Ламинат или мокет?

  • 4 901
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 73
Много благодаря за съветите! Определено ще е ламинат и евентуално някакво килимче, което е по-лесно за поддържане.

# 31
  • Мнения: 5 178
Ламинат !!!
Акари в спалнята не ти трябват, дюшеците въдят достатъчно

# 32
  • Мнения: 2 591
при тази дилема аз определено бих избрала ламинат  Peace

# 33
Ламинат за спалнята е по-добре отколкото мокет, няма да задържа толкова прах по себе си.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 397
Ламинат  Peace
В спалнята преди имахме мокет е няма по гадно нещо от него, вярно по топло е през зимата ама какъв прахоляк се набива  ooooh!

# 35
  • На село
  • Мнения: 873
Мокет в никакъв случай. Достатъчни са ми няколко седмици в годината да се радвам на дебели и красиви мокети по хотели в чужбина - там изглежда ги слагат само за да "обират" шума.

# 36
Ами какво да ти кажа- естествен дървен материал си е. Винаги е за предпочитане. Ламината ми стои много изкуствено, освен това държи студено.Под дюшемето се слага изолация и след това се реди.Запазете дъските, няма да сбъркате Peace
[/quote]
Ламината е по-малкото зло от мокета, макар, че и двете настилки не ми харесват.
Това е интересно, ти какво предлагаш като алтернатива Thinking

Паркет или дюшеме. Но са по-скъпи, а авторката пише, че в момента средствата им са ограничени, затова не ги предлагам като вариант.

Здравейте, реших и аз да се включа. Пред алтернативата ламинат или мокет - разбира се - ламинат. Но той също събира много статично електричество и респективно прах...непрекъснато под мебелите и в ъглите се събират т.нар. "прахови зайчета". Затова най-добрият избор, според мен, е паркет, естествен материал, добър изолатор, не трака като ламината....Относно цените - в КАНОР предлагат естествен паркет с 5-6 лева по-скъп от качествен ламинат. Паркетът е немски и много качествен, евтин е, защото е с нестандартни размери. Купих си от там буков паркет, сложиха ми го преди 2 месеца и съм страшно доволна. Поддържа се изключително лесно. Сега им видях новия сайт и виждам, че има още по-голям избор от преди. Ако ви е интересно - разгледайте го - ще останете доволни
http://www.kanor.bg/

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Л А М И Н А Т ! Поддържа се лесно, не се набива прах...

# 38
  • Мнения: 2 116
Л А М И Н А Т ! Поддържа се лесно, не се набива прах...

Определено!  Peace Peace Peace

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Три от стаите са с дъски, само ще ги изциклим и ще ги лакираме, доста са запазени, за другите се чудим.
И аз се извинявам за оф-топика, но от какъв материал е дюшемето?
Обикновено по-старите са от мек (чамови) и се нараняват лесно. Не обичат много размествания на мебели (с тътрузене), както и тънки токчета Wink.
Ако някъде са се отворили по-широки фуги между дъските, пренаредете поне там. И задължително фугирайте, не е много популярно, но си струва.
Ако прецените, може да лакирате с матов лак, стои много по-естествено. Но това вече е въпрос на вкус Peace.

# 40
Момичета, сгади ми се живота, когато махах мокета #Cussing out! Ужас! Да не ви казвам каво имаше отдолу, да не говорим, че се наложи да къртят основата - така беше залепнал на места.... Въобще не се съмнявайте в избора - ламината се поддържа лесно, маха се лесно, чисти се лесно. Но аз бих избрала паркет Grinning, все пак естествено е. Разглеждах сайтовете и има наистина страхотни неща

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 14:13 от Vache

# 41
  • Мнения: 463
Мокетът се поддържа трудно. Наистина е приятно да можеш да ходиш бос и да ти е мекичко като стъпваш, но се набива  прах и много трудно се почиства. Ламинатът определено смятам за по-доброто решение.

# 42
  • Мнения: 2 336
Ламинат  Peace Peace Peace

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Ламинатът определено е по-доброто решение.  Peace
Сегашното жилище е с мокет и няма да ви казвам за 3 години как изглежда  Sick , в новото даже не съм се и замисляла да слагам мокет  Naughty. Но се чудя още между ламинат и паркет  Thinking

# 44
  • Мнения: 3 453
Определено съм за ламинат Peace с този мокет се подържа трудно и колкото и да го чистиш винаги остава прах. Wink

Общи условия

Активация на акаунт