ЮЛСКИ бебчета '08(тема 40)

  • 10 222
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 440
Аз съм чак от 12. Толкова се бях шашнала на предната консултация, че забравих да си запиша час и като се сетих, най-ранния беше за 12 на 09.05.  Laughing
Успех утре на прегледа  Peace

# 241
  • Мнения: 2 028
Да се запиша и аз като сте тръгнали да казвате къде ще раждате!За сега б-ца "Лозенец"(бившата правителствена)

Душичка, а при кой лекар си следиш бременността там? Защото аз досега бях при една лекарка от Правителствена, в частния й кабинет, която най-неочаквано изведнъж ми каза, че не може в правителствена, защото били променили режима... Бях толкова разочарована... още повече, че просто си ме излъга май, за да продължа да ходя в кабинета й, а не в болницата да мина вече по направление... Така и не продължих да гадая, просто смених лекарката и болницата... Но ще съм ти благодарна за инфо за правителствена...  Hug

# 242
  • София
  • Мнения: 545
Агата, радвам се, че си вкъщи вече. Леля ми докато беше бременна, имаше такава диагноза. Очакваха дори да роди по- рано. Слава Богу, роди 4 дни преди термин и сега няма никакви проблеми.

Дуци, честита прическа! Докато четох разказа ти си спомних за моето раждане и ми стана мило Heart Eyes Има, няма още два- три месеца и пак ще гушкаме малки бебоци.
 

Този списък, който пусна Pea®ly е доста изчерпателен, ще го копирам тук и ще коментирам от гледна точка на моя скромен опит.

За стаята на бебето
1. Легло според мен е добре да се купи обикновено бебешко креватче или кошарка, а не от тези, които стават по- големи легла после, защото са доста скъпи, обемни и най- лошото- теснички са за по- голямо дете
2. Скрин (ако нямате достатъчно шкафове и чекмеджета, за да поместите дрешките на новия член на семейството) ползвах обикновен шкаф, сега мисля да сложа поставката за повиване в банята, върху пералнята
3. Повивалник (ако няма леглото) беше ми много полезен, отгоре слагах тензухена пелена
4. Бебешки Матрак - ще се сблъскате с много противоречиви мнения за това какъв да е матрака, че кокосовите матраци предизвиквали алергии, че най-добрите са най-скъпите и т.н. Не робувайте на неподкрепени мнения. Купете това, което Вие решите. Който и да питах, все някой бил чул от друг, но не и някой наистина да е получил алергия от такъв матрак. А ако има такъв, моля да коментира!
5. Спален комплект (долен чаршаф+ калъфка) - 2 бр. в нашия има и олекотена завивка, когато Марти си спи в леглото го завивам с нея
6. Протектор за матрак самите протектори са противоалергични - 2 бр.
7. Одеало - 1 дебело и 1 по-тънко има едни поларени, много са удобни, особено за навън
8. Бархетни и памучни пелени - по 3бр. поне имах около 10, ползвах ги за възглавничка
9. Пелени за завиване- 2бр. аз имам една, тази от изписването
10. Термометър за въздух и влагомер - 1бр. - доста удобен уред, ползваме на Chicco (около 44 лева е) може и съвсем обикновен термометър
11. Педиатричен термометър - 1бр. (Не бързайте да купувате термометър биберон - ако не иска биберон, няма как да Ви послужи - нашия случай е такъв). имам обикновен живачен, в началото мерих темп. в дупето, после започна да се сърди и сега гледа или реклами, или нещо друго и я меря, но ми е трудно. Мисля да взема такъв за ухото или челото.
12. Кош за пране- 1 бр. (и торба за пране върши работа)
13. Бебефон- 1 бр. - (ако сте близо до бебето е напълно ненужна вещ). в старото жилище имах нужда от такъв, сега в новото, което по- малко нямам, но понякога когато Марти заспи отиваме при съседите и тогава го включвам.
14. Овлажнител за въздух - 1бр. - абсолютно непотребна вещ [сутрин влажността в стаята е към 60%, вечер след като сте загрели до към 25-26 С е около 50% -това си е напълно в рамките на нормалното]. ние имаме обезвлажнител  Joy

За къпане на бебето:
1. Хавлийка за къпане- 2бр.
2. Ваничка - анатомична - 1бр. (или обикновено корито - зависи дали Ви е удобно). Ние къпахме бебочка в леген през първите 3 седмици. След като падне пъпчето може сами да прецените кое ще Ви е удобно и тогава да купите. ако е анатомична е добре да е такава, а не такава с ограничители отстрани, защото първата може да се ползва доста повече време.
3. Чашка за къпане / канче- 1бр. (обикновено канче Ви върши чудесна работа, не е нужно да купувате).
4. Термометър за вода - 1бр. - след като направите 2-3 пъти водата, става неизползваем.
5. Гел за къпане на бебето - 1бр. гел и шампоан в едно, няма смисъл от няколко продукта за къпане
6. Сапун за дупето на бебето (Sebamed - при всяко подмиване, много удобно миещо блокче)
7. Шампоан за бебе - 1 бр.

Други аксесоари за бебето:
1. Стерилизатор - 1бр. (най-удобен е за микровълнова - не е нужно да е на AVENT или други по-скъпи марки. Това е само пластмасова кутия. Дали ще дадете 50 лева или 20 лева за пластмаса с еднакви функционални възможности - решавате Вие) ако имате микровълнова е добре да вземете някакъв, след това може да го ползвате да варите зеленчуци и плодове на пара
2. Съд за преваряване на вода. Може и кана за преваряване на вода - просто я пуснете 2 пъти през половин час за да се превари още малко). чак пък специален съд  newsm78
3. Шишета- 1бр. голямо + 1бр малко, или повече, зависи дали сте на кърма или адаптирано мляко. аз имам само две, напълно достатъчни са, ако детето е на кърма. И то са нужни след 5-6 месец
4. Четка за почистване на шишета - 1бр. Може и гъбичка, само за бебешките прибори и съдове.
5. Термобокс- 1 бр. (Ако кърмите не Ви трябва) през зимата почти не върши работа, много излишна вещ според мен.
6. Лъжички- 4 бр. (може и 2, но като давам капките и на всеки 2 приема да стерилизирам само 2 лъжички …) в началото имах само една, напълно достатъчна за капките
7. Аспиратор за нос- 1бр. (Ползва се чак след 6 месец, дори след година - непотребна вещ - клечките за уши с ограничител са най-удачен вариант за почистване на секрети. Въртите само в една посока и нослето е чисто) ползвала съм и ще ползвам, чудесен уред
8. Ножичка за нокти или нокторезачка с ограничител - 1бр. (има комплекти на Бертони - вършат чудесна работа) аз ползвам ножичка на Чико
9. Гребен и четка за коса- 1бр. (е това още не сме го ползвали) не съм ползвала
10. Биберон - залъгалка - 2бр.

За разходка и навън:
1. Детска количка- 1 бр.
2. Кошница за кола-1 бр.
3. Слинг за носене на бебето или кенгуру - ако решите да се носите така.

Козметика и аптека за бебето:
1. Крем за тялото на бебо - с по-високо липидно съдържание, поне през първите 1-2 месеца. Ако е лято, минете на бебешко мляко. После може и бебешки лосион. Не съм привърженик на това да мажа бебето с зехтин при наличие на много добра козметика на пазара. Когато на времето не е имало такава, може би е бил най-добрия вариант, но не мисля, че и сега това е така. За майките на момичетата - не мажете върху областта на гинеталиите, а само ОКОЛО, да не попада крем вътре. или крем, или олио
2. Бебешко олио - 1бр. (след измиване, напоявам мокра кърпичка с него и минавам пак през дупето и гънките, за да съм сигурна че всичко е почистено)
3. Крем за дупе - 1бр. (ползваме Палводерм - много добър крем)
4. Памук - 1бр.
5. Спирт 90% за пъпчето- 1бр. (90% е по-лесно се изпарява)
6. Топоцин - антибиотичен прах за пъпчето
7. Физиологичен разтвор за нослето- 10 бр. от малките - 24 часа след отваряне да не се използва.
8. Риванол - 1бр. (ако сте с момченце - за пишката)
9. Мокри кърпички - поне 3 бр. големи пакети - освен ако не искате на 2 седмици да купувате. ползвам само навън, вкъщи го мия
10. Сухи кърпички- 1 - 2 бр. (от тези в кутиите - използват се за забърсване и подсушаване ако повръщат и др. - много са удобни)
11. Памперси- 1 голям пакет new born не бързайте да взимате 1, бебо може да е по- голям и да трябва направо 2
12. Бебешки прах за пране- 1 бр. (Тео Бебе - Бебешки омекотител не препоръчвам поне през първите 6 месеца)
Бебешки сапун - за препиране на нааканите пелени - редовно след като сте разповили бебето, то може да се наака
13. Простор за сушене на дрехи- 1 бр. - удобен ако си нямате сушилня или простор. нямам специален

Дрехи за бебето:
1. Комплект за изписване- 1бр (може и да си нагласиш ти дрехите, а не да купуваш комплект. Трябват ти боди с дълго ръкавче, ританки, гащеризон с ръкави, шапка, космонавт за новородено- не е с крачоли, а е като торба отдолу)
2. Боди- 2бр късо и 6бр дълго ръкавче
3. Ританки- 4-6 бр. не съм ползвала
4. Блузка с копчета или жилетка- 2бр
5. Гащеризон- 4-6 бр. много удобни
6. Терлички- 3-4 бр. не съм ползвала
7. Чорапки- 5-6 бр.
8. Шапки- 2 бр.
9. Лигавници- 4 бр. - с непромокаем гръб (но не бързайте, да купувате много. Често подаряват такива, както и зависи дали бебо толкова ще се олива или връща).

Списък за майката:


1. Помпа за кърма - 1бр. (Авент за сега май се оказва най-добрата в това отношение) не бъразйте с помпата
2. Подплънки за гърди - 1 кутия - аз си взех Fixies, след като ползвах и Авент, и съм еднакво доволна, а цената е 3 пъти по-малка в полза на Фиксис. аз ползвах на Чико
3. Кърпички за гърди - 1 опаковка - вместо да се миеш нощно време, преди кърмене се забърсваш с тях. Освен на Чико, не съм виждала други. не съм ползвала
4. Сутиен за кърмачки- 2 бр. - много удобно бельо. може и обикновен памучен
5. Нощница или пижама с копчета- 2бр. нямам такива
6. Крем за гърди- 1бр- да не се налага отмиване. Подходящ е крема на Авент, или на Мустела. Авент от декември месец нямат внос на такъв крем…при необходимост
7. Ластичен колан или гащи - ако имате нужда, познати казват че са доволни. На мен не ми е трябвал.

Шапка съм слагала понякога, когато е по- хладно или духа силен вятър. Ръкавички не съм слагала никога, ноктите ги махнах веднага, бяха много големи. Ако раждате в Майчин дом и бебето не е с вас, няма да му сложат ръкавички. Поне аз като раждах беше така, имаше една майка, чието бебе беше с много надрано лице и те отказаха да му сложат ръкавички.



# 243
  • Мнения: 690
Аз съм чак от 12. Толкова се бях шашнала на предната консултация, че забравих да си запиша час и като се сетих, най-ранния беше за 12 на 09.05.  Laughing
Успех утре на прегледа  Peace


И аз съм на 9.05 от 12 но при Хаджиев. После на кафенце?? Катинче??  Party

# 244
  • Мнения: 36
Добро утро от мен. Днес деня се очертава да е по-слънчев.
Благодаря на мамите с опит, които коментират списъчето с необходимите неща. На мен лично ми е много полезно, защото съм доста заблудена, а и нямам излишни пари за непотребни вещи. На нас ни обещаха да ни дадат количка, столче за кола и стерилизатор, така, че поспестих малко Mr. Green
Относно раждането, аз все още си оставам в Токуда, ама по- настояване на таткото. Незнам, вече почна да ми писва да давам пари навсякъде, а от 4-5 години се осигурявам на максимума ( при 2000лв. осигурителен доход всеки месец ми се внасят 120лв. здравни осигуровки) #2gunfire Най- накрая ще отида да родя без избор на лекар и без да плащам #Cussing out
Сега отивам да ми точат кръвчица и да си платя поредните изследвания за щитовидната жлеза, защото не ги поемала здравната каса.
Извинете за дългия пост. Много се изнервих с тези нови цени зараждане.

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 337
Добро утро и от мен....

тук малко се е намръщило времето в Бургас ама дано се оправи...

Аз ще раждам все още в Токуда...егати късмета с тия увеличения ...Това си е жив обир!!!!

Като цяло значи, ако съм секцио в Токуда ще ми излезе всичко около 2 хилядарки....доста сас и паричките дано да има насреща поне нормално отношение- в което не се съмнявам де, но все пак трябва да си има граници...

Във вита същ не са от най-ниските цени...

оф аз още се 4удя...дайте ми акъл -Chipolino pooky
+koshnicata li Cangaroo Viktoriq + koshnicata?

# 246
  • Мнения: 326
Е бива ли така сега. Вчера на обяд ви оставих, а ето сега темата почти свършила. Ние май-сме от най-дърдорещите във форума.
И колко неща сте обсъждали, за които исках да се включа, ама вие всичко сте казали.
Да се похваля. Вчера нали ходих на преглед и се оказа, че обилното течение е от гъби. То не че е добре, но аз се успокоих, защото и тапата си е на мястото и околоплодните води са си както трябва. Бебчо си е добре запечатан, папка си и си расте милото по план. Олекна ми на душичката. А за гъбите ми изписа 6 ваг.таблетки Канестен и дано с тях да се оправи всичко. Някой използвал ли ги е?? Пише, че не се ползват по време на бременност, освен ако лекаря прецени. То май на свичко пише така??? Така ли е?? Явно положението е било доста зле, като съдя по реакцията на доки като ме прегледа  Shocked Shocked Shocked. Както и да е. Аз съм щастлива, че бебчо е наред. Толкова се притеснявах.
Разбрах, че и с Бухтичка всичко е ОК. Даже и гъби няма. Браво.
Сега ще почета какво сте писали, но цял ден няма да имаме ток и не знам батерията на лаптопа до кога ще издържи.
Лек ден на всички. Днес ще е слънчево и топличко. Който може да се поразходи.
Са списъците ще када само. Оставете и на роднините и приятелите по нещичко да купят. Не се нагърбвайте да купувате само вие нещата по списъка, защото така рискувате да получите по 2-3 едни и същи неща. То лощо няма, на друг ще ги подарите, ама не е това идеята. Изчакайте до 2-3 седмици след като се роди бебето, ще видите с колко подаръци ще ви затрупат.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 09:05 от Kokolin@

# 247
  • Мнения: 139

Амми то в нокоя болница не можеш да отидеш направо да родиш, поне в часните! И във Вита е така!


Добре де аз не ходя на консултации във Вита това означава ли, че няма да мога да родя там ако реша?
За Токуда бях чела, че искат поне от 8-мия месец да ходиш там на консултации, а във Вита как е?

# 248
  • Мнения: 69
Добро утро и от мен!
Днес във Варна е мрачно и топло, най-вероятно ще вали, но аз съм решила да излизам, че Танита ме зариби за един панталон и как съм устискала досега да не ида - аз си знам... Laughing
Танита, на мен също не ми се отварят снимките... Можеш ли да ги прехвърлиш в общия ни албум или поне кажи как си кръстила този в снимка, та да го намеря по име? Междудругото, видях страхотни дрешки там и направо ме е яд, че имам много от необходимите, та си е чиста суета да купувам още...
Благодаря на Емзи за линкчетата с пелените... Голяма ми е чуденка... Не самия избор на пелени, а дали да използвам.. Снощи особено като трябваше да приспя Самуил в 11.40 и то с караници и долу-горе по същото време мъжа ми реши, че е дошло време да се епилила и аз трябваше да му помагам... Просто луднах! Така ми се спеше, а бях спала на обяд, че изядох две препечени филии с масло и домати, от които после не можах да заспя от киселини поне половин час... Та снощи бях решила да пращам природата и екологичния начин на живот подяволите и да си съхранявам психиката  #Cussing out
Днес обаче, като ми мина, пак ще разглеждам темите и ще мисля.
Да питам, сложихте ли ми розови гащи? Ще имам момиченце!
Дуци, много ти отива новия цвят, а в разказа ти няма нищо преекспонирано, тъй че споко, даже ме разнежи, както и други майки тука...
Приятен ден на всички!  Hug

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 09:12 от donka

# 249
  • Мнения: 2 171
Добро утро  bouquet!

В Токуда наистина раждането на някои късметлийки им излиза безплатно Wink. Болницата има сключен договор със Закрила (поне си мисля, че беше Закрила) и който има допълнително здравно осигуряване там не плаща. Или по-точно си плаща, а след това от Закрила възстановяват парите. Коментирано е доста в темата за Токуда в Здравния Peace.

И на мен ми стана интересно за Вита дали може просто да отидеш и да родиш там без да си ходил на консултации и без да познаваш лекарите? Като се замисля дали ще дам 1000 в Шейново, защото ще си платя и ВИП, ако имам късмет или 1300 във Вита, май няма голяма разлика newsm78. За Вита ме спира главно коментара на Валето (беше от юлките) в Здравния справочник. Май изобщо не са реагирали адекватно когато е отишла с проблем и са я пратили директно в МД Confused.

# 250
  • Мнения: 326
В Токуда наистина раждането на някои късметлийки им излиза безплатно Wink. Болницата има сключен договор със Закрила (поне си мисля, че беше Закрила) и който има допълнително здравно осигуряване там не плаща. Или по-точно си плаща, а след това от Закрила възстановяват парите. Коментирано е доста в темата за Токуда в Здравния Peace.
Най-добре всеки сам да си пита в Закрила дали те ще възстановят разходите за раждане, защото там, в Закрила има 3 вида договори и до колкото знам само един от тях покрива раждане. Т.е не всеки осигурен в такива допълнителни здравни МЦ имат покритие за раждане. Зависи от това колко се е бръкнал работодателя. Дано сте ме разбрали. Аз съм осигурена там, но ми се покриват разходи само за прегледи на частно и изследвания, не повече.

# 251
  • Мнения: 33
Много добър списък,а вие какво мнение имате  за козметиката на Mustela

# 252
  • Мнения: 223
Значи в МБАЛ "Св. София" (на бул. "Б-я"), където ходя на ЖК, не е необходимо условие да ходиш там по време на цялата бременност, за да родиш при тях. Изискването им е да те следят в последния месец преди термина и след това можеш да си раждаш там. До колкото знам и други частни болници са на този принцип. Може и с "Вита" да е така.

На мен ми точиха кръвчицата сега, да видим какво ще кажат резултатите.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 09:39 от Pea®ly

# 253
  • Мнения: 235
Много добър списък,а вие какво мнение имате  за козметиката на Mustela
Това е най-доброто за мен в момента на пазара. Ползвам крема против подси4ане, гела за баня и едно хидратиращо мляко.
Козметиката никак не е прехвалена, заслужава си парите Peace

# 254
  • Мнения: 139
За Вита ме спира главно коментара на Валето (беше от юлките) в Здравния справочник. Май изобщо не са реагирали адекватно когато е отишла с проблем и са я пратили директно в МД Confused.

И аз го четох този коментар, но там май ставаше въпрос за конкретен лекар, че не е реагирал както трябва. Иначе за Илиева и Кълвачева /май така се казваше/ съм чела добри отзиви. Мен ме притеснява, че като има нещо изпращат в Майчин дом, а не го решават там.
Токуда си беше идеално, а пък и ми е на една крачка, но с тези цени....... Все се надявам да не стане това, което Диков е казал, но ще видим. Надеждата умира последна

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт