Аборт

  • 11 914
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 268
Сигурна съм,че повечето от нас искат един ден да са близки с децата си,но не винаги е така.Децата растат,променят се и искат да вземат самостоятелни решения.Колкото и да искаме,не можем да знаем всичко за тях,а и не е нужно.Аз  имам в къщи порастнало дете,което просто не иска да споделя или ако го прави,не е много словоохотлив.Такъв му е характера,зодия рак.Мълчи като комунист на разпит.Често му говоря да внимават с приятелката,да ползват презервативи,но знам ли дали го правят.Той много се ядосва на думите ми,казва,че знае какво да прави и се надявам,че нещо да му влиза в главата.Никога обаче не мога да съм сигурна,че ще м каже ако стане нещо такова,макар,че е момче,отговорността е за двамата.

# 91
  • Мнения: 409
както повечето са ти казали сподели поне с мама.Аз съм на почти 19,забременях малко реди да навърша 18,първо казах на приятеля ми който тогава беше на 26,след тава отидохме и казахме на майка,тя не реагира с приятна и щастлива усмивка,но го прие.Да ви кажа честно то не беше много случайно.Все пак ти не се чувстваш готова и не искаш този риск,но сподели с майка си ,ако решиш да не го правиш пожелавам ти много успех.

# 92
  • Мнения: 2 960
... Но ако един ден (не дай си Боже) това се случи с дъщеря ми, аз ще искам да знам, ще и помогна и ще и простя Peace

Това е и моето мнение. Peace

и да допълня ,че ще ми е безкрайно тъжно ,ако дъщеря ми няма в мен доверието ,коета съм градила още от раждането и.Защото каквото и да се случи на едно дете ,то трябва да знае ,че пътят към дома и към сърцето на мама и татко ще е отворен винаги и независимо какво му се е случило.

# 93
  • Мнения: 363
не съм наясно още. Утре съм на лекар. Ще ми кажат какво да правя, но на мама няма да казвам просто няма как. Не искам аборт на 4ерно, а легално, в някоя квалифицирана болница, където да ми направят вси4ко необходимо. Благодаря на вси4ки!

хубаво е майка ти да знае, за да е до теб в този момент
а и щом си непълнолетна, как ще стане без съгласието й според теб?

# 94
  • Мнения: 363

 А на зададеният от теб въпрос - да , разбира се , че трябва съгласието на родител . Ами ако се случи най-лошото- не дай си Боже Praynig?!Къде отива този лекар , който ти е направил аборта на своя отговорност ?!

необходимо е съгласието на родител, защото според законодателят непълнорлетните и малолтните не могат да разбират свойството и значението на деянията си и да ръководят постъпките си и именно затова родителят/настойникът/попечителят е законният им представител.

# 95
  • Мнения: 363
както  и да е! станало е! на всеки може да се случи!
реагирах по-остро първоначално, защото наскоро на една позната 14год дъщеря роди и оставиха детето, понеже не посмяла да каже на майка си! в този случай абортът като че ли е по-малкото зло!
щом става с декларация и няма как майка ти да те разбере иподкрепи, подпиши я!
и дано вс мине нормално! Peace

# 96
  • Мнения: 814
Доколкото знам до 18г. навсякъде искат подпис от родител.Може и да има някакво нововъведение.Ето телефона на болницата:02/ 403 4000 .Обади се и ще ти кажат, няма защо да четеш лекциите за предпазване от бременност на някои изперкали майки в този форум.

 Успех!
Да, така направи.
И се замисли наистина дали да не споделиш с майка си - може би сега ти се струва "страшна мисъл", ама в крайна сметка тя при всички положения ще ти помогне  Peace

# 97
  • Мнения: 1 520
Има вариант понеже мама не живее в София, да се даде само писмено съгласие от нейно име с подпис. Това може да стане отново в Токуда, там да ми направят аборта само с тази декларация, която мисля аз да подпиша. По този на4ин хем мама не разбира, хем не отивам при някои касапин, които какво ли не може да ми направи.
Не искам да те плаша, но всеки лекар, който прави аборт на непълнолетна е ДЛЪЖЕН по закон да изиска писмено съгласие на родителя. Такива са правилата. В противен случай би извършил сериозно нарушение и ако не му коства работата, то със сигурност ще отнесе много солена глоба.

# 98
  • Мнения: 125
Ангелче, надявам се всичко да ти мине без проблеми! Ще следя темата да видя какво е станало в крайна сметка.

Момичета, честно казано я разбирам напълно девойката за несподелянето. Защото моята майка никога не ми е била толкова близък приятел  и винаги съм криела от нея какво ми се случва. Просто по-голямо неразбиране отколкото от нейна страна не съм срещала в живота си.  Така че - както някой каза - майки разни. Надявам се аз да съумея да съм приятел, а не само майка на детето си.

# 99
Здравей, Ангелче!
Сигурно процедурата ти вече е минала, но все пак искам да кажа нещо на теб и всички други момичета в твоето положение. Аз съм на 20 г. и през октомври правих аборт. Беше в 6-7 седмица в клиника Диваро при д-р Новачков и всичко мина добре.  newsm78
Бих ти казала да не обръщаш внимание на нападките срещу теб тук, все пак тези са майки и голяма част от тях са имали обратния проблем-със зъчеването, нормално е да реагират така. Сигурна съм, че ти сама си си сипала достатъчно сол на главата вече. Разбирам защо не искаш да кажеш на майка си. Аз никога на съм близка с моята,  от 2 години живея отделно и съм съвсем самостоятелна, но истината е че какъвто и човек да е тя, в такава ситуация ти е нужна. И дори и в първия момент да реарига много зле, тя ще направи НАЙ-ДОБРОТО за теб и няма да съжеляваш, че си и казала. Аз още не съм казала на моята и ужасно се измъчвам.
Другото, което според мен е добре, е в някакъв момент, ти ще избереш кой е подходящ, да се консултираш с психолог или човек, който ти е много близък и му имаш доверие-ВЪЗРАСТЕН!!!!!!!!! Аз съм преживяла много трудни неща и съм със самочувствие на силен психически човек. Но в жената има механизми, които в един момент се включват и от които никоя не може да избяга. Колкото и нежелано да е едно бебе, дори и да е болно и каквото и да е, тялото ти казва на мозъка ти, че ти ще бъдеш майка. И оттогава всичко се променя. Аз страдам от ужасно безсъние оттогава, ако успея да заспя сънувам кошмари и странни неща. Нямам осъзната гузна съвест, защото и аз много хора около мен сме сигурни, че абортът беше правилно решение. Моето мнение е, че едно дете е по-добре да не ражда, ако ще е нещастно, нежелано, необичано от двамата или някой от родителите си и има за майка прекалено млада, незряла, несигурна и нещастна майка.
Позволявам си да те съветвам, защото сравнително скоро ми се случи и съм по-близо до твоята възраст от повечето жени тук.
Кажи на майка си! Ще се почу,стваш по-добре. И говори с някого. Това не е стандартна манипулация, която правиш, всичко се оправя и после забравяш!

# 100
  • Мнения: 429
\Дано Господ ти разреши, един ден да станеш майка. Praynig

Господ е добър! Ще й разреши!  Wink

Мило момиче! Желая ти кураж!  Hug

# 101
  • Мнения: 285
Вси4ко свърши и мина добре. Благодаря на вси4ки за подкрепата!

# 102
  • София
  • Мнения: 17 592
Доколкото знам до 18г. навсякъде искат подпис от родител.Може и да има някакво нововъведение.Ето телефона на болницата:02/ 403 4000 .Обади се и ще ти кажат, няма защо да четеш лекциите за предпазване от бременност на някои изперкали майки в този форум.

 Успех!
Направи както ти е казала Биляна и не чети повече в темата,защото ще те разпънат на кръст.Не се притеснявай,на всеки се случва,дори и на майките от този форум.

Бременността, освен ако не си Дева Мария, не е нещо, което просто така ти се случва. То може да е резултат от
а) Насилствен акт - ако е така, детето трябва да говори не само с родителите си, но и с полицията,
б) обмислено решение - тогава би родила и отгледала бебето си
в) Безотговорност. 

Който не се е научил как да се предпазва, следва да си държи закопчан панталона.  Не искаш да кажеш на родителите си, понеже се страхуваш от наказание!? Каквото и наказание да ти наложат, то е нищо в сравнение с това, което се готвиш да причиниш на собственото си дете. Абсолютно сигурна съм, че няма да те убият. Ако искаш да постъпваш като възрастните, научи се преди всичко да поемаш отговорност за действията си.

Не съм изперкала майка. Уважавах живота и преди да се сдобия с дете. А авторката на поста очевидно има остра нужда от сериозна лекция за безопасен секс.

# 103
  • Мнения: 487
Вси4ко свърши и мина добре. Благодаря на вси4ки за подкрепата!
Много се радвам, че всичко е минало добре.  Hug
Успех и занапред!

# 104
  • Мнения: 6 274
Вси4ко свърши и мина добре. Благодаря на вси4ки за подкрепата!
Пиши какво стана . Каза ли на майка ти ? Някой беше ли с теб (приятел , приятелка) ? И ако си била самичка - съгласиха ли се без подпис на родител ?  newsm78
Дано всичко е минало добре  Peace, както казваш и никога повече да не ти се случват такива неща .  Hug

Общи условия

Активация на акаунт