парички за бебо

  • 4 165
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 479
mamamari, права си, че компромиси с качеството на храната не бива да се правят, но пък не е задължително обувките на детето да струват 50 лв., при положение, че тези на майка му са 40 лв. да речем. Има и по - евтини обувки, а и дрехи, при това не е задължително всеки месец да купуваш (да не говорим, че все някой подарява). Памперсите може да не са 100 лв. - има и на ниски цени (лично аз не съм спестявала от там, но пък мои познати са го правили - зависи от възможностите в момента). Чудя се и какви са тия плодове и зеленчуци за 100 лв. Thinking, не ми се струва реално, освен ако не поръчваш на детето грозде през януари примерно...След 8-9 месеца има детска кухня и пак не е задължително да даваш 100 лв. за каши и пюрета, ако се отразяват зле на бюджета. Не съм теглила чертата, за да кажа точно с колко съм ги гледала, но определено не вярвам и 400 лв. да се събират на месец за двете ни деца.

# 46
  • Мнения: 117
Общо взето ни излиза около 200-250 лв месечно. Това за храна и памперси. Иначе дрешките повечето са накупени от бабите, но пък тях ги купуваш на тримесечие, не са някакъв постоянен разход..

# 47
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.[/b]
Peace Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 403
Може би о/о 2000 би бил удачен семеен доход за семейство с бебе.
newsm10

# 49
  • Мнения: 492
Между 250-300лв ни е разхода за детето месечно. Не смятам парите за дрешки и играчи - там вече може с много, може и с малко, но основните разходи за храна, памперси, мляко и тн. са толкова.

# 50
  • Мнения: 681
Абе какво да ти кажа,зависи.Нали знаеш,че човек знае 2 и 200.Та кой както може.

# 51
  • Мнения: X
Така:след 8-9 месец разходите се увеличават.
пампи около100 лв месечно
пюрета и каши 100 /при положение че кърмиш и готвиш/
сирене,кашкавал, месо40
плодове и зеленчуци поне 100
вода 10
козметика 10-20
.....................................до тук 360 без дрешки и обувки,
на два м. обувки -50 лв
на 3-4 м дрешки/бельо 5лв+чорапогащник 4лв+анцуг 25лв ,поне 5 комплекта защото се цапат много=170/евентуално якенце 40 ОБЩО  200 ГОВОРИМ ЗА НАЙ-ЕВТИНОТО което най често е и некачествено


Не съм споменала лекарства не дай боже,играчки/излишен лукс/ и разходките където винаги отива по още някой друг лев

Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.
mamamari,ако разполагаш се едно майчинство/220лв в момента,до миналата година беше 180лв/,не само ще се вместиш в тая сума и ами и други разходи ще покриваш с нея.......и както са казали другите преди мен-всеки се простира според възможностите си.Слава богу аз не разчитам само на майчинството/то и не ми го превеждат,де..ама това е друга тема/,но никога не съм имала 100лв месечен разход за памперси.....първо защото купувам по-евтини/но не по-лоши като качество/ и защото само първите месеци потреблението е по-голямо/с порастването на детето намалява бройката дневно,нали?/,кърпички също ползвам не от най-скъпите/а за да ми е по-евтино купувам от склад-а и там има всичко за бебето,та не губя и време/,кърмила съм-пари за Ам и шишета не съм давала,но и като съм купувала шишета знам,че има и от 2 има и от 20лв....като в общи линии вършат една и съща работа.Пюрета също съм купувала малко-предпочитах да готвя/което почти не е натоварвало допълнително семейния бюджет-все пак храна се купува и приготвя и за останалите му членове-така,че сиренето,кашкавала,месото и др. са само малко повече от обичайното/,козметиката се харчи бавно...и дори и по-скъпа да е,се купува през няколко месеца...дрехи,ако има кой да ти подарява и да ти дава-също не се налага много да купуваш/а и там също може да се намерят прилични дрешки на сносни цени-с повече обикаляне....тук във форума има доста идеи откъде да си облечеш децата -На пазар,Продавалника..аз например си пазарувам от Ла Редут и определено съм доволна/,на разходка и без дете да излезеш-разходите пак ще си ги има-аз даже като съм с децата харча по-малко....щото се гоним по парковете и там почти няма къде.......да не продължавам,но който търси намира начин,хем да се вмести в бюджета си,хем да не лишава децата си и да прави компромиси.А и щом майките с повече от едно дете се справяме,както и майките на близнаци,самотните майки,майките с болни дечица-значи не е толкова страшно и неосъществимо.Най-важното е,че деца се гледат с желание и любов......и никога не се правят предварителни сметки,щото не се зане какво ще стане в действителност.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:47 от Анонимен

# 52
  • София
  • Мнения: 276
Когато си търсех куче... посещавах един кучешки форум и най-честия въпрос беше това... Колко е месечната издръжка за него... Сега обаче за бебе... ми се струва малко глупаво да се питаш.. От месечната издръжка на едно бебе ли ще решиш да си имаш?! Откакто съм се осъзнала като човек и откакто си мисля за бебе, и искам да съм майка живея и с мисълта, че ако е нужно аз ще живея като куче, за да може детето ми да не е лишено от нищо... Никога не съм помислила колко пари точно на месец ще харча за него... Не се ли страхуваш да си направиш сметката предварително? Все пак често Господ ни се смее точно докато си правим планове... ние предполагаме той разполага... не знам стреснах се като видях въпроса ти... newsm78 #Crazy

Защо нападате момичето?
Най-любезно ви пита, хубаво е че мисли в переспектива и се информира.
Разходите никак не са малки, за това е хубаво човек да е подготвен, каво лошо има да попита?

Като не можете да дадете мнение( поради някакви причини) защо се заяждате?

А на въпроса: Първата година разходите ще са по-големи 300-500 лв/ на месец, в зависимост каква марка козметика, пампеси, дрешки, ...и не на последно място- пюрета ще ползвате.
 Като минете на обща храна, тогава разходите за пюрета ще се редуцират. А, ако нямате възможност за скъпи пюрета,може и да правите домашни на бебо...това даже е за предпочиане, ако имате качествени продукти.

Може и с малко Може и с много, важното е да има много обич!

# 53
  • Мнения: 679
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.

Това е и моят отговор. Все още давам много малко пари за дрешки, основно бодита купувам, защото никой не му взема, но от към други дрешки имаме в излишък дори.

# 54
  • Мнения: 779
Преди да родя,като прилежна мама си бях накупила най-хубавите и маркови аксесоари,козметики,дрехи,биберони,кошари,колички и какво ли още не,които се продават за едно бебе ... newsm03
И всички доволни притихнахме,в  очакване на невероятното събитие!Бях си приготвила и 500 лв за акушер-гинеколога,който трябваше да ме  разроди нормално....
Не щеш ли обаче,онзи се оказа пълен некадърник и УМОРИ напълно доносеното ми и здраво бебе! smile3514
От тогава до днес (почти 10 месеца )със съпруга ми сме дали над 5000 лв за лекари , изследвания,пътувания,консултации и невролози,та ни се зави свят едно хубаво и всички планчета дето си правехме ,станаха на пух и прах!
ТАКА,ЧЕ ако си решила да имаш бебка-не се чуди,а просто се моли да е живо и здраво!Мохабетите с паричките ги зарежи!Все му се намира края и винаги човек се наглася някакси според ситуациата!!! Wink
БЛАГОДАРЯ СЕ НА БОГА И НА ВСИчКИ ИСТИНСКИ ЛЕКАРИ ,А НЕ ТЪРГОВЦИ И БИЗНЕСМЕНИ,чЕ ДЪщЕРЯ МИ СЕ ОКАЗА СИЛНА И ПРЕУДОЛЯ ПРОБЛЕМИТЕ!Чак сега (макар и толкова късно), се чувствам щастлива мама на бебе ,а Парите -ми те ми си  стигат! Peace

# 55
  • Мнения: 4 410
Мами,момичето пита колко е нужно на едно дете за месец ,а много от вас се втурват да и пишат как едва ли не може без нищо  Rolling Eyes и как децата някак ще поминат и без това ....и без онова.... Ми то в Сомалия деца оцеляват и с много малко ,но аз мисля че темата е за друго.А  именно  с колко ще отгледаме дете  без да се налагат компромиси.
Упреквате ме че 50 лв са много за обувки ,да но това са КАЧЕСТВЕНИ обувки които няма да развалят крачето на детето , 100 ЛВ били скъпи пампи ....е да ама от евтините бебка се изрива newsm78, 100 били много за полдове и зеленчуци ... а вие от къде изтисквате сок ?Моето дете според мен има нужда и заслужава всеки ден прясно изцеден сок освен зеленчуците в храната.
Много били парите за пюрета и каши ....ами детето ги обича защо да го лишавам?
А най-много се чудя защо все завъртате натам че трябва да е достатъчно 220 понеже видите ли толко било майчинството .
Особено ме подразни коментара на Люба ,че видите ли нейните деца трябва да са облечени от Ла Редут ,а на другите .... може и от Продавалника Shocked...Как да го разбирам това?Ти къде в тази тема прочете някой да се е оплакал че не му стигат парите? Въпросът е съвсем друг прочети пак!
И моля не пишете от името на други дето с 220 сега си гледат децата и са щастливи от това.
Моята цел е да покажа ,че  отглеждането на дете отнема много средства и  трябва да се погрижим за това предварително за да не изпадаме в изключително не леката ситуация да се чудим  как да се вместим в майчинството.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 122
Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
Средно статистическо бебе се гледа с около 200-250 лв. на месец
Разхода се качва, ако храниш с АМ, въвели сте пюретата, кашите, започнали сте да купувате обувки, по-големи играчки, ако детето се разболее и пр.


Точно така е...общо взето както се казва гледа се и с 2 и с 200 според джоба Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 3 064
PocuTa ,това  за излишното харчене беше ирония Tired .
    София,много те моля би ли ми написала седмичното меню на детето си ,както и цените и местата от където пазаруваш!
100 лв за храна на месец Shocked ако това е възможно информацията би била изключително полезна и не само на мен.
       За водата говорих с педиатър и той ми обясни,че е крайно нежелателно на деца под 4-5 год. да се дава минерална заради състава и.Все пак нали целта е да отгледаме здрави деца!Може чешмяна,но нашата е направо жълта и не смея.
        За обувките моето хлапе сега прохожда и едвам не си оплита крачетата с нейния си номер Grinning, няма начин да не пада и да се почувства сигурна с по-голям номер, а и после би се спъвала и падала .Ако някой смята че е удобно и добро това предложение нека първо го пробва върху себе си  newsm78,макар да е в далеч по изгодна позиция поне е стабилен .

Ами виж, трудно ми е да ти дам седмично меню, но има два пъти на ден нещо сготвено, той вече яде обща храна.  Случва се и да яде бисквити с кисело мляко или овесени ядки, или каша. Някакъв плод задължително, месо, риба. Той по принцип не яде много в момента, де. Още го кърмя. Тази сметка съм я направила грубо, защото не пазарувам отделно за него. По едно време беше на детска кухня, тя струва 50 лв на месец, още толкова за пресни плодове и други дреболии, ето ти ги 100. За 40 лв купуваш грубо към 20 кг плодове - е, кога ще ги изяде едно дете на година.

Водата в Княжево е слабо минерализирана и е подходяща за деца.

Обувките не е задължително да са 50 лв, аз купувам от аутлета на Колев и Колев, където са с 20-30% намаление.

Та така... абсолютно е възможно.

# 58
  • Мнения: 2 479
Мила mamamari, ето го поста на авторката:
изобщо не съм наясно колко е месечната издръжка на едно бебче.
ето защо ви моля да споделите колко парички средно са нужни на месец за едно бебче,за храна,памперси,дрешки и всичко каквото е нужно.
бих ви била благодарна,ако ми дадете поне някакво насока.
Не виждам никъде въпросът да е колко пари трябват без да се правят компромиси, нито пък колко максимално можем да изхарчим.
На теб ти трябват повече, на други по- малко. Смятам, че авторката сама ще си направи необходимия извод дали да гледа детето си като сомалийче, или дали изобщо да има деца, в случай, че доходите на семейството са под 5 000лв. примерно на месец.  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 44 122
mamamari - за новородено и то кърмено например 200 лв са си ок, с пюретата - имаш избор  от 1, от 2 от 5...да готвиш ти, да го запишеш на ДК 20 лв на месец....

И да за по-големи покупки - нищо лошо и продавалник да се ползва...за колички, бебефони и т.н. което са големите харчове поклрай бебето...
Обувките - нека са 50 лв...но обувки не купуваш всеки ден все пак, а 1-2 чифта за сезона.... та да с 200-300 лв може съвсем спокойно и щастливо да се гледаа бебе, ест има извънредни разходи, но то за кого ли няма....със сигурност обаче някои хора и 2000 не им стига да харчат...а на бебето му е все тая дали панталонките са му за 10 или 100 лв чесно казано....

Общи условия

Активация на акаунт