за безкрупулния специалист. Обаче начинът, по който се експонират нещата в медиите говори за едно -желание от ръководните държавници да се отклони вниманието от тоталната корупция  #2gunfire

От началото на година при нас има нещо ново.
В "Пирогов", както във всички останали болници, се въвежда избор на оперативен и лечебен екип, което се заплаща по ценоразпис в касата на болницата. Това в никакъв случай не е догма: ако не желаете, няма да плащате, което обаче не означава, че ще ви лекуват по-лошо. За нашата Клиника аз следя за изпълнението на лечебната дейност и няма да допусна пропуски  Hug
Това е направено с цел да не се взимат пари на ръка, а част от вложените средства се разпределя между всички от екипа, а друга част остава за болницата в резервен фонд. Този фонд ще служи за модернизация и иновация.

Защо става така? Дано не ви прозвучи кощунствено, но никъде не е казано, че детското здравеопазване е безплатно. Впрочем държавата осигурява децата с месечната сума 1 лев и няколко стотинки   #Crazy  Здравната каса изплаща едва 30 % от сумата за цялостното лечение и всичко останало, свързано с него   ooooh! 
А от приходите и разходите зависят нашите заплати   newsm78

Пак казвам, това не е оправдание, но докато няма ясни правила и тази прословута здравна реформа не се прави на тъмно в угода на потайни групирования, не можем да очакваме европейско съзнание.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 191
[[/quote]
TOWA NE E LI KANCHEW NA SNIMKATA
[/quote]

Това е доцент Славчо Кънчев, който от няколко дни е шеф на урологията и за когото се надяваме, че ще промени нещата. Дано!
А за доц. Венцеслав Юскеселиев не съм чувал.

# 83
  • Мнения: 1 938
Доктор Оги,
благодаря Ви за включването в тази тема!   bouquet

ПП. Това е едно от малкото смислени мнения в нея!  Thinking

# 84
  • Мнения: 1 820
Здравейте на всички!Не знам за Пирогов специално как стоят нещата не ми се е налагало да стигам до там и дано не ми се наложи!Реших да се включа и аз защото корупцията вече е на всякъде и ме боли защото излиза че ако нямаш пари просто ще си умреш(колкото и грубо да звучи).Не знам как нашата държава стигна до тук и как всичките управници в нея се правят на слепи.Но на тях не им пука,защото си имат пари.Омразна ми да гледам как деца умират от безхаберито и наглостта на някои не наяден доктор.Къде отидоха Хипократовите им клетви,за честта и човещината няма да говоря те никога не са я имали....Не ми се попълват петиции за това и онова(въпреки че още ги попълвам и се надявам на чудо)Лекарите се  оправдават сас ЗК,политиците пък се оправдават с др,и така се въртим в един в един кръг и край няма.А никои даже не ти казва че по ЗК детето ти има право на безплатни АБ.Не може бременна жена да плаща потребителска такса,или като водиш детето си на детска консултация да плащаш пак.Да не говоря само като раждах какви пари хвърчаха.На анестезиолога 50,на лекарката 200 и т.н.но така е когато искаш да е нормално всичко и те е страх че ако не си платиш няма да има внимание и може от невнимание да стане наи-страшното.Седнали политиците да говорят и по новините да тръбят само за корупцията в болниците,и като знаят че я има какво правят-нищо.Ами полицаите  те правят кампании за анти корупция а при тях е наи-голямата.Ами то да почнеш работа в МВР трябва да буташ пари на 100 човека.Но това е друга тема.....нямам думи просто !Желая късмет на всички,на себе си и близките около мен!Естественно и аз предпочитам да си платя и да знам,че ще обърнат внимание на детето ми или някои мои близък.Но ако наитина нямаш пари и се питам до кога ще  е така.Мисля че за Bg и дума не може да става че е европеиска държава.

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 18:30 от paneva_82

# 85
  • Мнения: 161
Явно нещо не си разбрала.  работи само в частна клиника. Никой не го държи на сила.
Ако случайно не си разбрала тук оплюваме не всички лекари, а тези, които искат подкуп Не смятам, че нормално. Даван е пример за фризьорка, никога не ми се се случвало фризьор или сервитьор да каже "плати ми за да дойда и да те обслужа". Представяш ли си - седи си сервитьорът на бара , аз минавам покрай него, давам му тихомълком 50лв в джоба и сядам на някоя маса. Идва тогава раболетно служителят в заведението, приготвил тефтер да записва и започва да си върши работата.
Все още у нас взимането на подкуп е незаконно. АКо не знаеш какво е подкуп - потърси в интърнет и прочети.
Леле, представям си преди да се кача в автобус да минавам през кабинката на шофьора да го подкупя да ми разреши да се кача, после прилежно да си перфорирам билетче...
И ако това ти е малко като разлика с фризьора ще ти кажа - на взимат данък от заплатата ми за фризьор.


Прочетох цялата тема и случайно пък и знам някой нещица.
Прочети мнението и на Д-р Оги и помисли.Трудна дейност ,но все пак.....
Навсякъде има корупция,навсякъде има корумпирани.Но не мисля,че има лекар ,който ще откаже помощ,за да спаси живот.Факт е обаче,че парите отпускани от касата са смешни.Факт е ,че лекарите работят при ненормални условия и често с липсващи консумативи.Факт е,че българина не е свинал да плаща за здравето си.Виж - на фризьорката,сервитьорката,монтьора на колата,в автобуса и къде ли още не -там е толкова естествено. Simple Smile))))
Интересно ако всички лекари напуснат държавата или поне всички кадърни такива отидат там където труда им се цени високо, на кого ще довериш собствения си живот,пък било то и срещу заплащане. И накрая -  данъка от заплатата ти за здравни осигуровки  месечно ,при фризьорката го даваш месечно поне тройно.Така че  стига с това че плащате осигуровки да нападате лекарите.Отидете и се жалвайте при тези които отнасят парите незнайно къде и кито избраха най-калпавия модел здравно осигуряване в света.И които не ги интересува,че няма най-нормалите и животоспасяващи консумативи и лекарства в болниците,но ви замазват очите и ви пращат в стадото да блеете.

# 86
Познавам лично този анестезиолог, знам какво говоря.

# 87
  • Мнения: 1 820
Dentsmile права си че корупцията я има на всякаде,но извиняваи ама какво значи "Факт е,че българина не е свикнал да плаща за здравето си"Ами аз ли4но не смятам че това е нормално а камо ли да свикна с него!Нито пак че има лекар дето ще откаже да спаси живот,ако не си платиш.Ами щом не ги устроиват условията и заплащането ми да си сменят работата,ако искат и държавата.Да се оплачат те на когото трябва а не да изнудват един обикновен човек които да речем както се казва"бере душа".Излиза че ако имаш пари ще живееш,ако нямаш няма да живееш.Кофтито обаче знаеш ли кое е,че понякога дори и да си плащаш пак не ти обръщат внимание.Гледа ли оня доктор по новините(забравих му името)дето взел от хората един куп пари за операция на тумор на един дядо.И те бутали,ама накрая се оказало че доктора-савестния и наи изтрадалия от това че работи в ненормални условия и с липсващи консумативи,даже не е извадил тумора!Просто тои си прибрал парите,а операция даже нямало.Приспали дядото-отвори ли го и го затворили.Еми кажи ми това какво е?Значи аз да свикна да си плащам.Никои не обвинява само здравната каса,но това че те сурнат пари и от касата и отделно заплатите им,от това че имат частни кабинети,отделно им се плащат и нощните,а да не говорим колко взимат от касата само за една операция,раждане или друго.Значи всичко това на тях си им е доход,отделно и от хората си докарват.Учили за това да са лекари и да им се плаща-лошо няма,но да се вдигнат на стачка да направят нещо,не да изнудват простосмартния човек.Е нямат доходите които получават лекарите в др страни,но аз имам ли ги тия доходи които получават обикновенните работници на Запад?А за таксита,фризиорки и т.н.от тях моя живот не зависи.Това дали ще ида днеска на фризиор ще го преценя аз,ако имам пари ще ида ако не няма.Ако нямам за такси ще варвя пеша...Но ако се наложи да ходя на лекар не мисля че трябва да се замислям:''Колко ли сега ще трябва да платя и бутна!"и на Колко?
Но нека не забравяме че макар и малко но все още се намират и мн свястни и кадърни лекари! Naughty

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 10:58 от paneva_82

# 88
  • Мнения: 774
paneva_82,споделям мнението ти,само с едно не съм съгласна.
"а да не говорим колко взимат от касата само за една операция,раждане или друго."
Дъщеря ми лежа в Пирогов десет дни.Направиха и изследвания и консулти за хиляди левове/ако аз трябваше да ги плащам,поне 1000 лв./Накрая тя се разболя от херпесна ангина и си тръгнахме .Не знам до днес дали тези хора получиха пари за изследванията.,понеже няма клинична пътека за не оперативно лечение.Те не могат да си вземат парите за свършената работа,но НИКОЙ не ме ангажира с това.
Има много съвестни лекари на който благодаря,но има и много корумпирани!

# 89
  • Мнения: 1 820
да Mari^ точно това казвам и аз че се намират и свестни лекари все още но са много малко за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт