Ламинат или мокет?

  • 4 900
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Привет! Искам да чуя и вашето мнение по въпроса какво да сложим в спалнята.Средствата ни към момента позволяват да ограничим избора до ламинат или мокет. Мъжа ми ме навива за мокет ама аз нещо  smile3506 Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително newsm51

# 1
  • Мнения: 8 999
Никога не бих сложила никакъв мокет никъде вкъщи! /Ей, много отрицания натрупах/ От двете категорично бих избрала ламинат.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Ламинат ако искаш да не спиш в прахоляци.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 706
У нас е омокетчено навсякъде - няма по-гадно нещо. Събра прах и мръсотия постоянно. Сложи си ламината и ако искаш после си постели малки килими отстрани, където стъпвате до спалнята.

# 4
  • Мнения: 606
  И питаш??
  А как ще го чистиш?
  А като почне да те тресе статично електричество?

# 5
  • Мнения: 3 770
може да съчетаеш и двете,но мокета да е малко.в спалнята имам мокетен килим върху ламината и го махам през лятото.килима е малък.
може да го погледнеш как съм го направила:

http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=didizaf&aid=5 … 84209353349149778

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ламинат Peace
Мокет не бих сложила никъде Naughty

# 7
  • Мнения: 686
Ламинат, определено!

Мокетът, колкото и да го чистиш, ще събира прахоляк, акари и за спалня въобще не е подходящ!

# 8
  • София
  • Мнения: 11 716
Ламинат.

# 9
  • Мнения: 5 393
Ламината е по-малкото зло от мокета, макар, че и двете настилки не ми харесват.

# 10
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не бих сложила мокет никъде. Ужасна настилка.

# 11
  • Мнения: 165

 диди69 страхотна спалня!

# 12
  • Мнения: 129
естествено, че ламинат  Peace поддръжката му е хилядократно по-лесна  Grinning на остъкления си балкон съм сложила един мокет ....... жива да не бях  #2gunfire няма да казвам какви методи използвам за почистването му и колко време ми отнема ... и това при положение, че на балкона не се излиза кой знае колко често  ooooh!
слагай ЛАМИНАТ  Hug

# 13
  • Мнения: 3 641
Определно ламинат. В офиса сме с мокет. Вече имам алергия от прах, набива се в него и няма изчистване. Ужас Sick Много трудно се премахват петна от каквото и да било ooooh!

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Твърдо съм ЗА ламинат! Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 170
Определено ламинат.
Почиства се много лесно и бързо, а като отделите отново средства ще може и лесно да сложите килим.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 39 782
И у нас сме с мокет и в хола и в детската. Няма по-непрактично нещо от мокета. Набива се прах, прането е една голяма одисея. Държал по-топло, но какво от това.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Ламинат.
Сто пъти по-бързо и лесно се чисти, не събира прахоляци.

# 18
  • Мнения: 3 782
Ламината е по-малкото зло от мокета, макар, че и двете настилки не ми харесват.
Това е интересно, ти какво предлагаш като алтернатива Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Твърдо съм за ламинат. По-лесен е за подръжка.

# 20
  • Мнения: 122
От двете - ламинат.
Ще ти е лесно за почистване и няма да ти събира прахоляци.
Не се чуди ама никак.

# 21
  • Мнения: 3 770
10х , Rakovina  newsm03

# 22
  • Мнения: 2 211
Мокетът вече е отживелица. Ламинат е по - добре.

# 23
  • Мнения: 5 393
Ламината е по-малкото зло от мокета, макар, че и двете настилки не ми харесват.
Това е интересно, ти какво предлагаш като алтернатива Thinking

Паркет или дюшеме. Но са по-скъпи, а авторката пише, че в момента средствата им са ограничени, затова не ги предлагам като вариант.

# 24
  • Мнения: 3 782
Може ли да ми кажеш нещо повече за дюшемето, надявам се авторката да не се разсърди, че разводняваме темата. Просто на нас ни предстои цялостен ремонт и живо ме интересува. Три от стаите са с дъски, само ще ги изциклим и ще ги лакираме, доста са запазени, за другите се чудим. Твърдо не искам мокет, нито пък плочки.

# 25
  • Мнения: 1 107
Определено ламинат....майка ми нарича мокета "брашнян чувал"...защо ли? Wink

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 140
Мокетът не е добра идея. Naughty

# 27
  • Мнения: 1 800
При нас е с мокет (така  купихме), няма изчистване, дори и след 20 минутно чистене с прахосмукачка, пак има боклуци по него. Нямам търпение да го сменим това лято.

# 28
  • Мнения: 5 393
Може ли да ми кажеш нещо повече за дюшемето, надявам се авторката да не се разсърди, че разводняваме темата. Просто на нас ни предстои цялостен ремонт и живо ме интересува. Три от стаите са с дъски, само ще ги изциклим и ще ги лакираме, доста са запазени, за другите се чудим. Твърдо не искам мокет, нито пък плочки.

Ами какво да ти кажа- естествен дървен материал си е. Винаги е за предпочитане. Ламината ми стои много изкуствено, освен това държи студено.Под дюшемето се слага изолация и след това се реди.Запазете дъските, няма да сбъркате Peace

# 29
  • Мнения: 1 175
Наистина ламината държи по-студено от мокета.Но аз мокет не бих сложила.Това нещо няма изчистване,постоянно е набито с прах.Кошмар.Не препоръчвам.

# 30
  • Мнения: 73
Много благодаря за съветите! Определено ще е ламинат и евентуално някакво килимче, което е по-лесно за поддържане.

# 31
  • Мнения: 5 178
Ламинат !!!
Акари в спалнята не ти трябват, дюшеците въдят достатъчно

# 32
  • Мнения: 2 591
при тази дилема аз определено бих избрала ламинат  Peace

# 33
Ламинат за спалнята е по-добре отколкото мокет, няма да задържа толкова прах по себе си.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 397
Ламинат  Peace
В спалнята преди имахме мокет е няма по гадно нещо от него, вярно по топло е през зимата ама какъв прахоляк се набива  ooooh!

# 35
  • На село
  • Мнения: 873
Мокет в никакъв случай. Достатъчни са ми няколко седмици в годината да се радвам на дебели и красиви мокети по хотели в чужбина - там изглежда ги слагат само за да "обират" шума.

# 36
Ами какво да ти кажа- естествен дървен материал си е. Винаги е за предпочитане. Ламината ми стои много изкуствено, освен това държи студено.Под дюшемето се слага изолация и след това се реди.Запазете дъските, няма да сбъркате Peace
[/quote]
Ламината е по-малкото зло от мокета, макар, че и двете настилки не ми харесват.
Това е интересно, ти какво предлагаш като алтернатива Thinking

Паркет или дюшеме. Но са по-скъпи, а авторката пише, че в момента средствата им са ограничени, затова не ги предлагам като вариант.

Здравейте, реших и аз да се включа. Пред алтернативата ламинат или мокет - разбира се - ламинат. Но той също събира много статично електричество и респективно прах...непрекъснато под мебелите и в ъглите се събират т.нар. "прахови зайчета". Затова най-добрият избор, според мен, е паркет, естествен материал, добър изолатор, не трака като ламината....Относно цените - в КАНОР предлагат естествен паркет с 5-6 лева по-скъп от качествен ламинат. Паркетът е немски и много качествен, евтин е, защото е с нестандартни размери. Купих си от там буков паркет, сложиха ми го преди 2 месеца и съм страшно доволна. Поддържа се изключително лесно. Сега им видях новия сайт и виждам, че има още по-голям избор от преди. Ако ви е интересно - разгледайте го - ще останете доволни
http://www.kanor.bg/

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Л А М И Н А Т ! Поддържа се лесно, не се набива прах...

# 38
  • Мнения: 2 116
Л А М И Н А Т ! Поддържа се лесно, не се набива прах...

Определено!  Peace Peace Peace

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Три от стаите са с дъски, само ще ги изциклим и ще ги лакираме, доста са запазени, за другите се чудим.
И аз се извинявам за оф-топика, но от какъв материал е дюшемето?
Обикновено по-старите са от мек (чамови) и се нараняват лесно. Не обичат много размествания на мебели (с тътрузене), както и тънки токчета Wink.
Ако някъде са се отворили по-широки фуги между дъските, пренаредете поне там. И задължително фугирайте, не е много популярно, но си струва.
Ако прецените, може да лакирате с матов лак, стои много по-естествено. Но това вече е въпрос на вкус Peace.

# 40
Момичета, сгади ми се живота, когато махах мокета #Cussing out! Ужас! Да не ви казвам каво имаше отдолу, да не говорим, че се наложи да къртят основата - така беше залепнал на места.... Въобще не се съмнявайте в избора - ламината се поддържа лесно, маха се лесно, чисти се лесно. Но аз бих избрала паркет Grinning, все пак естествено е. Разглеждах сайтовете и има наистина страхотни неща

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 14:13 от Vache

# 41
  • Мнения: 463
Мокетът се поддържа трудно. Наистина е приятно да можеш да ходиш бос и да ти е мекичко като стъпваш, но се набива  прах и много трудно се почиства. Ламинатът определено смятам за по-доброто решение.

# 42
  • Мнения: 2 336
Ламинат  Peace Peace Peace

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Ламинатът определено е по-доброто решение.  Peace
Сегашното жилище е с мокет и няма да ви казвам за 3 години как изглежда  Sick , в новото даже не съм се и замисляла да слагам мокет  Naughty. Но се чудя още между ламинат и паркет  Thinking

# 44
  • Мнения: 3 453
Определено съм за ламинат Peace с този мокет се подържа трудно и колкото и да го чистиш винаги остава прах. Wink

# 45
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
1. паркет/дюшеме - дай доброто
2. ламинат
3. мокет
4. теракот - най-зле

# 46
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ламинат,може върху него малко килимче за уют.

# 47
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
или някоя по-голяма кожа ...

# 48
  • Мнения: 2 336
или някоя по-голяма кожа ...
идеално ще стане

# 49
  • Мнения: 281
Ламинат Hug

# 50
  • Мнения: 2 439
Ламинат, без нищо отгоре. Сутрин си правиш бърз фитнес със забърсване за 10 минути и толкова.

# 51
  • Мнения: 196
естествено че ламинат ...минаваш с прахосмукачката и парцал всеки ден за броени минути

# 52
  • Мнения: 281
Ламинат навсякъде,дори в кухнята и коридора.Има невероятно голям избор .

# 53
  • Мнения: 192
Никога ламинат!
В момента предлагат невероятни мокети, с голяма дължина на косъма. Не става въпрос за изкуствените произведения добре познати ни от БДС - апартаментите. Децата играят с удоволствие, лежат с часове по земята.
Почиства се с прахосмукачката също толкова лесно, колкото и ламината.
Естествено, говоря за спални, детски и хол. В кухнята, трапезарията, коридорите и стълбите - теракот или гранитогрес.

За мен няма по гадно нещо от ламината, абсолютно сте прави че се чисти и поддържа лесно, но също толкова лесно се поддържа и естествения паркет. А на крачетата е топличко, пък с ламинат след 10 минути ми е протекъл носа Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 092
Ламинат , разбира се!
Иска ли питане. Peace

# 55
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Твърдо за ламинат съм аз. Peace

# 56
  • Мнения: 106
У нас е омокетчено навсякъде - няма по-гадно нещо. Събра прах и мръсотия постоянно. Сложи си ламината и ако искаш после си постели малки килими отстрани, където стъпвате до спалнята.

И при нас так, но тъй като жилището не е нашо не мога да направя нищо по въпроса  Sick

# 57
# 58
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Абсолютно ЗА ламинат.Мокетът е,както казва моят мъж,развъдник на микроби.

# 59
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Както всички са казали ,най добрия вариант е ламинат Peace.Майка ми са  с мокет в спалнята и е нещо ужасно,много мръсотя събира и се чисти много трудно! Hug

# 60
  • Мнения: 1 925
Ламинатът е хиляди пъти по-добре от мокета. В къщи сме с мокет, защото сме под наем, толкова трудно се чисти и никога не може да е съвсем чисто, събира много повече мръсотия.  Peace

# 61
  • Мнения: 418
Ламинат разбира се. Вече подробно е обяснено защо.

# 62
  • Мнения: 532
В момента предлагат невероятни мокети, с голяма дължина на косъма...

Dembi или някой друг можеш ли да ни кажеш магазин за такива мокети, но от тези дебели и пухкави. Твърдо сме решили да сложим в спалните и детските стаи такъв, но за съжаление не можем да го открием.  Confused Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 282
Ламинат  Peace - чисто и достатъчно уютно.

# 64
  • Мнения: 1 526
Твърдо ламинат  Peace!
В моята стая, когато бях ученичка имаше мокет от тези пухкавите много хубав и мек.
Но почистването му, както вече е споменато е просто кошмар.

# 65
  • Мнения: 1 900
И аз съм твърдо за ламината. Много лесно се поддържа, а в момента има голямо разнообразие на цветове на пазара. Peace

# 66
  • Мнения: 3 153
Мокетът въобще не е опция според мен.

# 67
  • София
  • Мнения: 749
Мокетът въобще не е опция според мен.
newsm10

# 68
  • Мнения: 51
Съгласна съм с повечето момичета, според мен особено за мястото където спиш не е особено подходящо да сложиш мокет, всяка нощ ще дишаш прахоляци, защото колкото и да го чистиш той си събира мръсотия, не можеш да избягаш от това. 
А иначе има много хубави мокети на city design centre, ето ти линк: http://www.citydesigncentre.com/index_l.html, в офиса ни шефовете поръчаха  от там много яки има, но пак ти казвам не мисля, че за спалня е подходяща тази настилка Thinking

# 69
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
да няма да тупате мокета като ще лягате?
защо да не става за спалня, ако се чисти редовно не виждам да има проблем, а и повечето хотели са с някакви мокети.

# 70
  • Мнения: 3 830
По-добре ламинат Peace

# 71
  • Мнения: 3 219
Паркет Mr. Green

# 72
  • Мнения: 51
Е паркет принципно е най-добре Hug

# 73
  • Мнения: 1 103
И ние сме с ламинат супер доволна съм лесно и бързо се почиства  Peace

# 74
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не бих сложила мокет в сегашното си жилище. В нашите имахме такъв в едната стая, като се омъжих отидох на друг мокет. Това чудо НЯМА чистене, каквото и да го правиш. Косми, прах, мръсотии - всичко така старателно и трайно се набива в него, че просто е невъзможно да го махнеш от там. Да не говорим, че ако го лекьосаш хубаво с нещо - мастило, домашно вино и други подобни мощни оцветители, ще си гледате петното, докато не изтържете мокета от пода.
Ламинатът се почиства лесно, стои естетически по-добре, а като цена е дори по-евтин от мокета. Хубавите мокети гонят 30 лв., а за тези пари можеш да сложиш прекрасен ламинат. В допълнение към ламината на някои места може да покриеш с пътека или килим -  функционално за зимата.

Общи условия

Активация на акаунт