Плашите ли децата с меца, вълчо и т.н.?

  • 9 124
  • 215
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 376
Толкова абсурдно и травмиращо ми се вижда да се насаждат такива страхове на детето,че.. ooooh!

Предпочитам да залагам на положителните герои и неща в живота,не обратното

# 46
  • Мнения: 2 891
С такива страхове, насадени от яслата се боря втора година. Не ще да излезе от стаята нощем, защото там била баба Меца. Много съм против!

# 47
  • Мнения: 480
Имахме период в който го плашехме с кучето... Макар, че навън като видеше куче и винаги отиваше да ги гушка и гали или скубе от радост...
Всъщност той самия взе да се плаши, когато вечер чуваше глутници кучета да лаят злобно - заслушваше се и казваше - ауууу, куче... Ние потвърждавахме - да, ще дойде кучето или нещо от рода...
Мисля че не е правилно и сега само му казвам, че ще го накажа- пак има ефект...

Без заплаха при нас не става - иначе се качва на главите ни...

# 48
  • Мнения: 1 783
Аз не плаша, и без това имам едно малко страхливо дете, което вече се страхува от тъмното. Аз и досега имам страх от тъмно.  Embarassed Никой не му е говорил за страшната баба яга, ама я видял в къщата на някого си (една кукла естествено), че и тя на всичкото отгоре и се смеела зловещо и не е престанал да говори за нея, макар че не са ми казали че е 'лоша' ooooh! Мен ме беше страх от всички - торбалан, баба яга (основно от тях), дали Али Баба ще си спомни да каже Сезам отвори се или няма и ще умре в пещерата, от вещиците във Вълшебникът от Оз и пр. Дано при него да го няма това.

Много се смях на някои от страховитите същества, за които говорите тук, обаче  Joy. Един приятел от малък плаши сина си със зловещ смях муахахахаха и една вечер, когато детето вече спяло, влязъл в стаята му да вземе нещо и от креватчето се задало едно муахахахаха  Joy  Joy, решило да се пошегува с баща си...

# 49
  • Мнения: 4 594
това не е точно плашене, наистина от тона се усмирява
просто се прави  такава асоциация с думите -баба меца , полицай
така успешно със същия тон тези думи могат да се заменят с изречения  с които да се обясни какво ще стане ако не направи това или онова
 иначе метода със заплахите от нашето детсво - баба яга , торбалан вече са   научно отречени

# 50
  • Монтана
  • Мнения: 220


Между другото искам по тоя повод да отворя и една друга тема: Трябва ли да се говори на детето, че трябва да се пази от колите например, за да не го прегазят или от непознати хора.....

На баткото започнах да му говоря такива неща когато тръгна на  училище и се налагаше да стане малко по-самостоятелен.В това отношение съм много настоятелна с наставленията[то човек като слуша постоянно за разни престъпления спрямо деца,няма как]. И сега му говоря често за възможните опасности,дано да запомни думите ми;да внимава;и най-вече се моля Господ да ги пази.На малката засега казвам само да не тича много насам-натам,че има коли,които могат да я блъснат,но тя си знае колко ме разбира.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 039
По отношение на колите и непознатите хора, непрекъснато му натяквам, колко са опасни колите и как не трябва да взима нищо от непознати. След което и обяснявам причините и евентуалните последствия, това изобщо не му го спестявам.

# 52
  • Мнения: 1 312
Колите са съвсем различна тема.
Това са реални опасности,които трябва да се взимат в предвид от всеки,независимо от възрастта.
И аз плаша с тях,казвам,че мама се държи винаги за ръка,защото колата ще го блъсне и пак ще има гипс/на 2 години беше със счупена ръка/.
Като се отскубне и побегне също плаша,че може да се загуби и да остане навън сам.

# 53
  • Мнения: 1 103
При малката идва баба меца  но вече не се плаши като тропна по спалнята вечер много бързо заспива .А като си спомня нашия батко го беше страх от хрупихрупи ян  Joy Joy.Бяха чели някаква приказка с баба си. hahaha

# 54
# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
С животни не я плаша. Понякога я заплашвам с лошия чичко или леличка, но само като абстрактен образ. Като по- малка използвахме Торбалан, но вече й става смешно като го спомена  Crazy

# 56
  • Мнения: 745
Не съм я плашила с никакви животни от този вид или баба яга или.... Представяте ли си детенцето е малко човече и всичко по-голямо от него му се струва заплаха, че и мама да го плаши с нещо  #Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 6 258
По повод мецата - една приятелка и каза " не отваряй шкафа там има мечка" което беше груба грешка защото Михаела реши, че трябва да извади въпросното мече от там Wink. Просто жената не прецени, че това животно се ползва с добра слава в къщи
Laughing Същата работа. Бях на фризьор с баткото и той искаше да влезе в стаичката, в която си държат разни неща. И тя му казва, че вътре има мишле и може да го гризне, а той се забърза да види мишлето и все за него приказваше.

С нищо не го плаша. Дори някой на улицата ако му каже нещо за Баба Яга или нещо подобно, той не знае какво означава. Брат ми го плашехме като малък с паяка, та детето доста време се страхуваше от паяци. Confused Embarassed Единствено по едно време му казвах, че ще му сложа капки в носа, ако примерно ходи бос, или гол, ще настине, ще има сополи и ще му слагаме капки. То си има доза истина в това. Mr. Green Но вече без проблем слагаме капки в носа. Simple Smile

# 58
  • Мнения: X
Не.
Обяснила съм обаче за непознатите хора, колите и подобни. Едва ли нещо и влиза в главата, но все ще влезе, докато тръгне сама по улиците.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 258
Мда, за колите как процедирате? Аз по едно време много му обяснявах да се пази като идва кола, та чак май го бях наплашила. Rolling Eyes Ама нали бременна с големия корем, после бутам количката с бебето и все ме беше страх баткото да не изтича и някоя кола да дойде.

Общи условия

Активация на акаунт