парички за бебо

  • 4 188
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 242
Като изключим първоначалните покупки (нашите бяха около 500-600 лв)..
До към 6тия месец - 30 лв месечно за памперси + 100-200 лв общо за дрехи и козметика..
6-7-8 месец - по 30 лв на месец за памперси + 20 лв за пюрета, макар че го хранех предимно с домашни.. + 200 лв общо за дрехи и козметика..
8-13 месец -  по 30 лв на месец за памперси + 200 лв общо за дрехи, обувки и козметика + 50 лв за играчки
13-22м. - 50-100 лв на месец за дрехи, обувки и козметика.. + 100-200 за играчки.. (памперсите ги махнахме)
Това са основните ни разходи за дребен Simple Smile Ако не броя храната (аз му готвя)..
За лекарства (да чукам на дърво) пари не съм давала - лекувам го изключително с хомеопатия - досега таксите ни за преглед са били общо 75 лв откак се е родил (3 пъти)..
Винаги съм обличала детето си с качествени дрехи, най-вече от чужбина (просто не е нужно да са купища и да ги облича по 1-2 пъти..), козметиката му е от най-добрите медицински и винаги съм го хранила максимално разнообразно.. Играчките му също са предимно маркови Peace
Общият ни доход е 600 лв, но винаги е бил повече от задоволен.

Не разбирам защо си мислите, че за да се гледа бебе трябват хиляди..
Ако сега имам 2ро дете - до 2 годишна възраст повече от пари за памперси няма да ми трябват..

# 76
  • по света
  • Мнения: 1 587
Виждам че се заформя спор и нека авторката на темата да изясни за какви средства става въпрос.Имам в предвид че тя вероятно пита колко струва ако детето да има негови дрехи,да не си притеснява от марката памперси,козметика и т.н.

# 77
  • Асеновград
  • Мнения: 45
И аз не мога да кажа точно ,
обаче е по-малко отколкото очаквах .Имам разходи за храна , козметика и памперси.В началото му подариха толкова много дрехи , че някои останаха необилчани изобщо , скоро направихме кръщенка и отново получи много дрехи.Играчки също има много , които са му подарък.Ние обаче имаме късмета кумовете ни да са с малко дете , тъкмо решим да купим нещо по-голямо като столче за хранене , стол за кола или лятна количка и те ни подаряват техните.

# 78
  • Мнения: 2 478
Много повече пари даваме всеки месец за ток,вода,телефон,данъци и бензин,отколкото за детето.
Незнам точно колко е месечния ни доход,но не съм усетила някаква разлика от това колко сме харчили преди бебо и след неговото раждане.Лично според мен не са чак толкова големи разходите за едно дете.Аз съм от тези майки,за които говорите дето купуват от скъпите кърпички,пелени,шишета и козметика.Да ама тези неща не се купуват всеки ден.Детето ми ходи на детска кухня за около 40 лв на месец.Рядко купувам и дрешки.След първоначалното купуване-дрехи,одеалца....после по-рядко се пазарят така на куп детските неща.По празниците ни подаряват толкова много дрехи,играчки и приспособления за детето,че наистина няма нужда от други.
Но мили бъдещи мами,с риск да се повторя,ще ви кажа че детето се гледа преди всичко с всеотдайност и любов.Всичко друго е безмислено,ако бебето не получава цялото внимание от мама.  loveuuu 

# 79
  • София
  • Мнения: 44 245
В_и_В_и - И сина ми е с АД, но чак да са толкова скъпи кремовете....
Стелатопия крема (който е ужасен) беше към 25-30 лв не помня, но стига за 2 месеца.
Ние главно се мажем с линола - олио за къпане 10 лв, линола фетт крем 12 лв или линола уреа 15 лв....но и двата крема също за повече от месец ни стигаха....
Сега вече като е почти отшумяло купувам на хип - тоалетно мляко 10 лв, гел за къпане 10 лв...а са огромни Wink
 Не е толкова скъпа козметиката....

# 80
  • София
  • Мнения: 3 064
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses

Подкрепям това мнение Peace

# 81
  • Мнения: 1 898
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Поздравления за хубавия пост.   bouquet

# 82
  • Мнения: 1 477
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses
smile3501

# 83
  • Мнения: 19 338
към всички бъдещи мами   (......)
Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
....
Hug


Angel_Dust, при нас мазането е сутрин и вечер и през деня краката. На месец ни трябва 400г крем,понякога повече. В БГ с  разните Мустели не сме мазали, но ми бяха изписвали Дермалибур по 30лв, а е малка опаковка.Сега се мажем с някакви бъркочи, 200г тук струват 37евро, но поне касата ги поема.

# 84
  • София
  • Мнения: 431
Ако детето е здраво (искрено ти пожелавам децата ти да са живи и здрави и да нямаш никакви проблеми с тях), човек може да избира между по-скъпите и по-евтините неща, според възможностите си. Но в общи линии, разходите са си значителни.

# 85
  • Мнения: 1 428
Около 400 лв. за сега.

# 86
  • Мнения: 4 753
Точна сметка не съм правила, но е по-лесно, отколкото си мислех преди да родя. Наистина разходите за бебето си ги има, но пък разходите за заведения при нас се сведоха до нула, не се храня навън през обедните почивки, защото естествено не ходя на работа, дрехи не си купувам, защото ходя предимно на разходки из квартала и може да съм неглиже. Т.е.засега не виждам разлика с предишното ни финансово състояние, не се налагало да ограничаваме детето или пък себе си.

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning

# 87
  • Мнения: 6 443

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 44 245

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

кой го предполага...щото май майчинството е 2 години , а болничните по-малко????

# 89
  • Мнения: 6 443

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

кой го предполага...щото май майчинството е 2 години , а болничните по-малко????
Да,за това не се сетих  Peace Но все пак се дават някакви пари,които са си в помощ.Не е за подценяване,че имаш 2 години,в които ти изплащат някакви пари,за да гледаш детето си(били те 1000 или 200).

Общи условия

Активация на акаунт