Отговори
# 45
  • Мнения: 2 543
Герганди, това не е статия, която цели да разгледа различни гледни точки по проблема, а е интервю, в което един човек споделя личното си мнение на християнин и загрижен гражданин. За мен беше радостен фактът, че изобщо някой каза нещо по темата. Аз лично съм видяла само още едно лично мнение, отново на християнин. Ето го. Това, че родителите не са активни, не е ничия вина и не можем да отнемем думата на другите хора, защото, видиш ли, няма кой да изкаже нашето лично мнение...

# 46
  • Мнения: 3 146
Има още едно мнение. Тук:
http://www.kultura.bg/article.php?id=14333

Аз не съм казала, че не може да се изказват мнения. Тъкмо обратното, струва ми се.

Мерси за линка! Но по нищо не личи позицията да е специфично християнска, а не общочовешка.

Само да спомена, че идеята на Масларова е доста глупава, но не твърди, че на тези, които са си направили теста и въпреки това са решили да родят детето, ще им се отнемат социалните помощи, а само на тези, които не са си направили теста, а после са родили дете с генетично заболяване. С това идеята за задължителност не става по-умна, но пък в момента и да искаш да си направиш такова изследване, трябва да платиш доста пари. Недомислено е просто.

Колкото до християнството - Ieppe, ти съгласна ли си, че изобщо не можеш да решаваш за детето в утробата си, защото Бог му дава живот. Че абортът при всички случаи е смъртен грях?  Аз да, но това е друг въпрос.

Отново казвам, че модераторите трябва май да изтрият темата!

# 47
  • Мнения: 2 543
Понеже темата се превърна в разговор между нас двете, предпочитам да ти отговоря в лично съобщение, като ми остане време за това.  Simple Smile
А за линка с мнението на младата жена с церебрална парализа - казах, че е мнение на християнин, а не че е специфично християнска. Просто в самото си писмо тя е отбелязала, че е православна христианка.

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
призоваването да се затрие темата е защото няма интерес или защото нечии позиции не са "богоугодни"
аборта е ПРАВО на избор и който иска го прави пък било то и с риск да прати душата си в ада
Господ е бил достатъчно мъдър да постави закони, но и да даде право на хората за избор...избора си е техени  последиците също
обаче не ми е ясно защо някои простосмъртни се опитват через закони да накарт други простосмъртни да правят това или онова било то в името на Бог или за пари или за да не се наложат санкции
така разгледан въпроса и от към Масларова и от към църквата - е еднакво репресивен за избора и правото да се направи свободен избор.....

# 49
  • Мнения: 3 146
призоваването да се затрие темата е защото няма интерес или защото нечии позиции не са "богоугодни"

 Wink

catnadeen, изчетох отговорите ти в темата за генетичните тестове и 100% съм съгласна с това, което пишеш.
Колкото до "богоугодното", не съм на мнение, размахването на лозунги под такъв наслов изобщо е морално, камо ли пък смислено!

# 50
  • Мнения: 147
Здравейте и аз съм за задължителните генетичните тестове , но наистина то да е въпрос на избор а за аборт да не говорим ,всеки е достатъчно зрял да решава дали да роди дете с увреждания ,лошото е че има неосведоменни родители от провинцията и от селата .Хубавото е ,че ще се знае от рано дали детето ще е с проблем и ще се намери начин , ако е лечимо да се излекува или да се подобри начина на живот на детето .Много е тежко ,да се гледа дете с проблем но е по тежко ако толкова очаквано дете е с проблем и си принуден да се отървеш от него .За това всеки трябва да е с правото да решава да роди или да абортира и отговорноста и болката на детето са на гърба на родителя .Масларова трябва да намери начин да улесни живота на децата с увреждания вместо да мисли за намаляването им.

# 51
  • Мнения: 627
Ще ми се да кажа и моето мнение - струва ми се, че сме длъжни да направим всичко възможно, за да не даваме живот на детето, което знаем, че е болно. Не мисля, че имам право да раждам увредено дете без да го питам иска или не да живее живота, който го чака. Аз лично направих всички възможни изследвания, и даже платих за тях. Само изследването за Даун беше 50 лв. Не ме разбирайте погрешно - децата Ви са прекрасни, сигурна съм./Виждам какво слънчице е Сиси/. Но въпреки това, щом може да се установи дали детенцето е болно още през бременността, нека да не го обричаме на толкова труден живот.

# 52
  • Мнения: 1 588
Ще ми се да кажа и моето мнение - струва ми се, че сме длъжни да направим всичко възможно, за да не даваме живот на детето, което знаем, че е болно.

Темида, ти ако знаеше предварително, че голямата ти дъщеря ще има такъв проблем с неясен произход и още по-неясна прогноза, щеше ли да я родиш? Задавам ти този въпрос точно защото знам, колко я обичаш... И ние сме на твоето дередже, само че смятам, че животът е дар, даже когато детето е болно...

Погледни на нещата по обратния начин - мислиш ли, че имаш право да отнемеш с целенасочени действия живота на едно увредено дете, без да го питаш дали иска да живее или не...

# 53
Аз също мисля, че изказването на Темида е доста тежко и крайно! Казвам го, въпреки че съм майка на бебе, родено с увреждания, което не доживя до годинката Sad Въпреки това и аз мисля, че децата са дар от Бога и не считам времето и всичките ни усилия покрай бебето за напразни или за нещо, което не е трябвало да се случва. Просто си понесохме кръста на родители на такова дете и правехме най-доброто, което можехме за него. Разбира се, след смъртта скърбим, тежко ни е, но не сме отчаяни или депресирани, или обезверени.
А и въпреки заболяванията му, виждах, че това недоразвито бебче усещаше и се успокояваше от присъствието ни, усещаше, че го обичаме много ...

# 54
  • Мнения: 627
Мили хора, не знам какво бих направила ако разбера, че ще родя болно дете. Животът наистина е дар, обаче не искам детето ми да страда. Сега се ровя из форумите, защото докторите се чудят какво и е на дъщеря ми, от какво и е тремора. Чета какво представляват болестите, които докторите коментират като възможни за детето ми и бавно полудявам. Ако се окаже вярно дори едно от предположенията им, детето ми ще живее ужасно труден живот. Сега се моля на Бог да вземе болестта и, каквато и да е тя, и да я прати на мен, а детенцето ми да бъде здраво и да живее пълноценен живот. Простете ми ако съм Ви засегнала

# 55
  • Мнения: 627
Нина, прегръщам те силно, мила, и скърбя за твоята рожбичка. Желая ти от сърце силни и здрави деца, и стискам палци скоро да гушнеш свое бебенце.

Общи условия

Активация на акаунт