Градината - идеи и решения - 2

  • 125 378
  • 573
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 2 437
имам един въпрос към вас - кестените защитени дървета ли са? Пред двора на мои познати има огромен кестен, който преди няколко години започна да съхне на места, наколко клона паднаха, един от тях върху една кола и повреди боята. После от общината го подрязаха и той като че ли живна. Сега обаче пак има сухи клони. Но е огромен! Познатите ми се притесняват, че може да падне или пак да паднат клони и да повредят сградата или колите наоколо, а недай си боже и някой минувач.

Има ли начин да се отреже дървото? И да се засади ново на негово място? Жалба или иск и към кого? Или пък да се засили процеса на изсъхване ли newsm78

Каквото и да е идея ще е от полза

# 541
  • Мнения: 251
За да нямат проблеми, най-добре е да известят в общината за изсъхналото дърво, те си имат работници, които с това се занимават и би трябвало да се погрижат. Peace

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Здравейте,искам да попитам за калуните и ериките-посадих си 10 тина,преди 2 седмици,сега съм в чуденка дали ще оцелеят?Препоръки,мнения?Също така боднах едно жасминче/соланум или нещо такова/,два колена катерливи рози.  Rolling EyesДали ще им се радвам напролет?СКоро ще зазимя всичко,ама пак се чудя?

# 543
  • Мнения: 2 109
За да нямат проблеми, най-добре е да известят в общината за изсъхналото дърво, те си имат работници, които с това се занимават и би трябвало да се погрижат. Peace
Да-всяка Община си има отдел за това; Могат да и дадат разрешение за рязане ако това я притеснява;

# 544
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря ви, ще й предам)

Аз междувременно се чудя дали трябва да завия с нещо саксията на една туя, която имаме. По принцип смятаме да я засадим на двора, но през пролетта. Сега е в голяма саксия, но ме е страх да не замръзне, понеже все пак няма достатъчно пръст около корените си в саксията.

# 545
  • Мнения: 251
Аз междувременно се чудя дали трябва да завия с нещо саксията на една туя, която имаме. По принцип смятаме да я засадим на двора, но през пролетта. Сега е в голяма саксия, но ме е страх да не замръзне, понеже все пак няма достатъчно пръст около корените си в саксията.
Ако саксиите са навън трябва да се увият,да.По възможност и да се сложат някъде поне да са на сушина.

# 546
  • София
  • Мнения: 2 437
благодаря, тя е една - сложила съм я под навеса на терасата и неявали или духа директно. Сега ще й организирам някакво завиване. Имам стара олекотена завивка, предполагам, че с един найлон отгоре ще стане работата  bouquet

# 547
  • Мнения: 251
Доколкото знам само саксията се завива( не цялото растение) за да замръзва пръстта.А и последвало размразяване в по-топлите дни и отново замръзване действа неблагоприятно на растението.
Успех, дано съм ти помогнала! Hug

# 548
  • Мнения: 972
Момичета, купих си ето тази книга .
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-131/id-29526/rasteniata-v-gradi … &latconvused=
Богато илюстрирана и с много инфо за растенията. Препоръчвам ви я!  bouquet

# 549
  • Мнения: 251
Момичета, купих си ето тази книга .
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-131/id-29526/rasteniata-v-gradi … &latconvused=
Богато илюстрирана и с много инфо за растенията. Препоръчвам ви я!  bouquet
Може ли да ми кажеш автора, че видях на снимката? Praynig

# 550
  • Мнения: 972
Момичета, купих си ето тази книга .
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-131/id-29526/rasteniata-v-gradi … &latconvused=
Богато илюстрирана и с много инфо за растенията. Препоръчвам ви я!  bouquet
Може ли да ми кажеш автора, че видях на снимката? Praynig


Авторите са Вота Вемайер и Херман Хакщайн.
Книгата е в превод от холандски на Здравко Тошев.
Издава се за пръв път в България от издателска къща Хермес.
Изданието е луксозно и си заслужава парите.
Аз си я поръчах от Сторе.Бг

# 551
  • Мнения: 234
И аз да ви попитам за мнение.Искам да засадя дърво в дъното но двора,за да скрия къщата на съседа.Не искам да я виждам,а и целта ми е да е по зелено,не да гледам къщи и огради.Препоръчват ми върба -расте бързо,прави голяма корона и тн.Вие какво бихте ми препоръчали. Praynig

# 552
  • Мнения: 829
не съм специалист, но имахме същата идея - да скрием съседска къща (с възможност скоро да се превърне в кооперация  Close) и посадихме клен с шарени листа. Не знам колко бързо расте обаче. За нас това не беше водещото в избора.  Hug

# 553
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Аз имам впечатления за акацията и черницата - растат  много бързо. Ако и върбата расте бързо - аз бих предпочела нея, много е красива! 

# 554
  • Мнения: 9 487
То си зависи и от вида върба, но сякаш листната маса не е достатъчна за скриване на къща Thinking..да, бързо растат, но се иска да има редовно поливане..имайте го впредвид..добре е край нея да има водица Wink

Аз бих заложила на черницата....стига под нея да не смятате да слагате райграс Peace

Общи условия

Активация на акаунт