За отношението на детето към тате

  • 5 713
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 463
Много тъжно!Ама много! Hug

# 46
  • Мнения: 1 919
Ние засега запазваме отношения. Боядисвахме яйца заедно с баща й и я водихме заедно на парк.
Нашият БНД много се тюхка че детето иска мама и татко заедно - "их, какъв е гаден живота бе".
Това защото Марти като сме заедно се държи и за двамата.

# 47
  • Мнения: 402
Ние засега запазваме отношения. Боядисвахме яйца заедно с баща й и я водихме заедно на парк.
Нашият БНД много се тюхка че детето иска мама и татко заедно - "их, какъв е гаден живота бе".
Това защото Марти като сме заедно се държи и за двамата.

Той пък какво очаква, нали е дете, разбира се,че ще мечтае за родителите си заедно  #Crazy Tired

# 48
  • София
  • Мнения: 17 282
Ние засега запазваме отношения. Боядисвахме яйца заедно с баща й и я водихме заедно на парк.
Нашият БНД много се тюхка че детето иска мама и татко заедно - "их, какъв е гаден живота бе".
Това защото Марти като сме заедно се държи и за двамата.

Той пък какво очаква, нали е дете, разбира се,че ще мечтае за родителите си заедно  #Crazy Tired

Абе той човека явно си го разбира, просто му е кофти от това.
Разбирам го и аз съм така.

# 49
  • Мнения: 83
Отдавна не съм писала,но тази тема не мога да я пропусна.С бащата на Вайа сме разделени повече от година,той живее с приятелката си,но постоянно се грижи за детето си.Поне веднъж седмично я взима да спи при него (при майка му), държи се добре,много добре и с двете ни,но...какво от това.?!Когато баща й ме вбеси с поредната си глупост си мисля,че ако детето ми беше достатъчно малко,бих го изтрила от съзнанието й,но................после я виждам как се радва когато й звънне и  .........
Колкото й да ми тъжно май ще си останем така......

Изход няма,всеки взима своето решение.Аз съм благодарна на съдбата,че имам дъщеричка,тя си е само МОЯ. Той просто е за разнообразие в живота й,когато може. Знам,че й тя го знае.Говорим си много с нея по въпроса.Това е моето решение ,но и то не е меродавно.Мисля си,какво ли мнение ще има тя за мъжете и семейството,когато трябва да се обвърже.

# 50
  • Мнения: 623
...тя си е само МОЯ. Той просто е за разнообразие в живота й,когато може. Знам,че й тя го знае.Говорим си много с нея по въпроса.Това е моето решение ,но и то не е меродавно.Мисля си,какво ли мнение ще има тя за мъжете и семейството,когато трябва да се обвърже.

Да бе, страшна си. Той к'во, нещо в ролята на клоун ли се явява или к'во?
Баси тъпотия... и к'во точно си говорите? Или по точно, какво и набиваш в главата?

# 51
  • Мнения: 1 732
за да не го боли моето човече, че "татко" му го е забравил, за да не расте с комплекса, че не заслужава да бъде обичано, че му се е паднал калпав баща, с когото не може да се гордее...и т.н. и т.н., ей заради всички тези неща не мога да бъда великодушна и да се опитвам да обяснявам "той толкова може".
Като не може повече - няма място в света на детето ми, за да не дава пример, че И ТОВА може да се прости - че си си забравил детето.
За ТОВА прошка няма!
ТраянаHug За Мария, за Вяра, за всички дечица, които никога не са виждали "бащите" си... Hug
Знам, че по празниците е най-тежко, най-болезнено, най-...Момичета, кураж!  bouquet
Какъв Великден,какви пет лева....
Той за рождения ден на сина си едни дъвки не му купи,ти загриженост искаш.
Съмнявам се че постъпката ти го е накарала да се засрами. newsm78,това положение тях идеално ги устройва.
Абсолютно в десятката. Какви хора са бе? Какви? Знае, че детето му има празник и не му дреме...поне от гузна съвест да беше пратил нещо...Ей така просто...Нямам думи. Без думи останах и без мисли денонощно да се питам какъв човек избрах за баща на Вяра...Въпроси без отговори... Tired Срам ме е от себе си... Sad

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 21:30 от Сабина

# 52
  • Мнения: 671
Сабина,няма защо да се срамуваш. Hug
Дала си му много шансове да бъде баща,но той не е пожелал да бъде такъв.
Едва ли нарочно си търсила най-безотговорния.Просто такъв се е оказал.
Не се самообвинявай,имаш прекрастно дете,най-хубавото нещо на света.Животът ти е пълен,не си предала и не си изоставила никого.
Радвай се на дъщеря си и остави онзи идиот да си живее животеца.

# 53
  • Мнения: 911
Сабина,няма защо да се срамуваш. Hug
Дала си му много шансове да бъде баща,но той не е пожелал да бъде такъв.
Едва ли нарочно си търсила най-безотговорния.Просто такъв се е оказал.
Не се самообвинявай,имаш прекрастно дете,най-хубавото нещо на света.Животът ти е пълен,не си предала и не си изоставила никого.
Радвай се на дъщеря си и остави онзи идиот да си живее животеца.

Систър! "Не се самообвинявай!" беше първото нещо, което ми каза психоложката, при която отидох за помощ, когато осъзнах, че..."тати" май ще излезе просто най-обикновен боклук.
Престани да се виниш! Hug
"Животът ти е пълен, не си предала и не си изоставила никого."  Peace

# 54
  • Мнения: 1 732
Сабина,няма защо да се срамуваш. Hug
Дала си му много шансове да бъде баща,но той не е пожелал да бъде такъв.
Едва ли нарочно си търсила най-безотговорния.Просто такъв се е оказал.
Не се самообвинявай,имаш прекрастно дете,най-хубавото нещо на света.Животът ти е пълен,не си предала и не си изоставила никого.
Радвай се на дъщеря си и остави онзи идиот да си живее животеца.
Оморфис, Траяна, наясно съм с това. И пак цялото ми същество се бунтува срещу истината. Кога ще забравя? Кога ще простя? Кога? Снощи пак си пуснах "Страстите Христови". Гледах, плаках...обаче от мъка...как може да има толкова жестоки хора! А идеята, посланието на филма е съвсем друго - за прошката, за смирението, за разбирането. Не мога да го направя, а това ще ме съсипе психически. Не мога да приема, че съществува човек, който се отрича и отвръща от собствената си плът, като че ли това е най-лошото нещо на света. Sad
А форумът ми показва точно обратното. Всеки ден.
Все ми се щеше Вяра да има някакви отношения с баща си, но едно е какво ми се иска на мен, друга е действителността. Отсреща като стои камък без сърце и душа, не става.

# 55
  • Мнения: 903
Ох, момичета, момичета, въпросът: "Как е възможно той да причинява това на собственото си дете?!" е толкова риторичен...., сигурно е най-риторичният въпрос на света.... Единственият начин да се справите с него е да спрете да си го задавате - аз поне така направих преди известно време и вече се чувствам много по-добре.
Какъв Великден,какви пет лева....
Той за рождения ден на сина си едни дъвки не му купи,ти загриженост искаш.
  ----> Същата история и при нас и не само след като се разделихме, а и  още преди това. Да ви кажа ли нещо наистина "прекрасно" Twisted Evil, което той /бившия/ ми е казвал по повод организирането на скромно семейно тържество по случой рожденния ден на Лора...: "Не мога да разбера как можеш да мислиш да му празнуваш рожден ден на това дете?! Какъв празник може да е това, че ставала на едиколко си години, като я гледаш в това състояние?!"/намеквайки за специфичния й проблем, сякаш той я прави един вид бракувана негодна стока/ #Cussing out  Смятам, че няма кой да ме надцака с по-изродско изказване Rage 

Та така, в момента, в който приех, че той си е такъв някакъв изчанчен душевно екземпляр и да търся отговор на въпроса"как е възможно да е такъв", е все едно да питам "защо слънцето изгрява от изток"/като на второто има по-голяма вероятност да си отговоря/..., от там нататък дишам много по-леко. Според мен най-доброто, което можем да направим за децата си, е да им даваме онова, от което имат нужда, като се опитваме да запълним всяка празнота в живота им, причинена от липсата на читав баща. Разбира се, че не е напълно възможно, но е най-доброто, което можем да им предоставим като самотни родители, така че те да не страдат от това, че са отглеждани от самотни родители. Пък че малоумникът не бил способен да се отнася адекватно към собственото си дете, това ние не можем да го променим, колкото и да си го задаваме горния риторичен въпрос - така само подхранваме горчивината вътре в себе си.

# 56
  • Мнения: 402
Сабина,   bouquet Всъщност ,когато този човек е станал "баща " на Вяра, ти си знаела,че нещата ще са съвсем други и Вяра ще има семейство , така че няма за какво да се обвиняваш.Това,че на онзи му е хрумнало друго после...ами има, има много гадни хора-факт просто ( знаеш, има хора,които удрят бременните си жени(аз съм пример),които не ги е еня живи ли са докато са бременни ,щото не им се занимава просто...и живеят страхотно, изглеждат перфектно...)
Ами да си живеят  smile3513Няма ние да страдаме заради тях, Сабина.
Знаеш ли, и мен ме мъчи най-много това,че вътре в себе си не мога да простя всичко ,което се случи.Това,че разиграваше мене и детето кога ще дойде, че ни пренебрягаше...Искам да простя, за да ми олекне, но не мога.

# 57
  • Мнения: 1 732
my_everything, съжалявам, че си минала през това... Confused
Самотната ми бременност беше най-черния период от живота ми и се радвах, когато Вяра се роди жива и здрава, защото знаех, че никога повече няма да бъда сама. Heart Eyes
Тя е най-хубавото нещо в живота ми и няма да позволя никой да помрачи щастието ни.
А за прошката - много път трябва да измина и много вода трябва да изтече...уви...

# 58
  • Мнения: 2 327
Какво разбирате под прошка ми е интересно?
Не ви трябва да прощавате, а просто да забравите - в смисъл да не се интересувате от тях както и те не се интересуват от вас. Вече не са част от живота ви. Оставете ги в миналото, стига сте ги влачили напред.
Не знам дали някой от вас е чел коаните - малко източна мъдрост, но ще си позволя да ви споделя един.
Двама монаси пътували на дълъг път. Минавали покрай една река и видели едно момиче на брега, което ги помолило да и помогнат да прекоси реката. Религията им забранявла всякакъв контак с жени обаче. Все пак единият  монах я взел на ръце и я пренесъл. После продължили пътя си. След няколко часа другият го попитал: Братко, как можа да пренесеш момиче, знаеш че е грешно? А той отговорил: Аз я пренесох и я оставих на другия бряг, а ти още я носиш със себе си.

# 59
  • Мнения: 1 732
Стъни, лично аз ако не мина през прошката, няма как да забравя. За да загърбя станалото и да продължа живота си начисто, трябва да простя. Безразличието към този човек е нещото, което желая най-силно в момента, но горчивината, която нося в сърцето си не ми дава вътрешен покой. Хич не си мисли, че съм някоя възвишена душа, желаеща пречистване и незнам-там-какво-си. Още повече, че не съм особено вярваща и религиозна...да не кажа нещо по-силно...По-скоро от егоистични подбуди искам да простя, демек на мен да ми стане по-леко! Wink

Общи условия

Активация на акаунт