Какво е новото при мен 8

  • 20 724
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
# 271
  • Мнения: 3 715
Няма значение кой конкретно и какво конкретно. Големи хора сме и всеки си носи последствията от писаниците. Не сме в малките класове или в детско заведение, дължим си уважение.

Последното, което искам е да предизвиквам нови караници, така че приключвам въпроса, отивам да си почивам.

# 272
  • Мнения: 1 843
Тази вечер казах на учителката в детската, че децата ми са осиновени,искайки да й обясна, че признаците за хиперактивност и агресия може да имат и друг източник. От една седмица говорим непрекъснато за онази жена и детенце отработва травма, асимилира информация, подрежда чувства.

Искам да споделя нещо в тази връзка, другото е бая по-трудно за решаване в кратки срокове начинание...

Понеже и при Иринка, знаеш, има доста симптоми отговарящи на критериите за хиперактивност и так далее, но къде от личната ми бариера да го приема, къде от ровене в специализирана литература, разглеждаща подобен "феномен" при изоставени-осиновени деца, особено при тези, които са престояли повече време в институция, стигнах до извод (дали е правилен е друга тема): това е 'ези', 'тура'.
Може да има реални предпоставки, може и да са реакции, ужасно напомнящи на синдрома, но да не са същия.

Права си, че подобно поведение се засилва в етапа на 'отработване', поне при нея със сигурност е така. Затова дълго време задържах работата само от къщи, защото, когато я видех така, задължително й предлагах да си постоим заедно. Обикновено един ден стига, рядко повече. Отдавам й максимално внимание, пък после някак наваксвам с работа.

Напоследък гледам, че и тя сама усеща така нещата. Дори е по-бърза от мен. Идва и ми казва: мамо, може ли утре да си постоим заедно?
И макар че, напоследък работя и навън, гледам поне половин ден да си освободя. Водя я на детска до обяд и после заедно се глезим, говорим, играем или каквото й се ще следобяда.

Надали ще ти е лесно да "кръшкаш" така от работа, не всеки има възможност да работи, когато и където и да е, но ако ти е възможно, опитай този вариант.
А и е по-лесно от това да превъзпиташ госпожата. Това пак от личен опит го думам.  Wink

# 273
  • Мнения: 13 512
Aз пък си мисля, че реакциягта на госпожата е била такава, защото проосгто не е очаквала да го споделиш. Все още е факт това да се крие  не само от децата, но и от всички останали. Оставете пишещите тук...останалите са хиляди, които не са казали и нямат такова намерение, аз поне познавам такива.
Та по-скоро се е стреснала, че го е чула, а не че и се е сторило странно. Няма да се изненадам и ако е знаела.... като знам какви махленски кл'карки са учителките в градините и как разпитват децата....

# 274
  • Мнения: 310
Втора седмица от подаване на документите и ни вест ни кост от социалните   Cry.
Кудку, разбирам какво чувстваш / имам предвид реакцията на майка ти/. Аз имам племеница, 10 годишна лъчезарна госпожица, та майка ми казала на мъжа ми / не и пред мен/- "Защо ще осиновявате и ще си усложнявате живота, ето имаме си едно дете, то си е наше и общо, вие си живейте живота"!Та, не е само твоята майка. Баща ми пък мълчи и дума не е казал, като да му е все едно.

# 275
  • Мнения: 847
ха, Кудку, това с родителите ми е леко познато Simple Smile мина при нас, точат се един през друг мойте, всеки се натиска да гледа детето, дебнат се един друг кой да дойде, че да е сам с детето, да не го дели с другия, питат ме нямам ли някаква работа навън, то са подаръци, то са лигавщини ... по градинките сме цяла процесия ... аз излезна и накъдето и да тръгна все срещам я бабата, я дядото, тръгнали на пазар, до докторката ...пък не им било спешно, я да се поразходят с нас ... майтап страшен Simple Smile интересното е обаче, че детето на възел върза дядото в началото, яко подмазване от негова страна, на маймуна стана да й спечели вниманието, умната ми тя Simple Smile

монда май е права, за необичайността на некриенето ... сега в нашия вход хитът е, че според съседите ще си продаваме апартамента ... една даже дойде да пита директно! чудихме се ние на какво се дължи това ново чудо, ама май това ще да е - от нас се очаква спешно да се преместим, ами че те тук ни познават от преди, знаят, как ще опазим тайната от детето при това положение ...

# 276
  • Мнения: 2 084
Кудку, и моята майка имаше реакция като за световно. Е, сега вече е ралични, ама много бесове бях събрала.

# 277
  • Мнения: 3 715
На всичкото отгоре имаме писмо за още едно дете. Седмицата трябваше да завърши по възможно най-гадния начин. Ама то като гледам има време за още гадости.

# 278
  • София
  • Мнения: 9 517
Кудку, където едно, там и две - малко е трудно, но е весело, защо не помислите по въпроса?

# 279
  • Мнения: 3 715
Ми аз съм на този принцип, ама нали имам дървена глава в нас, опитвам се да преговарям, ама този път май няма да успея.

# 280
  • Мнения: 4 138
 Shocked Shocked Shocked
мамоуууууууууууу, виж това не го бях видяла кат ти хвърлях боб.

# 281
  • на път
  • Мнения: 2 804
На всичкото отгоре имаме писмо за още едно дете. ....

Аййййй, големи са некадърници .... опъват нервите на хората ....

Дайте го на нас второто - ние се изпренадявахме вече (особено Марти).

# 282
  • Мнения: 2 084
Кудку, за второто каква ли фиеста са ви спретнали? Вие от съда няма да излезете. Абе, да не ти е хвърлил око някой прокурор, че да иска да ти се радва? Не зная дали ти е до черен хумор. Ако ти е в повече извинявай!

# 283
  • Мнения: 262
Здравейте дами, най-новото при мен е че днес след работа срещтнах социалната и ми каза да отида на първа среща когато ми е удобно през тази седмица.
Малко се вълнувам но мисля че ще мине добре. Hug

# 284
  • Мнения: 180
Здравейте дами, най-новото при мен е че днес след работа срещтнах социалната и ми каза да отида на първа среща когато ми е удобно през тази седмица.
Малко се вълнувам но мисля че ще мине добре. Hug



Няма страшно , не се притеснявай излишно. Ще мине леко, мисля,че всички соц. са добронамерени. Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт