парички за бебо

  • 4 170
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 973
никога не съм си задавала този въпрос Naughty бебе се прави ако има желание Heart Eyes
бебе се гледа и евтино и скъпо Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 735
Всеки месец  е различно.Ако кърмиш е значително по-евтино.Ние нещо последните месеци се озорваме,но и от всеки артикул има и скъпо и евтино.Тъй като този месец реших да си пиша всичко за беба- ето ти нашата сметка,но има и алтернативи:
-пампеси-52лв/ползвам Памперс и Дайперс-има и доста по-евтини/
-пюрета-124лв/яде Хип и Семпер,но все пак има и  Ганчев,а след 9 мес. на детска кухня,а може и да готвиш/
-АМ-108 /но нашия АМ е срещу запек и доста скъп-та не сме критерий/
-каша-12лв/има и по-евтини-Слънчо/
-влажни кърпички-9лв
-салфетки,клечки за уши,танпончета-4
-мин. вода-5.6/може да преваряваш  чешмяна/
-изследвания-30
-лекарства-16.7
-играчка,блузка,кошара за игра-113
Последните не са задължителни,пък и не  са всеки месец.Първите месеци се купуват много неща като дрехи,шишета,повече памперси,после пюретата са скъпи,но най-важното е да си обичаш детето!Не мисли за сметки важното е да сте живи и здрави!

# 32
  • Мнения: 4 411
Подходът  ти е много разумен ,защото най-много боли ако се налага да лишиш дечко за това че са ти криви сметките .Но пък и няма как да предвидиш всичко ...а и цените препускат много  бързо.За това ние бяхме приготвили черна каса - поне към 1000 лв за екстрени случаи извън покупките и разходите за бебка.
    Най-важно е да си следиш добре бременността и да не пестиш от изследвания и понеже не всичко се покрива от касата около 200 лв ти трябват ако избереш /както мен/ да се довериш на лекаря на който се паднеш като дойде момента.
    За първоначалните креватче,количка ,дрешки.....има по пълни списъци няма да повтарям може да се вместиш в около 1500 лв,ако не придиряш много ,но ако наследиш нещо от приятелки сумата намалява .Вариант е и покупката на ползвани такива.
    Текущи разходи са памперси към 80,козметика 30,и отопление  +100  на мес . за по хладните месеци и то за една стая/съз забележката че кърмиш иначе още поне 100 за шишета и към 150
за мляко на месец/Общо кам 200 или съответно 350 месечно за първите месеци.
    За дете след 8-9 месеца разходите нарастват.Пампите в пакет намаляват наполовина и вече отиват по това перо отиват повече средства......ЩЕ продължа по натам ,че малката се събуди Grinning

# 33
  • Мнения: 4 784
Слава Богу, никога не ми се е налагало да правя сметка! Но да си призная честно, преди да родя си мислех, че ще са нужни много повече средства. Както са казали и другите майки, всичко зависи от това, по какъв начин ще избереш да го храниш, с какви пелени да повиваш, каква козметика да използваш, какви дрешки да купуваш...

# 34
  • Мнения: 931
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.
Peaceточно

абсолютно на същото мнение съм

# 35
  • София
  • Мнения: 3 064
Правилно са ти казали - може и с с 2, и с 200 и с...2000!

Моето дете е кърмено, пари за АМ почти не съм давала, памперси около 50 лв, дрехи сме получили доста от приятели с по-големи деца, както и колички, вана, бънджи. Пюрета ядеше около 3 месеца, което си беше разход, но може и без тях. Т.е., може да си ги приготвяш. Мокри кърпички почти не съм ползвала, мия го на чешмата. На пазара се продават куп излишни неща, ако имаш пари, се полъгваш да купиш какво ли не. Не съм правила точна сметка напоследък, но разходите по детето в момента не са повече от 200-250 лв. Това включва памперси, храна, някоя дрешка чат-пат. Сега ни чака покупка на обувки, но те не се купуват всеки месец.

# 36
  • Мнения: 1 931
Кой колкото си има. За дъщерята много не сме харчили. Дрешките основно от брат й. Само на кърма и единствено памперси взимахме до към 6-тият й месец.  После й сваря един картов например,то и това не е скъпо. После от кухнята започнахме да взимаме храна.Сега примерно памперсите са ми до към 30 лв, кухнята 20. През другото време си яде от нашата храна, готви се само такова каквото и децата да го ядат. От време на време взимаме сокчета, някое шоколадче или друго сладко, плодове, но тя не хапва много. Може и към 80-100лв. да излиза. Има месеци в които повече, други и с по-малко пари минаваме. Затова всеки си харчи колкото може.
Мокри кърпи въобще не ползвам, оказасе че не им понасят и само в краен случай.
Дрешките в началото много растат, но и всички познати, приятели подаряват и ние почти не сме взимали.

# 37
  • Мнения: 4 411
Така:след 8-9 месец разходите се увеличават.
пампи около100 лв месечно
пюрета и каши 100 /при положение че кърмиш и готвиш/
сирене,кашкавал, месо40
плодове и зеленчуци поне 100
вода 10
козметика 10-20
.....................................до тук 360 без дрешки и обувки,
на два м. обувки -50 лв
на 3-4 м дрешки/бельо 5лв+чорапогащник 4лв+анцуг 25лв ,поне 5 комплекта защото се цапат много=170/евентуално якенце 40 ОБЩО  200 ГОВОРИМ ЗА НАЙ-ЕВТИНОТО което най често е и некачествено


Не съм споменала лекарства не дай боже,играчки/излишен лукс/ и разходките където винаги отива по още някой друг лев

Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами ще кажа - памперсите са около 40 лв,
храна не изяжда за повече от         100 на месец, по груби сметки, вкл. плодове и зеленчуци.
остават                                                60 - някоя дрешка или извънреден разход.
                                                        ............
                                                           200 лв.

Вода не купувам, точа си от Княжево. Козметика почти не ползваме, само шампоан, при това 1-2 пъти седмично, не го мажа отдавна. Една паста за зъби, което е 7 лв, се ползва доста дълго. Обувки не купувам на два месеца, купих едни есента, чак сега му стават малки. Дрехи, както казах, доста получавам от приятели с по-голямо дете, от втора употреба също купувам. По разходките някой лев отива главно за мои глезотии, затова не ги броя. 30 ст. за солети спадат към перо храна. Въртележки и подобни атракции още не ползваме.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 735
Mamamari,МНОГО си права!И на мен не ми е ясно как се гледа дете с 200лв.Не може да се даде само 1 картоф!Детето трябва да яде разнообразна храна,която и като готвиш/по-евтиния вариант/ пак струва доста.И друго нещо,което ме подсети е касичката-всеки месец си заделям поне по 100лв. за всеки случай!

# 40
  • Мнения: 1 477
Около 250-300 лв.средно са ни разходите за детето.От раждането сме на АМ.Като го захраних разходите се увеличиха.Аз му готвя(което не е по-евтино от държавната кухня).Като сложим памперси, мокри кърпи и козметика...Плюс някоя дрешка и играчка(аз не ги смятам за излишно харчене Naughty)...В общи линии  си е отговорност, но определено приятна  Flutter За детето никога не се замислям да харча.Като харесам нещо просто му го взимам.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 522
Памперси - около 70 лв. на месец
Ако кърмиш и всичко ти е наред с кърмата за яденето няма да имаш разходи. Пиша ти това, защото аз наример пия чай на Хип за кърмачки и той струва 6.40 кутията, а свършва бързичко. Ако си купиш 4-5 за месеца пак е по-добре от кутиите с АМ.
Дрешките поне в началото не е нужно да са кои знае коко скъпи и ефектни. Трябва ти предимно много бодита, ританки (за преобличане) и по-плътни гащеризончета (например от плюшените или поларени) ако е зимно бебе. Поне едно космонавтче , плътна шапка и ръкавички и сте готови за навън за разходки. Естествено ти трябва и количка, но тя поне е еднократен разход, както и креватчето. С други думи около 200 лв. ти е бебчето на месец дори и да включиш едно разболяване например. Засега стига, че много се отплеснах. Както са ти писали и другите мами - бебе се гледа и с много и с малко пари, важното е много да си го обичкаш.


# 42
  • Мнения: 4 411
PocuTa ,това  за излишното харчене беше ирония Tired .
    София,много те моля би ли ми написала седмичното меню на детето си ,както и цените и местата от където пазаруваш!
100 лв за храна на месец Shocked ако това е възможно информацията би била изключително полезна и не само на мен.
       За водата говорих с педиатър и той ми обясни,че е крайно нежелателно на деца под 4-5 год. да се дава минерална заради състава и.Все пак нали целта е да отгледаме здрави деца!Може чешмяна,но нашата е направо жълта и не смея.
        За обувките моето хлапе сега прохожда и едвам не си оплита крачетата с нейния си номер Grinning, няма начин да не пада и да се почувства сигурна с по-голям номер, а и после би се спъвала и падала .Ако някой смята че е удобно и добро това предложение нека първо го пробва върху себе си  newsm78,макар да е в далеч по изгодна позиция поне е стабилен .

# 43
  • по света
  • Мнения: 1 587
Може би около 500лв.,незнам не съм правила точна сметка.

# 44
  • Мнения: 1 477
PocuTa ,това  за излишното харчене беше ирония Tired .
Hug

Общи условия

Активация на акаунт