Градината - идеи и решения - 2

  • 125 437
  • 573
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 829
здравейте! големи красоти показвате тук, гледам и сърцето ми се пълни! аз отскоро имам дворче и възможност (а и желание) да садя цветя и храсти, за 2-3 години разбрах, че купувам едно, садя го, после разбирам, че е имало пo-добро място за него, пресаждам го, и така. Проби и грешки, сигурно отнема 10тина години, да си дойде всичко на мястото. Идеите и съветите ви са много полезни на такива начинаещи като мен.  Hug

понеже преди мен една мама питаше за откъде да си купи магнолия, исках само да вметна, че когато търся координати, често опирам до един сайт с много информация за градината - zeleno.bg, с голям каталог фирми по озеленяване и градински центрове (оттaм намирих и най-удобния за мен и добре зареден градински център, откъдето купихме дръвчета и храсти за двора, Хоум гардън), има куп статии, форум и пр. Хубаво е, когато много и актуална информация е на едно място - както и тук, разбира се!   bouquet

# 511
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Имай предвид, че са различни видове. На втората снимка ако не се лъжа е вечнозелена, тя цъфти по малко през цялото лято. Аз имам магнолия "Соланж" , "Сюзън"  и "Стелата" . Миналогодишна ми е само бялата, нищо не измръзна, но и не цъфтя. Соланж съм виждала пред общината в Пловдив. Доколкото знам, най-издържлива на студ е "Кобус", но при нашите условия , дори и в София, не вярвам да има проблем с презимуването, ако е голяма и се е вкоренила добре (есенното засаждане по мое лично мнение не е за препоръчване)

# 512
  • Мнения: 234
Може би на пролет ще бъде по подходящо да я засадя. ThinkingИ аз не знам ще разпитам.
А расте ли бързо newsm78

http://img-fotki.yandex.ru/get/18/leonelle.2/0_e1d2_8bab9253_-1-L.
ето такава искам-  http://www.edupic.net/Images/Plants/tree_magnolia_flower03.JPG

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 16:01 от perdido

# 513
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Може би на пролет ще бъде по подходящо да я засадя. ThinkingИ аз не знам ще разпитам.
А расте ли бързо newsm78

http://img-fotki.yandex.ru/get/18/leonelle.2/0_e1d2_8bab9253_-1-L.
ето такава искам- 
Моята е такава! Не расте много бързо, но аз я избрах да е храстовиден тип до 4м, а има и дървесен вид! По избор!! Ако й хареса мястото , расте бързо, но почна да цъфти от 3-4година! Peace

# 514
  • Мнения: 234
Може би на пролет ще бъде по подходящо да я засадя. ThinkingИ аз не знам ще разпитам.
А расте ли бързо newsm78

http://img-fotki.yandex.ru/get/18/leonelle.2/0_e1d2_8bab9253_-1-L.
ето такава искам- 
Моята е такава! Не расте много бързо, но аз я избрах да е храстовиден тип до 4м, а има и дървесен вид! По избор!! Ако й хареса мястото , расте бързо, но почна да цъфти от 3-4година! Peace
Благодаря.Ще чакам 3-4г. #Crazyмммммммм.Много е хубава като цъфне. Tired

# 515
  • Мнения: 1 715
Здравейте момичета имам нужда от съвет относно една смокиня,която засадих това лято.Въпроса ми е дали някой може да ми каже как да я зазимя,защото изглупях и я засадих направо в земята,а трябваше май да я засадя в саксия поне за първата година.Сега ме е страх да я пресадя да не изсъхне и затова искам да я зазимя да не измръзне.

# 516
  • Мнения: 4 970
Присъединявам се и аз със същата молба за съвет.Само че питането ми е за албиция Rolling Eyes Рстението е засадено във вди на гола пръчка пролетта. Сега е към 40 см Rolling Eyes Дали ще издържи зимата?

# 517
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Не се ли разлисти през лятото  Rolling Eyes

# 518
  • Мнения: 4 970
Да- има листенца Simple Smile И много им се радвам Grinning

# 519
  • Мнения: 251
Зазимяване на  млади дръвчета и храсти се прави като се насипе почва или като се увие дръвчето с различни материали с цел предпазване (това се използва и срещу гризачи в по-планинските райони).За целта могат да се използват слама, картон, найлон, парцали въобще всичко което би могло да изолира от студа. За предпазване съм виждала и похлупване с буркани или туби.
Всичко е много относително - зависи от вида на растението, зависи от възрастта на растението, от климата, надмор.височина...

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте момичета имам нужда от съвет относно една смокиня,която засадих това лято.Въпроса ми е дали някой може да ми каже как да я зазимя,защото изглупях и я засадих направо в земята,а трябваше май да я засадя в саксия поне за първата година.Сега ме е страх да я пресадя да не изсъхне и затова искам да я зазимя да не измръзне.

В Практикер виждах специални найлони против измръзване. На едната картинка даже растението беше в саксия, и отгоре пънато като в чувал нещо от този найлон.....ама дали са ефикасни  newsm78

# 521
  • Мнения: 1 715
Момичета благодаря на всички за идеите и съветите.

# 522
  • Мнения: 2 643
Момичета живия плет лигуструм колко бързо расте. Вчера го посадихме и отрязахме на 20 см от земята. Кога да го очакваме да стане 1 м Simple Smile Simple Smile Simple Smile ?

# 523
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Догодина по това време най-рано, при условие , че го поливаш редовно и го ториш редовно Wink

# 524
  • Мнения: 2 643
Догодина по това време най-рано, при условие , че го поливаш редовно и го ториш редовно Wink

А с какво да го торя?

Туи-те също ли да торя?

Общи условия

Активация на акаунт