парички за бебо

  • 4 164
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 44 122

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

кой го предполага...щото май майчинството е 2 години , а болничните по-малко????
Да,за това не се сетих  Peace Но все пак се дават някакви пари,които са си в помощ.Не е за подценяване,че имаш 2 години,в които ти изплащат някакви пари,за да гледаш детето си(били те 1000 или 200).

да пък има и хора като мен , на които нищо не им изплащат Wink
а истината е, че новородено се гледа лесно и сравнително евтино, но като стане дете става по-скъпо, ученик още по-скъпо, студент още по-скъпо....но всички мислят как ще се оправят само докато е бебе, а това са 1-2 години....
после евентуално и майката работи...(щото може пък да реши, че е лесно и да роди второ), но и разходите около едно поотраснало дете се вдигат....обувките са му по-скъпи, дрехите са му по-скъпи, храната му е по-скъпа, играчките повече (защото повече се и чупят),  колела, тротинетки, щурутии,  детето иска повече глезотиики навън, детска градина, там консумативи, отделни дрехи, по-често боледуване....и бла-бла....трябва да се мисли и за тези неща....а не само за памперсите и АМ....щото те са доста кратък срок....

Което не го отказвам за отказване на някой да има деца ест.....просто уважавам хората, които си правят сметка, а не просто - щом има любов, друго не му трябва на детето, ще го отгледам.....щото не е баш така Wink

# 91
  • Мнения: 756
Не мога да ти посоча цифра, но това е ,което харчим ние : две седмици  1 пакет от 72 бр.пелени на Памперс , ам на нас го изписват и у безплатно , но иначе е окло кутия и половина на седмица , тъй като му готвя с него/ кутия от 900гр./ , шишета -необходими са ти около 4 броя , ако не кърмиш , те се сменят на 6 месеца , биберони / зависи от детето / дрешке на 3 месеца около 100 паунда пълно зареждане , дори е в повече , пюрета мин. 5 на ден , аз му ги приготвям , а останлите големи покупки като обзавеждане , количка , шезлонги баня и т.н са наистина скъпи - това е ориентировачно.

# 92
  • Мнения: 4 753
Не е за подценяване,че имаш 2 години,в които ти изплащат някакви пари,за да гледаш детето си(били те 1000 или 200).

Предпочитам 1000....  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 275
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses

Добре че се появи твоя пост и още няколко свестни мнения.
В противен случай почти бях убедила себе си да направя аборт,
тъй като ИМА ВЕРОЯТНОСТ да не мога да осигурявам всеки ден на детето си прясно
изцеден сок от маракуя, португалски ябълки и гръцки портокали.  Embarassed

Познавам дете, което на 3 години е питало майка си ще може ли тая седмица
да купят сирене. Не си го пожелавам, както и на никой от вас.
Но знам, че това дете порасна здраво, умно и ...представете си - обичано.

# 94
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 95
  • Мнения: 479
Не успях да изчета всичко написано, но ми се стори, че никой не е писал за лекарства.
Желая ти да ти е здраво, че само за три дни съм дала 150 лева и то не е за кой знае какво. В нашето семейство най много пари отиват в аптеката (4-500лв/мес). Като се разболее детето какво да правя или пък аз и таткото? Няма начин да се спести от изписаните лекарства. Кокото и да се опитваме да се предпазваме, да се каляваме еми кекави сме  Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 1 524
Баба знае две и двеста. Най-важното е обичта и здравето.
Сметки не правя, простирам се по чергата си. Понякога е къса, понякога дълга.

# 97
  • Мнения: 625
бебе на годинка:
памперси-50лева
пюрета,каши-50(най-много)
дрехи-40(най-много)
мляко-60(най-много)
Ето ги само 200 кинта Peace
Всички други разходи си ги имаме така или инче.Но няма да ги кажа колко са(не ги знам)Въпроса е че нещата точно за бебето са толкова.В началото повечко.Не съм кърмила и са били може би 300(тогава пък ги е нямало кашите и пюретата) Peace

Общи условия

Активация на акаунт