парички за бебо

  • 4 166
  • 97
  •   1
Отговори
изобщо не съм наясно колко е месечната издръжка на едно бебче.
ето защо ви моля да споделите колко парички средно са нужни на месец за едно бебче,за храна,памперси,дрешки и всичко каквото е нужно.
бих ви била благодарна,ако ми дадете поне някакво насока.

# 1
  • Мнения: 1 054
Когато си търсех куче... посещавах един кучешки форум и най-честия въпрос беше това... Колко е месечната издръжка за него... Сега обаче за бебе... ми се струва малко глупаво да се питаш.. От месечната издръжка на едно бебе ли ще решиш да си имаш?! Откакто съм се осъзнала като човек и откакто си мисля за бебе, и искам да съм майка живея и с мисълта, че ако е нужно аз ще живея като куче, за да може детето ми да не е лишено от нищо... Никога не съм помислила колко пари точно на месец ще харча за него... Не се ли страхуваш да си направиш сметката предварително? Все пак често Господ ни се смее точно докато си правим планове... ние предполагаме той разполага... не знам стреснах се като видях въпроса ти... newsm78 #Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 17 592
Може би о/о 2000 би бил удачен семеен доход за семейство с бебе.

# 3
  • Мнения: 9 814
Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
Средно статистическо бебе се гледа с около 200-250 лв. на месец
Разхода се качва, ако храниш с АМ, въвели сте пюретата, кашите, започнали сте да купувате обувки, по-големи играчки, ако детето се разболее и пр.

# 4
  • София
  • Мнения: 521
Много е относително.....Ако сте на кърма дълго време си е пестене, защото адаптираните млека са си скъпички. Реално в началото основния разход са памперсите, сложи ги средно 8-9 на ден и грубо можеш да си сметнеш колко ще ти трябват за месец и виж по магазините колко струват. После бебешката козметика можеш да провериш как е като цифра, дрешки, ами и те не са евтинки......Всичко зависи от това дали ще ползваш скъпи неща за бебето или ще купуваш "по-приемливки". После идват и пюретата.....
С две думи малко бебе-малки разходи, голямо бебе-големи разходи......

# 5
  • Мнения: 1 763
Точна сметка не съм правила, но е по-лесно, отколкото си мислех преди да родя. Наистина разходите за бебето си ги има, но пък разходите за заведения при нас се сведоха до нула, не се храня навън през обедните почивки, защото естествено не ходя на работа, дрехи не си купувам, защото ходя предимно на разходки из квартала и може да съм неглиже. Т.е.засега не виждам разлика с предишното ни финансово състояние, не се налагало да ограничаваме детето или пък себе си.

# 6
  • Мнения: 1 212
Да гледаш бебе с 200 лв си е направо достойно за уважение   Grinning
За мен лично това обаче е  непонятно как е възможно  Thinking
За ориентир .... памперси на месец / в ранния период/ ....  около 60 лв.
АМ / ако се ползва / .... 1 кутия за 5 дни , Фризолак да кажем / че е по-евтино/ ... ето още 60 лв .
Нормално е момичето да пита .... аз лично направих същото с най-добрите със приятелки докато бременеех  .... питах, питах ... та даже си водих записки .
Не виждам нищо лошо . Колко от тези които нямат деца знаят какво е необходимо за едно бебе , затова и питат, четат форуми, списания, обикалят магазини .....
Колко неща се предлагат на пазара без които не можеш и колко от тях би могла да си ги спестиш ?!
Нормално е да ти е пълна каша в главата / поне на мен ми беше/ докато отсея необходимото от маловажното , докато се ориентирам в цените ....
Пък наистина - мобилизираш се и това е  Peace

# 7
  • Мнения: 165
Ако кърмиш, средно около 150 лв., но ако ползваш АМ, много повече, поне при мен е така

# 8
  • Мнения: 257
Така,значи около 10 кутий АМ(ако е на кърма ги спестяваш)по около 10 лв.=100лв
Памперси около пакет и половина,два по 29лв.(най-малките)=58
дрехи освен първоначалното зареждане което е за около 100-150 лв всеки месец едно 60 лв ти трябват за дрешки
До тук сумата е 218 лв,но колко по -расте толкова и разходете са по големи
Това е приблизителна сума,но както се казва дупе знае и 2 и 200.колко и да имаш все няма да стигат Naughty

# 9
  • Мнения: 583
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
много точно казано Peace
Да си призная не съм теглила чертата да вида колко ми излиза Thinking
Както са ти казали, зависи дали ще кърмиш или не.

# 11
  • Мнения: 1 367
Яница е напълно права в изчисленията си.Не винаги най-скъпото е най-доброто.Аз ползвам за моя син например шишета на Камера и кремче на Бочко и не виждам с какво са по-лоши от Мустела,Авент и останалите прехвалени и съответно прескъпи марки бебешки аксесоари.И памперсите не са от най-скъпите-да речем Памперс,Хъджис или Либеро.Ако имаш приятелки или близки с бебета можеш да се уговориш с тях да ти дават умалелите дрешки.Така ще спестиш ужасно много пари.В моя кръг от познати майки това е много честа практика,тъй като бебетата растат доста бързичко и някои дрешки остават почти необличани.Абе...има начин да се оцелее и с не много пари,повярвай ми.Обиколи магазините,виж цените,консултирай се с продавачките и ще добиеш някаква поне груба представа.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 442
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile
Ето това много ми хареса и си е самата истина! Peace

Иначе за бебо аз харча около 200 лв,но това е в най-лошият случай.
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.

# 14
  • Мнения: 1 008
.
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.[/b]
[/quote]  Peace

# 15
  • Мнения: 1 367
И се моли да е здравичко,че цените на лекарствата са убийствени!Днес купих най- елементарно гелче за зъбки-10 грама е и струва почти 6 лева! #Cussing out

# 16
  • Мнения: 1 900
Много разтеглив въпрос. Значи има пелени на различни цени, зависи дали кърмиш. Първоначалната инвестиция в легла, колички, столчета, дрехи и други.
Абе да си кажа честно незнам колко са ни се увеличили разходите откакто сме трима, но май с около 3000лв. Но повечето са глезотии, така че...
А най-важното е да имаш желание, да имаш здравичко дете и да расте в любов и разбирателство. Другото малко или много е постижимо.

# 17
  • Мнения: 1 174
Не мога да кажа точно. Rolling Eyes
От раждането на дъщеричката ни до днес...най-голям разход е сякаш този за памперсите (средно към 40лв/месец).На второ място са дрешките (по-скъпи и от тези за голям човек) и играчките, много от които пък, сме получили като подаръци.Изключвам необходими неща като кошара, количка, столчета, люлки и други, купувани преди раждането и по случай появата на бебето у дома.
Храненето досега не ми е било "разход" защото все още сме на кърма плюс част от нашата храна, която приготвям за нея.
За друго не се сещам сега...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
И се моли да е здравичко,че цените на лекарствата са убийствени!Днес купих най- елементарно гелче за зъбки-10 грама е и струва почти 6 лева! #Cussing out
и аз днес взех, но хомеопатично някакво за облекчаване на болката от никненето и беше почти 7  Rolling Eyes
та по въпроса - разходите за бебето не са страшни, ако имаш взъможност ще се простираш по-широчко, ако не - по-изкъсо и бебчето изобщо няма и да ти се разсърди  Wink например първите бискивитки, които му дадох бяха 150 гр. - 4 лв., от там нататък му давам обикновени от 50 ст., първият кус-кус му е специален бебешки  Crazy , също около 4 лв. за пакетче, което няма и 400гр., първите му меса идваха към 60 лв килото  #Crazy но скоро ще е на кухня за по лев и двайсет за три яденета  Grinning
Първоначалното пазаруване е малко по-хард (корито, количка, кошара, завивки,стерилизатор, шишета и още дребушлаци), но ако си отделяте парички от началото на бременността докато и двамата работите, ще ви е по-лесно  Peace

# 19
  • Мнения: 486
Едно бебе се гледа и с много и с малко пари, за да е щастливо трябва мнооого любов, търпение и внимание - не знам нещо от това да се купува с пари.
Може да купиш пюре и от 1лв. и от 3лв. може да купиш кремче и от 1.5лв. и от 30лв.

# 20
  • Мнения: 742
Здравей,
аз не разбрах дали очакваш дете или просто се чудиш дали да предприемеш подобна крачка, та предварително да си направиш сметката колко парички ще ти струва newsm78

Знай, че едно дете винаги си струва! Първоначално излиза по-скъпо докато си набавиш необходимите неща - количка, легло, биберони дрехи и т.н, но след това (както са ти писали мамите) ако кърмиш-ще ти трябват само парички за памперси, което са около 50лв на месец Hug
и дано е здравичко детето!
Най-лесно се гледа здраво дете-всичко друго са капризи на мама  bouquet

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Едно бебе се гледа и с много и с малко пари, за да е щастливо трябва мнооого любов, търпение и внимание - не знам нещо от това да се купува с пари.
Може да купиш пюре и от 1лв. и от 3лв. може да купиш кремче и от 1.5лв. и от 30лв.


 Peace

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile
Peace

# 23
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз мисля, че всеки се простира според чергата си.Можеш да наминеш в които и да е Отчетни и да си помислиш, че детето е като каса за пари, но без дъно.От друга страна, ако влезеш във форума, свързан с подкрепа, благотворителност и помощ за социално слаби или изпаднали в затруднено положение жени с бебета ще видиш, че има жени, които успяват и с минимални доходи...Има памперси по 32 ст/бройката, има и по 7 ст./бройката...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.
Peaceточно

# 25
  • Мнения: 728

Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
много точно казано Peace
Да си призная не съм теглила чертата да вида колко ми излиза Thinking
Както са ти казали, зависи дали ще кърмиш или не.

С по малко отколкото си мислиш. Но ако тръгнеш да си правиш сметаката без кръчмаря .. винаги ще излезе крива

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Едно бебе се гледа и с много и с малко пари, за да е щастливо трябва мнооого любов, търпение и внимание - не знам нещо от това да се купува с пари.
Може да купиш пюре и от 1лв. и от 3лв. може да купиш кремче и от 1.5лв. и от 30лв.

и аз така мисля  Peace

# 27
  • Мнения: 1 897
Едно бебе струва  изключително много търпение, внимание, любов и грижи.
Хубаво е човек да мисли и за финансовата част на въпроса, но тя се оказва по-лесно разрешимия проблем отколкото емоционалната готовност да бъдеш родител.
Както вече са казали преди мен: 'Бебе се гледа и с 2 и 200'.

# 28
  • Мнения: 2 090
...
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.[/b]
Ето това много ми хареса  bouquet

# 29
  • Мнения: 953
Зависи,
примерно АМ което Вики пие е 24 лева *10 кутии на месец средно = 240 лв мляко
Памперси - 2*30 = 60 лева + влажни кърпички 30 лв = 90 лева
Каши десерти, плодове и т.н още около 100 лева поне
Дрехи - различно около 40 лв минимум
Обувки - през 2м - мин 70 лева
Ползвам и Детска кухня.

На мен месечните разходи са ми поне 500 лева
Незнам как успявате да съкратите разходите до 150-200 лева, аз си мисля че купувам само най-необходимото.

Когато беше по-малка и я кърмех, разходите бяха значително по-малко.



# 30
  • Мнения: 9 973
никога не съм си задавала този въпрос Naughty бебе се прави ако има желание Heart Eyes
бебе се гледа и евтино и скъпо Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 735
Всеки месец  е различно.Ако кърмиш е значително по-евтино.Ние нещо последните месеци се озорваме,но и от всеки артикул има и скъпо и евтино.Тъй като този месец реших да си пиша всичко за беба- ето ти нашата сметка,но има и алтернативи:
-пампеси-52лв/ползвам Памперс и Дайперс-има и доста по-евтини/
-пюрета-124лв/яде Хип и Семпер,но все пак има и  Ганчев,а след 9 мес. на детска кухня,а може и да готвиш/
-АМ-108 /но нашия АМ е срещу запек и доста скъп-та не сме критерий/
-каша-12лв/има и по-евтини-Слънчо/
-влажни кърпички-9лв
-салфетки,клечки за уши,танпончета-4
-мин. вода-5.6/може да преваряваш  чешмяна/
-изследвания-30
-лекарства-16.7
-играчка,блузка,кошара за игра-113
Последните не са задължителни,пък и не  са всеки месец.Първите месеци се купуват много неща като дрехи,шишета,повече памперси,после пюретата са скъпи,но най-важното е да си обичаш детето!Не мисли за сметки важното е да сте живи и здрави!

# 32
  • Мнения: 4 410
Подходът  ти е много разумен ,защото най-много боли ако се налага да лишиш дечко за това че са ти криви сметките .Но пък и няма как да предвидиш всичко ...а и цените препускат много  бързо.За това ние бяхме приготвили черна каса - поне към 1000 лв за екстрени случаи извън покупките и разходите за бебка.
    Най-важно е да си следиш добре бременността и да не пестиш от изследвания и понеже не всичко се покрива от касата около 200 лв ти трябват ако избереш /както мен/ да се довериш на лекаря на който се паднеш като дойде момента.
    За първоначалните креватче,количка ,дрешки.....има по пълни списъци няма да повтарям може да се вместиш в около 1500 лв,ако не придиряш много ,но ако наследиш нещо от приятелки сумата намалява .Вариант е и покупката на ползвани такива.
    Текущи разходи са памперси към 80,козметика 30,и отопление  +100  на мес . за по хладните месеци и то за една стая/съз забележката че кърмиш иначе още поне 100 за шишета и към 150
за мляко на месец/Общо кам 200 или съответно 350 месечно за първите месеци.
    За дете след 8-9 месеца разходите нарастват.Пампите в пакет намаляват наполовина и вече отиват по това перо отиват повече средства......ЩЕ продължа по натам ,че малката се събуди Grinning

# 33
  • Мнения: 4 784
Слава Богу, никога не ми се е налагало да правя сметка! Но да си призная честно, преди да родя си мислех, че ще са нужни много повече средства. Както са казали и другите майки, всичко зависи от това, по какъв начин ще избереш да го храниш, с какви пелени да повиваш, каква козметика да използваш, какви дрешки да купуваш...

# 34
  • Мнения: 931
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.
Peaceточно

абсолютно на същото мнение съм

# 35
  • София
  • Мнения: 3 064
Правилно са ти казали - може и с с 2, и с 200 и с...2000!

Моето дете е кърмено, пари за АМ почти не съм давала, памперси около 50 лв, дрехи сме получили доста от приятели с по-големи деца, както и колички, вана, бънджи. Пюрета ядеше около 3 месеца, което си беше разход, но може и без тях. Т.е., може да си ги приготвяш. Мокри кърпички почти не съм ползвала, мия го на чешмата. На пазара се продават куп излишни неща, ако имаш пари, се полъгваш да купиш какво ли не. Не съм правила точна сметка напоследък, но разходите по детето в момента не са повече от 200-250 лв. Това включва памперси, храна, някоя дрешка чат-пат. Сега ни чака покупка на обувки, но те не се купуват всеки месец.

# 36
  • Мнения: 1 931
Кой колкото си има. За дъщерята много не сме харчили. Дрешките основно от брат й. Само на кърма и единствено памперси взимахме до към 6-тият й месец.  После й сваря един картов например,то и това не е скъпо. После от кухнята започнахме да взимаме храна.Сега примерно памперсите са ми до към 30 лв, кухнята 20. През другото време си яде от нашата храна, готви се само такова каквото и децата да го ядат. От време на време взимаме сокчета, някое шоколадче или друго сладко, плодове, но тя не хапва много. Може и към 80-100лв. да излиза. Има месеци в които повече, други и с по-малко пари минаваме. Затова всеки си харчи колкото може.
Мокри кърпи въобще не ползвам, оказасе че не им понасят и само в краен случай.
Дрешките в началото много растат, но и всички познати, приятели подаряват и ние почти не сме взимали.

# 37
  • Мнения: 4 410
Така:след 8-9 месец разходите се увеличават.
пампи около100 лв месечно
пюрета и каши 100 /при положение че кърмиш и готвиш/
сирене,кашкавал, месо40
плодове и зеленчуци поне 100
вода 10
козметика 10-20
.....................................до тук 360 без дрешки и обувки,
на два м. обувки -50 лв
на 3-4 м дрешки/бельо 5лв+чорапогащник 4лв+анцуг 25лв ,поне 5 комплекта защото се цапат много=170/евентуално якенце 40 ОБЩО  200 ГОВОРИМ ЗА НАЙ-ЕВТИНОТО което най често е и некачествено


Не съм споменала лекарства не дай боже,играчки/излишен лукс/ и разходките където винаги отива по още някой друг лев

Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами ще кажа - памперсите са около 40 лв,
храна не изяжда за повече от         100 на месец, по груби сметки, вкл. плодове и зеленчуци.
остават                                                60 - някоя дрешка или извънреден разход.
                                                        ............
                                                           200 лв.

Вода не купувам, точа си от Княжево. Козметика почти не ползваме, само шампоан, при това 1-2 пъти седмично, не го мажа отдавна. Една паста за зъби, което е 7 лв, се ползва доста дълго. Обувки не купувам на два месеца, купих едни есента, чак сега му стават малки. Дрехи, както казах, доста получавам от приятели с по-голямо дете, от втора употреба също купувам. По разходките някой лев отива главно за мои глезотии, затова не ги броя. 30 ст. за солети спадат към перо храна. Въртележки и подобни атракции още не ползваме.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 735
Mamamari,МНОГО си права!И на мен не ми е ясно как се гледа дете с 200лв.Не може да се даде само 1 картоф!Детето трябва да яде разнообразна храна,която и като готвиш/по-евтиния вариант/ пак струва доста.И друго нещо,което ме подсети е касичката-всеки месец си заделям поне по 100лв. за всеки случай!

# 40
  • Мнения: 1 477
Около 250-300 лв.средно са ни разходите за детето.От раждането сме на АМ.Като го захраних разходите се увеличиха.Аз му готвя(което не е по-евтино от държавната кухня).Като сложим памперси, мокри кърпи и козметика...Плюс някоя дрешка и играчка(аз не ги смятам за излишно харчене Naughty)...В общи линии  си е отговорност, но определено приятна  Flutter За детето никога не се замислям да харча.Като харесам нещо просто му го взимам.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 522
Памперси - около 70 лв. на месец
Ако кърмиш и всичко ти е наред с кърмата за яденето няма да имаш разходи. Пиша ти това, защото аз наример пия чай на Хип за кърмачки и той струва 6.40 кутията, а свършва бързичко. Ако си купиш 4-5 за месеца пак е по-добре от кутиите с АМ.
Дрешките поне в началото не е нужно да са кои знае коко скъпи и ефектни. Трябва ти предимно много бодита, ританки (за преобличане) и по-плътни гащеризончета (например от плюшените или поларени) ако е зимно бебе. Поне едно космонавтче , плътна шапка и ръкавички и сте готови за навън за разходки. Естествено ти трябва и количка, но тя поне е еднократен разход, както и креватчето. С други думи около 200 лв. ти е бебчето на месец дори и да включиш едно разболяване например. Засега стига, че много се отплеснах. Както са ти писали и другите мами - бебе се гледа и с много и с малко пари, важното е много да си го обичкаш.


# 42
  • Мнения: 4 410
PocuTa ,това  за излишното харчене беше ирония Tired .
    София,много те моля би ли ми написала седмичното меню на детето си ,както и цените и местата от където пазаруваш!
100 лв за храна на месец Shocked ако това е възможно информацията би била изключително полезна и не само на мен.
       За водата говорих с педиатър и той ми обясни,че е крайно нежелателно на деца под 4-5 год. да се дава минерална заради състава и.Все пак нали целта е да отгледаме здрави деца!Може чешмяна,но нашата е направо жълта и не смея.
        За обувките моето хлапе сега прохожда и едвам не си оплита крачетата с нейния си номер Grinning, няма начин да не пада и да се почувства сигурна с по-голям номер, а и после би се спъвала и падала .Ако някой смята че е удобно и добро това предложение нека първо го пробва върху себе си  newsm78,макар да е в далеч по изгодна позиция поне е стабилен .

# 43
  • по света
  • Мнения: 1 587
Може би около 500лв.,незнам не съм правила точна сметка.

# 44
  • Мнения: 1 477
PocuTa ,това  за излишното харчене беше ирония Tired .
Hug

# 45
  • Мнения: 2 479
mamamari, права си, че компромиси с качеството на храната не бива да се правят, но пък не е задължително обувките на детето да струват 50 лв., при положение, че тези на майка му са 40 лв. да речем. Има и по - евтини обувки, а и дрехи, при това не е задължително всеки месец да купуваш (да не говорим, че все някой подарява). Памперсите може да не са 100 лв. - има и на ниски цени (лично аз не съм спестявала от там, но пък мои познати са го правили - зависи от възможностите в момента). Чудя се и какви са тия плодове и зеленчуци за 100 лв. Thinking, не ми се струва реално, освен ако не поръчваш на детето грозде през януари примерно...След 8-9 месеца има детска кухня и пак не е задължително да даваш 100 лв. за каши и пюрета, ако се отразяват зле на бюджета. Не съм теглила чертата, за да кажа точно с колко съм ги гледала, но определено не вярвам и 400 лв. да се събират на месец за двете ни деца.

# 46
  • Мнения: 117
Общо взето ни излиза около 200-250 лв месечно. Това за храна и памперси. Иначе дрешките повечето са накупени от бабите, но пък тях ги купуваш на тримесечие, не са някакъв постоянен разход..

# 47
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.[/b]
Peace Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 403
Може би о/о 2000 би бил удачен семеен доход за семейство с бебе.
newsm10

# 49
  • Мнения: 492
Между 250-300лв ни е разхода за детето месечно. Не смятам парите за дрешки и играчи - там вече може с много, може и с малко, но основните разходи за храна, памперси, мляко и тн. са толкова.

# 50
  • Мнения: 681
Абе какво да ти кажа,зависи.Нали знаеш,че човек знае 2 и 200.Та кой както може.

# 51
  • Мнения: X
Така:след 8-9 месец разходите се увеличават.
пампи около100 лв месечно
пюрета и каши 100 /при положение че кърмиш и готвиш/
сирене,кашкавал, месо40
плодове и зеленчуци поне 100
вода 10
козметика 10-20
.....................................до тук 360 без дрешки и обувки,
на два м. обувки -50 лв
на 3-4 м дрешки/бельо 5лв+чорапогащник 4лв+анцуг 25лв ,поне 5 комплекта защото се цапат много=170/евентуално якенце 40 ОБЩО  200 ГОВОРИМ ЗА НАЙ-ЕВТИНОТО което най често е и некачествено


Не съм споменала лекарства не дай боже,играчки/излишен лукс/ и разходките където винаги отива по още някой друг лев

Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.
mamamari,ако разполагаш се едно майчинство/220лв в момента,до миналата година беше 180лв/,не само ще се вместиш в тая сума и ами и други разходи ще покриваш с нея.......и както са казали другите преди мен-всеки се простира според възможностите си.Слава богу аз не разчитам само на майчинството/то и не ми го превеждат,де..ама това е друга тема/,но никога не съм имала 100лв месечен разход за памперси.....първо защото купувам по-евтини/но не по-лоши като качество/ и защото само първите месеци потреблението е по-голямо/с порастването на детето намалява бройката дневно,нали?/,кърпички също ползвам не от най-скъпите/а за да ми е по-евтино купувам от склад-а и там има всичко за бебето,та не губя и време/,кърмила съм-пари за Ам и шишета не съм давала,но и като съм купувала шишета знам,че има и от 2 има и от 20лв....като в общи линии вършат една и съща работа.Пюрета също съм купувала малко-предпочитах да готвя/което почти не е натоварвало допълнително семейния бюджет-все пак храна се купува и приготвя и за останалите му членове-така,че сиренето,кашкавала,месото и др. са само малко повече от обичайното/,козметиката се харчи бавно...и дори и по-скъпа да е,се купува през няколко месеца...дрехи,ако има кой да ти подарява и да ти дава-също не се налага много да купуваш/а и там също може да се намерят прилични дрешки на сносни цени-с повече обикаляне....тук във форума има доста идеи откъде да си облечеш децата -На пазар,Продавалника..аз например си пазарувам от Ла Редут и определено съм доволна/,на разходка и без дете да излезеш-разходите пак ще си ги има-аз даже като съм с децата харча по-малко....щото се гоним по парковете и там почти няма къде.......да не продължавам,но който търси намира начин,хем да се вмести в бюджета си,хем да не лишава децата си и да прави компромиси.А и щом майките с повече от едно дете се справяме,както и майките на близнаци,самотните майки,майките с болни дечица-значи не е толкова страшно и неосъществимо.Най-важното е,че деца се гледат с желание и любов......и никога не се правят предварителни сметки,щото не се зане какво ще стане в действителност.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:47 от Анонимен

# 52
  • София
  • Мнения: 276
Когато си търсех куче... посещавах един кучешки форум и най-честия въпрос беше това... Колко е месечната издръжка за него... Сега обаче за бебе... ми се струва малко глупаво да се питаш.. От месечната издръжка на едно бебе ли ще решиш да си имаш?! Откакто съм се осъзнала като човек и откакто си мисля за бебе, и искам да съм майка живея и с мисълта, че ако е нужно аз ще живея като куче, за да може детето ми да не е лишено от нищо... Никога не съм помислила колко пари точно на месец ще харча за него... Не се ли страхуваш да си направиш сметката предварително? Все пак често Господ ни се смее точно докато си правим планове... ние предполагаме той разполага... не знам стреснах се като видях въпроса ти... newsm78 #Crazy

Защо нападате момичето?
Най-любезно ви пита, хубаво е че мисли в переспектива и се информира.
Разходите никак не са малки, за това е хубаво човек да е подготвен, каво лошо има да попита?

Като не можете да дадете мнение( поради някакви причини) защо се заяждате?

А на въпроса: Първата година разходите ще са по-големи 300-500 лв/ на месец, в зависимост каква марка козметика, пампеси, дрешки, ...и не на последно място- пюрета ще ползвате.
 Като минете на обща храна, тогава разходите за пюрета ще се редуцират. А, ако нямате възможност за скъпи пюрета,може и да правите домашни на бебо...това даже е за предпочиане, ако имате качествени продукти.

Може и с малко Може и с много, важното е да има много обич!

# 53
  • Мнения: 679
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.

Това е и моят отговор. Все още давам много малко пари за дрешки, основно бодита купувам, защото никой не му взема, но от към други дрешки имаме в излишък дори.

# 54
  • Мнения: 779
Преди да родя,като прилежна мама си бях накупила най-хубавите и маркови аксесоари,козметики,дрехи,биберони,кошари,колички и какво ли още не,които се продават за едно бебе ... newsm03
И всички доволни притихнахме,в  очакване на невероятното събитие!Бях си приготвила и 500 лв за акушер-гинеколога,който трябваше да ме  разроди нормално....
Не щеш ли обаче,онзи се оказа пълен некадърник и УМОРИ напълно доносеното ми и здраво бебе! smile3514
От тогава до днес (почти 10 месеца )със съпруга ми сме дали над 5000 лв за лекари , изследвания,пътувания,консултации и невролози,та ни се зави свят едно хубаво и всички планчета дето си правехме ,станаха на пух и прах!
ТАКА,ЧЕ ако си решила да имаш бебка-не се чуди,а просто се моли да е живо и здраво!Мохабетите с паричките ги зарежи!Все му се намира края и винаги човек се наглася някакси според ситуациата!!! Wink
БЛАГОДАРЯ СЕ НА БОГА И НА ВСИчКИ ИСТИНСКИ ЛЕКАРИ ,А НЕ ТЪРГОВЦИ И БИЗНЕСМЕНИ,чЕ ДЪщЕРЯ МИ СЕ ОКАЗА СИЛНА И ПРЕУДОЛЯ ПРОБЛЕМИТЕ!Чак сега (макар и толкова късно), се чувствам щастлива мама на бебе ,а Парите -ми те ми си  стигат! Peace

# 55
  • Мнения: 4 410
Мами,момичето пита колко е нужно на едно дете за месец ,а много от вас се втурват да и пишат как едва ли не може без нищо  Rolling Eyes и как децата някак ще поминат и без това ....и без онова.... Ми то в Сомалия деца оцеляват и с много малко ,но аз мисля че темата е за друго.А  именно  с колко ще отгледаме дете  без да се налагат компромиси.
Упреквате ме че 50 лв са много за обувки ,да но това са КАЧЕСТВЕНИ обувки които няма да развалят крачето на детето , 100 ЛВ били скъпи пампи ....е да ама от евтините бебка се изрива newsm78, 100 били много за полдове и зеленчуци ... а вие от къде изтисквате сок ?Моето дете според мен има нужда и заслужава всеки ден прясно изцеден сок освен зеленчуците в храната.
Много били парите за пюрета и каши ....ами детето ги обича защо да го лишавам?
А най-много се чудя защо все завъртате натам че трябва да е достатъчно 220 понеже видите ли толко било майчинството .
Особено ме подразни коментара на Люба ,че видите ли нейните деца трябва да са облечени от Ла Редут ,а на другите .... може и от Продавалника Shocked...Как да го разбирам това?Ти къде в тази тема прочете някой да се е оплакал че не му стигат парите? Въпросът е съвсем друг прочети пак!
И моля не пишете от името на други дето с 220 сега си гледат децата и са щастливи от това.
Моята цел е да покажа ,че  отглеждането на дете отнема много средства и  трябва да се погрижим за това предварително за да не изпадаме в изключително не леката ситуация да се чудим  как да се вместим в майчинството.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 122
Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
Средно статистическо бебе се гледа с около 200-250 лв. на месец
Разхода се качва, ако храниш с АМ, въвели сте пюретата, кашите, започнали сте да купувате обувки, по-големи играчки, ако детето се разболее и пр.


Точно така е...общо взето както се казва гледа се и с 2 и с 200 според джоба Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 3 064
PocuTa ,това  за излишното харчене беше ирония Tired .
    София,много те моля би ли ми написала седмичното меню на детето си ,както и цените и местата от където пазаруваш!
100 лв за храна на месец Shocked ако това е възможно информацията би била изключително полезна и не само на мен.
       За водата говорих с педиатър и той ми обясни,че е крайно нежелателно на деца под 4-5 год. да се дава минерална заради състава и.Все пак нали целта е да отгледаме здрави деца!Може чешмяна,но нашата е направо жълта и не смея.
        За обувките моето хлапе сега прохожда и едвам не си оплита крачетата с нейния си номер Grinning, няма начин да не пада и да се почувства сигурна с по-голям номер, а и после би се спъвала и падала .Ако някой смята че е удобно и добро това предложение нека първо го пробва върху себе си  newsm78,макар да е в далеч по изгодна позиция поне е стабилен .

Ами виж, трудно ми е да ти дам седмично меню, но има два пъти на ден нещо сготвено, той вече яде обща храна.  Случва се и да яде бисквити с кисело мляко или овесени ядки, или каша. Някакъв плод задължително, месо, риба. Той по принцип не яде много в момента, де. Още го кърмя. Тази сметка съм я направила грубо, защото не пазарувам отделно за него. По едно време беше на детска кухня, тя струва 50 лв на месец, още толкова за пресни плодове и други дреболии, ето ти ги 100. За 40 лв купуваш грубо към 20 кг плодове - е, кога ще ги изяде едно дете на година.

Водата в Княжево е слабо минерализирана и е подходяща за деца.

Обувките не е задължително да са 50 лв, аз купувам от аутлета на Колев и Колев, където са с 20-30% намаление.

Та така... абсолютно е възможно.

# 58
  • Мнения: 2 479
Мила mamamari, ето го поста на авторката:
изобщо не съм наясно колко е месечната издръжка на едно бебче.
ето защо ви моля да споделите колко парички средно са нужни на месец за едно бебче,за храна,памперси,дрешки и всичко каквото е нужно.
бих ви била благодарна,ако ми дадете поне някакво насока.
Не виждам никъде въпросът да е колко пари трябват без да се правят компромиси, нито пък колко максимално можем да изхарчим.
На теб ти трябват повече, на други по- малко. Смятам, че авторката сама ще си направи необходимия извод дали да гледа детето си като сомалийче, или дали изобщо да има деца, в случай, че доходите на семейството са под 5 000лв. примерно на месец.  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 44 122
mamamari - за новородено и то кърмено например 200 лв са си ок, с пюретата - имаш избор  от 1, от 2 от 5...да готвиш ти, да го запишеш на ДК 20 лв на месец....

И да за по-големи покупки - нищо лошо и продавалник да се ползва...за колички, бебефони и т.н. което са големите харчове поклрай бебето...
Обувките - нека са 50 лв...но обувки не купуваш всеки ден все пак, а 1-2 чифта за сезона.... та да с 200-300 лв може съвсем спокойно и щастливо да се гледаа бебе, ест има извънредни разходи, но то за кого ли няма....със сигурност обаче някои хора и 2000 не им стига да харчат...а на бебето му е все тая дали панталонките са му за 10 или 100 лв чесно казано....

# 60
  • Мнения: X
mamamari,отговарям ти персонално/и въпреки ,че знам правилата,ще го направя тук ,а не на ЛС/,но аз също бях провокирана от изречението ти със сините букви,защото повечето деца в тая страна се гледат с 220/че и по-малко/ лева,просто защото родителите им с толкова разполагат.....И защото от собствения си/надяваме се немалък/ опит мога да ти кажа,че основното от което има нужда едно дете е любов и храна......другото са необходимости наложени ни от маркетинга на стоките........защото ,ако се замислиш поколения наред са расли без доста от нещата които ние ползваме..и пак са станали хора....
А,относно Ла Редут-а,ако си запозната на промоция стоките там излизат на страшно ниски цени/затова го споменах,ако случайно някой е пропуснал..но определено си струва/,а относно разходите които има моето по-малко дете-като се замисля са доста под цитираната сума,най-вече защото ползвам нещата от батко му...а от него определено ми останаха доста-повечето дори и неупотребявани,защото явно съм купувала не само най-необходимото.А,на децата наистина не им дреме кое колко струва......
А сега към авторката/въпреки,че вече отговорих ,че деца се гледат основно с желание и любов/-когато се оженихме и аз съм се замисляла,как,какво и колко би ми струвало...но без да правя конкретни сметки,по-скоро като преценка,дали бихме се справили,какво би следвало да се промени,дали сме готови/нормални въпроси които няма бъдеща майка която да не си задава/....но нещата така се завъртяха,че нищо и никога не ставаше както го бях планирала.....е ,сега вече не правя дългосрочни планове и определено съм доста по-спокойна и уверена и определено си мисля,че благодарение на това съм по-щастлива/надявам се и хората покрай мен/

# 61
  • Мнения: 583
Някоя бъдеща/средностатистическа/ мама,ако чете внимателно мненията тук ще изпадне не в след родилна депресия ,а в пред родилна.Ще си помисли ,че с идването на бебето с живота и е свършено, и край с купуването на дрехи,козметика и кафето с приятелки..защото на бебето му трябват мнооого пари,че тя и таткото ще ядат хляб и сол ,а може и без хляб,че ще им спират редовно тока,защото малкият човек трябва да пишка в памперси на Памперс и да пие в шишета на Авент ,БИ фрии и други подобни.Да,парички трябват и с бебе ,и без бебе,но не ли по-важно както вече някои писаха да е здраво бебчето и да е гледано с любов.Позволих си пак да пиша тук,защото разходите на едни ,нямат нищо общо с разходите на други...не бих лишила детето си от нужните неща,но бих го лишила от глупост като чешалка за зъби от 30 лв.при положение ,че има такива от 5 лв.Още повече/не визирам никой конкретно/ ,но пък го мисля съвсем отговорно,като не се познаваме тук и някои си позволяват да се изхвърлят...мога да дам пример не от тази тема и от писалите в нея,но просто няма да бъде етично.

# 62
  • Мнения: 953
Хайде сега стига сте си кривили душата - евтините бебешки дрехи/аксесоари не са качествени, даже са опасни за здравето на детето. В  повечето си това са евтини китайски стоки, които не подлежат на никакъв контрол.
Хигиеничните продукти и мазила за децата за по няколко лева няма нужда да коментирам - неясен коктейл от химични елементи / изключая някои български/.
Имам светъл пример от последната икономия и едно колело което меко казано е нестабилно и опасно..
Или пък олиото от което детето ми се обрина, или памперсите от които спестих няколко лева и детето беше мокро...
Евтиното излиза по-скъпо накрая.

# 63
  • София
  • Мнения: 44 122
Хайде сега стига сте си кривили душата - евтините бебешки дрехи/аксесоари не са качествени, даже са опасни за здравето на детето. В  повечето си това са евтини китайски стоки, които не подлежат на никакъв контрол.
Хигиеничните продукти и мазила за децата за по няколко лева няма нужда да коментирам - неясен коктейл от химични елементи / изключая някои български/.
Имам светъл пример от последната икономия и едно колело което меко казано е нестабилно и опасно..
Или пък олиото от което детето ми се обрина, или памперсите от които спестих няколко лева и детето беше мокро...
Евтиното излиза по-скъпо накрая.

Зависи от евтиното Wink
Има БГ и турски дрешки на прилични цени и качество, не е нужно да се купува гап, джамборе, бенетон и не знам какво , наистина скъпите са по-модерни, по-интересни и т.н....но пък това не му пречи на бебето и в другите да се чувства добре....освен това бебешките дрехите се износват за няколко месеца и нямат време да се деформират, избледнеят скъсат и т.н.
Памперси - да аз само памперс ползвам, но 1 месец бяхме на молфикс - еми - освен, че не се стесняват между крачетата др разлика не открих.....но пак си минах на памперс щото съм си свикнала и по-ме кефат картинките. това и без др са 60-80 лв на месец...
Кремовете - бюбхен и бочко например хич не са лоши, а са на прилични цени, освен това бебешката козметика обикновенно стига за 2-3 месеца. Ест изключение вече бебета като моето и още др , които имат дерматити , там вече е по-друго положението, но пак козметиката е по-скъпа , но отново стига за доста време.
Да праха , с който пера е 10 лв пакет (сано сензитив), но отново стига за месеци наред.....
Шишетата камера, дато са на смешни цени...аз лично не ги харесах, но я каква огромна тема има и 90% от мненията вътре са положителни.....
Изобщо не си крива душата...има мн неща, които и евтини са си ок...
И количката няма защо да ти е 2000лв и да смениш 10 за едно бебе.....
И все му едно на детето дали ще легне в легло за 300 или 1000лв, дали стола му за хранене ще е от 150 или от 550 лв....и т.н...Дали ще има активна гимнастика и дали тя ще е Джордани за 80 лв или чиполино за 30 или от продавалника за 15 лв....и т.н.
Повечето скъпи неща покрай бебето са глезотии за мама, не за него.
Има няколко неща от които обаче не бива да се пести - стол за кола - защото от него може да зависи живота на детето, кенгуруто - защото то също донякъде е свързано със здравето на детето, обувките - който ще оформят походката и стапалото, помпата за кърма - просто евтините нищо не правят, но пък може и изобщо да не ви се наложи.....и т.н... че не ми се избриоява.....

Всичко е въпрос на възможности, нагаждането не е трудно и това изобщо не значи, че на детео ще му е зле.....

# 64
  • София
  • Мнения: 6 011
Първоначалните покупки са най - голяма сума - легло, количка, ваничка, малко дрешки и т.н.
Първите 4 месеца разходите около бебето бяха - 60 лв. за памперси и 100 лв. за АМ. Козметика почти не сме ползвали.
Дрешките, играчките и обувките никога не са били разход за нас, защото му подаряват ужасно много, иначе грубо ги слагам по 40-50 лв. средномесечно.
Храненето с твърда храна при нас основно беше сготвена от мен. Това също е минимален разход, защото продуктите така или иначе ги купуваме и за нас. Каши ядеше Слънчо.
След това го записах на частна кухня, която е 40-50 лв на месец.
Плодовете не мога да изчисля колко са на месец, защото не купуваме отделно за него, но не са повече от 30-40 лв.
Най - големият разход според мен са лекарствата.
Дотук излиза, че и аз в момента си отглеждам детето с 200-250 лв. на месец и не е лишен от абсолютно нищо.

# 65
  • Мнения: 19 307
Какви са тези лекарства? Не ги плаща касата като са за малки деца?

По темата и според мен са около 200лв и колкото по-голямо става бебчето се увеличават. Ако кърмиш, основният разход е за памперси, помпа еднократно, малко дрешки за началото. Това са пълни глупости, че евтините български дрехи били некачествени. Важното е да са 100% памук. Трябва ти хубав крем за подсичане, за мазане за предпочитане е да ползваш зехтин.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 122
Не!
Касата лекарства не плаща....в Германия така ли е?
Тук плаща касата само за направления и изследвания и т.н...но лекарства тц....

Ама то пък - лекарства като кажете, все едно все са болни децата....лекарствата са им, колкото лекарствата и за вас и за всеки друг човек....пу-пу....
Ест, ако слагате купени ваксини а не по ЗК - да.....

# 67
  • Мнения: 19 307
Да, почти всички лекарства за деца са безплатни, не се плаща и такса за направление .

# 68
  • София
  • Мнения: 44 122
Да де направления и таски, прегледи и т.н. касата ги поема тук, не и лекарства, освен може би някакви спициални, както и млеката за децата с АБКМ.....но при болест си купуваш сам....

# 69
  • Мнения: 953
Виви защо говориш за издръжка на дете в БГ че даже и го изчисляваш като си нямаш понятие от родната действителност.

# 70
  • Мнения: 6 442
Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.
Аз твърдя,че си гледам детето с горе-долу толкожа пари- плюс минус 50 лв  Peace
Ами как става ли-пазаруване из Продавалника,наприме.Така хем детето си има каяестжени дрешки,хем остават парички и за дрешки за мама  Laughing Laughing Laughing

# 71
  • Варна
  • Мнения: 192
И аз живо се интересувам от това какво трябва да приготвя и дали бюджета ще ми стига. Вярвам, че ще се справя, защото сестра ми роди в много бедни години и бяхме в много затруднено положение, но успяхме.
Мисля, че не се спомена в темата увеличения разход за електричество (за отопление). Ние досега сме си 2-ма дето ни няма по цял ден, че сме на работа и си топлим вечер само една стая. А сега с бебето като дойде зимата ще трябва целодневно да отопляваме цялата къща и си мисля, че това ще е едно голямо перо в месечния харч. Очаквам поне 100 лв да дойдат само от там.

# 72
  • София
  • Мнения: 44 122
Е, да това за тока....но пък ние сме само на ток без парно и топла вода...пък най-голамята сметка зимата ни беше 150 лв...считай това е отопление, осветление, готвене, бойлери, и т.н. Wink пък хора без деца с парно от сметки по им е скъпо;)

# 73
  • Мнения: 19 307


Ама то пък - лекарства като кажете, все едно все са болни децата....лекарствата са им, колкото лекарствата и за вас и за всеки друг човек....пу-пу....
Ест, ако слагате купени ваксини а не по ЗК - да.....
Ние имаме АД и давахме солидни суми за кремове в БГ.

Много моля мамите които твърдят че дете се гледа с 200 лв да вземат да  ми го разяснят как точно става ,какво и от къде пазаруват,или просто да спрат да ни заблуждават.
Момичето пита за издръжката на бебе на месец и повечето майки са отговорили за новородено.
Дрехите например са много евтини. Купувала съм ританки по 1,40лв български. Блузки с къс ръкав пак по толкова., пижамки по 5лв, бодита по 2-3лв.Фирмата е с едно мече на етикета.
Виж, за ток и вода не съм смятала. Ако бебо е на кърма първите месеци, разходите наистина не са големи, но след това значително се увеличават.
При нас най-големият разход в България бяха лекарствата и ходенето по лекари.

# 74
  • Мнения: 1 029
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses

# 75
  • Мнения: 8 242
Като изключим първоначалните покупки (нашите бяха около 500-600 лв)..
До към 6тия месец - 30 лв месечно за памперси + 100-200 лв общо за дрехи и козметика..
6-7-8 месец - по 30 лв на месец за памперси + 20 лв за пюрета, макар че го хранех предимно с домашни.. + 200 лв общо за дрехи и козметика..
8-13 месец -  по 30 лв на месец за памперси + 200 лв общо за дрехи, обувки и козметика + 50 лв за играчки
13-22м. - 50-100 лв на месец за дрехи, обувки и козметика.. + 100-200 за играчки.. (памперсите ги махнахме)
Това са основните ни разходи за дребен Simple Smile Ако не броя храната (аз му готвя)..
За лекарства (да чукам на дърво) пари не съм давала - лекувам го изключително с хомеопатия - досега таксите ни за преглед са били общо 75 лв откак се е родил (3 пъти)..
Винаги съм обличала детето си с качествени дрехи, най-вече от чужбина (просто не е нужно да са купища и да ги облича по 1-2 пъти..), козметиката му е от най-добрите медицински и винаги съм го хранила максимално разнообразно.. Играчките му също са предимно маркови Peace
Общият ни доход е 600 лв, но винаги е бил повече от задоволен.

Не разбирам защо си мислите, че за да се гледа бебе трябват хиляди..
Ако сега имам 2ро дете - до 2 годишна възраст повече от пари за памперси няма да ми трябват..

# 76
  • по света
  • Мнения: 1 587
Виждам че се заформя спор и нека авторката на темата да изясни за какви средства става въпрос.Имам в предвид че тя вероятно пита колко струва ако детето да има негови дрехи,да не си притеснява от марката памперси,козметика и т.н.

# 77
  • Асеновград
  • Мнения: 45
И аз не мога да кажа точно ,
обаче е по-малко отколкото очаквах .Имам разходи за храна , козметика и памперси.В началото му подариха толкова много дрехи , че някои останаха необилчани изобщо , скоро направихме кръщенка и отново получи много дрехи.Играчки също има много , които са му подарък.Ние обаче имаме късмета кумовете ни да са с малко дете , тъкмо решим да купим нещо по-голямо като столче за хранене , стол за кола или лятна количка и те ни подаряват техните.

# 78
  • Мнения: 2 478
Много повече пари даваме всеки месец за ток,вода,телефон,данъци и бензин,отколкото за детето.
Незнам точно колко е месечния ни доход,но не съм усетила някаква разлика от това колко сме харчили преди бебо и след неговото раждане.Лично според мен не са чак толкова големи разходите за едно дете.Аз съм от тези майки,за които говорите дето купуват от скъпите кърпички,пелени,шишета и козметика.Да ама тези неща не се купуват всеки ден.Детето ми ходи на детска кухня за около 40 лв на месец.Рядко купувам и дрешки.След първоначалното купуване-дрехи,одеалца....после по-рядко се пазарят така на куп детските неща.По празниците ни подаряват толкова много дрехи,играчки и приспособления за детето,че наистина няма нужда от други.
Но мили бъдещи мами,с риск да се повторя,ще ви кажа че детето се гледа преди всичко с всеотдайност и любов.Всичко друго е безмислено,ако бебето не получава цялото внимание от мама.  loveuuu 

# 79
  • София
  • Мнения: 44 122
В_и_В_и - И сина ми е с АД, но чак да са толкова скъпи кремовете....
Стелатопия крема (който е ужасен) беше към 25-30 лв не помня, но стига за 2 месеца.
Ние главно се мажем с линола - олио за къпане 10 лв, линола фетт крем 12 лв или линола уреа 15 лв....но и двата крема също за повече от месец ни стигаха....
Сега вече като е почти отшумяло купувам на хип - тоалетно мляко 10 лв, гел за къпане 10 лв...а са огромни Wink
 Не е толкова скъпа козметиката....

# 80
  • София
  • Мнения: 3 064
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses

Подкрепям това мнение Peace

# 81
  • Мнения: 1 897
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Поздравления за хубавия пост.   bouquet

# 82
  • Мнения: 1 477
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses
smile3501

# 83
  • Мнения: 19 307
към всички бъдещи мами   (......)
Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
....
Hug


Angel_Dust, при нас мазането е сутрин и вечер и през деня краката. На месец ни трябва 400г крем,понякога повече. В БГ с  разните Мустели не сме мазали, но ми бяха изписвали Дермалибур по 30лв, а е малка опаковка.Сега се мажем с някакви бъркочи, 200г тук струват 37евро, но поне касата ги поема.

# 84
  • София
  • Мнения: 431
Ако детето е здраво (искрено ти пожелавам децата ти да са живи и здрави и да нямаш никакви проблеми с тях), човек може да избира между по-скъпите и по-евтините неща, според възможностите си. Но в общи линии, разходите са си значителни.

# 85
  • Мнения: 1 428
Около 400 лв. за сега.

# 86
  • Мнения: 4 753
Точна сметка не съм правила, но е по-лесно, отколкото си мислех преди да родя. Наистина разходите за бебето си ги има, но пък разходите за заведения при нас се сведоха до нула, не се храня навън през обедните почивки, защото естествено не ходя на работа, дрехи не си купувам, защото ходя предимно на разходки из квартала и може да съм неглиже. Т.е.засега не виждам разлика с предишното ни финансово състояние, не се налагало да ограничаваме детето или пък себе си.

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning

# 87
  • Мнения: 6 442

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 44 122

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

кой го предполага...щото май майчинството е 2 години , а болничните по-малко????

# 89
  • Мнения: 6 442

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

кой го предполага...щото май майчинството е 2 години , а болничните по-малко????
Да,за това не се сетих  Peace Но все пак се дават някакви пари,които са си в помощ.Не е за подценяване,че имаш 2 години,в които ти изплащат някакви пари,за да гледаш детето си(били те 1000 или 200).

# 90
  • София
  • Мнения: 44 122

 Peace Като изминат дните, които се водят болничен и са по-добре платени ще ни стегне шапката....  Grinning
Да,но се предполага,че горе-долу по това време майката трябва или вече може да започне работа  Peace

кой го предполага...щото май майчинството е 2 години , а болничните по-малко????
Да,за това не се сетих  Peace Но все пак се дават някакви пари,които са си в помощ.Не е за подценяване,че имаш 2 години,в които ти изплащат някакви пари,за да гледаш детето си(били те 1000 или 200).

да пък има и хора като мен , на които нищо не им изплащат Wink
а истината е, че новородено се гледа лесно и сравнително евтино, но като стане дете става по-скъпо, ученик още по-скъпо, студент още по-скъпо....но всички мислят как ще се оправят само докато е бебе, а това са 1-2 години....
после евентуално и майката работи...(щото може пък да реши, че е лесно и да роди второ), но и разходите около едно поотраснало дете се вдигат....обувките са му по-скъпи, дрехите са му по-скъпи, храната му е по-скъпа, играчките повече (защото повече се и чупят),  колела, тротинетки, щурутии,  детето иска повече глезотиики навън, детска градина, там консумативи, отделни дрехи, по-често боледуване....и бла-бла....трябва да се мисли и за тези неща....а не само за памперсите и АМ....щото те са доста кратък срок....

Което не го отказвам за отказване на някой да има деца ест.....просто уважавам хората, които си правят сметка, а не просто - щом има любов, друго не му трябва на детето, ще го отгледам.....щото не е баш така Wink

# 91
  • Мнения: 756
Не мога да ти посоча цифра, но това е ,което харчим ние : две седмици  1 пакет от 72 бр.пелени на Памперс , ам на нас го изписват и у безплатно , но иначе е окло кутия и половина на седмица , тъй като му готвя с него/ кутия от 900гр./ , шишета -необходими са ти около 4 броя , ако не кърмиш , те се сменят на 6 месеца , биберони / зависи от детето / дрешке на 3 месеца около 100 паунда пълно зареждане , дори е в повече , пюрета мин. 5 на ден , аз му ги приготвям , а останлите големи покупки като обзавеждане , количка , шезлонги баня и т.н са наистина скъпи - това е ориентировачно.

# 92
  • Мнения: 4 753
Не е за подценяване,че имаш 2 години,в които ти изплащат някакви пари,за да гледаш детето си(били те 1000 или 200).

Предпочитам 1000....  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 275
към всички бъдещи мами   :Момичета защо изобщо са тези теми.Самият факт , че вече сте решили да имате дете означава, че сте помислили и за финансовата страна.Уверявам ви, че децата, за които не се отделят по 1000-2000 лв месечно, не пият минерална вода за 100 лв, не носят бутикови дрехи и в чиито играчки не са инкрустирани камъни Сваровски са си не по- малко обичани, обградени с внимание деца, които неса лишени от основните неща за всяко бебче или детенце.
Ние не сме богати, месечният ни доход е около 1000 лв., но смея да кажа , че детето ми никога  не е било лишавано от нищо, аз и мъжът ми впрочем, също.Така, че не е толкова страшно положението както е описано Sunglasses

Добре че се появи твоя пост и още няколко свестни мнения.
В противен случай почти бях убедила себе си да направя аборт,
тъй като ИМА ВЕРОЯТНОСТ да не мога да осигурявам всеки ден на детето си прясно
изцеден сок от маракуя, португалски ябълки и гръцки портокали.  Embarassed

Познавам дете, което на 3 години е питало майка си ще може ли тая седмица
да купят сирене. Не си го пожелавам, както и на никой от вас.
Но знам, че това дете порасна здраво, умно и ...представете си - обичано.

# 94
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

# 95
  • Мнения: 479
Не успях да изчета всичко написано, но ми се стори, че никой не е писал за лекарства.
Желая ти да ти е здраво, че само за три дни съм дала 150 лева и то не е за кой знае какво. В нашето семейство най много пари отиват в аптеката (4-500лв/мес). Като се разболее детето какво да правя или пък аз и таткото? Няма начин да се спести от изписаните лекарства. Кокото и да се опитваме да се предпазваме, да се каляваме еми кекави сме  Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 1 524
Баба знае две и двеста. Най-важното е обичта и здравето.
Сметки не правя, простирам се по чергата си. Понякога е къса, понякога дълга.

# 97
  • Мнения: 625
бебе на годинка:
памперси-50лева
пюрета,каши-50(най-много)
дрехи-40(най-много)
мляко-60(най-много)
Ето ги само 200 кинта Peace
Всички други разходи си ги имаме така или инче.Но няма да ги кажа колко са(не ги знам)Въпроса е че нещата точно за бебето са толкова.В началото повечко.Не съм кърмила и са били може би 300(тогава пък ги е нямало кашите и пюретата) Peace

Общи условия

Активация на акаунт