Кое колко струва?

  • 16 004
  • 177
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 478
И аз незнам кое колко струва.И понякога мноооооого се учудвам на сметката.
Ама това не е хубаво,че незнам колко струват стоките.Сигурно в малките магазинчета ме завъртат понякога.

# 166
  • Мнения: 843
Жози, ние пазаруваме най-често в Кауфланд. Чисто е, удобно, цените са сравнително ниски, а се продават почти едни и същи неща като в другите супермаркети. Говоря за пакетирани неща - леща, боб, захар, спагети, консерви грах, царевица, сокове, корнфлейкс, кафе, сапуни, шампоани, салфетки и т.н. И сирене оттам купувам, днес специално погледнах - за 4.99 кг. - и кашкавал, него вече го забравих колко беше. месо съм купувала, колбаси, млека - има кисело за 0,45лв.

В Била съм влизала няколко пъти и то специално за да купя чийзкейк, само там съм виждала. Почти никой не пазарува там, касите са пусти, вътре се разхождат по десетина човека.
 
подписвам се под това.

# 167
  • Мнения: 6 039
на нищо не знам цените, ама на абсолютно нищо

# 168
  • Мнения: 2 032
Цените знам приблизително.
Но по-важното е, че знам Цената на Нещата. smile3521

Оф, за какво е темата, искам да се разпиша пък, а не мога да разбера какво се пита всъщност? Дали поВним ли; или дали като не замисляме колко струва сиренето, се замисляме колко струва наниз перли Микимото ли; или дали като ни се ще нещо, можем да оправдаем цената, каквато и да е тя?

Но и цената на мълчанието знам, та викам да си помълча малко.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 11:48 от Алиса

# 169
  • Мнения: 4 138
на нищо не знам цените, ама на абсолютно нищо
aз пък знам, със сигурност. през 2004, в клуб табу, една плодова салата беше 400 лева.
някой да знае каква е цената сега.  newsm78
а за питанката на лиска, мисля че всичко струва толкова, колкото се дава за него.

# 170
  • Мнения: 1 216
Да, докато пазарувам не изключвам мозъка си!

Знам приблизителния ценови диапазон на основните хранителни стоки, също така и на органик продуктите. Значи по 2. Винаги се старая да правя разумен избор за храната вкъщи и да купувам качествена храна, това не значи, че си позволявам да си губя времето в обикаляне на магазините, или лишавам от нещо семейната трапеза.

Боклучавата храна, за съжаление, все повече настъпва, включително и в България. Да си позволиш чиста, качествена и пълноценна храна аз виждам като едно от основните предизвикателства на съвременния човек. Освен,ч е човечеството още бори световния глад... благодарна съм, преди всичко, че не гладуваме и все пак!  Има много хора, които не знаят истинския вкус на диня или грозде, нищо, че се радват на висок стандарт.

# 171
  • Мнения: 5 370
Жози, ние пазаруваме най-често в Кауфланд. Чисто е, удобно, цените са сравнително ниски, а се продават почти едни и същи неща като в другите супермаркети. Говоря за пакетирани неща - леща, боб, захар, спагети, консерви грах, царевица, сокове, корнфлейкс, кафе, сапуни, шампоани, салфетки и т.н. И сирене оттам купувам, днес специално погледнах - за 4.99 кг. - и кашкавал, него вече го забравих колко беше. месо съм купувала, колбаси, млека - има кисело за 0,45лв.

В Била съм влизала няколко пъти и то специално за да купя чийзкейк, само там съм виждала. Почти никой не пазарува там, касите са пусти, вътре се разхождат по десетина човека.
Завиждам ви за празните каси на Билла, честно.
Наистина, ще се пробвам да напазарувам в Кауфланд, щото напоследък големите, седмични пазари ми стъпват с 30-40 лева отгоре.

# 172
  • София
  • Мнения: 2 271
Разбира се, че съм запозната с цените на основните неща, които купувам често.... Струва ми се наивно да си купувам някои неща 2 пъти по-скъпо, само защото някой е решил да ме работи... И дори си проверявам касовата бележка. Дразня се от продавачки, които не могат да маркират като хората, или се опитват да маркират нещо различно от това, което аз съм купила.
Поведението ми не е свързано с това, дали имам 1000 лв в джоба, или 10 лв.
Смятам, че всеки трябва да гледа цените....

# 173
  • Мнения: 2 716
В зората на моя живот като възрастна, работех в световния търговски център (разбирай "Илиянци"  Mr. Green) Вярвайте ми - 6 месеца по-късно още не можех да си купя дрешка/обувка/тенджерка/... . Сърце не ми даваше. Знаех им цените на едро  Blush
Тогава установих, че голяма част от магазините на "Витошка" се зареждат от СТЦ.
Много се ядосах. Не знам дали е каприз, но искам скъпото да си е скъпо, а не префасонирано евтино китайско.

# 174
  • Мнения: 13 512
Не знам дали е каприз, но искам скъпото да си е скъпо, а не префасонирано евтино китайско.
eто за това говоря и аз. Нямам нищо против скъпото, ако то е наистина скъпо, а не евтин китайски мендил!

# 175
  • Мнения: 2 759
...а за питанката на лиска, мисля че всичко струва толкова, колкото се дава за него...
                     Не е така, но понякога го разбираш след като вече си го купил... Да не споменавам пък за Телешоп...

# 176
  • Мнения: 4 138
не съм се изразила правилно. едно нещо струва толкова, колкото хората са склонни да дадат за него. след като има примерно хора, които купуват череши за 20 лева килото, значи черешите струват толкова Wink
и за телешопа важи същото. да си купя парцалче за бърсане на прах примерно за 20 лева, а подобно има в магазина за 3........
значи докато има хора, които да дават за парцалчето 20 лева то струва толкова. ако никой не купува, няма да струва и лев.
цената се определя най-вече от покупателната желателност на клиента. говорим за надценката над средствата са производство, като изключвам дотирани стоки.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Аз знам цената на всяко нещо за което давам пари - стока или услуга, и не се чувствам затормозена от това , чувствам се информирана

Общи условия

Активация на акаунт