Градината - идеи и решения - 2

  • 125 375
  • 573
  •   2
Отговори
# 555
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Черницата много цапа! Едва се отървахме от нея!Върбата иска много вода! Може би клен е най-добре, защото е шарен и бързо расте! Peace

# 556
  • Мнения: 234
Благодаря на всички за съветите  bouquet
Но това ме заплени http://www.reznoe.ru/i/articles/10/Acer.jpg  клен,какви цветове само.Задължително ще го засадя,независимо къде. Hug

# 557
  • Мнения: 1 236

Но това ме заплени http://www.reznoe.ru/i/articles/10/Acer.jpg  клен,какви цветове само.Задължително ще го засадя,независимо къде. Hug

Да, кленът расте бързо. "Сребърният" расте с около 90см на година  Party Това на снимката май е "червен", става голям хубавец  Peace

# 558
  • Мнения: 234
90см. Shockedтова е страхотно.

# 559
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Салкъма ни беше засят в кофа, пролетта го насадихме и порасна с 3м Wink Друг е въпроса , дали си заслужава. По-добре е нещо по-бавно растящо, но красиво.

# 560
  • Мнения: 1 296
Албицията  е удачен вариант, защото расте доста бързо и цъфти много красиво. Брезата също изглежда красиво в двора. За къщата ни в провинцията две години се чудех какво подходящо дърво да избера - хем да няма големи корени, да е красиво и непретенциозно. Умувах, умувах, докато в едно списание не видях как изглеждат в двора албицията и брезата - това повлия на решението ми е не съжалям.

# 561
  • Мнения: 2 642
Албицията кога започва да цъфти?

А клен от къде може да си купим и кога се съди?

# 562
  • Мнения: 2 642
Nivea Simple Smile , като начало сега можеш да хвърлиш някакъв бързоразтворим фосфорен тор, или поне с преобладаващ фосфор и съвсем малко азот. Азот не бива, заради това, че стимулира бързия разтеж , а през зимата растението трябва да е в покой. Най-добрия вариант и най-безопасен е угнил оборски тор, но трудно се намира.
През пролетта, когато се появят зелените пъпки, се тори с азот. Най-добре е с комбиниран тор, съдържаш азот, фосфор и калий в равни съотношения, например N/P/K = 18/18/18 . Ние торихме първата година с комбиниран, където калия беше малко повече от другите елементи (в момента не се сещам съотношението), така през седмица, но при обилно поливане. Обаче садихме пролетта, сега не се престаравай с торенето, веднъж е достатъчно.
Туите също се торят. В някоя голяма агроаптека или специализиран магазин за торове ще ти обяснят.
 Ако се притесняваш, че може да сбъркаш, започни с торенето пролетта, с бързоразтворим тор, когато започнат да личат листни пъпки. Сега можеш да ториш с бавноразтворим, но беше хубаво още в дупките при засаждането да се сложи.
barby_s_g_d , ако съдя по прогнозата за времето, по-добре е да отложиш за пролетта. Оптималната температура за покълване е около 18 градуса, а идват студове.


Пародоксалното е че можем да намерим птича тор с тонове. НО не можем да я закараме до градината ни - мисля си че ще ни "омирише" колата:)  Embarassed
А от къде да си купим цъфтящи храсти които се стелят и пълзят по стени?

# 563
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Моята албиция никак не расте бързо. Обаче едната ми бреза /имам две, различен сорт са/, наистина расте много бързо. От миналата пролет е учетворила височината си. А тази бреза, която е по-нежна и красива, с висящите надолу клонки, расте с нормални темпове.  Впечатленията ми от салкъма са от моя си /червена акация/, за черницата - от съседен двор. Човека си ги реже почти до ствол всяка пролет, есента са с клони по 2- 3м.
Не съм забелязала клена да расте бързо /поне по паркове и улици/ Rolling Eyes В разсадника много се чудих на един червен дъб, но беше само 40см /7лв/ , а не ми се чака дълго Simple Smile

# 564
  • Мнения: 1 236

Не съм забелязала клена да расте бързо /поне по паркове и улици/ Rolling Eyes

Нямам лични впечатления, но вероятно в началото израства бързо, после разбира се забавя. Навсякъде пише, че дърво на 10г достига 8м.

Обикновено дърво за градина се взема като е поне 3м (иначе действително има твърде дълго да се чака, докато мине прехода от "фиданка" към "дърво"  Laughing Пък и се случва да не се хване) В този случай за около 3г ще е достатъчно добре развито за да почне да служи като параван спрямо къщата на съседите например  Wink

Иначе от кленовете най-бързо расте сребърния. Тези по градските улици са червен канадски клен.

От лични наблюдения - преди година взехме една смокиня, около 1м, има-няма. В момента е над 3м. Но клоните й не стават особено гъсти и не мога да я препоръчам за това дето й трябва на момичето  Confused





# 565
  • Мнения: 234
Салкъма- Акация ли е newsm78

# 566
  • Мнения: 972
Салкъма- Акация ли е newsm78

Да,бяла акация.

# 567
  • Мнения: 234
Благодаря Embarassed

# 568
  • Мнения: 1 020
Здравейте момичета Simple Smile
Аз съм начинаеща "градинарка"... В кавички, понеже етърва ми е позавзела двора и не искам да й се меся в цветята... та аз съм градинарка на терасата в саксии  Embarassed
Купихме не много цветя тази година, че нали ни е за сефте, та още не разбираме много Simple Smile
Едни от цветята, които имам са лилиуми... Високи и ниски... Те са ми най-мили, а не знам как да ги съхраня за през зимата... дали да не ги кача на тавана? Той не е измазан... дефакто отвътре е само на тухла, а и няма изолатзиа на покрива... дефакто и там става студеничко... но според мен Т не пада под нулата...
Та въпроса ми е да ги извадя ли от саксиите? Додколкото виждам високите са се размножили... малко се е оголило около стъблото и виждам, че другата година ще са повече... Дали трябва да ги разделя? Да ги подрежа ли? Да чакам ли да изсъхне хубаво стеблото или да го оставя да изгние направо?
Момичета съжалявам за сигурно глупавия въпрос, но наистина съм много боса в "градинарството". Благодаря ви предварително за помоща  Hug

# 569
  • Мнения: 803
Ljuboznatelna,
успя ли да прескочиш до изложбата Цветна есен?
Има ли нещо впечатляващо?

Общи условия

Активация на акаунт