Техники на приспиване!

  • 6 809
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Понякога заспива сам, понякога до баща си, а най-често на люлката. Никога не сме го носили на ръци за приспиване. Интересното е, че като по-малък си заспиваше сам без проблем, а сега по-рядко.

# 91
  • NL
  • Мнения: 520
Моята дъщеря си заспива сама.Преди нощният съм винаги гледам да е добре изморена от игри(за нейната възраст де) и да не е спала поне 2-3 часа преди това.Заспива винаги по едно и също време и винаги един час преди заспиването програмата ни е една и съща.От 19.00 часа я качвам горе в спалнята и си играем,после къпане-вече всеки ден,ядене,налко носене на ръце докато се уригне и в креватчето.Знае си какво следва и дори вече рядко мрънка като я сложа да спи.
По мои наблюдения за спокойно заспиване е хубаво детето да е само(ако е възможно) в стая.Да е тиха и без много дрънкулки по креватчето.Над нейното легло виси една музикална играчка но преди да заспи винаги я дърпам назад за да не се захласва детето по шарениите и да се кокори.Другото което забелязах е,че колкото по-продължително се приспива бебето,толкова повече се инатят да задремат.Първите два месеца кръста ме болеше от приспиване по 4 часа вечер и накрая чаааак заспиваше към полунощ.Лека полека съкратих приспиването,пореваваше но за около две седмици всичко си дойде на мястото.Сега като има  изградени навици ми се струва дори много по-спокойна.

# 92
  • Мнения: 1 763
В повечето случаи заспива сам. Гледа си играчките, говори им нещо и така. Но когато е по-превъзбуден или аз нямам търпение да заспи, за да изляза от стаята, го люлея в кошарата. На ръце не заспива. Колкото и да му се спи, докато не го сложа в кошарата, не заспива и това е. Никога не съм се старала да му създавам навици и други такива, проста така си му харесва.

# 93
  • Мнения: 1 691
Вечер се приспиваме с кърмене. Ако е много изморен, "кърменето" е съвсем символично: настанява се на гърдата и докато се опитва да засуче, вече е заспал. Ако не е чак толкова скапан от умора, се гушкаме половин час, разказваме приказка и накрая пак заспива на гърдата.
През деня като по-малък заспиваше в количката с много возене и люшкане, сега си спи в креватчето, като процедурата е същата като вечерта - приказка, игри, гушкане и гърдата.

# 94
  • по света
  • Мнения: 1 587
Сама си заспива,сега като по-голяма и давам книжка или списание да си разглежда.

# 95
  • Мнения: 985
сама в кошарата  Peace

# 96
  • Мнения: 1 146
В началото заспиваше, докато сучеше. След това се научи да заспива, докато обикалям стаята с нея на ръце.
Минахме и през периода, през който заспиваше самичка. А сега заспива с мен на нашето легло.

# 97
  • София
  • Мнения: 44 259
Мипрез различните периоди различно - първо сучейки, после с песни и танци, после само с прегръщане, после сам, сега с родител на спалнята...т.е. лягаме си всички и заспиване.....
А следобяд заспива в мен после го слагам на леглото или дивана и след малко се буди и пак в мен ......

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 296
Понякога на ръце, понякога до мен на спалнята... В повечето случаи с песен.  newsm46

# 99
  • Мнения: 354
Самичък в неговото креватче, целувам го за лека нощ и гася лампата.

# 100
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Всеки ден ритуала е един и същ...нахранва се...след 30-40 мин се мием, преобличам я и я слагам в кошарата...има 2-3 мин възражения и рев, но след като изляза от стаята си заспива сама.

# 101
  • Мнения: 607
Преди нощният съм винаги гледам да е добре изморена от игри(за нейната възраст де) и да не е спала поне 2-3 часа преди това.Заспива винаги по едно и също време и винаги един час преди заспиването програмата ни е една и съща.
По мои наблюдения за спокойно заспиване е хубаво детето да е само(ако е възможно) в стая.Да е тиха и без много дрънкулки по креватчето.Над нейното легло виси една музикална играчка но преди да заспи винаги я дърпам назад за да не се захласва детето по шарениите и да се кокори.Другото което забелязах е,че колкото по-продължително се приспива бебето,толкова повече се инатят да задремат.Първите два месеца кръста ме болеше от приспиване по 4 часа вечер и накрая чаааак заспиваше към полунощ...Сега като има  изградени навици ми се струва дори много по-спокойна.

   И аз имам същите наблюдения.

# 102
  • Мнения: 266
Тя си заспива сама.Като и се доспи я слагам в креватчето и тя се завива с одеалцето през очи,върти се малко и си заспива.

# 103
  • Мнения: 78
През деня на гърда, на ръце, сам зависи от настрението му, но вечер само на ръце.Голям зор.Баткото и той беше така,сега вече заспива сам. Чакам момента, в който и двамата ще си лягат и ще си заспиват сами  Laughing

# 104
  • Мнения: 1 701
Сама си заспива!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт