Euroline-кредитна карта

  • 7 090
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Ако картата  ти има лимит за кеш 500 можеш да ги теглиш от банкомат/ обикновено е неизгодно/ Изгодно е да си пазаруваш от магазини с Пос.Тогава имаш гратисен период обикновено е от18 до50 дни Зависи кога се засича вашата карта.По дълъг е срока ако пазаруваш след датата на засичане .
Стандартните Ел имат и същия  лимит в графа вноски.Те могат да се използват в Магазини за техника и мобилни телефони.Там предварително ти оскъпяват стоката  по таблица на търговеца Връщащ на равни месечни вноски.Ако си стриктен ,няма друга допълнително олихвява-не  на тези суми.Лимита който е на вноски не можеш да го теглиш в банка или банкомат,не може и да плащаш примерно в супермаркет с него. На картите има телефон ,на който биха ви казали колко е различния тип лимит.

# 16
  • Мнения: 491
Всяка револвираща кредитна карта, издадена от която и да е банка в България има същите опции и почти същите лихви. Naughty

Тогава продължавам да твърдя същото !
С тази разлика, че при нормалните кредитни карти можеш да ползваш ЦЕЛИЯ си лимит за покупка или за кеш теглене.

# 17
Някои хора май не разбиорат механизма на тази кредитна карта и затова говорят такива работи.
Предимството на тази карта е че може да се пазарува както на вноски, така и директно.
Отрицателното е че месечната лихва от 18,50% се начислява ежеднвно, и ако си купувал нещо на вноски и не си внесеш месечната вноска на полупката в деня на купуване, а по-късно изгаряш с повечко парички. Причината е, че месечната вноска, която е изчислена с няква лихва вече, се сваля от кредитния лимит, и вече върху това тече ежедневно месечната лихва. До колкото знам имаше наказание от 10 лв. ако не си внесеш минималната месечна вноска (в извлечението си я пише).
Ако се пазарува директно с отнемане от кредитния лимит има гратисен период без лихва.
Друга карта която да позволява два вида пазаруване, не познавам. Някой ако знае карта с по-малки лихви да сподели Simple Smile.

И какво е предимството на тези два вида пазаруване, че нещо не схващам...Пълна глупост. А като отскочиш примерно до Виена с лоукоста за уйкенда, както казват някои от форума, с тази полифункционална карта може ли да платиш нещо? Можеш - трънки! Не се занимавайте с глупости. Хората са го измислили - класическа кредитна карта Виза или Мастъркард. Това е. Има и други подобни - Дайнърс, АмЕкс, но там е малко по спешъл случая. Всички самодейни продукти на местна почва, имитиращи кредитните карти са пълен боклук. Сори, ако бях малко груба Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 483
Euroline не е международна,ако искаш да  е международна можеш да си я преиздадеш на Америкен Експрес.
Ползвам я вече доста години и нямам проблеми

# 19
  • София
  • Мнения: 17
От няколко месеца Euroline е и AmericanExpress. Както се казва 2 в 1. Затова момента се преиздават масово картите. Заменят се старите с нови.
Когато се подновява картата не се сменя пина, но в случая когато имаш обикновена карта EuroLine и се подменя с новата EuroLine+AmericanExpress се дава нов пин. За съжаление пощите са в плачевно състояние. И никой не ги контролира и наказва. Колко чужди писма получаваме в пощата не е истина просто. А колко ли писма за нас са отишли другаде.  #Cussing out

# 20
  • Мнения: 5 370
За пръв път чувам за.....пращане на ПИН по пощата ?????

Моят пин си го получих лично, в офиса на банката, подписах разни документи и така? newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 17
До сега на всички карти, които имам са ми изпращали ПИН кода по пощата.

# 22
До сега на всички карти, които имам са ми изпращали ПИН кода по пощата.

Аматьори....

# 23
  • Мнения: 5 370
До сега на всички карти, които имам са ми изпращали ПИН кода по пощата.
Което за мене е ТОТАЛНА ГЛУПОСТ, прощавай за грубизмите, не са отправени към тебе. ooooh! ooooh! ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 477
Абсолютно същият проблем имам и аз с Пощенска банка.От януари чакам ПИН кода.Два пъти са го изпращали по пощата.Уви, до мен така и не достигна.След 10 пъти ходене и разправии в банката пуснах поредната молба.Този път обаче ще отида лично да си взема кода от клона на банката.Съветвам тe и ти да постъпиш така.Иначе рискуваш да си чааакаш от пощата да ти го донесат... ooooh!

# 25
  • Мнения: 5 370
Ама как по пощата, бе, хора, оле, не ви разбирам. ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 11 116
И аз се прецаках с тях, но все пак получих ПИН-а по пощата !
Останах шокирана, ПИН код в обикновено писмо, обадих се да ги питам как е възможно, любезна госпожа ми каза че практиката им била такава ....  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 300
Еми когато ПИН-а се движи отделно от картата какъв е проблема?
С куриер ги пращат ПИН-овете , честно казано спред мен е ОК. За да стане някакъв сакатлък трябва 1во да имат и картата ( или най малкото номер+ дата на валидност+име) и пликът с ПИН-а да е отварян.

# 28
Ами остава тези от Вас, които имат кредити или кредитни карти на Пощенска банка, следващия път, когато ви се обадят, че имате просрочена вноска, да им кажете " Е как бе хора, пратих ви кинтите по пощата...Такава ми е практиката. Сори пичове, търсете си ги от тях. нали сте роднини" Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 370
Еми когато ПИН-а се движи отделно от картата какъв е проблема?
С куриер ги пращат ПИН-овете , честно казано спред мен е ОК. За да стане някакъв сакатлък трябва 1во да имат и картата ( или най малкото номер+ дата на валидност+име) и пликът с ПИН-а да е отварян.
А сакатлък може да стане, уверявам те. Особено ако е с нормална поща, както е било в случаите.
Какъв е проблемът да навържа 1 и 1 и да разбера, че това касае Иван Петров Попов от първия етаж? А карти се губят и се крадат.

Общи условия

Активация на акаунт