НЕЩО ИНТЕРЕСНО

  • 4 415
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
И все пак, ако бях имала мъж, може би половината от времето щеше той да взима болничните, което за работодателя не е съвсем без значение и така натам...
примерно, щото миналата година няма да казвам колко съм отсъствала от работа по болест не моя...

# 46
  • София
  • Мнения: 4 493
Другият проблем е като чуят, че имаш деца и се почва- има ли кой да ги гледа, боледуват ли...Много сме зле в това отношение- жените определно са дискриминирани, за заплащането изобщо не говорим...
Ама това важи за жените по принцип, а не за специалната селекция, така че ..................

мммм, не съвсем, по-скоро в още по-голяма степен важи за специалната селекция  Close
Защооо????
Аз не виждам разлика в това отношение - всичките ми колежки - без разлика от това дали са семейни или не - тичат само те за децата си /родителски срещи, изпращане на у-ще прибаране от Детска и т.н./ и само те отсъстват когато са болни децата им

# 47
  • Мнения: X
моите пък не  Wink
сечението между твоя частен случай и моя частен случай показва, че може би има някакво значение сама ли си или не си

# 48
  • София
  • Мнения: 4 493
И все пак, ....................., може би половината от времето щеше той да взима болничните,
Мислиш ли  .....
или си мечтаеш  newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 4 493
моите пък не  Wink
сечението между твоя частен случай и моя частен случай показва, че може би има някакво значение сама ли си или не си
може бииии , ама като се сетя че когато "не бях сама", аз съм ходила посред нощ да търся денонощна аптека за да купя лекарства на "моето" болно дете, така че дори не съм си помисляла някой друг да остава в къщи и да взима болничен, а аз да ходя на работа

# 50
  • Мнения: 145
Сега се замислих - май моят работодател не знае че съм самотна майка  newsm78, дали да не напиша едно докладче да го му сложа  изх. № в деловодството и да го пусна и с копие до ресорните министерства  newsm78
Изобщо не разбирам защо работодателят трябва да е наясно с личният ти живот  newsm78

Дали страха че ще си згубиш работата те кара да не казваш че си с дете????????????????????

# 51
  • Мнения: 118
Мацка, ти в час ли си??????????????????
В кой век живееш верно?
Аз съм на 22, с дете на година и половина и по ангелите не ме е страх/срам да кажа на когото и да било!!! И още не се е намерил работодател да ме върне - просто имам знания и умения, които им трябват на хората. Хайде, започни да говориш сериозно. Тоя ти пост е безумен.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 292
Абсолютно съм съгласна с Ана.
Няма работодател, който да се лиши от мен, защото съм самотна майка. Точка.

# 53
  • Мнения: 4 458
Аз пък мисля че детето, особено малко е проблем ако нямаш нещо по-специално от останалите кандидати за работа. На мен не са ми отказвали работа даже на против, намирали са ми детегледачка за да работя по-пълноценно.  Когато обаче става въпрос за малко по-елементарна работа детето е голям фактор. Аз съм била в борда на решаващите и знам какво е мисленето и какви са критериите. Винаги ми е ставало ужасно неприятно когато чувах: е да ама тя има малко дете.... ако не намерим друг може и да помислим за нея.
Дори и тук, в държавата в която съм сега и където поне 90% от майките са сами го има този фактор. И тук питат  има ли кой да гледа детето и нямаш особено преференции заради това, че си самотна майка - работиш като всички останали и от там стреса и натовареността си казват думата и или напускаш или поверяваш детето на роднини, детегледачки.... Много от фирмите предпочитат семейни като пример за добро партньорство, а ако има и дете си по-уважаван
За щастие тук самотната майка не се счита за вид малцинство и нейното дете е толкова ценено колкото останалите. За съжеление тук никъде няма да намериш опция: самотна майка плаща 50% от сумата за училище, нито дори някакво намаление за повече от едно дете. ...

# 54
  • София
  • Мнения: 17 292
А мен никога на интервю не са ме питали за семейното ми положение и деца - никога.

# 55
  • Мнения: 30
И мен никой,никъде не ме е питал за семейно положение и наличие на деца.И май като се замисля съм отсъствала от работа много по-малко от всичките си колеги,били те семейни или не.Човек или си може да върши една работа или не...какво общо има броя на членовете в семейството ми?Верно е,че има и ограничени хора-работодатели,ама за такива просто не си струва да работя.

# 56
  • Мнения: 1 425
...Дори и тук, в държавата в която съм сега и където поне 90% от майките са сами го има този фактор...
Shocked Коя е тая държава дето 90% от майките са сами?  Shocked

# 57
  • Мнения: 4 458
...Дори и тук, в държавата в която съм сега и където поне 90% от майките са сами го има този фактор...
Shocked Коя е тая държава дето 90% от майките са сами?  Shocked

Ами и такива има..... Не съм правила статистика, но по това което виждам около себе си....  Много рядко ще видиш майка с дете от мъжа с който е както и рядко сключват брак което не е особено предимство тук понеже считат съжителството над 3 или 5 г. (не помня точно) за брак и партньорите имат същите права както ако бяха женени.

# 58
  • Мнения: 145
А бе нали знаете / на чужд гръб и 100 тояги са малко/ Пък и то по хората ходи-за едни днес/за други утре- Явно мого от вас не могат да проумеят точно статията какво послание носи а се хванахте за гушите защото всеки гледа от своята камбанария Joy Joy Joy  bouquet

# 59
  • Мнения: 118
И къде го чуждият гръб  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт