Плашите ли децата с меца, вълчо и т.н.?

  • 9 148
  • 215
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 039
Плаша я с Инфлацията, домоуправителя и полицаите. Тези й звучат най-респектиращо. Познава само полицаите Mr. Green

# 196
Да, плаша го с Торбалан !
Не можете да си представите
какъв кошмар настава в къщи
когато трябва да заспива вечер.
С какво ли не пробвахме - вече
се изчерпахме и само това все още
работи.
Когато детето ти заспива след 1.00
при положение, че го слагам в 21.00,
тогава ще си говорим дали няма да
прибегнете и до това.
Или може би ще е по-здравословно
да му давам приспивателни ???

не е ли по zдравословно да му купиш една книжка zа нощта , zа луната и zвеzдите , да му обясниш как слънцето отива да спи и как навън е тъмно и да го иzведе баща му няколко пъти на терасата да глаедат луната , да кажат лека нощ и да го ложи в креватчето???????????????
И като го уплашиш иzведнъж zаспива ли?

# 197
  • София
  • Мнения: 2 623
Много е лесно да се дават съвети
и да се правят обобщения, когато
нямаш и най-малка представа какво
всъщност се случва и без да си била
пряк свидетел.
Мислех изобщо да не пиша, но идея си
нямаш просто какво сме опитали.
Децата са различни и при някои, никакви
такива неща не минават. До момента
съм му купила и сме прочели над 100 книжки.
Който не вярва да заповяда да види.
Една вечер бях прочела почти цялата серия
на "Франклин", а вярвай ми не са 2-3 книжки.
Бяхме си говорили, какво ли не още.
На мен сърцето ми спи, а той иска да си
играем. Извинявам се, но и аз съм човек.
Сутрин ставам в 6.00 и работя по 10 часа.
Нямам физическа и психическа сила да
заспивам в 2.00 или в 3.00 часа.
Радвайте се, че не ви се налага да
прибягвате до Торбалан и тем подобни
неща, и моля ви престанете с квалификациите
и обобщенията  Naughty

# 198
  • Мнения: 386
Мисля, че чрез плашенето у детето се насажда съзнание, че обекта за плашене остава  за цял живот извън неговия контрол.
Плашилото е по-силно, по-страшно, прави плашения по-слабо същество ,  което е и желаната последица от нас сега, но не и за винаги, нали ..
В тази връзка не плаша с меци,вълчо ..(,особено пък както сме животнолюби). Циганин е най-лошия вариант според мен!!!
За мойта щерка  колите са плашило, сега със сезона идва ред на  змиите, че много безстрашно гази по гори и ливади- единственото място, където си мислех, че мога да не издавам забранителни звуци.
Харесва ми идеята детето да расте силно и с дух. Когато не мога да се справя с нервните му изблици, знам , проблема най-често е в мен, в моите нерви .

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 1 237
 Peace
Не съм плашила и не мисля и малкото да плаша. Винаги правя забележки на бабите ако си позволят да плашат. То в тоя живот има и по-страшни неща от меца и торбалан  ooooh! Макар че понякога ми се е искало да го плаша ама разума ми надделява  Peace

# 200
  • Мнения: 2 214

Моето дете заспиваше така през зимата, но му намерих разрешение на проблема, без да се налага да го плаша или да му давам приспивателни!
Не мога да си представя как точно преди да заспи ще го наплаша с нещо и да очаквам да спи спокойно и да сънува сладки сънища...

Ооооо да. Пък аз съм толкова
тъпа и ограничена, че друго
не можах да измисля  Thinking
Не съм казала такова нещо... Но явно поста ми ти е прозвучал като упрек или не съм се изразила правилно!
Исках да кажа, че всяко детенце си има нещо, с което можеш да го накараш да направи каквото трябва. Просто трябва да се открие какво е то. Сигурна съм, че си положила доста усилия да го търсиш това нещо и не ти е лесно вяска вечер да се чудиш как ще мине със заспиването...
Аз както съм писала и в началото на темата му обяснявам какво го чака в утрешния ден след като легне и заспи.
Казвам му любимите неща, които ще прави на следващия ден. Лягаме всеки в своето легло и сигурно над 50 пъти си пожелаваме приятни сънища!
Понякога аз заспивам преди него... 
И го слагам да спи към 23:30 - преди това си щъка около нас. Къпя го към 22 ч. Стремя се колкото е възможно да се измори и да заспи, но той кипи от енергия!

Пожелавам ти да откриеш начин да заспива без Торбалан!  Peace

# 201
  • София
  • Мнения: 2 623

Стремя се колкото е възможно да се измори и да заспи, но той кипи от енергия!Пожелавам ти да откриеш начин да заспива без Торбалан!  Peace

Моя син също има енергия за 5 деца наведнъж.
Затова ни е проблемно и заспиването.
Заспивала съм на 5-тата книга примерно.
Събуждам се след 2 часа, а той си играе  Crazy
Едва ли ще го намеря това нещо, но благодаря
за пожеланията  Hug

# 202
  • Мнения: 5 103
Не плаша детето си с нищо Peace

# 203
  • Мнения: 3 929
Съвсем спонтанно - да, понякога, но после се осъзнавам и оправям грешката. Смятам, че не е редно да се всява страх у децата по този начин. В крайна сметка, ако нямат респект от самите нас, родителите, тогава мечо или полицаят ли ще ги възпитават?!

# 204
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
само с торбалан за да си прибере играчките. иначе я залисваме че трябва да заспи с историята на "феята на същитата"  ...
но пък тя започна да ни заплашва, че ще извика полицая да ни глоби и затвори в затвор ....

# 205
  • Мнения: 63
НЕ !
Дори съм забранила да се казва на детето : В тази стая е тъмно, не ходи там !!!

Аз казвам, ако не си събереш играчките няма да гледаш филми !!! ... не, че винаги действа, но поне се опивам ...

За спането - ами знам , какво е да имаш дете дето не иска да спи ... когато се изчерпят приказките се карам и "заповядвам" да заспива ... понякога когато нещата виждам, че започват да излизат от контол го взимам при мен в леглото и го гушкам / знам, че може да се научи да заспива при нас, но така поне се успокоява / или го полюшквам малко на матрака му за да се унесе ... 

# 206
  • Мнения: 9 487
От скоро разбрах, че дядо му го плаши с "люта чушка" Rolling Eyes
Ние със съпруга ми, сме твърдо против и не използваме никакви плашещи добитъци и приказни герои Mr. Green та се чудя сега таз "люта чушка" кво да я правя Thinking

# 207
  • Мнения: 27 524
та се чудя сега таз "люта чушка" кво да я правя Thinking

Дай да пробва  Laughing
Синът ми така непрекъснато ме подозираше, че ям бонбони без него от заключеното чекмедже с лекарствата. Нищо не можеше да го убеди, че това не са бонбонки и все се сърдеше и плачеше. Скоро си взех Ацефеин, аз всички такива ги пия на 4 парчеnца, иначе не мога да ги преглътна, той пак записка Бo, бo (бонбонки демек) и аз заобяснявах как не са бо, но той си знае неговото. Дадох му една четвъртинка и му казах, че е гадно, че горчи и ако не му хареса, да не идва да ми го плюе в шепата. Лапна го, горкият той, сърцето ми се скъса после, ужасени физиономии, позиви за повръщане, потрисане, гърчове, лошо му стана, но - нито той се разплака, оплака или прояви недоволство, нито аз, въпреки тъгата ми, отидох да му помогна. Никога повече не прояви желание за никое бо от това чекмедже  Mr. Green

# 208
  • Мнения: 9 487
 Joy Joy Joy
То при нас въпросът е че дядото му казва "слушай /или не прави еди кво си/, щото ще взема лютата чушка! Знаеш ли как люти!" и с това се приключва-той просто има респект някакъв Rolling Eyes от нея, реално никога не е опитвал.

# 209
  • София
  • Мнения: 2 493
А аз полудявам, когато една приятелка плаши своето и моето дете с Баба Яга...
Никога не съм я плашила, мен никога нашите не са ме плашили и изобщо цялото семейство (и баби и дядовци) са на менние, че това не е начин за всяване на респект. Обаче псотоянно разни други хора го правят. Бяха я наплашили в яслата с Баба Яга и след дълги обяснения от моя страна как тя живее само в приказките в книжките и т.н. и няма как да дойде Мая се успокои. До следващата ни среща с нейния приятел, който го плашат с Баба Яга за щяло и нещяло... Това е и една от причините да избягвам срещите с тях Sad
Някой беше споменал за имитирането на изхвърляне на играчки (скривам ги за известно време и при добро поведение ги "намирам"). При нас това действа също безотказно... Или казвам, че ще ги подаря на дечица, които ще се грижат подобре за тях и тя тогава си ги прибира... да не би някой да й вземе нещо! Голяма е стисла и всички политики по споделяне се увенчават с неуспех. Надявам се с времето да поотмине.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт