Euroline-кредитна карта

  • 7 091
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
От 5 месеца се ядосвам с тези хора.Ако има други със същия проблем,може би ще ми помогнат да стигна до истината.
Ето за какво става въпрос.През ноември ми преиздадоха  Euroline картата,поради изтичане срока на старата.Донесе ми я куриер и ми каза,че ще получа новия си ПИН-код по пощата.Като аз си мисля,че ще е с препоръчано писмо и т.н.Нищо подобно!Чакам аз месец-два.Няма ПИН-код.Отивам в местния клон на Пощенска банка и там ме посъветваха да си пусна молба за преиздаване на кода,защото явно се е изгубил по пощата. Shocked
Така.Приемаме ги тия,то не ни е за първи път #Cussing outПускам молба.Чакам.Накрая отидох в пощаща и попитах пощальоните.Те отговориха,че наистина е получен и са го оставили върху пощенските кутии във входа.Ама защо,бе джанъм, там.Аз кутия нямам ли си?И така и този път дръвце.Няма го никъде прословутият код.
Отивам отново в клона на банката.Така и така,казвам.Ами...нищо не можем да направим, пуснете нова молба..Пускам на 20 февруари,като посочвам изрично писмото да се достави до клона на банката,за да не се изгуби отново.
Преди две седмици звънях и ми казаха,че кодът е пуснат,обаче тук го няма.
Писмата, по принцип, пътуват три дни в България.Аз чакам вече месец и само беснея.Попитах и в София на телефона за клиенти какъв е реда в такива случаи и как бих могла да си потърся правата,но и там и в клона на банката при нас ми отговориха,че трябва да чакам.Те не знаели какво мога да направя. newsm78 Питам,ако отида в София, на място, ще ми го дадат ли?-Не.
Можело да напиша жалба,но пък грешката била у пощите,не в тях, или да напиша нова молба и пак да чакам.
Така ме въртят вече 5 месеца и започвам  да си мисля,че докато не извикам "Господари на ефира" няма да си ползвам картата.
Трябва да спомена и ,че не дължа нищо на въпросната банка.Плащам си редовно,като лоялен клиент.
Защо,бе мили хора, в тая наша България, никой не си размърдва з......а, докато не се намесят медиите.

Въпросът ми е дали някой е имал подобни проблеми и как бих могла да си получа ПИН-кода,за да я ползвам най-накрая тази карта.Имам крещяща нужда.
Благодаря,че прочетохте гневното ми писмо  Hug

# 1
Сори, но си избрала най-дървената карта. Два пъти съдбата ти намеква, че е тъпа тази карта, а ти пак искаш да си я вземеш и ползваш. Откажи се, докато е време.

# 2
  • Попово
  • Мнения: 687
аз имам същия проблем, но това не ме спира да харча от парите  Mr. Green обади се на номера който е на гърба на картата и им се скарай едно хубаво  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 390
Ренка,може би е така.Я ми подскажи коя да ползвам  Mr. Green

Сега видях,че два пъти съм пуснала темата.Това е защото отначало нещо стана и со помислих,че не е излязла.Извинявам се ,за което!

# 4
  • Мнения: 390
Обаждах се няколко пъти.Бях любезна отначало, а после им казах,че вече не знам какво ще направя,да очакват всичко.Но не мога да харча.Старият код не става.

# 5
  • Мнения: 1 492
После ще се чудиш как да се отървеш от тях. И тогава няма да ти е лесно Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Изплати си всичко, което дължиш и бягай от тези!  #Cussing out
Има и други кредитни карти, но с такава висока лихва, колкото на  Euroline - няма!  Sick
Че и ако закъснееш и ден с вноската - тогава да видиш какво става и каква лихва за закъснението прасват!  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 2 388
За мен най-неизгодната карта от този тип. Радвам се, че успях да се откопча от тях, напрво борба си беше.

# 8
  • Мнения: 417
ТаnidN ти не раезбра ли че нашата държава е една голяма ЧАКАЛНЯ Twisted EvilИ мъжа ми има такава кредитна карта и смятаме да я закрием newsm78 Да явно трябва да се намесят медиите за да си поразмърдат з.......

Успех  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 17
Някои хора май не разбиорат механизма на тази кредитна карта и затова говорят такива работи.
Предимството на тази карта е че може да се пазарува както на вноски, така и директно.
Отрицателното е че месечната лихва от 18,50% се начислява ежеднвно, и ако си купувал нещо на вноски и не си внесеш месечната вноска на полупката в деня на купуване, а по-късно изгаряш с повечко парички. Причината е, че месечната вноска, която е изчислена с няква лихва вече, се сваля от кредитния лимит, и вече върху това тече ежедневно месечната лихва. До колкото знам имаше наказание от 10 лв. ако не си внесеш минималната месечна вноска (в извлечението си я пише).
Ако се пазарува директно с отнемане от кредитния лимит има гратисен период без лихва.
Друга карта която да позволява два вида пазаруване, не познавам. Някой ако знае карта с по-малки лихви да сподели Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 390
icobgr го е обяснил най-точно.Имаш кредитен лимит за закупуване на стоки от доста магазини и също толкова за теглене в брой.Събират се доста парички.Може също да зареждаш и от бензиностанции,което до сега не съм ползвала, само знам че може.Лихвата наистина е голяма за теглене в брой, но пък съм ползвала преференции при купуване от магазини.Преди 2 години си купих така телевизор и ми излезе изгодно сравнително.
 Само,че не ми е целта да им правя реклама,а да разбера как да си взема ПИН-кода и да накажа този, който не си е свършил работата. #2gunfire За това ми е думата.

# 11
  • Мнения: 491
Всяка револвираща кредитна карта, издадена от която и да е банка в България има същите опции и почти същите лихви. Naughty

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Сигурна ли си че пин не е като на старата.Обикновенно не се сменя при преиздаване на пластиката.  И няма  друга карта  с лимит покупки кеш и покупки на вноски. Картата е Вече Ел американ.И повечето кредитни карти са на тази лихва от 18-19 % Освен ако не са издадени при специални условия Тогава могат да са значително по-ниски.

# 13
  • Мнения: 491
Може ли някой да ми обясни какво значи лимит за покупки кеш и покупки на вноски? newsm78

# 14
  • Мнения: 1 479
Сори, но си избрала най-дървената карта. Два пъти съдбата ти намеква, че е тъпа тази карта, а ти пак искаш да си я вземеш и ползваш. Откажи се, докато е време.
smile3521

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Ако картата  ти има лимит за кеш 500 можеш да ги теглиш от банкомат/ обикновено е неизгодно/ Изгодно е да си пазаруваш от магазини с Пос.Тогава имаш гратисен период обикновено е от18 до50 дни Зависи кога се засича вашата карта.По дълъг е срока ако пазаруваш след датата на засичане .
Стандартните Ел имат и същия  лимит в графа вноски.Те могат да се използват в Магазини за техника и мобилни телефони.Там предварително ти оскъпяват стоката  по таблица на търговеца Връщащ на равни месечни вноски.Ако си стриктен ,няма друга допълнително олихвява-не  на тези суми.Лимита който е на вноски не можеш да го теглиш в банка или банкомат,не може и да плащаш примерно в супермаркет с него. На картите има телефон ,на който биха ви казали колко е различния тип лимит.

# 16
  • Мнения: 491
Всяка револвираща кредитна карта, издадена от която и да е банка в България има същите опции и почти същите лихви. Naughty

Тогава продължавам да твърдя същото !
С тази разлика, че при нормалните кредитни карти можеш да ползваш ЦЕЛИЯ си лимит за покупка или за кеш теглене.

# 17
Някои хора май не разбиорат механизма на тази кредитна карта и затова говорят такива работи.
Предимството на тази карта е че може да се пазарува както на вноски, така и директно.
Отрицателното е че месечната лихва от 18,50% се начислява ежеднвно, и ако си купувал нещо на вноски и не си внесеш месечната вноска на полупката в деня на купуване, а по-късно изгаряш с повечко парички. Причината е, че месечната вноска, която е изчислена с няква лихва вече, се сваля от кредитния лимит, и вече върху това тече ежедневно месечната лихва. До колкото знам имаше наказание от 10 лв. ако не си внесеш минималната месечна вноска (в извлечението си я пише).
Ако се пазарува директно с отнемане от кредитния лимит има гратисен период без лихва.
Друга карта която да позволява два вида пазаруване, не познавам. Някой ако знае карта с по-малки лихви да сподели Simple Smile.

И какво е предимството на тези два вида пазаруване, че нещо не схващам...Пълна глупост. А като отскочиш примерно до Виена с лоукоста за уйкенда, както казват някои от форума, с тази полифункционална карта може ли да платиш нещо? Можеш - трънки! Не се занимавайте с глупости. Хората са го измислили - класическа кредитна карта Виза или Мастъркард. Това е. Има и други подобни - Дайнърс, АмЕкс, но там е малко по спешъл случая. Всички самодейни продукти на местна почва, имитиращи кредитните карти са пълен боклук. Сори, ако бях малко груба Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 483
Euroline не е международна,ако искаш да  е международна можеш да си я преиздадеш на Америкен Експрес.
Ползвам я вече доста години и нямам проблеми

# 19
  • София
  • Мнения: 17
От няколко месеца Euroline е и AmericanExpress. Както се казва 2 в 1. Затова момента се преиздават масово картите. Заменят се старите с нови.
Когато се подновява картата не се сменя пина, но в случая когато имаш обикновена карта EuroLine и се подменя с новата EuroLine+AmericanExpress се дава нов пин. За съжаление пощите са в плачевно състояние. И никой не ги контролира и наказва. Колко чужди писма получаваме в пощата не е истина просто. А колко ли писма за нас са отишли другаде.  #Cussing out

# 20
  • Мнения: 5 370
За пръв път чувам за.....пращане на ПИН по пощата ?????

Моят пин си го получих лично, в офиса на банката, подписах разни документи и така? newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 17
До сега на всички карти, които имам са ми изпращали ПИН кода по пощата.

# 22
До сега на всички карти, които имам са ми изпращали ПИН кода по пощата.

Аматьори....

# 23
  • Мнения: 5 370
До сега на всички карти, които имам са ми изпращали ПИН кода по пощата.
Което за мене е ТОТАЛНА ГЛУПОСТ, прощавай за грубизмите, не са отправени към тебе. ooooh! ooooh! ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 477
Абсолютно същият проблем имам и аз с Пощенска банка.От януари чакам ПИН кода.Два пъти са го изпращали по пощата.Уви, до мен така и не достигна.След 10 пъти ходене и разправии в банката пуснах поредната молба.Този път обаче ще отида лично да си взема кода от клона на банката.Съветвам тe и ти да постъпиш така.Иначе рискуваш да си чааакаш от пощата да ти го донесат... ooooh!

# 25
  • Мнения: 5 370
Ама как по пощата, бе, хора, оле, не ви разбирам. ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 11 116
И аз се прецаках с тях, но все пак получих ПИН-а по пощата !
Останах шокирана, ПИН код в обикновено писмо, обадих се да ги питам как е възможно, любезна госпожа ми каза че практиката им била такава ....  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 300
Еми когато ПИН-а се движи отделно от картата какъв е проблема?
С куриер ги пращат ПИН-овете , честно казано спред мен е ОК. За да стане някакъв сакатлък трябва 1во да имат и картата ( или най малкото номер+ дата на валидност+име) и пликът с ПИН-а да е отварян.

# 28
Ами остава тези от Вас, които имат кредити или кредитни карти на Пощенска банка, следващия път, когато ви се обадят, че имате просрочена вноска, да им кажете " Е как бе хора, пратих ви кинтите по пощата...Такава ми е практиката. Сори пичове, търсете си ги от тях. нали сте роднини" Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 370
Еми когато ПИН-а се движи отделно от картата какъв е проблема?
С куриер ги пращат ПИН-овете , честно казано спред мен е ОК. За да стане някакъв сакатлък трябва 1во да имат и картата ( или най малкото номер+ дата на валидност+име) и пликът с ПИН-а да е отварян.
А сакатлък може да стане, уверявам те. Особено ако е с нормална поща, както е било в случаите.
Какъв е проблемът да навържа 1 и 1 и да разбера, че това касае Иван Петров Попов от първия етаж? А карти се губят и се крадат.

# 30
  • София
  • Мнения: 11 116
Еми когато ПИН-а се движи отделно от картата какъв е проблема?
С куриер ги пращат ПИН-овете , честно казано спред мен е ОК. За да стане някакъв сакатлък трябва 1во да имат и картата ( или най малкото номер+ дата на валидност+име) и пликът с ПИН-а да е отварян.

Куриера не носи ли пратката до получателя или аз нещо не съм наясно с понятията? Моя пин беше пуснат в пошенската кутия, която не се заключва, това не ли проблем.
А и какво пречи някой да ме фрасне с нещо и да ми вземе чантата, като преди това е прибрал пликчето с пина ?

# 31
  • Мнения: 5 370
Точно същото питане като жгмъц имам и аз.

# 32
  • София
  • Мнения: 17
Абе защо пишете глупости.
Картите се доставят с куриер. Пиновете се пускат в плик с черно от вътрешната страна да не се чете пина.
И кой ще тръгне да ви дебне да ви взима картата, че пощата. Бе нямам думи за глупостите дето ги измисляте.
Има къде по-лесни начини да ви оберат сметката. Някой ще тръгне да ви краде пощата че да попадне на ПИН, че и да ви дебне да ви обере картата.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 116
icobgr, както казват старите хора "Бай бабо, да не те стига мечка" ...
Всичко се случва...

Редактирам се за да добавя, че ровенето в чужди пощи не е нещо необичайно ...
Сума време комшиите ми казваха Марианче (не се казвам така), това ие името на майка ми и понеже ползвах сим. карта на нейно име съответно и сметките бяха на името на Мариана...
Накрая ми писна и им казах да не ми ровят в пощата, много комфузно стана...  Wink

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 12:03 от жгмъц

# 34
  • Мнения: 5 370
Ico, тук иде реч, все пак, за ОБИКНОВЕНИ писма, пуснати в пощенската кутия.
Ако греша-то ме КОРИГИРАЙ. Прочети отново постинга на ЖГМЪЦ, както и първия такъв, на Таня.

# 35
  • Мнения: 46
От 5 месеца се ядосвам с тези хора.Ако има други със същия проблем,може би ще ми помогнат да стигна до истината.
Ето за какво става въпрос.През ноември ми преиздадоха  Euroline картата,поради изтичане срока на старата.Донесе ми я куриер и ми каза,че ще получа новия си ПИН-код по пощата.Като аз си мисля,че ще е с препоръчано писмо и т.н.Нищо подобно!Чакам аз месец-два.Няма ПИН-код.Отивам в местния клон на Пощенска банка и там ме посъветваха да си пусна молба за преиздаване на кода,защото явно се е изгубил по пощата. Shocked
Така.Приемаме ги тия,то не ни е за първи път #Cussing outПускам молба.Чакам.Накрая отидох в пощаща и попитах пощальоните.Те отговориха,че наистина е получен и са го оставили върху пощенските кутии във входа.Ама защо,бе джанъм, там.Аз кутия нямам ли си?И така и този път дръвце.Няма го никъде прословутият код.
Отивам отново в клона на банката.Така и така,казвам.Ами...нищо не можем да направим, пуснете нова молба..Пускам на 20 февруари,като посочвам изрично писмото да се достави до клона на банката,за да не се изгуби отново.
Преди две седмици звънях и ми казаха,че кодът е пуснат,обаче тук го няма.
Писмата, по принцип, пътуват три дни в България.Аз чакам вече месец и само беснея.Попитах и в София на телефона за клиенти какъв е реда в такива случаи и как бих могла да си потърся правата,но и там и в клона на банката при нас ми отговориха,че трябва да чакам.Те не знаели какво мога да направя. newsm78 Питам,ако отида в София, на място, ще ми го дадат ли?-Не.
Можело да напиша жалба,но пък грешката била у пощите,не в тях, или да напиша нова молба и пак да чакам.
Така ме въртят вече 5 месеца и започвам  да си мисля,че докато не извикам "Господари на ефира" няма да си ползвам картата.
Трябва да спомена и ,че не дължа нищо на въпросната банка.Плащам си редовно,като лоялен клиент.
Защо,бе мили хора, в тая наша България, никой не си размърдва з......а, докато не се намесят медиите.

Въпросът ми е дали някой е имал подобни проблеми и как бих могла да си получа ПИН-кода,за да я ползвам най-накрая тази карта.Имам крещяща нужда.
Благодаря,че прочетохте гневното ми писмо  Hug


След като платихме два лизинга с ЕвроЛайната (сори Embarassed) и ни излезе златен лизинга и после по "погрешка" продължиха да ни пращат писма за все по-нови такси и лихви и не знам какво си, безуспешно искахме да се доберем до живи хора, с които да се разберем, в крайна сметка им платихме всичко, за което ни написаха. След това предложенията за нова карта и пин просто ги хвърляхме в коша и като не престанаха мъжът ми им написа едно писмо, че ще ги съди за тормоз Joy след което най накрая ни оставиха на мира. Но - честно - сънувах кошмари от тях Laughing.

# 36
  • София
  • Мнения: 17
Ico, тук иде реч, все пак, за ОБИКНОВЕНИ писма, пуснати в пощенската кутия.
Ако греша-то ме КОРИГИРАЙ. Прочети отново постинга на ЖГМЪЦ, както и първия такъв, на Таня.
Какво значи обикновенно писмо?
Принципно писмото е обикновен плик като в часта където се пада пина отвътре плика е четен за да не се вижда пина през плика.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 116
Ico, тук иде реч, все пак, за ОБИКНОВЕНИ писма, пуснати в пощенската кутия.
Ако греша-то ме КОРИГИРАЙ. Прочети отново постинга на ЖГМЪЦ, както и първия такъв, на Таня.
Какво значи обикновенно писмо?
Принципно писмото е обикновен плик като в часта където се пада пина отвътре плика е четен за да не се вижда пина през плика.

Да през плика не се вижда, но ако го вземе някой няма да го гледа ще го отвори, чети внимателно ...

# 38
  • Мнения: 5 370
[Какво значи обикновенно писмо?
Принципно писмото е обикновен плик като в часта където се пада пина отвътре плика е четен за да не се вижда пина през плика.
И к'во ми пречи да го чопна и да го скъсам? Joy Joy
Ох, недей, няма смисъл повече, няма да ме убедиш в добрите намерения на разните измислени банки. Stop

# 39
  • София
  • Мнения: 17
И да го види пина какво? Нали я нама картата. Какво ще направи с пина само?

# 40
  • София
  • Мнения: 11 116
И да го види пина какво? Нали я нама картата. Какво ще направи с пина само?

Върни се малко по нагоре в темата и виж, не съм папагал сори ...

# 41
  • София
  • Мнения: 17
Бе нали ако ти откраднат картата първото нещо което се прави е да се обадиш до банката да я блокират.
Стига сте писали глупости.

# 42
Ицо, не знам кой пише глупости, но само измислени карти като евролайн може да се доставят в хартиен плик в пощенската ти кутията. Аматьорска работа...и аматьорска карта Simple Smile

# 43
  • Мнения: 390
Ами остава тези от Вас, които имат кредити или кредитни карти на Пощенска банка, следващия път, когато ви се обадят, че имате просрочена вноска, да им кажете " Е как бе хора, пратих ви кинтите по пощата...Такава ми е практиката. Сори пичове, търсете си ги от тях. нали сте роднини" Simple Smile

Само дето, ако закъснееш с вноската и един ден дори ти се начислява голяма лихва.Но това си го пише в договора още при активирането на картата и ако не ти изнася просто не го правиш.


Аз си знам всички + и - на тази карта.Ползвам я само в крайни случаи, и съм била абсолютно коректна до този момент.А те с мен-не са! Както казва Карлота  "в крайна сметка им платихме всичко, за което ни написаха."
Май ще им кажа "сбогом"  #Cussing out  #2gunfire Ама преди това-що ще ме правят на глупак?..

И забравих да ви кажа,че ПИН кода пристига без плик.Поне така пристигна на съседката ми.Само двете странички залепени- не бяха поставени в плик.

# 44
  • Мнения: 1 492
[Май ще им кажа "сбогом"  #Cussing out  #2gunfire

Най-добре! Ще си спестиш много главоболия и пари.

# 45
  • Мнения: 1 517
Три месеца си чаках писмото с ПИН кода , така и не дойде.Обадих се да ми го доставят до офиса и го направиха до 3-4 дена срещу 2 лева.
След като ми приключат задълженията , никога повече Пощенска банка няма да ползвам.

# 46
  • Мнения: 4 300
Жози, Жгмъц, мисля че мненията ви са непрофесионални и не се основават на адекватна информация.
Наясно ли сте с начините за източване на пари от карти, имате ли идея какви данни ви трябват за да го направите?

Изпращането на ПИН в запечатан плик без данни за картата не дава възможност за източване.

Личното ми мнение е, че най добрият вариант е клиентът сам да попълни в искането си за издаване на карта как ще я получи.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 116
Жози, Жгмъц, мисля че мненията ви са непрофесионални и не се основават на адекватна информация.
Наясно ли сте с начините за източване на пари от карти, имате ли идея какви данни ви трябват за да го направите?

Изпращането на ПИН в запечатан плик без данни за картата не дава възможност за източване.

Личното ми мнение е, че най добрият вариант е клиентът сам да попълни в искането си за издаване на карта как ще я получи.


Така е, аз съм прост потребител не съм професионалист...

А с картата се сдобих, чрез магазин за мобилни телефони, взех телефон на изплащане, никой не ме попита как искам да получа картата също и ПИН-а.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 472
И моята карта изтича март месец. Получих пина си по пощата в началото на месеца, и аз не очаквах . Обадих се да питам за картата - щели да я доставят с куриер в края на месеца.  Crazy 
Куриерът е от световно неизвестните - тип топ или нещо подобно. сега трябва да ги издирвам по картата за да отида да си я взема от офиса им, защото идвали в 13 ч !!!

# 49
  • София
  • Мнения: 11 116
И моята карта изтича март месец. Получих пина си по пощата в началото на месеца, и аз не очаквах . Обадих се да питам за картата - щели да я доставят с куриер в края на месеца.  Crazy 
Куриерът е от световно неизвестните - тип топ или нещо подобно. сега трябва да ги издирвам по картата за да отида да си я взема от офиса им, защото идвали в 13 ч !!!

О да и при мен беше идвал по обед в работен ден ! Нямали практика да се обаждат по телефона предварително ....
Офи са им е в Надежда, аз не ходих до там, казаха ни че ако не си я взема я връщат в централния им офис ....

# 50
  • Сливен
  • Мнения: 894
не съм много запозната с политиката на тези карти,
ако например изтегля 100 лева в брой през банкомат колко ще върна Thinking

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 Зависи колко време ги врьщаш.Ако е за няколко дни няма да е много ,но ако го проточиш  с минимална вноска 15 лв ще ти излезнат ,,златни,, Не забравяй,че при теглене от банкомат  банката ти прибира задължително  5 лв или 3% от сумата  ако е по-голяма.  Можеш да си сметнеш сама 18,5 %годишна лихва.Значи на месец  лихвата ти е 1,54% Умножаваш то по дните и ще видиш.Домавяш си 5 лв за теглене +2,5лв такса за извлечение . ако имаш и друго да плащаш си добавяш и тази вноска.

# 52
  • Мнения: 148
не съм много запозната с политиката на тези карти,
ако например изтегля 100 лева в брой през банкомат колко ще върна Thinking


НЕ ТЕГЛИ И СТОТИНКА!!!!!!
ПОВЯРВАЙ МИ! НЯМА ДРУГА БАНКА КАТО ПОЩЕНСКА И НЯМА ДРУГИ КРЕДИТНИ КАРТИ КАТО Euroline!!!!  Това си е направо доживотен кредит!!!
В тази банка никой не е в състояние да ти обясни схемата с връщането на парите. Известно време внасях само минималната вноска, посочена в извлечението. В последствие се оказа, не само че парите са потънали незнайно къде, ами и съм прехвърлила кредитния лимит!!!! Shocked  имах да връщам 600лв , а в един слънчев ден се оказа , че дължа на банката 724!!!!!. Без да съм теглила или правила други покупки с въпросната карта!!! "Компетентни" служители на банката ми обясниха , че тази минимална вноска покрива само лихвите по кредита , ама някак си и тя не стига , та се трупали наказателни лихви и бла, бла. бла....  Е това го няма в никоя друга банка! Казват ти минимално плащане, внасяш и дължимата сума намалява. Да, ама в пощенска банка явно  работят по друга схема.
Да не говорим колко нерви ще ви коства , ако решите да покриете задълженията си и да закриете картата. Е, тогава ви третират по-зле и от престъпник и правят всичко възможно за да ви съкратят живота за отрицателно време!   Ако можеш покривай, закривай и бягай по-далеч от клоновете на банката!

# 53
  • Мнения: 1 685
 Twisted EvilСтанала съм вече "роб на картата"-влагам,дърпам,влагам дърпам и все така-но нямам друга удобна алтернатива под ръка за онлайн-шопинга и това е-та въпроса ми към някой по-запознат е:
Ако се налага друг/чужд човек,на който пзарувам с моята карта/-да ми внесе пари по картата,как е най-удобно и безопасно за мен-с ЕГН-то ми или с номера на картата/без четирицифрения код естествено Mr. Green/? newsm78

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 14:45 от teo_71

# 54
  • Мнения: 49
Май бая народ сме в кюпа Mr. Green.За ПИН-а и 2-та пъти по пощата ,като последния път ми натикали писмото под вратат на офиса #Crazy.За куриерската ф-ма с която работят съм без коментар.Бях възмутена когато ми вдигнаха лимита без мое знание(защото аз не исках,знаете жените как са Mr. Green).Изводът ми е ,че  от кято и банка да ползвам кр. карта е все същата.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
към   Тео  По -добре да ти върне парите на ръка и ти си ги внеси. или му дай IBAN на кр карта.Само ,че  ако човека не е коректен ти си вътре защото ,ще пащаш и лихви на закъснялата сума..

# 56
  • Мнения: 190
Ох ,същия случай съм и аз.И направо се плаша като ви чета.  В  понеделник отивам да се разправям с много сериозен тон в Пощенска банка.

# 57
  • Мнения: 1 685
 Twisted EvilИ какво толкова ви притеснява,че се впрягате-винаги при желание може да се разплатите до стотинка и да я закриете-аз пък така се радвам на увеличиения лимит Crazy-и сега е толкова голям,че ми иде да се гръмна Mr. Green-ама като вляза в ибей и подобни и не мога да се спра ooooh!

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Малко встрани от темата, но да направя няколко уточнения за новата Euroline American Express:
- това е международна карта, която не само може да се използва в чужбина и за он-лайн пазаруване, но и предлага доста предимства (застраховка на закупените стоки, застраховка при пътуване в чужбина, различни отстъпки в някои магазини и т.н.)
- наказателни глоби при просрочване на срока за плащане отдавна вече няма, просто си текат лихви  Peace
- огромен проблем с отказването от картата няма - плащаш си всичко дължимо и спираш да я ползваш или отиваш в някой офис на Пощенска банка, срязват я пред теб и приключваш  Mr. Green
- ако човек се запознае добре с условията на банката, може да борави много добре с картата, така че почти да няма допълнителни такси и лихви;
- Тип-Топ куриер, които разнясят картите, че са смотани, смотани са, но в никой случай не са световно неизвестни, отдавна са на пазара, просто се занимават с друг тип доставки, по-различни от Спиди и Еконт примерно  Peace
А сценариите за източване на картата, които разиграхте, са толкова смехотворни, че хич няма и да ги коментирам  Rolling Eyes
За протокола: не работя в Пощенска банка, и аз съм като te0_71: тегля, връщам, тегля, връщам, тегля, връщам  Mr. Green
И сега си чакам новата карта, съответно и пин-кода по пощата, а с кредитния ми лимит може да се купи сносна кола на около 6-7 години, та викате да се оглеждам като се прибирам, а  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 685
Малко встрани от темата, но да направя няколко уточнения за новата Euroline American Express:

 LaughingИ аз съм с "новото картонче"вече-тъкмо навреме ми изтече срока на стария вариант-този път и на мен ми бавиха много пин-а,пък се губи,пък пдавах молба за преиздаване и много се бях изнервила по едно време,но не ми се наложи да го използвам в този период/то и сега май не съм newsm78/-ползвам я изключително за нет-а-там съм я регистрирала в ПейПал за по-сигурно и нямам никакви проблеми засега.Не ми се занимаваше със записи и срещи-горещи,та затова питах как друг човек,от друг град да ми внася,но щом препоръката е на ръка/запис/-чудя се с ЕГН-то ми какъв може да е риска Thinking

# 60
  • Мнения: 9
Здравей,ПИН-кода на новата ти карта би трябвало да бъде старият....  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 685
 PeaceДа бе,ама на теория Wink/и на практика само че така беше с дебитната ми на Райфайзен/-не знам служителката кочто ми прие молбата за преиздаване ли се обърка/защото изришно я питах за това-и аз знаех че кода остава същия/или какво беше,но не ми се спомня колко тура правих до банката и обаждания в офиса в София-накрая яко ми беше кипнало и повиших тон и на двете места Mr. Greenче честно на маймуна ме направиха близо 2 месеца с тоя ПИН-докато го получа то пак ще ми изтече картата Joy Joy Joy

# 62
  • Мнения: 4 292
И аз имам такава карта. Другия месец мисля да я закривам. Погасям всичко и у лево. До гуша ми дойде от нея, от Пощенска банка и служителите и.  Grinning
Помня, че като ми изтече картата, някакъв куриер ми  донесе новия код, като за целта си праснахме среща в един парк. Той беше с колело, раничка на гърба и ужасно бързаше.  Laughing

# 63
  • Попово
  • Мнения: 687
то и аз май ще си закрия моята и то зарди отношението на служител- касиерката в офиса на банката

# 64
  • Мнения: 148
Да ви се похваля! Аз закрих моята Euroline newsm68 smile3534 smile3533 smile3533 smile3534 newsm44

Най -накрая се отървах!!!!

А за интернет пазаруването си направих дебитна карта в друга банка ,с която може да се пазари on line.  Вкарвам пари колкото ми е поръчката и ми е мирно на главата.

А като чета, то май в тая банка имат проблем с подбор на кадрите. Има ли въобще някой, който да е доволен от обслужването им????  newsm78

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 15:46 от kiki.

# 65
  • Мнения: 49
 kiki. в коя банка си направи такава карта?

# 66
  • Мнения: 148
Прокредит. Имат клон наблизо и много удобно време за тези, които са на работа до 17.30-18.00h - до 7 вечерта, а и работят и в събота /с това ме спечелиха, че с тоя пусти La Redoute...все си харесвам по нещо Rolling Eyes/. Само требва да уточниш, че ти трябва дебитна карта, с която можеш да пазариш чрез интернет.

# 67
  • Мнения: 148
Taka...кви 2-3 месеца чакане за ПИН бе,хора Shocked
Издадоха ми Американ Експрес,втора седмица вече чакам тъпия ПИН код,но пък оня ден си получих извлечението с начислена годишна такса за картата.Та не мога да разбера как то пристигна бързо-бързо,а още чакам за другото.Звънях им,а те ми казаха да изчакам до края на седмицата....вече изпушвам,дали пък вярно да не им кажа,че съм им изпратила по пощата вноската за заема!? А?

# 68
  • Мнения: 49
Благодаря ти kiki.   bouquet

# 69
  • Мнения: 62
Да се съберем дружно всички унизени и оскърбени и да им теглим по един бой!
Миналия път като ми преиздаваха картата, взех плика с пластиката от пощата залепен отзад с тиксо! Развиках се, разбира се, срещнах се и с началничката, която вместо да вземе адекватно отношение, се развика на свой ред на служителката защо била допуснала да ми даде писмото!!!!!
Пина пък въобще не дойде  Mr. Green Сега е друуууууго, дойде пина по пощата, картата я няма! И българските пощи и банката им да вървят на ;;;;;;;-та си!
Лошото е че и не можеш лесно да се отървеш от хиените  #2gunfire

# 70
  • Мнения: 49
Лошото е че и не можеш лесно да се отървеш от хиените  #2gunfire
Няма отърване,ако не е тази банка друга ще е  Mr. Green.Моето лично мнение е ,мче всички са хиени Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт