Фалшива мама

  • 11 920
  • 110
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 246
matakosmata  Hug

# 106
  • Мнения: 10
   Здравейте момичета,искам и аз да споделя моето мнение.Скоро синът ми ще стане на 5г още не сме си казали истината са в прав текст,но оште като беше бебе аз му разказвах неговата история.Но и до днес когато си мисля за БМ нямам определено отношение към нея от една страна я укопявам от друга съм и благодарна за прекрасния дар и щастието което ни дари,макар че аз доста често забравям че не съм го родила аз.Скоро пътувайки с колата той ме попита:Мамо,какво правят самотните хора?Тези които живеят сами и си нямат дечица?Сарцето ми се сви,но пнеже винаги сме се опитвали да се даржим с него като с възрастен се стегнах и му казах,че има едни големи бели къщи вав които живеят дечица и самотните майки и татковци ги намират и дечицата вече са при мама и татко,тои ме попита:А Ти ходила ли си там?-аз му казах-"да" след малка пауза той каза и вие избрахте мен,защото сам най-хубавия.Да разбирасе,защото ти си нашето момченце.Вечерта отново сам се върна на темата с друг вапрос-как се раждат хората,но много бързо смени темата,но все по-често си мисля за момента в който щтрябва да я спомена директно.

# 107
  • Мнения: 2 084
Защо я изрових?
Имахме си "диалогче".
Набара ме едното когато се правех на Шива след работа. Тъкмо бях кипнала млякото и омазала всичко и той нещо мрънка. Викнах му нещо, а той "ти не си ми майка, аз съм гладен, а ти не ми даваш да ям". Само търсех с кой да се скарам и ми се видя достоен противник, защото е речовит.
- Не съм, хайде обличай се отивай при майка си да те храни.
- Ти си ми баща. И още докато го казваше като ревна ама с какъв глас! И крещи "майка си ми".
Отговарям му "знам".
Че като почна едно викане и ми дръпна една реч, посинял от яд. Беше нещо от рода на какво било това безобразие една майка да говори така на детето си и направо вече не помня какво. Размахваше ми пръст и нямаше спиране. Аз се надвиквам с него как може едно дете така да говори на майка си. Накрещяхме се и той пита сега ще ми дадеш ли храна.
Изрових темата, и разказвам това, въпреки, че доста се смяхме когато след въпроса за храната пристигна другия и пита готова ли е храната и погледната от тази страна случката си беше за смешките. Явно тоя въпрос, въпреки, че го отрепетираме от доста време и го докарахме до смешната страна, няма да се реши със смешки. Явно откъм смешната страха, след 5 годинишна възраст не работи и той търси нови отговори и може би започва да има задръжки да говори за това, или още не може да формулира въпросите си. Явно момента на постепенното осъзнаване започва.

# 108
  • Мнения: 3 246
Калина, ние в петък имахме подобна случка, беше си загубил играчката в градината и понеже не му е за първи път, но това е тема за друг разговор, та му обяснявам че няма да носи играчки в градината докато не си намери своята, при което малкия казва "аз не искам родители", аз не го отразявам и си мълча, но последва "махай се от къщи" а аз кротичко отвърнах, че аз няма да се махна но той ако иска може да излезе, при което се запъти към вратата, но аз си знаех, че няма как да я отключи, та се върна и се разплака и се разбрахме колко много се обичаме.

# 109
  • Мнения: 1 843
Истината е, че с дете, което е осиновено по-голямо, тези ситуации са ужасяващо сложни.
Ако преди знаех, че има значение, то сега видимата разлика ме сковава на моменти.
Да кажа, че не се е случвало? Случвало се и точно затова знам...

Ужасът в очите не дете, което помни отлично реалността на "дома", поставя родителят в доста изискваща ситуация.
Боже, как ми се е искало и на мен да й кажа на моменти някои от горните фрази... понякога съм изпускала по нещо, именно, защото съм й майка... Но тя е още толкова несигурна и изпитва такъв ужас от изоставяне, че... ако изпадна в слабост и си позволя нормален родителски гняв... се проклинам месеци наред.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 444
Исках да изровя, някъде май имаше тема за "истинската майка", но не можах да я открия.
Защото днес Ирина ме шашардиса, остави без думи и направи най-хубавия подарък!

Пита ме: Ти знаеш ли пътя до **** (биологичната майка)?
Отговарям: Не, но когато станеш по-голяма и решиш, че искаш да я намерим, ще открием и пътя.
И разговора се завърта някак...
Тя ми казва, че иска само да й каже, че е направила грешка като я е оставила.

Не знам защо ми хрумва и доколкото успявам по детски й обяснявам, че е възможно тя да признае, че е сгрешила, че може да й се извини, но... може и да не се случи.
Тя ме гледа и за сетен път ме пита: Ти нали ще си с мен, защото, ако тя поиска да ме набие...
Приемам много сериозен вид и й казвам, че тази жена я е родила, че може да си приличат, че може би и тя е хубава като нея, но няма право да докосва детето ми, да го нагрубява и да го обижда и че, ако само посмее, аз ще бъда наблизо и ще скокна веднага за да й се скарам и т.н.

А Ирина ме гледа и казва с едно такова облекчение: Ох, добре, че най-сетне с Валя си имаме истинска майка...




Последното изречение ме разплака, направо не мога да спра капещите сълзи.Колко много означава това изречение и какво огромно признание е за теб като майка Дар.Не зная дали можете да усетите всичко, което носи в себе си така, както аз го усещам и разбирам чувствата на Ирина...............................наистина си прекрасна майка на щастливи и сигурни в теб деца

Общи условия

Активация на акаунт